Skocz do zawartości

Marynia wykupuje 477 pakiet kanałów by oglądać europejski futbol


Meler

Ile masz pakietów?  

68 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No zabijcie się kurwa :). Całe życie tak mówię/piszę i nie mam zamiaru tego zmieniać. To tak jakbym na Śląsku czy w Poznaniu czepiał się wpływów języka niemieckiego w codziennym wyrażaniu się. No i to dramatyczne "spotkałam wiele osób z Białegostoku i okolic" :rotfl:

 

Tu akurat będę walczył razem z FYM-em za Podlasie :war:

Odnośnik do komentarza

Nie no jakbym walił ortografami jak np. Jahu i zasłaniał się, że na Podlasiu tak robimy to byłoby żałosne. Moim zdaniem zdanie o Hajto zostało zbudowane poprawnie/naturalnie, a jak się dla kogoś ( :P ) nie podoba to już jego problem.

 

Fakt, że to trochę inna "część języka", ale tych wszystkich bimb, ban czy innych bejmów też musiałem się "nauczyć", żeby wiedzieć co do mnie czasami ludzie mówią, więc i to da się przełknąć.

Odnośnik do komentarza

Nie no jakbym walił ortografami jak np. Jahu i zasłaniał się, że na Podlasiu tak robimy to byłoby żałosne. Moim zdaniem zdanie o Hajto zostało zbudowane poprawnie/naturalnie, a jak się dla kogoś ( :P ) nie podoba to już jego problem.

 

Fakt, że to trochę inna "część języka", ale tych wszystkich bimb, ban czy innych bejmów też musiałem się "nauczyć", żeby wiedzieć co do mnie czasami ludzie mówią, więc i to da się przełknąć.

To teraz FYM ładnie Ci wytłumaczy, że Twoja opinia nie zawsze jest zgodna z faktami :)

Odnośnik do komentarza

Ale w Poznaniu nie używamy niemieckiej fleksji. Po prostu uważam że w mowie pisanej powinno się zwalczać zapożyczenia z obcych języków (może się trochę machnąłem z rusycyzmem, ale jak pokazał link Mikhailo, byłem dość blisko).

 

A kto mówi się czesać się? :-k

Odnośnik do komentarza

 

Ale w Poznaniu nie używamy niemieckiej fleksji. Po prostu uważam że w mowie pisanej powinno się zwalczać zapożyczenia z obcych języków (może się trochę machnąłem z rusycyzmem, ale jak pokazał link Mikhailo, byłem dość blisko).

 

A kto mówi się czesać się? :-k

 

No nie mów że tylko w Poznaniu mówi się "czesać się". To najzwyklejszy czasownik zwrotny.

Odnośnik do komentarza

Mikhailo zarzucił bardzo dobrego linka. Powinno się unikać stosowania "dla", ale też poprawne nie jest określanie tego jako rusycyzm.

 

"Dla" jest mocno zakorzenione w Białymstoku, cały czas, czego dowodem może być, że hitem wśród podlaskich internautów jest poniższe zdjęcie...

 

 

11136625_10152883634469702_4127581510882

 

Odnośnik do komentarza

Mikhailo zarzucił bardzo dobrego linka. Powinno się unikać stosowania "dla", ale też poprawne nie jest określanie tego jako rusycyzm.

 

"Dla" jest mocno zakorzenione w Białymstoku, cały czas, czego dowodem może być, że hitem wśród podlaskich internautów jest poniższe zdjęcie...

 

 

11136625_10152883634469702_4127581510882

 

przyznaję, z rusycyzmem popełniłem błąd

 

ale to zdjęcie jest zabawne nie tylko na Podlasiu, to najzwyklejszy babol językowy :lol:

Odnośnik do komentarza

 

 

Ale w Poznaniu nie używamy niemieckiej fleksji. Po prostu uważam że w mowie pisanej powinno się zwalczać zapożyczenia z obcych języków (może się trochę machnąłem z rusycyzmem, ale jak pokazał link Mikhailo, byłem dość blisko).

 

A kto mówi się czesać się? :-k

 

No nie mów że tylko w Poznaniu mówi się "czesać się". To najzwyklejszy czasownik zwrotny.

 

 

Zabrakło dwukropka. A kto mówi: się czesać się?

Odnośnik do komentarza

Szczerze powiedziawszy, nigdy nie słyszałem takiej konstrukcji. Ja jestem obrońcą wszelkich gwar, ale pod warunkiem że używane są z nich słowa czy idiomy lub kolokacje (zrobić łóżko). Z kolei konstrukcje gramatyczne, błędne zgodnie z regułami języka, nie mogą być dla mnie tłumaczone naleciałościami gwarowymi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...