Skocz do zawartości

Duma Pomorza


Vanlid

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja gry: Football Manager 12,0.2

Baza danych: średnia

Wybrane ligi: Białoruś[1], Bułgaria[1]. Polska[2], Serbia[1], Słowacja[1]

Uaktualnienia: by bartekr Winter 1.3

Zasady: własne

Klub: Pogoń Szczecin

 

 

 

Transfery(aktualne na 23 lipca 2011 roku):

 

Kupieni:

Franck Essomba za darmo

Jacques-Alain Tanoh za darmo

Mateusz Sierbert za darmo

Deniran Ortega za darmo

 

 

Sprzedani:

Mateusz Szałek wypożyczony na rok do Chemika Police

Przemysław Pietruszka wypożyczony na rok do Chemika Police

Radosław Wiśniewski wypożyczony na rok do Chemika Police

 

 

 

Sparingi:

vs. Pogoń II 4:0(Zaremba sam., Kolendowicz, Golla, Frączczak)

vs. Babelsberg 2:2(Siebert, Andradina)

vs. Lombard Papa 1:4(Ortega)

vs. Flota Świnoujście 1:1(Lewandowski)

vs. Błękitni Stargard Szczeciński 4:0(Lewandowski, Djousse, Andradina, Budka)

vs. Ilanka Rzepin 2:0(Djousse, Lewandowski)

vs. Arka Gdyna 5:1(2 Ortega, Andradina, Rogalski, Djousse)

 

 

Zmieniam sposób opisywania. Nie będą to miesięczne podsumowania, lecz opisy wszystkich meczy. Tak będzie chyba lepiej ...?

Odnośnik do komentarza

Strasznie martwi mnie to, że opki są traktowane coraz bardziej po macoszemu. Nikt nie wymaga od autora bardzo rozbudowanej fabuły, nikt nie każe kreować osiemdziesięciu bohaterów, trzystu wątków głównych i pięciuset pobocznych, ale myślę, że upraszczanie tego do formatu, który tu prezentujesz jest niewłaściwe. O tekstach wiele też mówią tytuły - sterta takich samych słów tylko użytych w różnych odmianach i kombinacji. Przynajmniej to pozwala mi na selekcję tego, co powinienem czytać, a czego nie. "Droga na szczyt", "W pogoni za tytułami", "Być najlepszym", itp. Nie jest to konkretnie nawiązanie do twojego opka, ale tytuł, który nadałeś również ostatnio zrobił się "modny". Wiadomo, że tytuł to nie wszystko, ale z nim jest tak jak z ubiorem na rozmowę kwalifikacyjną, jeśli wiesz o co mi chodzi.

 

Druga kwestia to czytelnicy. Zastanawia mnie pewna sprawa - ilu z was, deklarujących, że będzie regularnie zaglądać i czytać, tak naprawdę to robi. Myślę, że niewielu, żeby nie powiedzieć, że żaden, choć to może przesada. Przyznajcie, jeśli już zaglądacie to po to, aby sprawdzić wyniki lub tabelę. Czasem poprosicie o screena zawodników, którzy aktualnie strzelają bramki, żeby nie zniechęcić autora i kreować się na stałego czytelnika. Mało kto tak naprawdę przeczyta od deski do deski wszystkie części. Rozumiem was - nie chce się, ale wiecie dlaczego? Otóż dlatego, iż poziom tekstów jest kiepski, a one są pisane bez chęci i zacięcia. W tym momencie apeluję - nie piszcie opków na siłę. Nie wymuszajcie na sobie dodawanie nowych odcinków. Nawet jak macie nie robić tego przez 2 tygodnie, a potem usiąść i zrobić coś bardzo dobrego.

