Skocz do zawartości

Football Manager Live


Ronin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie...zostałem w zeszłym miesiącu wylosowany do puli betatesterów, ja jednak się spóźniłem z rejestracją, na stronie pisało mi żebym poczekał do początku następnego miesiąca kiedy to będą wysyłane meile z zaproszeniemi. Czy będe nadal brany pod uwagę w losowaniu?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Fm LIVE wyjdzie 29 sierpnia w Polsce i jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądać nap z dobraniem drużyny lub ligi moze mi ktoś wytłumaczyć czy piłkarze twojej drużyny na początku będą losowaniu w zależności od kraju w którym sie zapisano do lig Proszę o Komentarz.

 

A tak na marginesie kiedy ma wyjść oficjalnie w Polsce FM 2009 ? bo wiem że zmiany będą podane na początku września a tak naprawdę to wątpię czy coś tak bardzo dobitnie będzie widać w zmianach, bo zmiany typu że będą polskie znaki będzie zmianą w w grze zbyt małą do zaakcentowania przeciętnemu graczowi.

Odnośnik do komentarza

I mamy ceny FML. Nie wiem, czy były wcześniej gdzieś podawane. Beta testerzy dostali maile z informacja o cenniku oraz... z informacją o tym, że będą mieli oni zniżkę (pod warunkiem, że zarezerwują sobie miejsce do końca września). Pre-order dla beta testerów ruszył.

 

Cennik (ceny z funtach):

 

Okres trwania	 Cena / Cena dla beta testerów do końca września
3 miesiące		29,99 / 29,99
6 miesięcy		43,99 / 30,79
12 miesięcy	   72,99 / 36,50

 

W przeliczeniu na złotówki za 3 miesiące abonamentu trzeba będzie zapłacić około 125 zł, co daje ponad 40 zł za miesiąc. Nie będąc beta testerem za rok abonamentu przyjdzie nam wybulić ponad 300 zł (lekko ponad 25 zł na miesiąc). Do końca miesiąca beta testerzy zapłacą połowe tej sumy. Jak widać, o wiele bardziej opłaca się zamawiać abonament roczny, o co pewnie chodzi twórcom. Skoro zapłacisz za rok gry, to nie będziesz chciał go zmarnować. Skoro grałeś rok, zapłacisz także za następny. I tak w kółko. A wygrają no-life'y.

 

Odradzam.

Odnośnik do komentarza

Mnie tam za darmo się grać w to nie chciało, więc płacił nie będę na pewno. Jednak ceny są dość wysokie i pod uwagę można byłoby wziąć jedynie opcję na rok. Lepiej mają osoby, które są zdecydowane na grę i testowały ją. Nie wiem jeszcze jakie są formy płatności dostępne dla Polaków. Pewny jestem tylko możliwości zapłaty przez PayPal.

Odnośnik do komentarza

Również jestem Beta testerem FM Live, ale tak samo jak Henry'emu nie chciało mi się w to grać... Ogólnie nie ma to jak zwykły dobry FM.

 

Henry, a czy jest taka możliwość, że zarezerwuję sobie jako tester miejsce do końca września. I powiedzmy odsprzedałbym konto jakiejś osobie za wyższą cenę, niż ta dla beta testerów, lecz o wiele niższą niż ta dla normalnych ludzi? Wiesz, Biznes is Biznes ;D

Odnośnik do komentarza
Henry, a czy jest taka możliwość, że zarezerwuję sobie jako tester miejsce do końca września. I powiedzmy odsprzedałbym konto jakiejś osobie za wyższą cenę, niż ta dla beta testerów, lecz o wiele niższą niż ta dla normalnych ludzi? Wiesz, Biznes is Biznes ;D

 

Teoretycznie tak. Bardzo możliwe, że takie rzeczy są zabronione, musiałbyś poszukać gdzieś na stronie FML wzmianki o tym.

 

BTW- Henrego, a nie Henry'ego ;>

 

A potem się ludzie dziwią, że SI nie chce zrobić polskiej III ligi :respekt:

 

Na warunki brytyjskie opłaty nie są wysokie. Ceny są właśnie brytyjskie, co nie może dziwić. Niestety, to uderza w nas. Jest różnica pomiędzy 30 zł a 30 funtów. Dla kogoś kto pracuje może i nie będzie to taki duży wydatek. Ja nie zamierzam płacić za coś co mi się nie podoba. Wolę normalnego FM-a. Opcja trzymiesięcznego abonamentu to ok. 1,5 ceny FM-a. Po prostu, wg mnie jest to gra nie warta świeczki. FML nie okazał się na tyle wciągający, by wykładać za niego tyle kasy ;).

