Jump to content

Kącik narzędziowy

Recommended Posts

W dniu 12.04.2021 o 22:21, klinsmann napisał:

Alternatywnie rozważałem Parkside (marka lidla) - tańsza, ale jak musisz brać baterie to wyjdzie drożej.

Jaka to jest dobra marka jak na tak niedobrą markę! <3 Mam wkrętarkę na aku, mam wiertarkę bez aku, obie od wielu lat działają znakomicie.

• I love it 1

Ja ostatnio stałem się posiadaczem tego sprzętu: https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-akumulatorowa-wiertarkowkretarka-pabs-20-li-d5-2-akumulatory-1-ladowarka/p100318831  Niestety choroba sprawiła, że nie mialem okazji wypróbować w boju. Ale ogólnie do takiego dłubania raz do roku powinno być ok.

• Like 1
W dniu 14.04.2021 o 09:57, Łonio napisał:

O, ciekawy sprzęt, muszę się nad tym zastanowić.

Aku masz tylko oryginalne do Ryobi, czy jakieś zamienniki też? Ja mam 1,5 i 4Ah i czasami przydałaby się jeszcze z 5Ah, żeby nie było przestoju.

Osobiście mam kiepskie doświadczenia z serwisem Ryobi. Spaliła mi się wyrzynarka i nie uznali reklamacji.

akumulatory mam Dewalta. generalnie co do zamienników to... nie radzę. chyba, że kupisz gdzieś u kogoś kto regeneruje baterie - ale oni będą potrzebowali obudowy na start. Ogniwa będą lepsze niż fabrycznie, ale cena wyższa bo trzeba obudowę baterii i elektronikę dostarczyć. 

a co podali jako powód spalenia się wyrzynarki ? generalnie jak pisałem wcześniej parkside to sztuka za sztukę. mam zakrętarkę udarową tej firmy i działa, baterie po pół roku leżenia pokazują pełny stan naładowania - miłe zaskoczenie

W dniu 15.04.2021 o 10:00, Brachu napisał:

nie wiem jak udar w ryboi, miałem w metabo porażka, w dewalcie jest lepiej. generalnie w cegłe wiercę bez udaru (dobre wiertło załatwia sprawę). gorzej z pustakiem sylikatowym, tutaj udar u mnie jednak konieczny. 

W dniu 15.04.2021 o 13:41, Feanor napisał:

Jaka to jest dobra marka jak na tak niedobrą markę! <3 Mam wkrętarkę na aku, mam wiertarkę bez aku, obie od wielu lat działają znakomicie.

oby do końca świata i jeden dzień dłużej 😉 

@Scorpio co wybrałeś?

Myślałem i sporo czytałem o Parkside ale chyba ostatecznie stanie na Ryobi- takim jak z linka Bracha. Wziąłbym Parkside, ale z baterią i ładowarka już chyba lepiej trochę dopłacić i wziąć Ryobi, szczególnie że mam już wyrzynarke i wkretarke tej firmy i jestem bardzo zadowolony.

• Like 1
Teraz, Scorpio napisał:

Myślałem i sporo czytałem o Parkside ale chyba ostatecznie stanie na Ryobi- takim jak z linka Bracha. Wziąłbym Parkside, ale z baterią i ładowarka już chyba lepiej trochę dopłacić i wziąć Ryobi, szczególnie że mam już wyzynarke i wkretarke tej firmy i jestem bardzo zadowolony.

czekamy na recenzję 😉  nie ukrywam mocno mnie ta działka interesuje i wrażenia z bloczków betonowych :) 

Dobra, ostatecznie zamowilem Parkside PSBSA 20-Li B2. Dajcie jeszcze jakis sensowny zestaw wierteł do betonu i drewna.