Skocz do zawartości

Telewizor


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tydzień temu kupiłem Samsunga QE55Q80T. Po przesiadce z mniejszego Samsunga kupionego 4 lata temu jest spore wrażenie na plus (ale bez jakiegoś spektakularnego efektu wow). Ekran jest piękny, wszystko działa szybko i płynnie. 

A OLEDów jakoś nie brałem pod uwagę (zniechęciły mnie opinie o wypalaniu matrycy).

Odnośnik do komentarza

:-k nie wiem, nie będę udawał, że się znam, ale poczytałem kilka zródeł i to chyba nie powinien być problem dla normalnego użytkownika. Zwłaszcza w nowszych modelach.

 

Spoiler

Teoh said the test proves that the risk of burn-in on OLED TVs is most likely overblown. The problem, he said, is that most reports of OLED burn-in tend to involve TVs used in stores, or as public displays. But these TVs usually display the same content all day long, he said. In addition, many of these TVs are powered down at the end of the day without going into standby mode, which means the compensation cycles that are key to preventing burn-in never get a chance to run. As such, these cases cannot be considered as “truly representative” of how a normal person would use an OLED television, Teoh said. 

Teoh concluded that owners of 2018 and later OLED TVs shouldn't experience any permanent burn-in issues so long as they vary the content they watch, and ensure the TV goes into standby when they switch it off to ensure the compensation cycles can run.  

 

Spoiler

Update 05/31/2019: The TVs have now been running for over 9000 hours (around 5 years at 5 hours every day). Uniformity issues have developed on the TVs displaying Football and FIFA 18, and are starting to develop on the TV displaying Live NBC. Our stance remains the same, we don't expect most people who watch varied content without static areas to experience burn-in issues with an OLED TV.

 

Odnośnik do komentarza

Dyskusje fanbojów QLEDów z tymi od OLEDów przypominają wojenki konsolowe ale wyobraziłem sobie, że grając w FORZĘ z widokiem z kabiny będę miał tę  kabinę wypaloną na stałe i poszedłem w QLED :). I jasne, że grając w FIFA matryca się nie wypali ale przy nieruchomych elementach na ekranie to już może podobno być problem. Mam wrażenie, że OLED to świetna technologia ale jeszcze nie do końca dopracowana.

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, tio said:

Dyskusje fanbojów QLEDów z tymi od OLEDów przypominają wojenki konsolowe ale wyobraziłem sobie, że grając w FORZĘ z widokiem z kabiny będę miał tę  kabinę wypaloną na stałe i poszedłem w QLED :). I jasne, że grając w FIFA matryca się nie wypali ale przy nieruchomych elementach na ekranie to już może podobno być problem. Mam wrażenie, że OLED to świetna technologia ale jeszcze nie do końca dopracowana.

 

Zgoda. Testy mówią o wielu, wielu godzinach tego widoku kabiny przed tym, jak jakiekolwiek oznaki wypalenia się pojawią, ale rozumiem czemu nie chciałeś dopłacać za coś, co MOŻE się tak skończyć po 5-10 latach :D

 

@Perez macie jakieś testy czegoś podobnej klasy do wspomnianych wyżej Samsunga i Sony, ale w OLED? Z HDMI 2.1 i wszystkimi wodotryskami potrzebnymi, żeby wykorzystać potencjał PS5 :) 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, tio napisał:

Dyskusje fanbojów QLEDów z tymi od OLEDów przypominają wojenki konsolowe ale wyobraziłem sobie, że grając w FORZĘ z widokiem z kabiny będę miał tę  kabinę wypaloną na stałe i poszedłem w QLED :). I jasne, że grając w FIFA matryca się nie wypali ale przy nieruchomych elementach na ekranie to już może podobno być problem. Mam wrażenie, że OLED to świetna technologia ale jeszcze nie do końca dopracowana.

Nawet w głupiej fifie masz wynik meczu w rogu ekranu (chyba że coś się zmieniło) który jest stałym elementem. Ja kilka tygodni temu widziałem na reddicie zdjęcie z OLEDa na którym, pod kątem, było widać wypalona klasyfikację w wyścigu F1 (ta lewa kolumna). 

