Skocz do zawartości

Peak Label


Ralf

Rekomendowane odpowiedzi

Nie było czasu na rozczulanie się nad zakończonym właśnie Euro 2020 i analizowaniem występów poszczególnych drużyn – moi podopieczni nie przygotują się sami do zespołu. Dali, którego również trzymałem na razie w klubie na kontrakcie odnawialnym, ponieważ sam nie postanowił ostatecznie zakończyć umowy, podsunął mi pomysł, by awansować do pierwszego zespołu młodych gniewnych Marina Lausicia (19 l., P Ś, Chorwacja) i Mario Veljacę (18 l., P/OP P, Chorwacja), z których ten drugi rokował nadzieję na niezłego piłkarza. Gdy przyjrzałem się dokładniej obu kandydatom, poparłem pomysł Dalego i poleciłem dołączyć obu do pierwszego zespołu NK Solin. Obecnie każdy piłkarz był na wagę złota, ponadto obaj młodzieńcy poszerzali mi pole manewru, jeżeli chodzi o wymóg umieszczania zawodników U-21 w wyjściowym składzie na spotkania Drugiej HNL.

 

Trzecim sparingpartnerem, jakiemu stawialiśmy czoła, była trzecioligowa Neretva. Po dwóch pierwszy sparingach, zwłaszcza tym drugim, miałem spory ból głowy, który początkowo potwierdzał i ten mecz towarzyski. Najpierw co prawda Repić pięknym uderzeniem przełamał wreszcie naszą niemoc w tym sezonie przygotowawczym, ale potem zarobił czerwoną kartkę za kompletnie bezsensowny, biorąc pod uwagę brak stawki spotkania, wjazd obunóż w rywala. Długo w osłabieniu grać nie musieliśmy, bo po kilku minutach drugiej połowy drugie żółtko obejrzał Bubalo, i siły się wyrównały. Tym większa była moja ulga, gdy wreszcie zaczęliśmy wykorzystać stwarzane sytuacje, a ozdobą tego meczu towarzyskiego był gol Llanosa zdobyty z prawie połowy boiska, który wykorzystał fakt, że bramkarz gospodarzy nie zdołał sięgnąć piłki, wpuszczając ją za kołnierz.

 

Klasa rywala oczywiście nie uprawniała do zachwytów, ale i tak odczułem ulgę, że w końcu zaprezentowaliśmy lepszy poziom. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że tyle co przegraliśmy ze Splitem bez zdobytego gola, który również reprezentował w tym sezonie 3HNL.

 

Cytat

18.07.2020, Neretva, Metković, widownia: 145

Mecz towarzyski

NK Neretva [3NL] – NK Solin [2NL] 0:5 (0:1)

 

19' A. Repić 0:1

40' A. Repić (NKS) czrw.k.

47' L. Bubalo (NKN) czrw.k.

52' N. Llanos 0:2

73' M. Barisić 0:3

75' M. Jelavić 0:4 rz.k.

87' P. Basić-Šiško 0:5

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Przygotowania do sezonu trochę skomplikowała nam kontuzja Mario Jelavicia, który naderwał mięśnie brzucha i czekało go kilka tygodni pauzowania. Z tego powodu w sparingu przeciwko Segeście zdecydowałem wystawić w ataku Repicia, co nie było jego naturalną pozycją, ale chciałem go tutaj sprawdzić i częściowo zabezpieczyć formację na wypadek ewentualnych kontuzji większej liczby napastników.

 

Antonio już w 2. minucie zdobył otwierającego wynik gola, popisując się przytomnym zachowaniem w polu karnym, co wskazywało, że w krytycznych sytuacjach powinien poradzić sobie w przodzie. O porażce ze Splitem na starcie przygotowań mogliśmy zacząć zapominać, bo pokazaliśmy tego dnia kawał dobrej gry, a rywale mieli bardzo niewiele do powiedzenia. Świetne spotkanie rozegrał po wejściu na boisko Nikson Memaj, który ustrzelił ładnego hat-tricka, a ja mogłem mieć nadzieję, że równie duży pożytek będziemy mieli mieli z niego w nadchodzącym sezonie. Obiecująco na prawym skrzydle spisywał się również młodziutki Mario Veljaca, rokując nadzieje na niezłego zawodnika.

