Skocz do zawartości

Tincu

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Tincu

  1. Dixiu - piszę o Kingstonach - najbardziej przereklamowany badziewiu jaki istnieje - że dobre serie ci sie trafiły - pogratulować, ciesz się :P Nie piszę nigdzie ze Ty masz Goodramy (gdzie to wyczytałeś?) tylko ze ja kręcę swoje pięknie :P troszkę mózgu użyc jak sie czyta ;) Testowałem mnóstwo róznych pamieci i Kingstony zawsze były delikatnie mówiąc srednie (nie mówię o wersji hyperx - która i tak była słabsza od konkurencji - mam na myśli pamieci do OC of course) - przy dzisiejszych cenach warto dopłacić parę złotych i mieć dobre OCZ, albo GD Pro - potem choc OC ładne jest

     

    Dysk - cóż wole Caviary - Barracudy niby wydajniejsze, ale ten hałas nie dla mnie... A grafiki hmm ost non stop mam cos od Palita i powiem jedno - stosunek cena/jakosć rewelka, nie ma głosnych systemów chłodzących (testowałem od X800GTO, przez HD 2600XT, 9600 GT do 8800 GT) - naprawdę fajne grafiki robią za niską cenę.

  2. A Kingstony to się wogóle nie kręcą więc przy takiej różnicy cenowej odpuść od razu :)

    Sprawdziłeś czy słyszałeś? :> Mam właśnie Kingstony i kręcą się bez problemu (666MHz chodzą sobie teraz na 800MHz a pewnie zakres miałyby większy gdybym chciał je żyłować). IMHO to najbardziej stabilne i pewne pamięci jakie kiedykolwiek miałem.

     

     

    Nie miałyby większego bo miałem właśnie - 800 poszły i po drastycznych zmianach napięcia miały 820 - a modele fabr 800 są niewiele lepsze i idą na maks 850 z tych co testowałem. Teraz mam GoodRAMy PRO i te śmigają jak szalone - a testowałem sporo pamieci wiec to ze Ty masz do dyspozycji aż jedne (własne:P) nie znaczy ze inni mają takie problemy ;P Dlatego wiem że Patrioty są przereklamowane bo by chodzić tak jak te GoodRAMy PRO musiały mieć większe napiecia a i tak timingów nie dało się takich jak tu ustawić :) O Kingstonach to już ani nie wspomnę - dla mnie to zawsze przereklamowani byli - w DDR I lepsze były Twinmosy IMO :)

     

    Jak ktoś chce OC - to tylko OCZ, lub GoodRAMy PRO - te drugie są jednak cieżko dostępne w zwiazku z czym cena za nie czasami jest bardzo wysoka...

  3. Wcześniej ładnie pisałem ze 32bitowe obsługują tylko 3 GB a tu dalej dywagacje czy vista obsłuży - co za ludzia ;) Co do pamieci - sądzę iż Siara ma troche racji - zauważcie jak teraz DDR poszły w góre, w porównaniu cenowo do DDR II, to samo było przed paru laty jak weszły DDR - SDR poszły w górę... ale czy jest sens ładować wiecej pamięci, skoro w ciagu 2-3 lat może już zmieni się platforma sprzętowa? to zależy na ile kto komputer chce kupić

     

     

    BTW Jak cos nie bierz Kingstona jak chcesz kręcić - tylko OCZ, lub GoodRAMy PRO (słaba dostępność) - testowałem Patrioty i badziew jakich mało ;) A Kingstony to się wogóle nie kręcą więc przy takiej różnicy cenowej odpuść od razu :)

  4. Hmmmm Chiefa idzie znaleźć już jakiegoś - nie wiem jak ten Antec - ale nie każdy z którymi sie spotykałem miał bezśrubkowy montaż - a Chieftec ma każdy :) Jak się poszuka to naprawdę idzie sporo tego wyszukać.

     

    Co do płyt to tak jak wspomniałem - zgadzam sie z tymże ja wybrałbym DFI - nie mówię że inne są złe - bo każda z nich jest bardzo dobra. AMDki również bardzo lubię, ale jak narazie to są w tyle za Intelem a szkoda - bo jak tak dalej pójdzie to ceny za niedługo znów w gorę skoczą, zdrowa konkurencja to dla nas ideał, a jak AMD klapnie... Do tej pory miałem zawsze procki AMD, jeszcze niedawno siedziałem właśnie na Athlonie 3000 na AM 2 - w czasie gdy go brałem był w kategorii cena/wydajność najlepszym wyborem, ale jak już Intel wprowadził P2C zostało chyba AMD pozamiatane , w końcu ich najnowsze procki rewelacyjne nie są... dobrze że jeszcze grafiki niezłe robią, no i że mają stałych kontrahentów, bo obecnie mało kto indywidualnie AMD procki bierze - ludzie od marketingu w tej firmie powinni zostać dawno zwolnieni :/

     

    Pozdrawiam Siara <piwo>

  5. IMO ludzie zwykle zawodzą się na AMD bo oczekują lepszych produktów niż otrzymują, a to tylko dlatego ze AMD ma dziwne i mylące oznaczenia procesorów dla przeciętnego użytkownika.

