Skocz do zawartości

Kącik narzędziowy


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.09.2020 o 09:52, jmk napisał:

Kupiłem sobie na allegro jeszcze jedno (:D) wiertło i udało mi się ładne dziurki wywiercić, żeby zrobić w szafce w łazience uchwyty, dała radę  wkrętarka;)

 

Do uchwytów w kuchni też dała radę, ale...

 

No dobra, ale w ścianie nie daje rady :D No niby jakąś tam dziurkę zrobi, ale za chuja nie ma tyle siły, żeby zrobić dziurę pod kołki rozporowe.

Możecie polecić samą wiertarkę do okazjonalnego wiercenia?

Najlepiej budżetową wiadomo, nie musi być aż tak trwała, ale żeby nie jebać się z jedną dziurą 10 minut :D

 

 

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, jmk said:

 

Do uchwytów w kuchni też dała radę, ale...

 

No dobra, ale w ścianie nie daje rady :D No niby jakąś tam dziurkę zrobi, ale za chuja nie ma tyle siły, żeby zrobić dziurę pod kołki rozporowe.

Możecie polecić samą wiertarkę do okazjonalnego wiercenia?

Najlepiej budżetową wiadomo, nie musi być aż tak trwała, ale żeby nie jebać się z jedną dziurą 10 minut :D

 

 

IMHO to na tym chyba ciężko oszczędzić. Ja mam porządnego Bosha za 300 zł, a i tak jak przyjedzie teściu ze swoim sprzętem, który używa w pracy, to wiercenie jest dużo prostsze. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, jmk napisał:

 

Do uchwytów w kuchni też dała radę, ale...

 

No dobra, ale w ścianie nie daje rady :D No niby jakąś tam dziurkę zrobi, ale za chuja nie ma tyle siły, żeby zrobić dziurę pod kołki rozporowe.

Możecie polecić samą wiertarkę do okazjonalnego wiercenia?

Najlepiej budżetową wiadomo, nie musi być aż tak trwała, ale żeby nie jebać się z jedną dziurą 10 minut :D

 

 

Aż się cofnąłem sprawdzić, co masz za wkrętarkę. No jeśli faktycznie ten Parkside 20V nie daje rady wywiercić otworu w nowej chacie, to słabo, no albo masz kijowe wiertło ;)

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, jmk napisał:

No może, bo wiertło jakieś z allegro. Chyba, że polecicie zestaw wierteł?

 

 

Do czego mają być? Najprościej kupić se np w Leroyu po kilka do gipsu, drewna, betonu i z bani. Ja kupiłem takie i cały czas robią robotę. Jakie? Nie wiem, takie z tańszych, nie ma co przesadzać ;)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Makk napisał:

Do czego mają być? Najprościej kupić se np w Leroyu po kilka do gipsu, drewna, betonu i z bani. Ja kupiłem takie i cały czas robią robotę. Jakie? Nie wiem, takie z tańszych, nie ma co przesadzać ;)

No jeśli chodzi i inne przeznaczenie, niż beton, to jasne, że nie ma co przepłacać. Ale IMO do betonu, to tylko dobra firma, około 10 zł za wiertło. Ot choćby coś takiego.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, adamus napisał:

https://www.obi.pl/zestawy-wiertel/bosch-zestaw-wiertel-do-betonu-cyl-5-5-czesciowy/p/2515880

Tymi wiertłami wywierciłem już niezliczoną ilość dziur w wielkiej płycie. Wchodzą prawie jak w masło, a w przypadku jakiś zwykłych marketowych wierteł były problemy.

przyzwoite wiertła

 

@jmk co masz w ścianach? 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.12.2020 o 11:56, Łonio napisał:

No jeśli chodzi i inne przeznaczenie, niż beton, to jasne, że nie ma co przepłacać. Ale IMO do betonu, to tylko dobra firma, około 10 zł za wiertło. Ot choćby coś takiego.