 

Trzecia sprawa - "trwałość" opków. Nie chcę być okropny i ferować wyroków, ale mogę ci, autorze tekstu, powiedzieć, że skończysz temat po miesiącu, góra dwóch. Upadł ci save, przegrałeś ważny mecz i się wkurzyłeś, nikt nie komentuje twoich poczynań - coś się stanie, że stracisz chęci i wszystko pójdzie do śmieci. A wiesz dlaczego? Dlatego, bo już na wstępie widać, że traktujesz to w zły sposób. Nie myśl, że się na ciebie uwziąłem, nic z tych rzeczy. Po prostu to kolejny taki przypadek i akurat teraz stwierdziłem, że mam tego dość, a swoje przemyślenia śmiało mógłbym wkleić wielu innym użytkownikom w tym dziale. Pomyślisz sobie pewnie - "popatrz, ten to się wymądrza, a pewnie sam też tak robił". Racja, robiłem. Dlatego chciałbym, aby reszta nie popełniała tych samych błędów, a ta notka nie ma na celu podrażniać, a raczej motywować.

 

Podsumowując, nie kreuję się na wielki autorytet, ale myślę, że pod tym postem śmiało mogliby się podpisać ludzie, których opki czytasz regularnie, bo na to zasługują. Potraktuj(cie) to jako dobrą radę od kogoś, kto wrzucił milion tekstów do forumowego śmietnika i czegoś się nauczył. Konkretnie tego, że nie robi się nic na siłę. Pokaż, że czymś się wyróżniasz, daj ludziom powody, aby zaglądali tu z chęcią, a nie po to, aby sprawdzić wynik. Wiadomo, są tacy, których nie zainteresujesz niczym, ale tymi się nie przejmuj. Nie trzeba komentarzy pod każdym odcinkiem, aby wiedzieć, że ludzie zaglądają, a po pewnym czasie się o tym dowiesz, jeśli tekst będzie dobry. Przepraszam jeszcze raz, że to ciebie spotkał taki wykład z mojej strony. :) Włóż w to odrobinę serca, a jeśli nie chcesz to pozostaje mi życzyć ci wiernych i stałych czytelników. Tylko tych prawdziwych. Mnie niczym nie zachęciłeś, nie będę przeglądał, mam nadzieję, że rozumiesz.

 

Powodzenia i pozdrowienia. :)

Odnośnik do komentarza

A co to bylo?;-) ale ktos zalapal wene;-) apropo poruszonego wątku to ja osobiście nie lubie czytać zbyt rozbudowanej fabuły. Wyjątek stanowi : " Geniusz przy herbacie" Wengera, ale teksty są poprostu często takie, że płacze ze śmiechu. Osobiście raczej śledzę większość tematów i własnie po to wchodze, by zobaczyć wynik i osiągnięcie zespołu, który użytkownik prowadzi Itp.

Odnośnik do komentarza

Kurde, skasowałem przez przypadek post, a miałem już pół meczu napisane...

 

Do drużyny dołączył z wolnego transferu stoper Bojan Petrić.

Dzięki wszystkim za komentarze.

@TheDoctor - Rozumiem. Nie jestem w stanie po prostu pisać opka z fabułą. Zanudziłbym was chyba na śmierć :D

 

 

W pierwszej kolejce T Mobile Ekstraklasy gramy z drugim beniaminkiem, Piastem Gliwice na stadionie w Szczecinie. Gramy w ofensywnej taktyce 4-2-3-1.

W drugiej minucie meczu Cuerda długim podaniem zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Rubena Jurado, lecz niebezpieczeństwo zażegnał wychodzący z bramki Dusan Pernis. Od razu nasza szybka kontra, Essomba pędzi środkiem boiska, podaje do Ediego, Andradina uderza mocno, lecz Szmatuła wybija piłkę na rzut rożny. W 12 minucie nasza kolejna dobra kontra, Bartosz Ława długim podaniem zagrywa na skrzydło do Budki, Budka pokazuje swą szybkość, w końcu przy linii końcowej dośrodkowuje do Essomby, lecz obrońca Piasta wybija piłkę na rożny. W 14 minucie euforia na trybunach w Szczecinie, Portowcy strzelają pierwszą bramkę w tym sezonie! Herani pięknie zagrał za wszystkich obrońców, Djousse nie dał się wziąć obrońcom Piasta na pułapkę ofsajdowa i pokonał Szmatułę precyzyjnym uderzeniem w krótki róg! W 20 minucie wielkie zamieszanie po rzucie rożnym, strzał Kamady z dystansu zablokowany przez jakiegoś rywala, Ława uderza i Szmatuła łapie piłkę. To był zbyt słaby strzał, by prowadzić dwa do zera. W 29 minucie w końcu Piast ma akcję, Podgórski dośrodkowuje, lecz wychodzi z tego strzał, a piłkę z linii bramkowej wybija Petrić! Mamy szczęście. Trzy minuty później było blisko podwyższenia wyniku, Hernani główkował obok słupka bramki rywali. W przerwie meczu zagrzewam moją bandę do dalszej walki.

