Skocz do zawartości

Malin

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez Malin

  1. tak oglądam te powtórki karnych i czy przy strzale Kuby Rui Patrcio nie wyszedl za szybko przed linie?

    Moim zdaniem zrobił to w idealnym momencie

     

    Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

  2. Jestem dumny z reprezentacji. Doszli bardzo daleko. Za dwa lata może być jeszcze lepiej. Zobaczmy tez, że weszliśmy do 1/4 finału. Ta sztuka nie udała się Anglikom, Chorwatom czy Hiszpanom. Wielki szacunek. Teraz trzeba liczyć na polskie kluby w europucharach. Jak na razie dostajemy wpiernicz od innych. Jedyna nadzieja w Legii bo na Piasta, Zagłębie i Craxe nie ma co liczyć.

     

    Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

  3. Początek mnie zaciekawił. Będę tutaj wracał. Mam nadzieję, że cała historia będzie bardzo ciekawa. Odcinek był nieco krótki. Postaraj się pisać trochę więcej w jednej części. Tak jak pisał @MaKK, mógłbyś postarać się wymyślić bardziej oryginalny tytuł :P

  4. Nie jestem jakimś specjalistom w dziedzinie Ekstraklapy oraz reprezentacji, ale moim zdaniem za szybko skreślasz takich graczy: Mak, Góralski, Sobiech i Linetty.

     

    Odnośnie wyglądu wyników- przydałyby się jakieś pozycję drużyn w tabeli, skład, formacja, którą grasz.

     

    Nie skreśliłem wszystkich tych zawodników. Po prostu na ten moment nie widzę ich w tym składzie. W klubach też nie grają za dobrze. Jak będą lepiej się prezentować to mogą dostać kolejną szansę. Obok wyniku spotkania masz odnośnik do screena z meczu. Tam masz skład, formacje itp. Tabela jest zamieszczana po całym miesiącu.

  5. WRZESIEŃ 2014

    Reprezentacja Polski

    [Towarzyski] Polska - Armenia 0:0 Statystyki
    [El.ME 1/10] Polska - Szkocja 1:2 (Gajos - 2x Naismith) Statystyki

     

    Tabela

    Pierwsze sprawdziany Reprezentacji Polski nie wyszły najlepiej. Kadra którą próbuję złożyć wyglądała bardzo blado na tle Armenii. Co prawda grali tam głównie rezerwowi piłkarze, jednak pomimo wszystko powinniśmy wygrać. Fabian Hiszpański, Mateusz Mak, Arkadiusz Milik czy Jacek Góralski prezentowali się słabo. Widać było, że zespół nie jest ze sobą zgrany i nie najlepiej realizuje założenia taktyczne. Może trzeba trochę poczekać jak w przypadku Ruchu Chorzów. A może będzie trzeba zmienić nieco instrukcje zespołowe. Na plus zaliczam występ Drągowskiego, Starzyńskiego i Olkowskiego. Widać, że będą dobrymi zmiennikami dla podstawowych zawodników. Drugie spotkanie rozegrane we wrześniu to mecz eliminacyjny przeciwko Szkocji. Tutaj zagrała najsilniejsza na ten moment jedenastka. Z kilku piłkarzy nie mogłem skorzystać, gdyż byli kontuzjowani i nie dostali powołania. Inni nabawili się urazów podczas zgrupowania. Kolejni odczuwali zmęczenie. Można tak wymieniać i wymieniać. To był sprawdzian dla kilku zmienników na to, żeby zaistnieć. Niestety zagraliśmy katastrofalnie. Po raz kolejny zawodzi Michał Mak, tym razem grający z konieczności na pozycji napastnika. Słaby mecz rozegrał Łukasz Burliga co pokazuje, że musimy mocno zastanowić się kogo powołać na następne zgrupowanie. Marcin Komorowski ma być lewym obrońcą pierwszego wyboru. Mam nadzieję, że wróci za miesiąc do gry. Kolejnym zawodnikiem, który zanotował słaby występ jest Wojciech Szczęsny. Nie błyszczał też kapitan Lewandowski. Obaj jednak mają u mnie zaufanie i dostaną kolejne szanse. W końcu są gwiazdami tej reprezentacji. Na plus zaliczam debiut Macieja Gajosa. Świetny gol pomocnika Lecha Poznań. Przy tej bramce asystował Filip Starzyński co pokazuje, że będzie bardzo przydatny w tej drużynie. Zgrupowanie i mecze wrześniowe wypadły słabo. Kilku graczy straciło swoją szansę na grę w reprezentacji. Są to na pewno: Hiszpański, Burliga, Mak, Góralski, Sobiech i Linetty. Kilku z nich jak na razie opuści reprezentację, ale w przyszłości mogą powrócić. Kolejne szanse na grę w Biało-Czerwonych barwach dostaną za to: Starzyński, Drągowski, Gajos i Kobylanski. Mam nadzieję, że w październiku będzie dużo lepiej.

    Ekstraklasa

    [8/37] Ruch Chorzów - Piast Gliwice 0:0 Statystyki
    [9/37] Ruch Chorzów - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:0 (Surma, 2x Wiśniewski) Statystyki
    [10/37] Cracovia Kraków - Ruch Chorzów 0:1 (Stępiński) Statystyki

     

    Tabela

    Ze względu na mecze kadrowe w tym miesiącu czekały na nas trzy pojedynki w rodzimej Ekstraklasie. Jeszcze na początku września Paweł Strąk poprosił o kilka spotkań do rozegrania. Tłumaczył się, że ciężko pracuje na treningach i wykazuje teraz znacznie lepszą dyspozycję. To prawda co mówił. Po kilku kiepskich meczach na starcie sezonu wziął się do roboty i zamierzam dać mu szansę w tych trzech spotkaniach. Mecz z Piastem rozpoczęliśmy dobrze. Im dłużej przebywaliśmy na boisku tym bardziej się rozkręcaliśmy. Zespół grał jak z nut. Rozgrywanie akcji wyglądało świetnie. Nie brakowało kombinacyjnych akcji, strzałów i dośrodkowań. Zabrakło jednego. Bramki przy ul.Cichej nie obejrzeliśmy. Z przebiegu tego meczu uważam, że straciliśmy dwa punkty. Nie ma jednak co się załamywać, bo jak na razie idzie nam świetnie. Dobrą dyspozycję potwierdziliśmy w meczu z Niecieczą. Beniaminek Ekstraklasy nie miał nic do powiedzenia w starciu z Niebieskimi. Mecz wyglądał podobnie jak ten z przed tygodnia. Dominacja Ruchu Chorzów. Tym razem wszystko przełożyło się na wynik. Dwa gole Wiśniewskiego i bramka Łukasza Surmy. Co raz bardziej podoba mi się napastnik wypożyczony z Lechii Gdańsk. Jeśli znajdziemy w przyszłym sezonie choć trochę grosza to postaram się wykupić Piotrka. W najlepszej jedenastce dziewiątej kolejki znaleźli się Paweł Oleksy, Marek Szyndrowski i Piotr Wiśniewski. Cieszą mnie kolejne wyróżnienia moich zawodników. Na koniec miesiąca czekał nas trudny wyjazd do Krakowa. Pasy to rewelacja tego sezonu. Po dziewięciu kolejkach zajmują pozycję lidera. Wiedziałem, że będzie ciężko z nimi wygrać. Mecz był słaby w naszym wykonaniu. Cracovia przycisnęła, a my się broniliśmy. Robiliśmy to bardzo skutecznie, a w dodatku stworzyliśmy sobie dwie dogodne sytuacje. Ta druga z 85 minuty zaowocowała zdobyciem bramki. Tym razem Mariusz Stępiński zapewnił nam trzy punkty. Cieszy dobra postawa w obronie i gol naszego napastnika. Szkoda tylko, że tak rzadko trafia do bramki przeciwnika. Koniec miesiąca to także nagrody dla piłkarza i menedżera miesiąca. Tym razem moje nazwisko pojawiło się na trzeciej pozycji wśród najlepszych trenerów.