 

Cytat

25.07.2020, Gradski, Sisak, widownia: 87

Mecz towarzyski

HNK Segesta [NL] – NK Solin [2NL] 1:5 (0:1)

 

2' A. Repić 0:1

47' N. Memaj 0:2

53' L. Dadić 0:3 rz.k.

56' D. Tor 1:3

60' N. Memaj 1:4

67' N. Memaj 1:5

 

Odnośnik do komentarza

Lipiec 2020

 

Bilans:

- Druga HNL: 0-0-0, 0:0

- Hrvatski nogometni kup: 0-0-0, 0:0

Druga HNL: –

Hrvatski nogometni kup: –

Finanse: -737.377€ (-85.745€)

Gole: –

Asysty: –

 

Ligi:

Anglia: –

Austria: LASK Linz [+0 pkt]

Chorwacja: HNK Rijeka [+1 pkt]

Czechy: Slovan Liberec [+2 pkt]

Francja: –

Hiszpania: –

Niemcy: –

Polska: Lechia Gdańsk [+0 pkt]

Rosja: Zenit Sankt Petersburg [+0 pkt]

Serbia: TSK Bačka Topola [+0 pkt]

Słowenia: NK Celje [+0 pkt]

Włochy: –

 

Liga Mistrzów:

– Legia Warszawa, Pierwsza runda eliminacyjna, 3:0 i 2:0 z Hibernians; awans, vs. Djurgårdens IF

                                Druga runda eliminacyjna, 0:1 i 1:2 z Djurgårdens IF; out

 

Liga Europy:

– Lech Poznań, Pierwsza runda kwalifikacyjna, 1:0 i 3:1 z Radnikiem; awans, vs. AGF

                          Druga runda kwalifikacyjna, 3:1 i 1:2 z AGF; awans, vs. Mladá Boleslav

– Lechia Gdańsk, Pierwsza runda kwalifikacyjna, 2:1 i 0:0 z HJK; awans, vs. Cork City

                             Druga runda kwalifikacyjna, 1:0 i 2:0 z Cork City; awans, vs. Borussia Mönchengladbach

– Górnik Zabrze, Pierwsza runda kwalifikacyjna, 3:0 i 1:1 z TNS; awans, vs. Radnik Surdulica

                            Druga runda kwalifikacyjna, 2:1 i 2:0 z Radnikiem Surdulica; awans, vs. Anderlecht Bruksela

– Legia Warszawa, Trzecia runda kwalifikacyjna, vs. FK RFS

 

Reprezentacja Polski:

 

Ranking FIFA: 1. Francja [1816], 2. Belgia [1743], 3. Urugwaj [1729], ..., 17. Polska [1546]

Odnośnik do komentarza

Serwis Goal sporządził zestawienie szans na awans w nadchodzącym sezonie Drugiej HNL, w którym Solin znalazł się na trzecim miejscu, zaraz za Varaždinem, który spadł z ekstraklasy, oraz Šibenikiem. To najlepiej pokazywało, że byliśmy już coraz poważniej traktowani na ligowym podwórku.

 

Tuż przed sparingiem ze Slaviją Pleternica Robi Obrstar doznał niegroźnego przeciążenia mięśni uda, z czym na upartego mógłby zagrać, mimo to jednak zadecydowałem dać mu wolne w tym spotkaniu i jedynie zabrać go na ławkę na wszelki wypadek. Tym razem mieliśmy postawione twardsze warunki, niż przy dwóch ostatnich grach kontrolnych, ale i tak dostrzegałem te pozytywy w naszej grze, które chciałem widzieć. W ataku z dobrej strony pokazał się Marović, który zdobył zwycięskiego gola, a najbardziej spodobała mi się postawa najlepszego na boisku Basicia-Šiški, który z kolei pokazał, że jest w stanie być równorzędnym dublerem dla Obrstara, co bardzo mnie cieszyło.

 

Cytat

01.08.2020, SZ Sivo, Pleternica, widownia: 86

Mecz towarzyski

NK Slavija Pleternica [3NL] – NK Solin [2NL] 0:1 (0:1)

 

20' M. Marović 0:1

 

Odnośnik do komentarza

 Na swój sposób dziwnie było pierwszy raz po dwuletniej przerwie obchodzić urodziny, już trzydzieste pierwsze, z kobietą u boku; zaskakujące, jak szybko człowiek może od czegoś odwyknąć, a przyzwyczaić się do nowej sytuacji. W tym roku moje zdrowie toastem z Peak Labela wznieśliśmy z Dariuszem tym razem siedząc w tym samym pokoju, a nie na odległość. Późnym wieczorem Darek, któremu mocno odbijało się whisky, wrócił do siebie na kwaterę, a my z Mią, która nie wracała dziś do domu, zostaliśmy sami. Cóż, to były bardzo przyjemne urodziny.