Dwie zmiany - za Ławę i Essombę weszli Golla i Mateusz Lewandowski. Lewandowski mógł zaliczyć wejście smoka! Minutę po pojawieniu się na boisku wyszedł sam na sam ze Szmatułą, lecz golkiper rywali jakimś cudem wybronił to uderzenie! W 48 minucie Andradina schodzi na skrzydło, dośrodkowuje na głowę Djousse, a Szmatuła cudem wybrania ten strzał. W 51 minucie meczu Lazar Popović podaje w tempo do Podgórskiego, który decyduje się na solową akcję, lecz na koniec uderza w bandy reklamowe. W 59 minucie nasza ostatnia zmiana - za Kamadę na boisko wchodzi Adam Frączczak.

Nadal zachęcam graczy do walki, a w 64 minucie Podgórski staje oko w oko z Pernisem. Na szczęście nasz golkiper broni jego strzał. No i niestety koszmar ...

75 minuta i Bzdega skacze wyżej niż Budka i strzela gola na 1:1. Dalej aktywny jest Lewandowski, cztery minuty po wyrównaniu umieszcza piłkę w siatce, ale ze spalonego ...

Koniec, koniec meczu dwóch beniaminków. Pechowo remisujemy u siebie z Piastem, lecz remis brałbym w ciemno. W następnym meczu czeka nas potyczka z Widzewem Łódź.

 

 

 

Ekstraklasa, 1 kolejka

Pogoń vs. Piast 1:1

Gole: Djousse 14' - Bzdega 75'

 

Pernis - Noll Petrić Hernani Rogalski - Ława(45' Golla) Kamada(59' Frączczak) - Essomba(45' Lewandowski) Andradina Budka - Djousse

Odnośnik do komentarza

Przyszedł czas na drugą kolejkę i potyczkę w Łodzi z Widzewem. Widzew w pierwszej kolejce pokonał Koronę Kielce 2:1, więc należy na nich uważać.

Dokonałem kilku zmian w porównaniu do meczu z Piastem. W pierwszym składzie wyszli Lewandowski, Frączczak, Tadrowski i Sierbert. Reszta bez zmian. Zaczynamy!

Mecz rozpoczął się dla nas koszmarnie. W drugiej minucie Djikanović dobrze główkował przy rzucie rożnym Widzewa. Horror, 0:1 dla Widzewa ...

Siódma minuta i druga część koszmaru w Łodzi. Tunezyjczyk Mehdi Ben Dhifallah dobrze odnalazł się w polu karnym i lekkim strzałem pokonał Dusana Pernisa. Zaraz potem nasza pierwsza akcja, Tadrowski pędzi skrzydłem do środka boiska, podaje do Lewandowskiego, ten dośrodkowuje ze skrzydła. Mało brakowało, a piłkę strąciłby w kierunki bramki Djousse. Do 30 minuty nic się kompletnie nie działo, wtedy to Djousse strzelił z dalszej odległości. Mało brakowało! Koniec koszmarnej pierwszej połowy meczu w Łodzi. Muszę solidnie "potrząsnąć" piłkarzami w szatni. Tak grać nie możemy!

No i dwie zmiany mojej Pogoni - za Tadrowskiego i Ławę wpuściłem Hricko i Gollę. Piłkarze niczego nie wynieśli z rozmowy motywacyjnej w szatni. W 48 minucie Damian Radowicz wyprzedza naszych stoperów i ładnym strzałem zza pola karnego wyprowadza Widzew na prowadzenie 3:0.