     

    Październik 2014 - Terminarz

     

    Reprezentacja Polski - Powołania

     

    Kadra

    W październiku mamy do rozegrania mecze z Irlandią i Gibraltarem. To drugie spotkanie będzie okazją do przetestowania kolejnych zawodników szerokiej kadry. Trudniejsze zadanie czeka nas w Dublinie. Wyspiarze będą bardzo ciężkim rywalem, tym bardziej, że w naszej kadrze znów zabraknie wielu dobrych zawodników. Kontuzje uniemożliwiły występy takim graczom jak: Boruc, Kędziora, Wojtkowiak, Wawrzyniak, Jędrzejczyk, Pazdan, Pawłowski, Gajos, Peszko, Grosicki, Błaszczykowski (kontuzja na 6 miesięcy), Klich czy Mierzejewski. Nie chciałem korzystać z Polaków urodzonych poza granicami naszego kraju, jednak byłem do tego zmuszony. Niestety Boenisch, Obraniak i Polanski również wypadli ze względu na kontuzje. Po raz kolejny musiałem eksperymentować ze składem. Do kadry wróci Łukasz Fabiański, którego brakowało we wrześniu. Powinien dostać swoją szansę, gdyż Szczęsny zawiódł w meczu ze Szkocją. W obronie szansę debiutu dostaną: Rafał Janicki oraz Paweł Oleksy. Ten drugi świetnie gra w moim klubie i zamierzam go sprawdzić na wyższym szczeblu. Do kadry powraca także Marcin Komorowski. W środku pola będę miał do dyspozycji Grześka Krychowiaka, który wyleczył kontuzję. Oprócz niego sprawdzony miesiąc temu Filip Starzyński. Po raz w pierwszy w reprezentacji zagra 16-letni Krystian Bielik. Młody pomocnik Arsenalu Londyn może nam się przydać w meczu z silnymi fizycznie Irlandczykami. Mam nadzieję, że podoła zadaniu. Dodatkowo powołanie dostał Rafał Wolski, którego mam zamiar wykorzystać na pozycji środkowego pomocnika. Na skrzydłach kolejne zmiany. W kadrze meldują się Paweł Wszołek, Michał Żyro i Tomasz Podgórski. Tomek świetnie się spisuje w tym sezonie. W Ruchu zaliczył średnią 7.29 w 10 spotkaniach. W klubie jest jedną z czołowych postaci. Chciałbym, aby w kadrze też tak było. W ataku bez większych zmian. Sobiecha zastępuje Teodorczyk, który w Dynamie Kijów strzela gola za golem. W pierwszych dwóch meczach mój eksperymentalny skład zawiódł. Na kolejne dwa spotkania powołałem kolejnych debiutantów i mniej ogranych zawodników. Jestem w pełni świadomy swoich decyzji i jeśli znów polegniemy to będzie tylko i wyłącznie moja wina. Czuję jednak, że w tych zawodnikach drzemie spory potencjał. Jeśli zaaklimatyzują się w zespole i zrozumieją moją taktykę to mogę mieć z nich wiele pożytku. Obym się nie mylił.

  6. SIERPIEŃ 2014

     

    Ekstraklasa

     

    [3/37] Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 1:1 (Tchernykh - Wiśniewski) MECZ

    [4/37] Ruch Chorzów - Górnik Łęczna 1:1 (Stępiński - Świerczok) MECZ

    [5/37] Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk 2:0 (Mazek, Podgórski) MECZ

    [6/37] Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 0:2 (Iwański, Stępiński) MECZ

    [7/37] Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 1:2 (Błąd - Podgórski, Wiśniewski) MECZ

     

    TABELA

     