 

Sezon przygotowawczy kończyliśmy sparingiem z Uskokiem, który był ostatnim sprawdzianem przed inauguracją Drugiej HNL. W tym przypadku z Klisu wróciłem z zespołem nie do końca przekonany, bo miałem parę zastrzeżeń do niektórych zagrań, zwłaszcza tych, które trafiały prosto do nogi Vidosevicia, co w lidze zazwyczaj kończy się groźnymi kontratakami i traconymi golami. Martwiła mnie również postawa bloku defensywnego, w którym Vulikić popełniał koszmarne błędy w ustawianiu się i przepuszczał mnóstwo piłek za swoje plecy, a w pewnym momencie wtórować zaczął mu Tomić. Tyle dobrze, że Bender w bramce pokazywał, że nie jest gorszy od Topicia, a w ataku Marović i Memaj zdobyli po golu, podtrzymując moje nadzieje, że będę mógł na nich liczyć.

 

Cytat

08.08.2020, Iza Grada, Klis, widownia: 497

Mecz towarzyski

NK Uskok [3NL] – NK Solin [2NL] 0:2 (0:0)

 

70' M. Marović 0:1

89' N. Memaj 0:2

Odnośnik do komentarza

Drugi za mojej kadencji sezon w Drugiej HNL zaczynaliśmy od wyjazdu do Zagrzebia, gdzie mieliśmy zmierzyć się z broniącym tytułu Dinamem II. W składzie na to spotkanie znalazł się Luka Dadić, którego wreszcie zamierzałem uczynić podstawowym pomocnikiem, za to nie mogłem wystawić Robiego Obrstara, który był zawieszony za kartki z poprzednich rozgrywek. Wciąż kontuzjowany był natomiast Jelavić, więc do tej trudnej potyczki mimo wszystko nie przystępowaliśmy w optymalnym składzie.

 

Nie był to szczególnie udany mecz w naszym wykonaniu. Na Hitrec-Kacian brakowało nam przede wszystkim agresywności w walce o piłkę i nie podchodziliśmy do piłkarzy będących w jej posiadaniu, co stwarzało gospodarzom dużo miejsca do rozegrania na naszym przedpolu. Dobrze, że w bramce świetnie dysponowany był Duje Biuk, na którego zdecydowałem postawić, gdyż wybronił wiele groźnych strzałów. Na lewym skrzydle debiutował dziś Cikvar, który starał się bardzo, ale tego dnia nie wyróżnił się niczym, poza żółtą kartką. Po drugiej stronie boiska natomiast naszą grę sabotował Antonio Repić, który popełniał dziś seryjne błędy i gubił wiele piłek, a w 52. minucie, gdy był już szykowany przeze mnie do zmiany, naciągnął jeszcze mięsień uda, wypadając z gry na trzy tygodnie.

 

Mocna postawa w środku pola pozwoliła nam na stworzenie kilku sytuacji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać, z czego najbardziej rozczarowała mnie okazja Memaja, który podał piłkę meczową bramkarzowi Dinama II prosto do rąk. Sezon 2020/2021 rozpoczęliśmy zatem bez bramek z przodu, bez bramek w plecy i podziałem punktów z obrońcami tytułu, a zawodnikiem spotkania wybrany został Mateo Tomić, który był jedynym zawodnikiem Solina, któremu chciało się biegać od rywala do rywala i wywierać na nich presję, dzięki czemu zgarniał wiele prób zagrań za plecy naszej defensywy.

 

Cytat

16.08.2020, Hitrec-Kacian, Zagrzeb, widownia: 497

Druga HNL (1/30)

Dinamo II [–] – NK Solin [–] 0:0

 

52' A. Repić (NKS) ktz.

 

NK Solin: D.Biuk – I.Krštulović-Opara, S.Vulikić, M.Tomić, J.Cindrić – A.Repić Ktz (52' P.Basić-Šiško), L.Dadić ŻK (79' N.Llanos), M.Barisić, J.Cikvar ŻK – M.Marović (72' M.Veljaca), N.Memaj ŻK

 

GM: Mateo Tomić (O Ś, NK Solin) - 7.3

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...