Skocz do zawartości

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura


krzysfiol

Na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?  

60 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony dla samego utarcia nosa karakana z Żoliborza chciałbym zobaczyć wygraną Trzaskowskiego, z drugiej, jak widzę jego lub Budki umizgi do Bosaka robi mi się niedobrze.

I nie, nikt mnie nie przekona, że dla odsunięcia PiS-u od władzy warto iść w sojusz z brunatnymi koszulami.

  • Lubię! 3
  • Nie lubię! 5
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, szramek napisał:

Z jednej strony dla samego utarcia nosa karakana z Żoliborza chciałbym zobaczyć wygraną Trzaskowskiego, z drugiej, jak widzę jego lub Budki umizgi do Bosaka robi mi się niedobrze.

I nie, nikt mnie nie przekona, że dla odsunięcia PiS-u od władzy warto iść w sojusz z brunatnymi koszulami.

SOJUSZ?

Gdyby ich wciągali do koalicji rządowej, podpisałbym się pod tym wszystkimi kończynami. Ale jakieś miłe słowo do wyborców (nie polityków)?

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, szramek napisał:

I nie, nikt mnie nie przekona, że dla odsunięcia PiS-u od władzy warto iść w sojusz z brunatnymi koszulami.

Ale jaki sojusz?

Elektorat Konfederacji składa się z dwóch głównych bloków. Jeden to korwiniści, drugi to faszole.

I tak, nie warto sprzymierzać się z faszystami - ale Trzaskowski tego nie chce. I słusznie, bo oni i tak by nie chcieli z nim iść ręka w rękę, dla nich PiS jest zły tylko o tyle, że jest za mało radykalny. Trzaskowski umizgiwał się do wyborców Bosaka jedynie w zakresie poglądów gospodarczych - co jest zabawne o tyle, że sam Bosak to faszysta i jako taki ma poglądy silnie etatystyczne, antyliberalne, a gębę liberała przyjął tylko na okoliczność tych wyborów z uwagi na pozyskanie poparcia partii opartej w dużej mierze na liberałach właśnie.

Zacytowany przeze mnie fragment Twojej wypowiedzi miałby jakikolwiek sens jedynie w przypadku, gdyby Trzaskowski umizgując się do elektoratu Bosaka nie mówił o liberalizmie gospodarczym (którego Bosak w gruncie rzeczy nienawidzi, jak to faszyści), ale o szowinizmie, wzmocnieniu roli państwa w życiu obywatela, przewodniej roli ideologii katolickiej czy innych wymysłach Ruchu Narodowego / ONR.

Tyle że tego Trzaskowski nie zrobił, dlatego Twoja wypowiedź nie ma żadnego oparcia w faktach. Równie dobrze mógłbyś zniechęcać Trzaskowskiego do współpracy z jednorożcami, tego też nie próbował.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, szramek napisał:

Z jednej strony dla samego utarcia nosa karakana z Żoliborza chciałbym zobaczyć wygraną Trzaskowskiego, z drugiej, jak widzę jego lub Budki umizgi do Bosaka robi mi się niedobrze.

I nie, nikt mnie nie przekona, że dla odsunięcia PiS-u od władzy warto iść w sojusz z brunatnymi koszulami.

 

No cóż, ja jestem zdania, że nie głosując na nikogo, głosuje się na Dudę. Więc nawet jeśli Trzaskowski nie jest moim kandydatem, ani wymarzonym, ani w ogóle żadnym, to pójdę i oddam na niego głos, bo wygrywając przyniesie nam taką korzyść, że zahamuje nieco swawolę PiSu, który będzie musiał szukać sojuszników poza swoją bańką: odrzucić weto prezydenckie sejm może 3/5 głosów, co przy idealnej frekwencji nie jest dla PiSu możliwe nawet z głosami PSL i mniejszości niemieckiej (który AFAIK głosuje zawsze jak partia rządząca).

 

Ma natomiast teoretyczną 3/5 wraz z Lewicą :> Co nie oznacza, że Lewica ma wchodzić z nimi w koalicję, tylko że głos lewicy może być wtedy jeszcze ważniejszy w pracach sejmowych, a dyskurs może być przesuwany w kierunku właściwym ;)  czego oczywiście sobie życzę

  • Lubię! 8
Odnośnik do komentarza

cyrk, który się teraz rozgrywa na osi Duda - Konfederacja - Trzaskowski, to chyba najszersze polityczne szpagaty jakie widziałem, od kiedy śledzę polskie życie polityczne.

Równie śmieszne jest dla mnie jak szybko wyparowała retoryka anty PO-PiS (i "koniec z wojną polsko-polską!!11oneone) Szymka Hołowni :keke: 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Chyba tylko osoby totalnie nierozgarnięte w polityce mogą pisać takie rzeczy.

Z jednej strony liberalny gospodarczo Trzaskowski apeluje do liberalnego gospodarczo elektoratu Konfederacji - zero zaskoczenia, dużo mu bliżej ideowo do nich niż Dudzie.