    W kolejnym miesiącu czekało na nas pięć spotkań. Do zespołu po kontuzji wrócił Kamil Włodyka. Na pewno chciałem go sprawdzić w meczach o stawkę. Terminarz na sierpień nie był łatwy. Pod koniec lipca postanowiłem zmienić nieco taktykę jaką grał nasz zespół. W defensywie nic się nie zmieniło, gdyż ta funkcjonowała dobrze. Większej zmiany doczekała się ofensywa. Skrzydłowi dostali nieco więcej swobody, jeden ze środkowych pomocników stał się wysuniętym rozgrywającym, a napastnikom zmieniłem całkowicie polecenia indywidualne. W meczu z Jagiellonią od początku było widać, że kreujemy sobie bardziej dogodne sytuacje niż dotychczas. Nie było ich więcej, ale zamiast strzałów z dystansu, częściej przedostawaliśmy się pod pole karne rywali. Mecz był dobry. Widać było, że gramy coraz lepiej. Szkoda, że straciliśmy bramkę i nie zdobyliśmy pełnej puli. Cieszy natomiast fakt, że dziennikarze wyróżnili Marka Szyndrowskiego i Macieja Iwańskiego wstawiając ich do "11" kolejki. W spotkaniu z Łęczną liczyłem na pełną pulę. Przez całe spotkanie byliśmy zespołem przeważającym. Marek Zieńczuk musiał opuścić boisko w 14 minucie z powodu kontuzji, natomiast po meczu lekarz potwierdził, że Łukasz Surma będzie pauzować przez dwa tygodnie. Na szczęście nie był to długi okres. Bramkę dla Ruchu w tym spotkaniu zdobył Mariusz Stępiński. Chłopak w końcu się odblokował. Oby tak dalej. Niestety znów popełniliśmy karygodny błąd w defensywie. Tak jak w meczu z Jagiellonią, tak i teraz próba złapania w pułapkę ofsajdową spełza na niczym. Dwie bramki stracone w dwóch spotkaniach wyglądały niemal identycznie. Postanowiłem zrezygnować z łapania rywali na spalone. Na kolejne mecze nakazałem defensorom, aby grali nieco bliżej własnej bramki. To przyniosło bardzo oczekiwane efekty. W meczu z faworyzowaną Lechią nie pozwoliliśmy gościom na oddanie strzału z bliskiej odległości. No może poza jednym przypadkiem, ale wtedy Skaba popisał się świetnym refleksem. W ofensywie graliśmy bardzo dobrze. Zmiany wprowadzone w taktyce przyniosły efekt. Nie straciliśmy gola, a strzeliliśmy dwa. Efektowne zwycięstwo. Wojciech Skaba dokonał dwóch świetnych interwencji, za co został wybrany do najlepszej jedenastki kolejki. Mecz w Szczecinie był bardzo wyrównany. Wygraliśmy go tylko dzięki lepszej skuteczności. Nie był to może najpiękniejszy styl, ale trzy punkty jadą do Chorzowa. Kolejną bramkę zdobył Mariusz Stępiński. Teraz czekam tylko, aż rozkręci się na dobre. Po tym spotkaniu byłem zaskoczony, że w podsumowaniu szóstej kolejki uznanie zyskali Skaba, Oleksy, Szyndrowski, Iwański, Mazek i Stępiński. Aż sześciu piłkarzy. Morale w szatni było coraz lepsze. Zawodnicy wyglądali na mniej spiętych. Wiedziałem, że to dobry prognostyk na kolejne spotkania. Pojedynek z Zagłębiem był jednym z lepszych rozegranych przez mój zespół. Wygraliśmy różnicą jednej bramki, ale to nie odzwierciedla przebiegu tego meczu w którym dominowaliśmy. Gol Piotra Wiśniewskiego z 91 minuty został wybrany golem kolejki. Bardzo dobra postawa zespołu w sierpniu zaowocowała awansem na trzecią lokatę w tabeli. Na razie nie podniecamy się za bardzo i z chłodną głową podchodzimy do kolejnych spotkań. Zobaczymy co pokażą kolejne miesiące. W sierpniu Tomasz Podgórski został wybrany drugim najlepszym zawodnikiem ekstraklasy. Natomiast w plebiscycie na najlepszego menedżera miesiąca, zająłem drugą lokatę.

     

    WRZESIEŃ 2014 - TERMINARZ

     

    Reprezentacja Polski - Powołania

     

    KADRA

     

    Pod koniec Sierpnia czekały mnie powołania do Reprezentacji Polski na mecze wrześniowe. Wtedy zmierzymy się w Eliminacjach do Mistrzostw Europy 2016 ze Szkocją. Kilka dni wcześniej czeka nas pojedynek towarzyski z Armenią. Jak widać powołana kadra bardzo mocno zaskakuje. Moim celem było zebranie grupy 16-17 doświadczonych piłkarzy. Resztę miała stanowić młodzież, która wykazuje największy potencjał. Niestety moje plany pokrzyżowały kontuzje. W bramce nie mogłem skorzystać z Łukasza Fabiańskiego, więc sięgnąłem po Artura Boruca. W środku obrony nie było wielkich problemów. Postanowiłem dać szansę doświadczonemu Marcinowi Wasilewskiemu, który nieźle radzi sobie w Leeds United. Prawa obrona też bez większych zaskoczeń. Natomiast lewa strona defensywy może budzić sporo kontrowersji. Powołani zostali Łukasz Burliga i Fabian Hiszpański. Z racji tego, że kontuzjowanych było, aż pięciu lewych obrońców, których widziałem w kadrze, musiałem powołać kompletnych debiutantów. W środku pola również nie mogłem skorzystać z kilku kluczowych graczy. Jacek Góralski i Karol Linetty od początku widnieli na mojej liście powołanych graczy. Pozostała dwójka została powołana z braku innych wartościowych kandydatów. Najbardziej boli kontuzja naszego wicekapitana Grzegorza Krychowiaka. Jeśli chodzi o skrzydłowych to tutaj wypadli Kamil Grosicki i Michał Żyro. Dlatego też do kadry powołany został Mateusz Mak, który świetnie spisuje się w Gliwicach. Na całe szczęście kontuzje ominęły napastników. Wybrałem trzech doświadczonych zawodników na tę pozycję. Czwartym miał być, któryś z młodzieżowych reprezentantów Polski. Wybór padł na Martina Kobylanskiego z Lechii Gdańsk. Uważam, że kadra powołana na spotkania wrześniowe jest całkiem ciekawa. Jest tu kilku młodych zawodników. Zobaczymy co pokażą oni w meczu z Armenią, bo tam mam zamiar dać im szanse. W meczu ze Szkocją wystawię najsilniejszą jedenastkę.

  7. @MaKK Nie biorę ich pod uwagę jak na razie. Jeśli jednak będę zmuszony ściągnąć takiego piłkarza to może się tak zdarzyć. Niemniej jednak będę starać się unikać zagranicznych piłkarzy z Polskim obywatelstwem.

     

    LIPIEC 2014

     

    Transfery

     

    Dawid Nowak - Za darmo

    Paweł Strąk - Za darmo

    Piotr Wiśniewski - Wypożyczenie z Lechii Gdańsk (30% pensji)

     

    Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wykonałem jedyne jak dotąd ruchy transferowe. Nie udało się pozyskać wszystkich zawodników jakich chciałem, ze względu na ograniczony budżet płac. Z zespołem pożegnał się jeden z dwóch obcokrajowców Roland Gigolaev. Zarobiliśmy na nim ledwie 50 tys. euro. Niedużo, ale w naszej sytuacji każdy grosz się liczy. Rosjanin zasilił szeregi zespołu z Niecieczy. Niestety nie znalazł się żaden chętny na bramkarza Matusa Putnockiego. Mam nadzieję, że do końca sierpnia opuści nasz zespół. Sprzedanie jednego z niechcianych zawodników pozwoliło nam ściągnąć trzech innych piłkarzy. Z wolnego transferu trafili do nas Dawid Nowak oraz Paweł Strąk. Dodatkowo na wypożyczenie przyszedł napastnik Piotr Wiśniewski z Lechii Gdańsk. Udało nam się wzmocnić te pozycje na których brakowało wartościowych graczy. Szkoda, że nie udało się ściągnąć jeszcze jednego obrońcy, ale co zrobić. Niemniej jednak jestem zadowolony z naszych ruchów na rynku transferowym. Pozyskaliśmy dwóch solidnych napastników, którzy razem z Mariuszem Stępińskim mogą strzelić kilkanaście goli. Tymczasem przez cały lipiec czołowe europejskie kluby chciały, aby ich zespół wzmocnił Kamil Lech. Nasz młody bramkarz jest bardzo utalentowany, dlatego nie mam zamiaru go sprzedać. AS Monaco oferowało nawet 5 mln euro, jednak byłem nieugięty.