W 58 minucie znajdujący się w polu karnym Golla podaje do Andradiny, który tylko dostawia lekko nogę i 1:3! Zaraz potem zmiana - za utykającego Frączczaka wchodzi Deniran Ortega. Pora na debiut Ortegi. W 68 minucie coś niesamowitego. Mówią o nim, że emeryt, że nie umie grać i przewraca się o własne nogi - tak, to Andradina zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu! Wykorzystał on zablokowany strzał Ortegi! Jest jeszcze szansa na remis! W 75 minucie strzał z dalszej odległości Lewandowskiego broni Dragojević. Minutę później Ortega główkuje minimalnie obok słupka! W 87 minucie strzał z około 20 metrów Kamady mija słupek bramki Widzewa.

Koniec meczu. Pokazaliśmy dobrą grę w drugiej połowie, lecz przegraliśmy ten mecz 2:3. Następny mecz gramy z Górnikiem Zabrze.

 

 

 

Ekstraklasa, 2 kolejka

WIdzew vs. Pogoń 3:2

Gole: Djikanović 2', Dhifallah 7', Radowicz 48' - Andradina 58' 68'

 

Pernis - Frączczak(58' Ortega) Hernani Sierbert Tadrowski(45' Hricko) - Ława(45' Golla) Kumada - Essomba Andradina Lewandowski - Djousse

Odnośnik do komentarza

Dzięks.

 

 

 

W trzeciej kolejce podejmujemy w Szczecinie, u siebie zespół Górnika Zabrze. Górnik zaczął ligę od przegranej 0:1 z Lechią, a ostatnio 2:2 zremisował z Koroną.

Wyszliśmy tym razem w składzie: Janukiewicz - Noll Petrić Dąbrowski Rogalski - Kumada Ława - Kolendowicz Andradina Budka - Ortega. Narazie jeszcze bez kontuzjowanych Akahoshiego i Tanoha.

W składzie Zabrzan kilka ciekawych nazwisk, takich jak Skorupski, Danch, czy Ireneusz Jeleń.

W trzeciej minucie mogliśmy zacząć tak jak z Widzewem. Bonin podał w tempo do wbiegającego w pole karne Jelenia, ale Janukiewicz wyszedł z bramki i wybronił lekki strzał byłego(?) reprezentanta Polski.

W 5 minucie reprezentant Panamy Marco Chaves potężnie uderzył na naszą bramkę, ale na nasze szczęście piłka obiła tylko bandy reklamowe. Trzy minuty później w końcu nasza akcja, Rogalski podaje do Kumady. Kumada przerzuca piłkę na skrzydło do Kolendowicza, ten dośrodkowuje, ale piłki głową nie sięga Ortega. W trzynastej minucie meczu radość kibiców ze Szczecina. Jeden z naszych stoperów przerzucił piłkę do Budki, który znakomicie główkował i ośmieszył Skorupskiego,, który niepotrzebnie wyszedł z bramki! 1:0! W 14 minucie naszy były piłkarz Mosnikov stanął oko w oko z Janukiewiczem. Na nasze szczęście spanikował i uderzył obok słupka. Minutę później nasz golkiper fantastycznie wybronił uderzenie z dystansu Grzegorza Bonina. W 36 minucie znów gol dla nas! Edi Andradina wyprzedził Dancha i lekkim strzałem pokonał bezradnego Skorupskiego! 2:0. Andradina pokazuje, że nadal jest dobrym piłkarzem, a nie emerytem. Zaraz potem, w 39 minucie Tomasz Zahorski wyprzedza Rogalskiego i pokonuje Jankukiewicza. 2:1. Koniec pierwszej połowy. Prowadzimy z Górnikiem 2:1.

Pora więc zmienić zmęczonych piłkarzy. Za Rogalskiego i Dąbrowskiego wchodzą Frączczak i Sierbert. W 57 minucie po raz trzeci cieszą się kibice ze Szczecina! Kumada podaje w tempo do Kolendowicza. Kolendowicz pokonuje źle ustawionego Skorupskiego! 3:1! Dwie minuty później za Bartosza Ławę wchodzi Wojciech Golla.