 

Z OLEDami powinno się jednak poprawić w ciągu najbliższych 2 lat. Gdzieś ostatnio czytałem że wynaleźli jakiś nowy patent i problem wypalania powinien zniknąć, ale to dopiero temat na następne generacje.

Odnośnik do komentarza

@kolek23 mieliśmy z rok temu LG E9 https://www.ppe.pl/publicystyka/8427/oled-lg-e9-recenzja-sprzetu.html to ziomek był wniebowzięty. Ogóline LG OLED-y no wymiatają w różnych testach, aczkolwiek też kwestia kasy. Ten Soniacz czy Samsung to obecnie 5,5-6k, a choćby ten E9 to z 8k. Aczkolwiek trochę jak tio wspomniał - wojna LED vs OLED to niczym inne starcie tego typu :D. 

 

Możesz też tutaj luknąć https://www.psxextreme.info/topic/119210-noob-kupuje-telewizor-bądź-monitor-pod-ps4xone/page/467/ (i czytać od ostatnich stron :)). Aczkolwiek tam trzeba brać poprawkę na hardkorowców, jak z tych ostatnich postów ziomek, który ma 2000 godzin w Destiny. 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Kurczę, zacząłeś o tym LG, na forum pisma też o LG i jak widzę to ten model zamiata https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled. Też oczywiście na każdym kroku wspominają o tych wypaleniach, no ale ogólnie ocena "wow". No tylko jak mówię - w Media Expert w promo z... tosterem mozna go wyjąc za 7,3k (noo, całość 7,4k z... tosterem :)), więc to ponad 2k więcej od tych modeli 65-calowych Sony czy Samsunga. 

Odnośnik do komentarza

O panie, co ja się naczytałem ostatnio to kosmos. Bo nie może na tv padać światło słoneczne, bo od razu się wypali matryca, chociaż ten koment oceniam przez pryzmat lekkiego trollingu, bo konkluzja była taka, że skoro tak jest, to trzeba... kupić nowy dom z innym usytuowaniem okien :D. Że granie za długo w jedną grę z HUD-em też źle, bo już wypalone. Masa różności. Oczywiście nie mówię, że tak nie bywa, ale m.in. czytając hdtvpolska.com dochodzę do wniosku, że jak to ogólnie bywa - 1000 osób ma i spoko, a 1-2 coś nie bangla i o tym już najgłośniej w necie. 

 

Zresztą od jutra już nie będzie teoretyzowania - wjeżdża nowy LG, to się sam przekonam :D. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, Perez said:

O panie, co ja się naczytałem ostatnio to kosmos. Bo nie może na tv padać światło słoneczne, bo od razu się wypali matryca, chociaż ten koment oceniam przez pryzmat lekkiego trollingu, bo konkluzja była taka, że skoro tak jest, to trzeba... kupić nowy dom z innym usytuowaniem okien :D. Że granie za długo w jedną grę z HUD-em też źle, bo już wypalone. Masa różności. Oczywiście nie mówię, że tak nie bywa, ale m.in. czytając hdtvpolska.com dochodzę do wniosku, że jak to ogólnie bywa - 1000 osób ma i spoko, a 1-2 coś nie bangla i o tym już najgłośniej w necie. 

 

Zresztą od jutra już nie będzie teoretyzowania - wjeżdża nowy LG, to się sam przekonam :D. 

 

:D Kolega miał DOKŁADNIE tak samo :D Sony XH90 albo Samsun Q80T, ale... poszedł popatrzeć na OLEDy i tak już zostało :D

 

Gratki @Perez Który model wjeżdża?