     

    Sparingi

     

    Ruch Chorzów - Ruch II Chorzów 2:1 (Kreft, Szewczyk)

    Ruch Chorzów - Gwarek Zabrze 4:0 (2x Stępiński, 2x Mazek)

    Ruch Chorzów - Polonia Trzebnica 1:1 (Mazek)

    Unia Tarnów - Ruch Chorzów 2:0

    ŁKS Łódź - Ruch Chorzów 1:1 (Lipski)

    Rozwój Katowice - Ruch Chorzów 1:2 (Stępiński, Oleksy)

    Dolcan Ząbki - Ruch Chorzów 2:2 (Strąk, Nowak)

    Stal Rzeszów - Ruch Chorzów 2:0

    Górnik Wałbrzych - Ruch Chorzów 1:0

    Ruch Chorzów - Kubań Krasnodar 2:2 (Stępiński, Setla)

    Ruch Chorzów - Stal Mielec 2:1 (Nowak, Podgórski)

     

    Pierwsze trzy spotkania towarzyskie zagraliśmy u siebie. Następnie udaliśmy się na przedsezonowe zgrupowanie do pobliskiej Wisły. Ostatnie dwa mecze znów zagraliśmy przed własną publicznością. Niestety sparingi nie wyglądały zbyt dobrze. Widać było, że piłkarze gubią się na boisku i nie potrafią odnaleźć się w nowej taktyce. Tylko cztery z jedenastu spotkań rozstrzygnięte zostały na naszą korzyść. Niepokoi fakt, że straciliśmy, aż 14 bramek. Większość meczy graliśmy z zespołami grającymi klasę, dwie lub nawet trzy niżej. Obrona momentami spisywała się katastrofalnie. Na plus można zaliczyć występy Mariusza Stępińskiego, Kamila Mazka oraz Kamila Lecha. Ten pierwszy zdobył cztery gole, Mazek strzelił ich trzy, ale dodatkowo trzy razy asystował. Był najjaśniejszą postacią meczów sparingowych. Natomiast nasz młody bramkarz był fenomenalny w tych spotkaniach w których wystąpił. Ratował nam skórę w meczu z Krasnodarem, Gwarkiem Zabrze czy Stalą Mielec. Wierzę, że za kilka lat będą z niego ludzie. Nasz nowy nabytek Dawid Nowak rozegrał cztery spotkania przed sezonem, lecz spisywał się w nich słabo.

     

    Ekstraklasa

     

    [1/37] Wisła Kraków - Ruch Chorzów 2:1 (Brożek, Jankowski - Nowak) MECZ

    [2/37] Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:0 MECZ

     

    TABELA

     

    Puchar Polski

     

    [1 runda] Stal Stalowa Wola - Ruch Chorzów 1:0 (Jabłoński) MECZ

     

    Lipiec nie był dla nas udany. Jeszcze przed startem Ekstraklasy ze składu wypadł na około 2 tygodnie Kamil Włodyka. Ograniczało to nasze pole manewru na skrzydłach. Na inaugurację sezonu pojechaliśmy do Krakowa. Tam zagraliśmy słabe spotkanie. Może statystyki tego nie odzwierciedlają, ale Wisła była zespołem o klasę lepszym. Dobry fragment w tym spotkanie odnotowaliśmy w ostatnich dwudziestu minutach. Graliśmy jak równy z równym. Wtedy to Dawid Nowak zdobył dla nas wyrównującego gola. Niestety chwilę później Wisła znów wyszła na prowadzenie. Przegrana w pierwszym spotkaniu. W środku tygodnia czekał nas mecz Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola. Wystawiłem dość mocny skład, nie chcąc lekceważyć rywala. W bramce stanął świetnie broniący w sparingach Kamil Lech. Niestety 19-latek popełnił błąd po którym rywale zdobyli jedynego gola w tym meczu. Nasz zespół robił wszystko, żeby wygrać to spotkanie. Niestety gospodarze mieli wiele szczęścia. Pomimo tego słabego wyniku byłem lekko podbudowany. Zespół w końcu zaczął realizować założenia taktyczne. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że graliśmy z zespołem drugoligowym, jednak widać postępy w naszej grze. Szkoda tylko zmarnowanych sytuacji bo było ich bardzo dużo. Mecz drugiej kolejki ligowej zagraliśmy przed własną publicznością. Do Chorzowa przyjechała Legia Warszawa. Wiedziałem, że nie będzie łatwo, więc wystawiłem wszystko co najlepsze w moim zespole. Jeśli chodzi o defensywę to ta spisywała się znakomicie. Zagraliśmy na zero z tyłu. W dodatku Legioniści oddali tylko jeden celny strzał. Niestety w ofensywie dalej brakowało skuteczności oraz składnych ataków. Po meczu z Legią do najlepszej jedenastki kolejki trafili Wojciech Skaba oraz Rafał Grodzicki. To pokazuje, że mamy mocną defensywę. Problem leży w grze do przodu. Chyba będzie trzeba pomyśleć o zmianie kilku instrukcji indywidualnych. Zawodnicy ofensywni nie stwarzają dogodnych sytuacji. Większość strzałów oddawana jest z poza szesnastki, a największe zagrożenia powodujemy po rzutach rożnych. 31 lipca dostaliśmy informację o tym, że Michał Helik doznał kontuzji, która wyklucza go z gry na cztery tygodnie. Nie był to ważny piłkarz, jednak przydałby się przy ewentualnych zmianach w środku obrony.

     

    TERMINARZ SIERPIEŃ 2014

  8.  

    Do klubu mogę sprowadzać jedynie zawodników z Polski

    Chyba z obywatelstwem Polskim patrząc, co wpisane jest w Zasadach :>

    Dobre urozmaicenie i ograniczenie w rozgrywce.

     

    Testowałeś wcześniej ten dodatek, żeby się później nie posypał?

     

    Masz rację. Tylko zawodnicy z obywatelstwem Polskim. Jednak nie chcę ściągać zawodników takich jak np. Ludovic Obraniak czy Damien Perquis. Chciałbym, aby w zespole grali piłkarze urodzeni w Polsce. Tak samo w reprezentacji ;)

     

    Co do dodatku to zrobiłem symulację do 2020 roku. Nic nie wysypało. Chyba to wystarczające, żeby grać na tym dodatku. Czyż nie?

  9. Wersja: Football Manager 2015 15.3.2

    Dodatki: FM 2015 Revolution Final Update CA PA Fix, Alternatywna Liga Polska 2015

    Ligi: Polska (Ekstraklasa, I Liga, II Liga)

    Klub: Ruch Chorzów/Polska

    Baza danych: Ogromna

    Dodatkowe kraje: brak

    Zasady: Jedno ograniczenie. W zespole mogą występować tylko polscy piłkarze.