    Co do wydajności to Intel są wydajniejsze w grach i lepiej się podkręcają, ale AMD też są niezłe.

     

     

    Nie są złe - ale za tę cenę nie ma sensu kupować obecnie żadnego z procków AMD - bo skoro cenowo jest tak samo to tylko masochista kupowałby gorszy sprzęt , który ma tak duże możliwości OC jak obecne procki Intela... A co do oznaczeń - Intel tez ma dziwne - no bo co może znaczu 8200 przykładowo?:P Już nie te czasy - ludzie głupi nie są i nie patrzą tak na te oznaczenia...

  6. Jeśli płyta główna, to radził bym poszukać DFI Infinity ;] Na forum mi poradzili i mogę ją polecić każdemu. Chodź słyszałem, że Foxconn-y też są bardzo dobrymi MOBO.

     

     

    Aleś się zbłaźnił lekko - bo BlodIron to właśnie Infinity (DFI Infinity BloodIron P35 - T2RL pełna nazwa ;) ) Jest jeszcze znacznie lepsza płytka - LanParty - ale cene ma też lepszą...

     

    Siara - Abitki znam juz 2 padnięte - o Foxconnach różnie słyszałem choc obie te płyty są znakomite - ja jednak mam DFI od dłuzszego czasu i nic się nie psuje, pięknie chodzi, a ze i tak nie używam integry to wolę mieć milion opcji OC ;) A co do Abita - to właśnie wersja bez E jest wersją bogatszą - E jest tą okrojoną - a z Twojej wypowiedzi wynika odwrotnie ;)

     

    Antec - zasilacze tej firmy są znakomite fakt - ale też nie te najtańsze serie - z jednym sie zgodzę buda na pewno ciekawa - ale za takie pieniążki można sporo różnych ciekawych znaleźć

     

    Pozdrówki

  7. Wydukałem cos takiego. Czy jest to w miare rozsadne?? Jak długi jest czas realizacji?? Dzieki za podpowiedzi i prosze o wyrozumiałosc:)

    Zmianiłbym płytę albo na Abita IP35 albo na to co mam sam czyli Foxconn P35A-S. Ceny porównywalne a opinie w testach lepsze niż wymieniony przez Ciebie DFI. Wymieniłbym także zasilacz na wspomniany przez Smętka Corsair (też go posiadam i mogę polecić). Jeżeli ktoś ma na tym grać to chyba monitor będzie zbyt wolny (smużenie przy "szybkich" grach). Do pracy biurowej, aplikacji i internetu - ok.

     

     

    Heheh każdy chwali swoje... zarówno Abit, Foxconn jak i DFI są świetnymi płytami - sam mam tą ostatnią i zaje*** się kręci, a opinie w testach cóz kazdy test jest różny :) A w testach wydajnościowo - OC często za tą cenę wygrywa DFI - przegrywa za to pod względem dźwiękówki i wyposażenia.

    Także płyta swietna - co do zasilacza, to najlepiej może niech na Anteca od razu zmieni co?:P Chief jest bardzo dobry i wystarczający -stabilny, pewny i niedrogi...

    Najważniejsze co zmienić to grafikę - kupowanie 8600 nie ma sensu za tą kasę, skoro dostępny jest 8800 GS Gainwarda za 460 a jest bardz wydajny za tą kase :)

  8. Aleś się uparł na te gotowe zestawy - uświadom sobie że one są nastawione na zysk sprzedawcy - ten cichy zasilacz to na pewno badziew... Ja oraz kolega Smetek podaliśmy Ci ładne zestawy - ale jak o mnie to kup sobie "gotowca", jak będą problemy ze sprzętem to będziesz sie bawił z gwarancjami :] Też polecam Ci sklep ESC (na ich podst wczesniejszy zestaw złożyłem - kupuję tam naprawdę wiiiele sprzętu, zero kłopotów z gwarancjami, a nawet - jak najdzie Cię ochota to moga Ci zamienic kupiony u nich sprzęt na lepszy oczywiscie za dopłatą - no i jak będzie to po kilku miesiacach to marżą, ale wierz mi opłaci się :) )

     

    PS Smetek - DFI BloodIron lepiej wypada w OC ale ten Abit też wypas dlatego obie wcześniej podałem, ale że cena podobna :)

  9. Brat mojej żony chce kupic pc. W promocji z Carrefoura jest dosyc ładny zestaw, ale wiem jak to jest z kupnem sprzetu w hipermarketach. Chcialbym, zebyscie poradzili mi czy oplaca sie brac taki sprzet.

     

    Intel 2 Core Duo E4600, 2 GB DDR2, 320GB, GF8600 512MB i do tego monitor 19" Samsung 920NW. Wszystko to za cene 2399.

    Nie wiem jak z karta dzwiekowa, bo chce to głownie do muzyki i filmow.