W 62 minucie rożny dla Zabrzan. Tomasz Zahorski potężnie główkuje i zrobiło nam się 3:2. Zahorskiego nie upilnował nasz stoper - Bojan Petrić.

Dwie minuty później błąd Skorupskiego znów prawie by wykorzystał Budka, lecz poszczęściło się bramkarzowi przeciwników. Koszmar! Ostatnia minuta meczu, nawet doliczony czas gry i Tomasz Zahorski na luzie wyprzedza Sierberta i pięknym lobem strzela na 3:3! Matko, ale ich opierdolę w szatni!

 

 

 

 

 

Ekstraklasa, 3 kolejka

Pogoń vs. Górnik 3:3

Gole: Budka 13', Andradina 36', Kolendowicz 57' - Zahorski 39' 62' 90+3'

 

Janukiewicz- Noll Petrić Dąbrowski(45' Sierbert) Rogalski(45' Frączczak) - Kumada Ława(59' Golla) - Kolendowicz Andradina Budka - Ortega

 

 

 

EDIT: Do drużyny na wypożyczenie z Lewskiego Sofia przybył Marian Ognyanov. Kamada zostanie prawdopodobnie wypożyczony do Chemika Police.

Odnośnik do komentarza

W czwartej kolejce T Mobile Ekstraklasy moi podopieczni podejmują Zagłębie Lubin.

Wychodzimy w składzie: Janukiewicz - Frączczak Sierbert Hernani Hricko - Ława Akahoshi - Essomba Andradina Budka - Tanoh.

Pierwsze piętnaście minut meczu było nudno i nie stało się nic wartego odnotowania. Za to w 16 minucie meczu Abwo podał górą do Korfamaty, który strzelił gola na 0:1. To był błąd naszych stoperów. Minutę później strzał głową Korfamaty obronił Janukiewicz. Zapowiadała się ciężka walka o remis. W 23 minucie Janukiewicz kolejny raz nas uratował, tym razem broniąc strzał Małkowskiego. W 32 minucie GOOOOLLLLL!!! Kolejna bramka w tym sezonie Ediego Andradiny! Andradina wykorzystał super dośrodkowanie Akahoshiego! 1:1! W 44 minucie nasi kibice znów w euforii! "Aka" podał do Andradiny, Edi strzelił potężnie w poprzeczkę, a piłkę do pustej bramki wpakował Essomba! 2:1! Koniec pierwszej połowy, po znakomitym comebacku prowadzimy z Zagłębiem Lubin 2:1.

W przerwie musiałem zrobić aż trzy zmiany. Za zmęczonych Hricko, Akahoshiego i Essombę weszli Tadrowski, Djousse i Lewandowski. Do 69 minuty nic się nie działo. W 70 minucie Djousse strzelił lekko, zbyt lekko by pokonać golkipera rywali, Michała Gliwę. W 86 minucie Djousse wykorzystał swoją szybkość, popędził sprzed pola karnego Pogoni, aż do pola karnego Zagłębia, lecz znów strzelił za lekko. W 90 minucie Budka strzelił z wolnego w poprzeczkę! Było blisko! W ostatnich sekundach meczu właśnie Adrian Budka doznał kontuzji, jak się potem okazało na aż cztery tygodnie ...

Koniec meczu, wygrywamy po genialnym meczu w wykonaniu Hernaniego i Andradiny! Następny mecz gramy w pierwszej rundzie Pucharu Polski z KS Polkowice.

 

 

 

 

 

Ekstraklasa, 4 kolejka

Zagłębie vs. Pogoń 1:2

Gole: Korfamata 16' - Andradina 32', Essomba 44'

 

Janukiewicz - Frączczak Sierbert Hernani Hricko(45' Tadrowski) - Ława Akahoshi(45' Lewandowski) - Essomba(45' Djousse) Andradina Budka - Tanoh

Odnośnik do komentarza

W pierwszej rundzie Pucharu Polski grając rezerwowymi ulegliśmy zespołowi z Polkowic 0:1. Bramkę na wagę awansu zdobył Grzegorz Podstawek w 23 minucie meczu.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Tak jak mówiłem, Kumadę wypożyczyłem do Chemika Police, a do nas na wypożyczenie przybył Ognyanov.