     

    Witam wszystkich forumowiczów. Na forum jestem od dawna, lecz nigdy się nie udzielałem. Dzisiaj naszła mnie jednak ochota, aby podzielić się z wami swoją karierą. Z racji tego iż nie posiadam najnowszej wersji naszej ukochanej gry postanowiłem grać w edycję z numerkiem 2015. Pierwsza myśl która przyszła mi do głowy odnośnie kariery to wybór polskiego klubu. Następnie postanowiłem ograniczyć sobie rozgrywkę poprzez postawienie jednej zasadniczej zasady. Do klubu mogę sprowadzać jedynie zawodników z Polski. Zanim przejdę do wyboru klubu, chciałbym nadmienić, że dodałem sobie do gry dodatek o nazwie Alternatywna Liga Polska 2015. W tym dodatku od sezonu 2015/2016 wszystkie ligi polskie mają po 20 zespołów. To bardzo ciekawe rozwiązanie. Nie jestem zwolennikiem systemu z podziałem na grupę mistrzowską i spadkową. Po załadowaniu gry wybrałem swój klub. Nie był to zbyt trudny wybór. Szukałem zespołu, który w składzie ma wielu zawodników z polskim paszportem oraz ma bogatą historię. Padło na Ruch Chorzów. Czternaście tytułów mistrzowskich, 29 razy na podium oraz trzy zwycięstwa w Pucharze Polski. Klub idealny do mojej kariery. Tym bardziej, że ostatnie mistrzostwo Niebiescy zdobyli w 1989 roku. Dodatkowo na starcie gry objąłem reprezentację Polski. Chciałbym, aby nie tylko polska piłka klubowa poszła do przodu. Karierę będę prowadzić w oparciu o sprawozdania miesięczne. Jeśli taka forma prezentacji kariery będzie niezbyt ciekawa, to mogę to zmienić. Mam nadzieję, że moje wypociny znajdą kilku stałych czytelników. To tyle tytułem wstępu.

     

    Na początku kariery spotkałem się z prezesem klubu Dariuszem Smagorowiczem. Krótka rozmowa, na temat historii Ruchu Chorzów, oraz celów zespołu w nadchodzącym sezonie. Właściciel klubu zażądał ode mnie, aby Ruch utrzymał się w Ekstraklasie. Uważam, że powinienem bez problemu wykonać postawiony cel. Tym bardziej, iż ze względu na reformę, z najwyższej klasy rozgrywkowej spada tylko jeden klub. Ja uważam, że przy odpowiednim zarządzaniu zespołem stać nas na awans do grupy mistrzowskiej. Nie chcę jednak podnosić celów na ten sezon, aby nie wywoływać niepotrzebnej presji na zawodnikach. Zarząd klubu ustalił budżet płacowy na poziomie blisko 20 tysięcy euro tygodniowo. W tym momencie budżet zapełniony jest w 99% więc ciężko będzie o konkretne wzmocnienia. Na transfery nie dostałem nawet złamanego grosza. Jak widać sytuacja finansowa nie jest najlepsza, ale postaram się to zmienić. Już na samym początku mam zamiar pożegnać się z zagranicznymi zawodnikami co może nieco zwiększyć nasze możliwości na rynku transferowym. W zespole jest tylko dwóch zawodników nieposiadających polskiego obywatelstwa. Są to bramkarz Matus Putnocky oraz lewy obrońca Roland Gigolaev. Obaj z miejsca zostali przesunięci do zespołu rezerw. Dodatkowo wystawiłem ich na listę transferową. Mam nadzieję, że szybko opuszczą klub, co pozwoli zaoszczędzić trochę grosza na ich pensjach.

     

    Przegląd Kadry:

     

    Bramkarze:

     

    Seweryn Derbisz

    Kamil Lech

    Wojciech Skaba

     

    W bramce hierarchia jest bardzo jasna. Golkiperem pierwszego wyboru będzie Wojciech Skaba. Trzydziestolatek jest doświadczonym zawodnikiem i wypada najlepiej z tej trójki. Nie jest to może najwyższa półka, ale nie mogę narzekać. Mogło być gorzej. Kamil Lech będzie jego pierwszym zmiennikiem. Ma niebywały talent. Asystent zespołu uważa, że może być kiedyś podstawowym bramkarzem w reprezentacji. Na pewno dostanie swoje szanse, aby nie zatrzymać jego rozwoju. Seweryn Derbisz będzie głównie grał w rezerwach.

     

    Środkowi Obrońcy:

     

    Mateusz Cichocki

    Rafał Grodzicki

    Michał Helik

    Michał Koj

    Michał Szal

     

    Środek defensywy jest bardzo słabo obsadzony. Jedynymi pewnymi kandydatami do gry są Rafał Grodzicki, który w ekstraklasie rozegrał ponad 200 spotkań oraz 22-letni Mateusz Cichocki. Co do reszty zawodników nie jestem przekonany czy mają oni na tyle wysokie umiejętności, aby poradzić sobie w ekstraklasie. Na razie pierwszymi zawodnikami, którzy mogą liczyć na grę w razie jakichkolwiek zmian są Michał Helik i Michał Koj. Michał Szal większość czasu spędzi w rezerwach, ale kiedy zajdzie potrzeba to sięgnę nawet po niego. Na pewno będę rozglądał się za wzmocnieniem tej pozycji. Jeden lub dwóch doświadczonych defensorów rozwiązałoby sprawę.

     

    Prawi obrońcy:

     

    Arkadiusz Lewiński

    Marek Szyndrowski

     

    Tutaj wybór jest jasny i prosty. Marek Szyndrowski będzie grać w podstawowej jedenastce, a Arkadiusz Lewiński będzie jego zmiennikiem. Niestety Marek ma już 33 lata i będzie trzeba rozejrzeć się za jego następcą. Wydaje się, że w tym sezonie, żadnych zmian na tej pozycji nie będzie, a ewentualne nowe twarze zobaczymy w przyszłym roku.

     

    Lewi obrońcy:

     

    Martin Konczkowski

    Paweł Oleksy

     

    Po tej stronie defensywy jest znacznie lepiej. Zarówno Martin jak i Paweł prezentują zadowalający poziom. Dodatkowo Martin Konczkowski może zagrać z prawej strony. Na uwagę zasługuje fakt, iż obaj zawodnicy są młodzi i mogą się jeszcze rozwinąć.