     

    Jesli ten zestaw nie jest dobry to prosze o pomoc w wybraniu sprzetu tak do 2700,-

     

    Dzieki

     

     

    Na pewno nie jest dobry - na pewno jest tam zasilacz wątpliwej marki, słaba pamieć, MOBO itd - wyzej podałem dość ładny zestaw za 1100 - zamień GF 8600 na 8800 GS , do tego monitor dokup i wyjdzie taniej - i sto razy lepszy sprzęt :)

  10. Tincu - teraz owszem warto wziąć 8200, bo sklepy oferują 8400 po takich cenach, że można by uznać, że z własnymi ***mi na łby się pozamieniały :)

     

    Ale jeśli ktoś będzie kupował za jakiś czas, gdy ceny wrócą do normy (sytuacja identyczna była przy grafikach 8800 GT), to warto dołożyć odrobinę (zwłaszcza, że cena powinna być max 100-130 zł większa) i mieć wyższy mnożnik do kręcenia i zrobić sobie 4 Ghz na boxowym chłodzeniu :)

     

     

    Ale jeśli ktoś kupuje obecnie, pyta się o obecne ceny i co na tą chwilę warto wziąć - to ja grzecznie odpowiadam że jedynie 8200 ma sens jak ktoś chce akurat nowe C2D :)

     

    A tak na marginesie - jakby ktoś z kupujących nie wiedział bo są tacy - przy kupnie sprzętu i tego procka - poproście w sklepie (internetowym też ) o aktualizację BIOSu - bo jak traficie na egzemplarz bez zaktualizowanego, to bez posiadania żadnego procka Intela to se będziecie mogli to w d wsadzić ;) Nooo chyba że to ktoś Wam składa - to raczej testują to przed oddaniem zestawu w ręce zadowolonego użytkownika ;)

  11. Zamiast 8800GTS kupiłbym 8800GT, a oszczędności wrzuciłbym w:

    a) procesor E8400

    b) dodatkową kostkę pamięci

     

     

    a Po co E8400 skoro E8200 znakomicie się podkręca?

    b Po co dodatkowa kość pamieci skoro Win 32bitowy (a tego większość używa) widzi maks 3 Gb?:P

    c Grafikę też bym zmienił na 8800GT ew na Radka 3870 (jak ktoś lubi ATI :) )

    a) procek nie będzie kręcony

    b) vista obsługuje 4gb z tego co wiem (mylę się?)

     

     

    Ano - mylisz się :) Ograniczeniem 32 bitowych systemów jest 3 GB RAMu - jedynie w 64bitowych można mieć więcej. Procek nie będzie kręcony powiadasz... hmmm wiesz to to marnotrastwo jest - te procki bez podnoszenia napiecia zapinkalają aż miło - ale jak ktoś woli dopłacić nie za rzeczywistą wydajność i inny procek (bo wydajnosć po podkręceniu wyższa nawet, a sam procek jest przecież taki sam :P ) to cóż nie moja sprawa - tematu nie było :)

     

     

    Tomek - ja bym brał za ok. 1000 zł

     

    Abit IP35-E (okrojona wersja IP 35 - najtańsza z godnych polecenia i dających dobre OC ) bądź DFI BloodIron na IP 35 (o niebo lepsza, 30 zł droższa)

    Pentium Dual Core E 2160 (większość egzemplarzy idzie bezproblemowo puścić na 3 Ghz)

    2 x 1 GB DDR 800 (hmmm miałem Goodramy i były lepsze niż Kingstony, obecnie mam też Goodramy ale PRO - sporo droższe ale te możliwosci OC - bezcenne :D)

    Radeon 2600 XT lub GF 8600GT (co kto woli - ATI czy nVidia )

    Chieftec 450 W

    cena 1099...

     

    Wadą tego rozwiązania jest... jeden PATA 133 - ale jak tak Ci zależy na dyskach można kupić kieszeń USB na dysk za ok. 60 zł i masz wówczas dysk do tego przenośny ;) Dzisiaj akurat niestety coraz mniej płyt ma dwa PATA...

     

    Wersja mocno okrojona...

     

    PDC E 2180

    ABIT I-73N HD (ew coś innego na NF 7xxx)

    RAM , zasilacz to samo

     

    Cena ok 730 zł

     

    Wady - grafika zintegrowana (ale jak ktoś nie gra często i nie na wysokich detalach to GF 7xxx starcza), jw brak drugiego PATA

    W przyszłości można oczywiscie jakąś grafikę lepszą wstawić... Sam miałem zestaw na Biostarze pod AM 2 z GF 6100 i dość długo grałem nawet na nim - na LOW w porywach MEDIUM ale zawsze - jedyna gra , która mi masakrycznie się na nim cięła to Test Drive Unlimited...

  12. Zamiast 8800GTS kupiłbym 8800GT, a oszczędności wrzuciłbym w:

    a) procesor E8400

    b) dodatkową kostkę pamięci

     

     

    a Po co E8400 skoro E8200 znakomicie się podkręca?

    b Po co dodatkowa kość pamieci skoro Win 32bitowy (a tego większość używa) widzi maks 3 Gb?:P

    c Grafikę też bym zmienił na 8800GT ew na Radka 3870 (jak ktoś lubi ATI :) )

×
×
  • Dodaj nową pozycję...