Skocz do zawartości

Epidemia koronawirusa z Wuhan 2020


kuab

Rekomendowane odpowiedzi

Wg harmonogramu:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

 

  • 26 kwietnia – roczniki 1974-1975,
  • 27 kwietnia – roczniki 1976-1977,
  • 28 kwietnia – roczniki 1978-1979,
  • 29 kwietnia – roczniki 1980-1981,
  • 30 kwietnia – roczniki 1982-1983,
  • 1 maja – roczniki 1984-1985,
  • 3 maja – roczniki 1986-1987,
  • 4 maja – roczniki 1988-1989,
  • 5 maja – roczniki 1990-1991,
  • 6 maja – roczniki 1992-1993,
  • 7 maja – roczniki 1994-1996,
  • 8 maja – roczniki 1997-1999,
  • 9 maja – roczniki 2000-2003.
  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Kurde, ja w ogóle nie ogarniam tych szczepień. Wyraziłem chęć w styczniu. W marcu przeszedłem COVID, wiem, że muszę odczekać 3 miesiące od wykonania testu żeby się zaszczepić, więc u mnie wychodzi 8 czerwca. Jak był ten fakap 01.04. co "przez przypadek" mogli się zapisać 40+, to u mnie w pracy wszyscy się elegancko pozapisywali, na Pfeizerka, na maj. A ja nadal nie mam żadnego skierowania, zakładam, że dostanę w czerwcu, tak? Ale teraz jak uwolnią szczepienia, a ja będę się mógł zapisać dopiero wtedy, to termin będę miał na Bóg wie kiedy. A nie chcę drugi raz przechodzić.

Odnośnik do komentarza

A podobno nowe rozporządzenie mówi, że każdy może :-k

 

3 godziny temu, me_who napisał:

Kurde, ja w ogóle nie ogarniam tych szczepień. Wyraziłem chęć w styczniu. W marcu przeszedłem COVID, wiem, że muszę odczekać 3 miesiące od wykonania testu żeby się zaszczepić, więc u mnie wychodzi 8 czerwca. Jak był ten fakap 01.04. co "przez przypadek" mogli się zapisać 40+, to u mnie w pracy wszyscy się elegancko pozapisywali, na Pfeizerka, na maj. A ja nadal nie mam żadnego skierowania, zakładam, że dostanę w czerwcu, tak? Ale teraz jak uwolnią szczepienia, a ja będę się mógł zapisać dopiero wtedy, to termin będę miał na Bóg wie kiedy. A nie chcę drugi raz przechodzić.

 

Zbadaj sobie ilościowe przeciwciała, może będziesz spokojniejszy?

 

Odnośnik do komentarza
Kurde, ja w ogóle nie ogarniam tych szczepień. Wyraziłem chęć w styczniu. W marcu przeszedłem COVID, wiem, że muszę odczekać 3 miesiące od wykonania testu żeby się zaszczepić, więc u mnie wychodzi 8 czerwca. Jak był ten fakap 01.04. co "przez przypadek" mogli się zapisać 40+, to u mnie w pracy wszyscy się elegancko pozapisywali, na Pfeizerka, na maj. A ja nadal nie mam żadnego skierowania, zakładam, że dostanę w czerwcu, tak? Ale teraz jak uwolnią szczepienia, a ja będę się mógł zapisać dopiero wtedy, to termin będę miał na Bóg wie kiedy. A nie chcę drugi raz przechodzić.
A Twój rocznik już miał wystawione skierowania?

Zadzwoń sobie na infolinię, z mojego doświadczenia wynika, że w miarę ogarnięte tam są osoby i dość pomocne w tych tematach. Może będziesz mógł się już zapisać żebyś ten termin miał zaraz po tych 3 msc.
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, zovalik napisał:
3 godziny temu, jasonx napisał:
no wlasnie nie.. w jednej przychodni zapisali mnie na liste rezerwowa

Trzeba mieć wystawione skierowanie wtedy możesz się wbić tam gdzie jest wolne wcześniej.

ale ja jestem bez skierowania "na wypadek zmarnowania szczepionki"

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jasonx napisał:

ale ja jestem bez skierowania "na wypadek zmarnowania szczepionki"

Jeśli będą się na to powoływać, to podejrzewam, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby lekarz przy wywiadzie przed szczepieniem, wystawił skierowanie.

Fakt, że ja trochę z innej puli dziś się szczepiłem, ale też nie miałem wcześniej skierowania i lekarz mi wystawił podczas wywiadu przed samym szczepieniem.

Odnośnik do komentarza

Żeby nie było, że ja naginałem jakieś przepisy :) Jako pracownik wojska zostałem ujęty do szczepienia wraz ze służbami mundurowymi. 