     

    Środkowi Pomocnicy:

     

    Maciej Iwański

    Artur Lenartowski

    Patryk Lipski

    Michał Rzuchowski

    Łukasz Surma

    Maciej Urbańczyk

     

    Środek pola to jedna z najlepiej obsadzonych pozycji. Niekwestionowanym liderem jest kapitan zespołu Łukasz Surma. Nad kolejnym zawodnikiem, który będzie mu partnerował będę musiał się długo zastanowić. Jest tu kilku zawodników o podobnym poziomie. W parze z Łukaszem będzie grać któryś z tych piłkarzy: Maciej Iwański, Patryk Lipski, Michał Rzuchowski. Najbliżej pierwszego składu jest Iwański. Jest on bardziej ofensywnie usposobiony od Łukasza Surmy i może go świetnie uzupełniać. Jeśli przyjdzie nam zagrać bardziej defensywnie to do składu wskoczyć może również Rzuchowski. 19-letni Maciej Urbańczyk nie prezentuje poziomu dającego mu miejsce w pierwszym zespole. Dostanie on swoje szanse, aby nabrać doświadczenia, ale nie pogra zbyt dużo.

     

    Boczni Pomocnicy:

     

    Kamil Mazek

    Tomasz Podgórski

    Michał Szewczyk

    Kamil Włodyka

    Marek Zieńczuk

     

    Na boku pomocy mamy pięciu piłkarzy. Jest to odpowiednia ilość. Cieszy też fakt, że kilku z nich może grać po obu stronach boiska. Na dzień dzisiejszy miejsce w podstawowym składzie mają zapewnione Marek Zieńczuk i Tomasz Podgórski. Ci dwaj zawodnicy są jednymi z liderów tej ekipy. W swojej taktyce będę próbować wykorzystać mocne skrzydła bo mamy tam naprawdę dobrych zawodników. Pozostała trójka powinna spisać się nieźle w roli zmienników. Jedynym zawodnikiem, który może dość szybko wypaść z obiegu jest Zieńczuk. Jest świetnym skrzydłowym jednak wiek robi już swoje. Obawiam się, że może nie wytrzymać całego sezonu grając w pierwszym składzie. Jak na razie żadnych zmian nie przewiduję, ale na przyszły sezon będzie trzeba poszukać nowego zawodnika na skrzydło.

     

    Napastnicy:

     

    Michał Efir

    Bartosz Kreft

    Adam Setla

    Mariusz Stępiński

     

    Atak to jedna z najsłabiej obsadzonych pozycji. Tak naprawdę w tej formacji mamy tylko jednego wartościowego zawodnika. Mariusz Stępiński ma papiery na grę w ekstraklasie, a do tego wykazuje wysoki potencjał. Liczę na to, że zdobędzie sporo bramek w tym sezonie. Jego partnerem w ataku będzie Michał Efir, lecz mam co do niego pewne zastrzeżenia. Adam Setla i Bartosz Kreft będą występować tylko z konieczności. Na tą pozycję będę szukał co najmniej dwóch zawodników.

     

    Taktyka:

     

    Od samego początku miałem pomysł, aby zagrać standardowym ustawieniem 1-4-4-2. Wybór ten był dosyć łatwy, jednak dobranie odpowiednich poleceń taktycznych dla mojego zespołu było już nieco trudniejsze. Po długich godzinach grzebania w taktyce udało mi się ustawić mój zespół. Wydaje mi się, że na tą chwilę są to najlepsze role jakie mogłem przydzielić moim zawodnikom.

     

    Taktyka

  10. Rozlosowano grupy Euro 2012

     

    W Warszawie rozlosowano Grupy UEFA EURO 2012. Dodajmy, że losowanie było bardzo ciekawe.

    W Grupie A nasze orły zagrają ze Słowenią, Słowacją i Danią. Trudna grupa, ale mamy szanse, żeby zagrać w 1/4 finału. Eksperci za faworytów uważają Duńczyków. Na otwarcie zagramy ze Słowenią. W Grupie B Francuzi będą mierzyć się ze Szwecją, współgospodarzami Ukrainą oraz Serbią. Czeka nas ciekawa walka o awans do ćwierćfinału. Grupa C to grupa śmierci. Holandia, Niemcy, Portugalia oraz Bośnia. Tak naprawdę trzy drużyny mogą grać dalej. Zobaczymy kto wygra rywalizację. Wszyscy stawiają na Niemców. W ostatniej Grupie Hiszpania i Anglia będą zdecydowanymi faworytami. Chorwacja i Rosja mają być tylko tłem.

     

    Grupa A

     

    Polska

    Dania

    Słowacja

    Słowenia

     

    Grupa B

     

    Ukraina

    Francja

    Szwecja

    Serbia

     

    Grupa C

     

    Niemcy

    Holandia

    Portugalia

    Bośnia

     

    Grupa D

     

    Hiszpania

    Anglia

    Chorwacja

    Rosja

     

    Poznaliśmy kadry

     

    Polska

     

    1.Artur Boruc

    2.Damien Perquis

    3.Sebastian Boenisch

    4.Alan Stulin

    5.Kamil Glik

    6.Roger Guerreiro

    7.Jakub Błaszczykowski

    8.Tomasz Kupisz

    9.Ireneusz Jeleń

    10.Robert Lewandowski

    11.Dawid Nowak

    12.Rafał Murawski

    13.Tomasz Kuszczak

    14.Łukasz Fabiański

    15.Sebastian Mila

    16.Tomasz Bandrowski

    17.Maciej Rybus

    18.Paweł Golański

    19.Patryk Małecki

    20.Dariusz Dudka

    21.Arkadiusz Głowacki

    22.Marcin Kuś

    23.Michał Żewłakow

     

    Dania

     

    Trener: Morten Olsen

     

    1.Jimmy Nielsen

    2.Daniel Agger

    3.Leon Jessen

    4.Simon Kjaer

    5.Mathias Jorgensen

    6.Thomas Kahlenberg

    7.Nicklas Bendtner

    8.Johan Absalonsen

    9.Nicklas Pedersen

    10.Christian Eriksen

    11.Soren Larsen

    12.William Kvist

    13.Thomas Sorensen

    14.Jakob Poulsen

    15.Nicolai Jorgensen

    16.Stephan Andersen

    17.Daniel Jensen

    18.Christian Keller

    19.Lars Jacobsen

    20.Christian Poulsen

    21.Per Kroldrup

    22.Brian Hamalainen

    23.Thomas Enevoldsen

     

    Słowacja

     

    Trener: Vladimir Weiss

     

    1.Jan Mucha

    2.Martin Skrtel

    3.Tomas Hubocan

    4.Kornel Salata

    5.Jan Durica

    6.Juraj kucka

    7.Miroslav Stoch

    8.Vladimir Weiss

    9.Erik Jendrisek

    10.Filip Holosko

    11.Adam Nemec

    12.Marek Sapara

    13.Dusan Kuciak

    14.Peter Pekarik

    15.Stefan Sanecki

    16.Miroslav Karhan

    17.Marek Hamsik

    18.Peter Grajciar

    19.Marek Cech

    20.Radoslav Zabavnik

    21.Fernando Troyansky

    22.Miroslav Bozok

    23.Balasz Borbely

     