Odnośnik do komentarza

LG CX 65 cali. Popytałem, poczytałem (m.in. wspomniane hdtvpolska.com), no i JEDYNA wada to fakt, że to... OLED i pojawia się temat tego wypalania. A tak to niby kosmos - pod nowe konsole full wypas (m.in. 4 porty HDMI 2.1, więc nie będzie żonglowania kablami), jakiś pincet różnych ustawień, design ekstra, można marudzić, że HDR nieco słabszy niż w Samsungu, ale znowu input lag ledwie 13 ms. Akurat tak się złożyło, że na forum pisma też ten model się kupował, no i już były pierwsze oceny. M.in. :

 

Cytat

Weekend z telewizorem zakończony. Naprawdę nie pamiętam kiedy ostatnio tyle oglądałem seriali i filmów w 3 dni. Chyba tylko na studiach jak miałem o wiele więcej czasu. Obraz bajka. Jak to wszystko wygląda w hdr no nigdy nie widziałem tak pięknego obrazu.

 

Bałem się kilku rzeczy po zakupie tv zanim dotarł. Telewizor ani nie miał bandingu ani nad pixeli. Obraz jest ostry jak żyleta, system działa błyskawicznie, w końcu mam wszystkie apki w jednym miejscu na tv. W ogóle apka Apple to mistrzostwo jeżeli chodzi o jakość obrazu Netflix może się schować tylko Amazon się zbliża. Ciekawe jak będzie z Disney plus jak w końcu wejdzie do Polski (mam nadzieję w tym roku). A bałem się że tv będzie odbijał światło z lampy na szczęście to też było w necie wyolbrzymiane. Tak samo jak mówienie że oleda nie można stosować za dnia. Mimo rolet odsłoniętych wczoraj w słoneczny dzień spokojnie oglądałem serial. Powiem nawet więcej wg mnie o wiele lepszy jest obraz za dnia na cx niż jak oglądałem na KS. 

 

Czyli podsumowując obraz to czysty sex, system zapierdala, webos jest naprawdę świetnie zaprojektowany a sam telewizor jest dziełem sztuki (pięknie wygląda wisząc)

 

To na co ten koleżka narzekał to dźwięk, zwłaszcza przy powieszonym TV, ale to mnie mniej boli, bo i tak mam soundbar. No i że pilot taki oldskulowy w porównaniu np. z takim Samsungiem, gdzie masz 5 przycisków na krzyż. 

 

I w ogóle ciekawostka z samym zakupem, ile to teraz jest opcji na przyoszczędzenie. U mnie finalnie wyszło tak:
- TV w Euro jest po 8499, ale był w promo, że jak ileś tam wydajesz, to masz rabat - no i przy wydatku powyżej 8500 był rabat 1200 zł, więc sobie dobrałem kierownicę Thrustmastera za 369 - wleciał rabat i finalnie tv wyszedł za ~7349, a kiera za 319 zł - razem 7668 zł. Można było nawet za mniej, ale najtańsze coś na dobranie do tv to były jakieś wynalazki typu maszynka do włosów za 219 zł, więc już wziąłem coś, co jest szansa, że się przyda

- i dalej, bo to nie koniec :). Ten model jest teraz (bodaj do końca września) objęty jest akcją zwrotu na kartę podarunkową, więc jeszcze na kartę wpadnie mi 800 zł, co jak znalazł przy potencjalnym zakupie konsoli
- i na koniec bodaj na Peeperze trafiłem na info, że jest coś takiego jak Goodie - dzięki zakupowi w Euro poprzez link od nich dostałem cashback na 191,70 zł (2,5%) i jeszcze 15 zł od Goodie na start. Czyli kolejne ~205 zł do przodu. 

 

Finalnie gdyby kupował bez promo to telewizor 8499 + kiera 369 = 8868. Z tymi wszystkimi promkami wyjdzie 6663. Parę groszy w kieszeni zostało :). 

  • Lubię! 3
  • Hurra! 1
  • Jahu 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.09.2020 o 22:39, Perez napisał:

- i na koniec bodaj na Peeperze trafiłem na info, że jest coś takiego jak Goodie - dzięki zakupowi w Euro poprzez link od nich dostałem cashback na 191,70 zł (2,5%) i jeszcze 15 zł od Goodie na start. Czyli kolejne ~205 zł do przodu. 

 

Wchodzisz na stronę goodie, klikasz rvt euro agd i normalnie robisz zakupy czy jeszcze coś?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...