Chciałem jednak pokazać, że skierowanie może być wystawione przed samym szczepieniem. Lekarz to robił przy mnie, trwało to krótką chwilę.

Odnośnik do komentarza

Mały update po 24h po szczepieniu Astrą. Nie miałem kompletnie żadnych NOP. Nie bolało mnie nawet w miejscu szczepienia. Natomiast kilku moich współpracowników, którzy byli wczoraj ze mną, zdycha właśnie w domu. Mam nadzieję, że pomimo braku u mnie jakiś objawów poszczepiennych, szczepionka spełnia swoją rolę ;)

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.04.2021 o 13:43, me_who napisał:

Kurde, ja w ogóle nie ogarniam tych szczepień. Wyraziłem chęć w styczniu. W marcu przeszedłem COVID, wiem, że muszę odczekać 3 miesiące od wykonania testu żeby się zaszczepić, więc u mnie wychodzi 8 czerwca. Jak był ten fakap 01.04. co "przez przypadek" mogli się zapisać 40+, to u mnie w pracy wszyscy się elegancko pozapisywali, na Pfeizerka, na maj. A ja nadal nie mam żadnego skierowania, zakładam, że dostanę w czerwcu, tak? Ale teraz jak uwolnią szczepienia, a ja będę się mógł zapisać dopiero wtedy, to termin będę miał na Bóg wie kiedy. A nie chcę drugi raz przechodzić.

Być może dopiero po 3 miesiącach od testu będziesz miał wystawione skierowanie. Ale  Tak jak pisał @zovaliknajlepiej zadzwoń na infolinię, jestem pod wrażeniem, jak sprawny jest tam kontakt.

Odnośnik do komentarza

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,27026992,doktor-bodnar-od-amantadyny-odslaniamy-kulisy-cudownej-terapii.html

 

Dobry reportaż o lekarzu popularyzującym amantadynę - okazuje się oczywiście że naciągnął liczbę osób, którym przepisał ten lek, tak samo jak liczbę osób, o której wiedział, że mają COVID przepisując im ten lek. Plącze się w zeznaniach, i zarabia wypisując recepty na niesprawdzony lek świetne pieniądze.

 

Do tej pory cały czas nie ma badań naukowych wskazujących na to, żeby amantadyna pomagała na COVID. Biorąc pod uwagę, że minął ponad rok od początku pandemii, coś dawno powinno było się już pojawić.

 

Quote

Pytam doktora Bodnara, jak wyniki tych badań wpłyną na jego praktykę. - Dla mnie lek jest skuteczny i będę leczył, nawet jeśli badania kliniczne nie potwierdzą jego skuteczności. Chyba że dostanę zakaz.

Jeśli faktem jest, że lek jest nieskuteczny, to tym gorzej dla faktów :keke:

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
45 minutes ago, kuab said:

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,27026992,doktor-bodnar-od-amantadyny-odslaniamy-kulisy-cudownej-terapii.html

 

Dobry reportaż o lekarzu popularyzującym amantadynę - okazuje się oczywiście że naciągnął liczbę osób, którym przepisał ten lek, tak samo jak liczbę osób, o której wiedział, że mają COVID przepisując im ten lek. Plącze się w zeznaniach, i zarabia wypisując recepty na niesprawdzony lek świetne pieniądze.

 

Do tej pory cały czas nie ma badań naukowych wskazujących na to, żeby amantadyna pomagała na COVID. Biorąc pod uwagę, że minął ponad rok od początku pandemii, coś dawno powinno było się już pojawić.

 

Jeśli faktem jest, że lek jest nieskuteczny, to tym gorzej dla faktów :keke:

Czy to nie nasz @Jahu polecał ten lek @jmk? ;) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

wciąż lepszy niż wielu państw które poszły w rozwiązania totalitarne ;) 
Bardzo ładny wykres, ale chyba uczciwiej byłoby wkleić taki:

cyLmwCH.png

zdecydowanie lepiej sobie poradziły inne kraje skandynawskie niż Szwecja, aczkolwiek ostatni raz jak się tym interesowałem, to Szwedzi sami przyznawali że popełnili parę dużych błędów (np. nie zabezpieczając odpowiednio seniorów).

Ciekaw jestem jak wyglądałoby porównanie z poprzedniego roku danych o śmierciach z powodu covidu + pozostałych "nadmiarowych" zgonach.

A biorąc pod uwagę, że przy okazji nie zdemolowali sobie gospodarki na lata, nie zniszczyli zdrowia psychicznego swoich obywateli, to i tak uważam że wyszli na tym nieźle. Szczególnie konfrontując to z zapowiedziami pro-lockdownowych ekspertów z zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...