Skocz do zawartości

RPG


Feanor

W co zagramy?  

19 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, z0nk napisał:

Zawsze można trochę uprościć mechanikę, aby i dla nowych lub starych co wieki nie grali (hej!) łatwiej się wróciło. Ale dobry MG potrafi tak prowadzić, że to nie problem.

Materiał poglądowy:

 

 

Nie no, tak dobry to ja nie jestem, nawet w przybliżeniu :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ankietę wygrała klasyka :) Różnica między kampanią na Wybrzeżu Mieczy a sandboxem jest niewielka, więc pozwolę sobie na wybór w ostatniej chwili (zapewne w wakacje letnie :) ). W międzyczasie stworzyłem sobie pretekstowy świat do ewentualnego sandboxa, gdzie eksplorowalibyście wschodnią część pewnego starożytnego kontynentu (bo lubię się w coś takiego bawić, gdy się nudzę): oto słowny szkic Cemephoru.

 

Poza tym, znowu sobie ostatnio poerpegowałem live :)

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Po prawdzie sandbox i kampania to prawie to samo chyba faktycznie, z tym, że MG zawsze twierdzili, że sandbox wymaga więcej kreatywności od MG właśnie.

 

Cytat

 W tej nabrzmiałej napięciem chwili Aquantus przypomniał sobie o znalezionym wcześniej eliksirze niewidzialności.

Potrzebował podpowiedzi, czy mimo barbarzyństwa sam sobie przypomniał? :D Pamiętam, że czasem się gubiło przecież w tym co się ma, a werbalne podpowiedzi przecież wróg może usłyszeć ^^

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, z0nk napisał:

Po prawdzie sandbox i kampania to prawie to samo chyba faktycznie, z tym, że MG zawsze twierdzili, że sandbox wymaga więcej kreatywności od MG właśnie.

 

Potrzebował podpowiedzi, czy mimo barbarzyństwa sam sobie przypomniał? :D Pamiętam, że czasem się gubiło przecież w tym co się ma, a werbalne podpowiedzi przecież wróg może usłyszeć ^^


Sandbox nie ma scenariuszy i wszystkie przygody tworzą kampanię. Użyłem kampanii w nowoszkolnym znaczeniu, scenariusze połączone fabularnie wspolnym motywem. 
 

A o eliksirze sam sobie przypomniał, zaskoczył nas :)

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Feanor napisał:

Sandbox nie ma scenariuszy i wszystkie przygody tworzą kampanię. Użyłem kampanii w nowoszkolnym znaczeniu, scenariusze połączone fabularnie wspolnym motywem.

Ogólnie trudno to słowami określić. Bo właśnie sandbox to jedna wielka kampania, bez jakiegoś odgórnego celu przecież :D a dwa zacyznająć klasycznie, z myślą o kampanii przecież można przesiąść się na formę sandbox (bywało)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, z0nk napisał:

Swoją drogą na jakiej zasadzie działają random encountery? Masz księgę wylosowanych rzeczy i sklejasz z tego event?


mam tabelę. Z grubsza wydarzenia w niej można podzielić na kilka kategorii:

- pregenerowane, wynikające z ogólnej „intrygi” tego świata

- pregenerowane, wynikające z historii moich bohaterów

- pregenerowane drobiazgi (na przykład spotkali jednorożca, od drużyny zależy, czy coś z tym zrobi)

- losowe spotkania bojowe

- losowe lokacje

- losowe „coś”; to coś generują mi kostki Story Cubes którymi rzucam w takim momencie; w ten sposób powstał koncept podziemi z sesji nr 2 i 3

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...