Odnośnik do komentarza

Niezbyt trafiona ironia. Istnieje "mała" różnica pomiędzy płaceniem niecałych 100 zł za FM-a, a trzy razy tyle co rok. Jak kogoś stać wydawać 400 zł rocznie na FM i FML to fajnie, nikomu nie zabraniam. Ale osoby, które ledwo uciupają tę stówkę na oryginała lub kupują dopiero jak gra stanieje na pewno nie będą grały w FML.

 

Nie wiem tylko, czy celowo zmieniłeś znaczenie wyrażenia "ceny dla brytyjczyków", które użyłem. Cena FM-a jest ceną normalną na naszym rynku. Tyle kosztują u nas nowości.

 

A według mnie FML nie zasługuje na takie opłaty. I proszę nie winić osób, które nie będą nabijały kieszeni SI grając w FML o brak polskiej 2. ligi w FM...

Odnośnik do komentarza

# 1 miesiąc - 12.99 EUR - przedłuża ważność konta na jeden miesiąc kalendarzowy (w zależności od miesiąca 28, 29, 30 lub 31 dni)

# 3 miesiące - 35.97 EUR - przedłuża ważność konta na trzy miesiące kalendarzowe

# 6 miesięcy - 65.94 EUR - przedłuża ważność konta na sześć miesięcy kalendarzowych

 

A jednak Polacy grają i to grają intensywnie. WoW, jakby ktoś się pytał. Jak widzisz, cena abonamentu FML jest porównywalna z innymi grami on-line.

 

Kradzieży gry komputerowej nic nie uzasadnia, nawet wysoka cena.

Odnośnik do komentarza

Jednak WoW ma o wiele więcej do zaproponowania w swojej dziedzinie niż FML. W WoW-a od dawna gra KILKA MILIONÓW ludzi z całego świata. Tam cena rzeczywiście jest proporcjonalna do jakości, choć też raczej jest przystosowana do gracza bogatszych krajów (czyt- tam gdzie są spore zarobki, a walutą jest euro, bądź funt). Zauważ też, że nie każdy, kto jest fanem gier Blizzarda jest zobligowany do gry w WoW-a.

 

Racja, Polacy grają w WoWa, ale w dużej części są to ludzie, którzy mają jakieś źródło utrzymania, bądź dzieci, któym grę finansują rodzice. Tacy też się znajdą, lecz w o wiele mniejszej ilości. Tematyka FM nie ma takiego popytu u nas, jak gry MMORPG. Porównywanie WoW-a i FML wydaje mi się troche śmieszne. Gdybyśmy mieli tak porównywać to może i zestawienie z GW okazałoby się nietrafionym (nie chodzi mi o porównanie pod względem cenowym, gdyż w GW nie ma abonamentu).

 

Zauważ także inną rzecz. Skoro w Polsce jest taki problem z piraceniem FM-a, to chyba tylko szaleniec mógłby pomyśleć, że z FML może być inaczej. Skoro 100 zł to jest dużo, to przy kwocie 300 zł nie mamy o czym mówić.

 

Kradzieży gry komputerowej nic nie uzasadnia, nawet wysoka cena.

 

A czy to ktoś kwestionował?

 

 

Proponuję EOT, bo chyba mijamy się w celu wypowiedzi. Ja mówię tylko, że FML jak na polskie realia jest grą drogą i wielu ludzi pewnie nie skusi się na nią. Masz żal do ludzi, że nie stać ich na opłacanie gry online bądź nie zamierzają w nią grać ze względu na wysoki abonament?

Odnośnik do komentarza

Takie o pytanie retoryczne. Sam już nie wiem do czego dążysz. Pozostaje mi mieć nadzieję, że Ty wiesz :).

 

Trochę się rozpisałem w tych kilku postach, tym bardziej, iż bez względu na cenę rozgrywki w FML nie planowałem i nie planuję ;). Czekam na flagowy produkt SI.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...