Skocz do zawartości

Kwadratura PieCa


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten z podanego przeze mnie artykułu, ADATA SX6000 LITE 512 GB lub od razu wersja 1TB (wersja Lite czy Pro skoro to różnica ~15zł :>?), będzie ok do mojej płyty?
Jak tym wtedy zarządzać, żeby poczuć jak najlepszy efekt, bo rozumiem, że HDD będzie już tylko służył za magazyn danych? Zazwyczaj robiłem partycje C (systemowa) oraz D (programy z których korzystam, gry (w tym Steam itp.) + reszta), tutaj zrobiłbym C, D (SSD) i E (HDD). Czy w taki przypadku wszystkie aplikacje, z których będę korzystał na co dzień muszą wylądować na SSD, czy mogę je pakować na HDD (chyba w Steamie można było instalować gry na inne partycje)? Jeśli to pierwsze, to obawiam się, że 512GB to może być mało.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, van der Vaart napisał:

Czy ten z podanego przeze mnie artykułu, ADATA SX6000 LITE 512 GB lub od razu wersja 1TB (wersja Lite czy Pro skoro to różnica ~15zł :>?), będzie ok do mojej płyty?
Jak tym wtedy zarządzać, żeby poczuć jak najlepszy efekt, bo rozumiem, że HDD będzie już tylko służył za magazyn danych? Zazwyczaj robiłem partycje C (systemowa) oraz D (programy z których korzystam, gry (w tym Steam itp.) + reszta), tutaj zrobiłbym C, D (SSD) i E (HDD). Czy w taki przypadku wszystkie aplikacje, z których będę korzystał na co dzień muszą wylądować na SSD, czy mogę je pakować na HDD (chyba w Steamie można było instalować gry na inne partycje)? Jeśli to pierwsze, to obawiam się, że 512GB to może być mało.

 

ja mam windowsa i cos czego uzywam czesto/potrzebuje mocy na ssd, a pierdoly trzymam na hdd

Odnośnik do komentarza

@klinsmann, czy chodzi Ci o ten MX500 + jakiś kupon, bo nic innego mi nie znajduje, a MX200 jest niedostępne? Poczytałem też trochę i rozumiem, że w przypadku mojej płyty muszę patrzeć na SSD z interfejsem SATA3? Trochę mi to wadzi, bo wolałbym użyć ten dysk w nowym sprzęcie, a tam już lepiej brać PCI-Express x4 NVMe, które są minimalnie droższe, a sporo szybsze :/.

Odnośnik do komentarza

Takie porównanie od razu więcej wyjaśnia :P.
Jak wejdziesz tu to powinieneś mieć od góry w polecanych Dysk SSD Crucial MX500 500GB SATA3 (CT500MX500SSD1) za 299 zł i Dysk SSD Crucial P1 500GB M.2 PCIe x4 NVMe (CT500P1SSD8) za 309 zł, a różnice w prędkościach odczytu zapisu [MB/s] 560/510 do 1900/950 :>. Choć pewno mogą się różnić jeszcze w czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Keith Flint napisał:

mam przyziemny problem, po formacie  (chyba aktualka systemu weszła automatycznie razem z nim) nie działa mi litera ą, tzn. pod skrót alt+a, z komendy, inne polfonty jak najbardziej działają, ą wklejam z schowka, co jest średnio wygodne

Jakiś inny program musiał Ci zajebać ten skrót, sprawdź w ustawieniach sterowników karty graficznej itp.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
W dniu 15.02.2022 o 20:29, T-m napisał:

 

Weź Crucial Ballistix cl16 3600 albo 3200mhz (zależy jaka tam masz płytę główną). Kupowałem ostatnio na olx z odbiorem we Wrocku. Bardzo spoko kości.

Odnośnik do komentarza
17 hours ago, jmk said:

 

Ogólnie niedostępny towar, więc ciężko ;)

 

4 hours ago, Scorpio said:

 

Weź Crucial Ballistix cl16 3600 albo 3200mhz (zależy jaka tam masz płytę główną). Kupowałem ostatnio na olx z odbiorem we Wrocku. Bardzo spoko kości.

 

Wydaje mi się, że łączenie 2666 z 3600 czy 3200 to nie jest jakiś najlepszy pomysł. Szukam doczepki do 16gb, które już mam ;)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, T-m napisał:

Wydaje mi się, że łączenie 2666 z 3600 czy 3200 to nie jest jakiś najlepszy pomysł. Szukam doczepki do 16gb, które już mam ;)

Ja bym się nie bawił w próby mieszania różnych taktowań. Wpakowałem się swego czasu w łączenie kości wprawdzie z takim samym taktowaniem, a innym opóźnieniem, chociaż internety pisały, że będzie działać. Skończyło się na oddaniu ramu w sklepie i kupnie dokładnie takiej samej kości jak mam używki na allegro. Dalej działa :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...