    Słowenia

     

    Trener: Matjaz Kek

     

    1.Jan Oblak

    2.Bojan Jokic

    3.Bostjan Cesar

    4.Marko Suler

    5.Armin Bacinovic

    6.Valter Birsa

    7.Robert Koren

    8.Andraz Kirm

    9.Tim matavz

    10.Rene Mihelic

    11.Zlatko Dedic

    12.Rene Krhin

    13.Dalibor Stevanovic

    14.Milvoje Novakovic

    15.Branko Ilic

    16.Jan Koprivec

    17.Aleksander Radosavljevic

    18.Josip Ilicic

    19.Nejc Pecnik

    20.Nemanja Mitrovic

    21.Kevin Kampl

    22.Samir Handanovic

    23.Jure Travner

     

    Francja

     

    Trener: Laurent Blanc

     

    1.Hugo Lloris

    2.Patrice Evra

    3.Bakary Sagna

    4.Jeremy Toulalan

    5.Philippe Mexes

    6.Yoann Gourcuff

    7.Samir Nasri

    8.Franck Ribery

    9.Karim Benzema

    10.Loic Remy

    11.Djibril Cisse

    12.Lassana Diarra

    13.Steve Mandanda

    14.Sebastien Frey

    15.Florent Malouda

    16.Adil Rami

    17.Laurent Koscielny

    18.Mathieu Flamini

    19.Jimmy Briand

    20.Anthony Reveillere

    21.Charles N'Zogbia

    22.Gael Clichy

    23.Eric Abidal

     

    Holandia

     

    Trener: Marco van Basten

     

    1.Maarten Stekelenburg

    2.Gregory van der Wiel

    3.John Heitinga

    4.Erik Pieters

    5.Ron Vlaar

    6.Arjen Robben

    7.Ibrahim Affelay

    8.Eljero Elia

    9.Robin van Persie

    10.Wesley Sneijder

    11.Klaas-Jan Huntelaar

    12.Demy de Zeeuw

    13.Dirk Kuyt

    14.Michel Vorm

    15.Piet Velthuizen

    16.Nigel de Jong

    17.Urby Emanuelson

    18.Ruud van Nistelrooy

    19.Khalid Boulahrouz

    20.Joris Mathijsen

    21.Stijn Schaars

    22.Ronnie Stam

    23.Edson Braafheid

     

    Hiszpania

     

    Trener: Vicente del Bosque

     

    1.Victor Valdes

    2.Sergio Ramos

    3.Gerard Pique

    4.Cesc Fabregas

    5.Carles Puyol

    6.Andres Iniesta

    7.David Villa

    8.Jesus Navas

    9.Fernando Torres

    10.Fernando Llorente

    11.Javi Garcia

    12.Sergio Busquets

    13.Iker Casillas

    14.Jose Manuel Reina

    15.Xabi Alonso

    16.Juan Manuel Mata

    17.Raul Albiol

    18.Pedro

    19.Alvaro Dominguez

    20.Alvaro Arbeloa

    21.David Silva

    22.Ignacio Monreal

    23.Roberto Canella

     

    Niemcy

     

    Trener: Joachim Loew

     

    1.Manuel Neuer

    2.Per Mertesacker

    3.Holger Badstuber

    4.Philipp Lahm

    5.Denis Aogo

    6.Sami Khedira

    7.Bastian Schweinsteiger

    8.Marko Marin

    9.Mario Gomez

    10.Mesut Ozil

    11.Thomas Muller

    12.Rene Adler

    13.Tim Wiese

    14.Simon Rolfes

    15.Toni Kroos

    16.Mario Gotze

    17.Tim Borowski

    18.Serdar Tasci

    19.Lukas Podolski

    20.Andreas Hinkel

    21.Marco Reus

    22.Benedikt Howedes

    23.Miroslav Klose

     

    Anglia

     

    Trener: Fabio Capello

     

    1.Joe Hart

    2.Micah Richards

    3.John Terry

    4.Ashley Cole

    5.Phil Jagielka

    6.Owen Hargreaves

    7.Michael Carrick

    8.Steven Gerrard

    9.Wayne Rooney

    10.Theo Walcott

    11.Gabby Agbonlahor

    12.Aaron Lennon

    13.Frank Lampard

    14.James Milner

    15.Ashley Young

    16.Rio Ferdinand

    17.Ryan Shawcross

    18.Glen Johnson

    19.Joe Cole

    20.Leighton Baines

    21.Ben Foster

    22.Robert Green

    23.Adam Johnson

     

    Portugalia

     

    Trener: Paolo Bento

     

    1.Eduardo

    2.Bruno Alves

    3.Pepe

    4.Fabio Coentrao

    5.Jose Bosingwa

    6.Adrien

    7.Cristiano Ronaldo

    8.Miguel Veloso

    9.Yannick Djalo

    10.Danny

    11.Hugo Almeida

    12.Raul Meireles

    13.Ze Castro

    14.Joao Moutinho

    15.Manuel Fernandes

    16.Ricardo Carvalho

    17.Tiago

    18.Nuno Coelho

    19.Rui Patricio

    20.Silvestre Varela

    21.Paulo Assuncao

    22.Duda

    23.Armando Santos

  11. Gra: FM 11.3.0

    Zespół: Żaden (symulacja)

    Baza Danych: Ogromna

    Uaktualnienie: Revolution Update CA/PA

     

    Zakończono eliminacje Euro 2012! Znamy wszystkich 16 finalistów!

     

     

    W Sobotę zakończono eliminacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie. 14 drużyn zapewniło sobie awans na tą imprezę. Gospodarze już czekają na losowanie, które odbędzie się w ciągu kilku dni. A my na kilka dni przed ustaleniem grup Euro 2012 w skrócie opowiemy o tym co działo się przez ostatnie półtora roku w eliminacjach.

     

    W Grupie A faworytem do awansu byli Niemcy. O drugie miejsce walczyć miały drużyny Turcji i Belgii. W ostatecznym rozrachunku to właśnie te trzy drużyny zajęły najwyższe miejsca w grupie. W dodatku wszystkie skończyły z dorobkiem 22 punktów. Turcy nie mieli szczęścia i nie przyjadą na Euro. Zabrakło im jednego gola więcej gdyż mieli stosunek bramkowy +7. W barażach zagrali Beldzy którzy dzięki bilansowi bramek +8 zajęli drugie miejsce. Podopieczni Joachima Loewa wygrali grupę dzięki stosunkowi +12. Reszta drużyn odbiegała znacznie od tej trójki.