Z drugiej strony patriotyczny Duda apeluje do patriotycznego elektoratu Konfederacji - zero zaskoczenia, dużo mu bliżej ideowo do nich niż Trzaskowskiemu.

Ostatni raz widziałem taki szpagat w polskiej polityce, gdy Hołownia poparł Trzaskowskiego. Podobny szok. :keke:

  • Lubię! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Gacek napisał:

Chyba tylko osoby totalnie nierozgarnięte w polityce mogą pisać takie rzeczy.

Z jednej strony liberalny gospodarczo Trzaskowski apeluje do liberalnego gospodarczo elektoratu Konfederacji - zero zaskoczenia, dużo mu bliżej ideowo do nich niż Dudzie.

Z drugiej strony patriotyczny Duda apeluje do patriotycznego elektoratu Konfederacji - zero zaskoczenia, dużo mu bliżej ideowo do nich niż Trzaskowskiemu.

Ostatni raz widziałem taki szpagat w polskiej polityce, gdy Hołownia poparł Trzaskowskiego. Podobny szok. :keke:

z tym liberalnym gospodarczo Trzaskowskim to dobre, uśmiałem się ;)

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Feanor napisał:

SOJUSZ?

Gdyby ich wciągali do koalicji rządowej, podpisałbym się pod tym wszystkimi kończynami. Ale jakieś miłe słowo do wyborców (nie polityków)?

Cierpliwości.


A Hołownia spełnił swoje zadanie jako kandydat Kościoła Katolickiego, miał doprowadzić do wygranej Dudy w wyborach i doprowadzi, mógł to trochę subtelniej rozegrać, ale jeszcze brak mu politycznego doświadczenia

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, kuab napisał:


A Hołownia spełnił swoje zadanie jako kandydat Kościoła Katolickiego, miał doprowadzić do wygranej Dudy w wyborach i doprowadzi, mógł to trochę subtelniej rozegrać, ale jeszcze brak mu politycznego doświadczenia

Fajna ta teoria, taka z dupy

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tio napisał:

Fajna ta teoria, taka z dupy

Nie wiem jak się do tego odnieść poza uszczypliwościami, ale generalnie duża liczba podobnych kandydatów to znana taktyka, żeby rozdrabniać elektorat, w tym przypadku ludzi nie głosujących na Dudę, i po to głównie startuje Szymek.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, kuab napisał:

Nie wiem jak się do tego odnieść poza uszczypliwościami, ale generalnie duża liczba podobnych kandydatów to znana taktyka, żeby rozdrabniać elektorat, w tym przypadku ludzi nie głosujących na Dudę, i po to głównie startuje Szymek.

no ja mam podobną hipotezę, tylko w drugą stronę, mianowicie Szymek jako kandydat, który miał zagospodarować ten bardziej pobożny elektorat PO. Coś w rodzaju Richiego Petru, tyle że teraz wygląda jakby środowiska platformy poważniej podeszły do badań opinii publicznej przed wyborami i im wyszło, że jednak więcej ugrają na kandydacie nowoczesnym, ale jednocześnie świętojebliwym.

 

Oczywiście jedno i drugie to hipotezy, aczkolwiek ciekaw jestem jak obie będą wyglądać w świetle wyników z drugiej tury.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Hidalgoo napisał:

Oczywiście jedno i drugie to hipotezy, aczkolwiek ciekaw jestem jak obie będą wyglądać w świetle wyników z drugiej tury.

 

Dziś czytałem, że jakieś 75% wyborców Hołowni z I tury zadeklarowało poparcie dla Trzaskowskiego a 7% dla Dudy.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, kuab napisał:

Dokładnie, Trzaskowski to Hołownia bez katolickiego fundamentalizmu

 

Hołownia jest wierzącym katolikiem, ale właśnie nie fundamentalistą, przynajmniej jak na polskie realia. Toteż może miał wziąć ludzi, którzy albo głosują na Dudę, bo popiera go KK, albo głosują na inne partie (PO, PSL) pomimo bycia praktykującymi katolikami - bo są zbyt liberalni na głosowanie na PiS, albo z tego samego powodu nie głosowali w ogóle.

  • Lubię! 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Gabe napisał:

 

Hołownia jest wierzącym katolikiem, ale właśnie nie fundamentalistą, przynajmniej jak na polskie realia. Toteż może miał wziąć ludzi, którzy albo głosują na Dudę, bo popiera go KK, albo głosują na inne partie (PO, PSL) pomimo bycia praktykującymi katolikami - bo są zbyt liberalni na głosowanie na PiS, albo z tego samego powodu nie głosowali w ogóle.

Jeśli chcesz wpływać na prawo w świeckim kraju z przyczyn religijnych to jesteś fundamentalistą. Wierzącą fundamentalistką nie jest np. Merkel, która dała wolną rękę posłom swojej partii w trakcie głosowania o małżeństwach homoseksualnych w Niemczech, a sama zagłosowała przeciw. Hołownia takiego ruchu nie wykona, ba, jest za zaostrzeniem obecnego prawa aborcyjnego, co zostało przypudrowane na potrzeby kampanii i image'u "liberalnego katolika".

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...