 

W piątej kolejce T Mobile Ekstraklasy mierzymy się na własnym boisku z Lechem Poznań. Lech ostatnio rozgromił Koronę Kielce 3:0. Poznaniacy awansowali też do Ligi Europejskiej pokonując w decydującej rundzie eliminacji FC Luzern ze Szwajcarii.

Oto nasz skład: Pernis - Tadrowski Sierbert Hernani Frączczak - Akahoshi Ława - Essomba Andradina Lewandowski - Ortega. Bez kontuzjowanych Petricia i Budki.

W trzeciej minucie meczu Dusan Pernis wyłapał strzał głową Łukasza Teodorczyka. W siódmej minucie po raz drugi nasz golkiper uratował nam skórę. Tym razem wybił na rożny strzał Marcina Robaka. W 11 minucie meczu Marcin Robak wyprzedził Sierberta i strzałem w krótki róg pokonał Dusana Pernisa. 0:1 ...

W 25 minucie Djurdević dośrodkował z rożnego prosto pod nogi Andricia, który oczywiście wykończył akcję. 0:2 ... W 36 minucie Akahoshi podał do stojącego przed polem karnym Ławy. Doświadczony środkowy pomocnik uderzył bardzo mocno, ale jego strzał wybił na rożny Kotorowski. W 41 minucie Hamalainen wykończył idealne dośrodkowanie Andricia i zrobiło się już 0:3. ... Minutę później Lewandowski doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale uderzył zbyt lekko by zmniejszyć rozmiary porażki. No i koniec pierwszej połowy. Przespanej przez moich piłkarzy pierwszej połowy. Nie obyło się bez zmian i tak za Tadrowskiego i Andradinę weszli Noll i Ognyanov. Chwilę po wznowieniu gry Sierbert uderzył głową po rożnym. Strzał wylądował obok słupka. W 63 minucie za Akahoshiego wchodzi Rogalski. W 80 minucie Pernis broni jeszcze strzały Murawskiego z daleka i Możdżena w zamieszaniu po rzucie rożnym dla rywali. Koniec końców w 89 minucie Frączczak za drugą żółtą kartkę wylatuje z boiska.

Przegraliśmy 0:3, ale gdyby nie Dusan Pernis to stracilibyśmy jeszcze z cztery bramki.

 

 

 

Ekstraklasa, 5 kolejka

Pogoń vs. Lech 0:3

Gole: ------ - Robak 11, Andrić 25', Hamalainen 41'

 

Pernis - Tadrowski(45' Noll) Sierbert Hernani Frączczak - Akahoshi(63' Rogalski) Ława - Essomba Andradina(45' Ognyanov) Lewandowski - Ortega

Odnośnik do komentarza

Tak więc, jak pisałem, jestem już troszkę do przodu.

 

 

Ekstraklasa:

[6k] Pogoń vs. Legia 0:4

[7k] Pogoń vs. Wisła 3:1(Akahoshi, Djousse, Essomba)

[8k] Pogoń vs. Jagiellonia 0:0

[9k] Pogoń vs. GKS Bełchatów 0:0

[10k] Pogoń vs. Lechia 0:2

[11k] Pogoń vs. Korona 0:2

[12k] Pogoń vs. Ruch 0:1

[13k] Pogoń vs. Śląsk 0:3

 

 

Jak widzicie, nasza gra zrobiła się koszmarna. Następny mecz(z Polonią Warszawa) zadecyduje o mojej posadzie ... Jesteśmy obecnie na 15 miejscu w tabeli :(

 

 

EDIT:

No i stało się, stało się najgorsze :(

Po remisie 2:2 z Polonią Warszawa i przegranej 1:3 z Podbeskidziem zostałem zwolniony z pracy.

No ja przepraszam, ale nie wiem jak można mieć w składzie Frączczaka ze średnia ocen 6.26, Tanoha z 6.25 i Ortegę z 6.50. Sorki panowie :(

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...