     

    Tabela:

     

    1.Niemcy 22pkt +12

    2.Belgia 22 pkt +8

    3.Turcja 22pkt +7

    4.Austria 12pkt +2

    5.Azerbejdżan 5pkt -17

    6.Kazachstan 3pkt -12

     

    W Grupie B mieliśmy niespodziankę i to nie małą. Grupę wygrała Słowacja z Markiem Hamsikiem na czele. Faworyci do awansu, Rosjanie, zajęli drugą pozycję i musieli walczyć w meczu barażowym. Irlandia, która miała aspiracje na grę w Euro 2012 poległa i nie dostała się do Polsko-Ukraińskiej imprezy.

     

    Tabela:

     

    1.Słowacja 25pkt +16

    2.Rosja 18pkt +4

    3.Irlandia 15pkt +2

    4.Armenia 14pkt -1

    5.Macedonia 11pkt -5

    6.Andora 1pkt +16

     

    Sensacja w Grupie C. Mistrzowie Świata z roku 2006, Włosi, nie wyszli z grupy. Porażki ze Słowenią, Serbią czy nawet z Irlandią Północną sprawiły, że Squadra Azzurra zajęła trzecie miejsce. Najlepsi byli Słoweńcy wyprzedzając o punkt Serbię, która zagra na Euro bez udziału w barażach. Była to najlepsza drużyna z drugich miejsc. Irlandia Północna z początku miała jakieś szanse choćby na drugą pozycję, ale w 2011 roku nie sprostali wyzwaniu.

     

    Tabela:

     

    1.Słowenia 25pkt +11

    2.Serbia 24pkt +9

    3.Włochy 19pkt +15

    4.Irlandia Północna 15pkt -1

    5.Estonia 6pkt -9

    6.Wyspy Owcze 0pkt -25

     

    Grupa D to kolejne ciekawe wyniki w eliminacjach. Francuzi mieli gładko poradzić sobie i awansować do finałów. Tymczasem dwie porażki na początku eliminacji z Białorusią i Bośnią zepchnęły ich na drugą lokatę. Zwycięstwo przypadło Bośniakom. Obie ekipy dzielił zaledwie jeden punkt. Reszta zespołów nie pokazała nic co zasługiwałoby na grę podczas Euro 2012.

     

    Tabela:

     

    1.Bośnia 25pkt +14

    2.Francja 24pkt +16

    3.Białoruś 14pkt -1

    4.Rumunia 12pkt +2

    5.Albania 10pkt -6

    6.Luksemburg 1pkt -25

     

    W Grupie E wszystko pod kontrolą Holandii. Jeden remis i jedna porażka to jedyne straty punktów tej reprezentacji. Szwecja, tak jak zapowiadali eksperci, zajęła drugie miejsce i wzięła udział w barażach. Zaskakujące były dwa punkty zdobyte przez San Marino, które wyrwali Mołdawii i Węgrom, oraz strzelone przez nich 7 goli.

     

    Tabela:

     

    1.Holandia 25pkt +17

    2.Szwecja 19pkt +11

    3.Mołdawia 17pkt +8

    4.Węgry 11pkt -5

    5.Finlandia 11pkt -2

    6.San Marino 2pkt -29

     

    Grupa F przyniosła kolejne niespodzianki. Na Euro zabraknie mistrzów z 2004 roku Greków. Pięć zwycięstw i pięć porażek to za mało na awans. Dopiero czwarta lokata. Chorwaci wygrali grupę, a wielką sensację sprawił Izrael zajmując miejsce premiujące grą w barażach. Zaskoczeniem była również pozycja Gruzji, która znalazła się przed Grecją.

     

    Tabela:

     

    1.Chorwacja 24pkt +18

    2.Izrael 18pkt +9

    3.Gruzja 16pkt +4

    4.Grecja 15pkt +3

    5.Malta 7pkt -19

    6.Łotwa 5pkt -15

     

    W Grupie G grało już tylko pięć reprezentacji. Tak jak można było przewidzieć Anglicy wygrali zmagania przed Bułgarią. Gracze z Wysp Brytyjskich jako jedyni z tej grupy skończyli z bilansem bramek na plusie.

     

    Tabela:

     

    1.Anglia 17pkt +16

    2.Bułgaria 14pkt -1

    3.Walia 10pkt -6

    4.Czarnogóra 8pkt -6

    5.Szwajcaria 7pkt -3

     

    Grupa H przyniosła kolejne niespodzianki. Dania i Portugalia do końca walczyły o awans z pierwszej pozycji. Dopiero przedostatnia kolejka wyłoniła zwycięzcę. Dania pokonała 2:0 Portugalię (gole Eriksena i Enevoldsena - dop. redakcja) i awansowała na Euro. Portugalię czekały baraże.

     

    Tabela:

    1.Dania 16pkt +6

    2.Portugalia 16pkt +8

    3.Norwegia 15pkt +5

    4.Islandia 9pkt -6

    5.Cypr 3pkt -13

     

    W Grupie I, faworyci Hiszpanie nie przegrali spotkania i wygrali z dorobkiem 22 punktów. Czesi zagrali w barażach, choć do końca walczyli o to ze Szkocją i Litwą.

     

    Tabela:

     

    1.Hiszpania 22pkt +12

    2.Czechy 11pkt +2

    3.Szkocja 10pkt 0

    4.Litwa 10pkt -4

    5.Liechtenstein 3pkt -10

     

     

    W ostatnim tygodniu odbyły się mecze barażowe. To one wyłoniły pozostałą czwórkę finalistów Euro 2012.

    W pierwszym z meczy Portugalia męczyła się z reprezentacją Izraela. Popis Cristiano Ronaldo w Lizbonie dał zwycięstwo 3:2, a mecz rewanżowy zakończony wynikiem 2:2 awans Portugalii.

    Francja gładko w dwumeczu rozprawiła się 3:1 z Bułgarią. Bohaterem meczy barażowych trójkolorowych był Loic Remy, autor dwóch bramek.

    Mecz Rosji z Belgią roztrzygnął się w pierwszym spotkaniu. Pavlyuchenko strzelił dwa gole i 2:0 dało awans Rosjanom (w rewanżu 0:0 - dop. redakcja).

    W ostatnim barażu Szwecja pokonała Czechy. Czesi zawalili sprawę w meczu u siebie. 1:4 nie przyniosło im chluby. W rewanżu Necid ustrzelił hat tricka i było 3:0, jednak dwa gole Szwedów w końcówce spotkania dały im awans.

     

    Finaliści UEFA EURO 2012

     

    Anglia

    Bośnia

    Chorwacja

    Dania

    Francja

    Hiszpania

    Holandia

    Niemcy

    Polska

    Portugalia

    Rosja

    Serbia

    Słowacja

    Słowenia

    Szwecja

    Ukraina

×
×
  • Dodaj nową pozycję...