 

W dniu 18.12.2020 o 13:21, zovalik napisał:

Udar włączyłeś? Generalnie też używam tego Parkside i raczej daje radę chyba że się jakiś kamień trafi czy coś takiego.

 

W dniu 18.12.2020 o 20:25, klinsmann napisał:

przyzwoite wiertła

 

@jmk co masz w ścianach? 

 

 

Kupiłem te wiertła co @Łonio polecił, ale nie przetestowałem jeszcze. Mam tynk cementowo-wapienny i bloczki betonowe ściany.

Udar włączyłem - bo to to na górze, nie?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, zovalik napisał:

Ikona młotka plus zmień bieg na wiercenie bo są dwa: jeden do wkręcania drugi do wiercenia.

biegi są od prędkości obrotowej, jeśli mówimy o tym samym, a tutaj znaczenie ma średnica wiertła ;) dla wiertła powyżej 10 przy ścianie, bieg 1 (ten z niższymi obrotami) może być dobrym rozwiązaniem (unika się przegrzania wiertła), przy metalu troche inaczej

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Proszę o kolejną pomoc ;)

 

Dostałem misję od teścia, mam mu kupić wiertarkę, ma być "profesjonalna" trwała i mocna, jemu jest potrzebna na warsztacie (jest kamieniarzem). Wiertła ma. Dostałem 400 zł, ale mówi, że jak coś to może wydać trochę więcej. Powiedzcie mi czym się różnią te:

 

https://www.sklep-narzedzia.pl/bosch-mieszalnik-grw-18-2-e-1800w-2-bieg-m14-0,3,89259,105314

 

https://www.sklep-narzedzia.pl/bosch-wiertarka-udarowa-gsb-550-550w-06011a1023,3,89259,121903

 

https://www.sklep-narzedzia.pl/bosch-wiertarka-gsb-13-re-600w-suw-karton-promoc,3,89259,21366

Odnośnik do komentarza

Ja raczej nie doradzę, bo nie jestem na bieżąco w sprzęcie. Do tego nie wiem, jakie kamieniarz ma oczekiwania ;) A trzecia kwestia, to mam uraz do Boscha ;) Jak mi przychodzi cokolwiek poważniejszego robić gdziekolwiek, bo używam młotowiertarki DeWalta, ale to trochę inna liga w porównaniu do tego co pokazałeś.

Odnośnik do komentarza

Ostatecznie kupiłem to:

 

https://allegro.pl/oferta/makita-wiertarka-udarowa-hp1631k-walizka-wiertla-10032364682?snapshot=MjAyMS0wMi0yNVQxODozNTo1My4wMDdaO2J1eWVyOzAxYmNlMzNiOTY0MjdiNjRiZjdlNjMzOGJkMTdlY2IzYTk0M2QxNWFlZjUxZmQ4ZjkwYzdkMjY5ZDk3MjQ1MmU%3D

 

Na razie mam u siebie, żeby sobie coś powiercic - powiesiłem 4 karnisze - żyrandol, daje radę, nie jest mocno ciężka, ma moc :)

 

Odnośnik do komentarza

Kolejny problem ;)

 

Mam do ucięcia/skrócenia:

 

269680_499795547_czesci-do-karniszy-mosi

 

Zdjęcie z neta, ale o to chodzi. Czym to najlepiej uciąć szybko, sprawnie i w miarę równo? :D

 

Pierwsze dwa skróciłem szlifierką kątową tzw. mały flex z tarczą do drewna, ułożyłem stos cegłówek i przymocowałem ściskiem, ale przy końcówce materiał się ruszył i jest brzydko (krzywo ucięte). Nie mam stołu żadnego warsztatowego czy ogólnie, żeby to jakoś na sztywno przymocować, może macie jakieś sposobu unieruchomienia? Chodzi, żeby nie wydawać pieniędzy w ogóle albo niewiele. mam też piłkę ręczną i brzeszczot, ale trzymając to jedną ręką, a drugą ciąć to się zajadę.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...