Skocz do zawartości

Pytanie o grę klubem półzawodowym


nuanda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Mam ogólne pytanie do wszystkich, którzy mierzyli swoje siły (najlepiej w obecnej FM 19 ale ewentualnie wrażenia z wcześniejszych wersji też mile widziane) w klubie półzawodowym, najlepiej w któreś z niższych lig angielskich. Konkretnie mam plan rozpoczęcia gry od poziomu conference south, docelowo w klubie półzawodowym z tej ligi i jako, że nigdy nie grałem klubem półzawodowym chciałem zapytać o różnice, szczególnie te wynikające z kontraktów (różnice między kontraktem zawodowym i półzawodowym, możliwości podpisywania kontraktów profesjonalnych, tak czy nie itd) ale i wszystkich innych różnicach, które mnie będą chciały zaskoczyć w takim klubie. I o wszystko co się wiąże z grą takim klubem - cienie i blaski /o ile jakieś blaski są;)/ o zasady i warunki przechodzenia na pełne zawodostwo (kto i kiedy, po spełnieniu jakich warunków, o tym decyduje? Jaki mam wpływ na to?) i ogólnie o wszystko czym chcielibyście się podzielić w ramach porad, ostrzeżeń, wniosków dotyczących gry w klubie półzawodowym.

Z góry dziękuję, mam nadzieje, że nie zdublowałem podobnego zagadnienia z wcześniejszych postów...

pzdr

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, nuanda napisał:

Witam wszystkich. 

Mam ogólne pytanie do wszystkich, którzy mierzyli swoje siły (najlepiej w obecnej FM 19 ale ewentualnie wrażenia z wcześniejszych wersji też mile widziane) w klubie półzawodowym, najlepiej w któreś z niższych lig angielskich. Konkretnie mam plan rozpoczęcia gry od poziomu conference south, docelowo w klubie półzawodowym z tej ligi i jako, że nigdy nie grałem klubem półzawodowym chciałem zapytać o różnice, szczególnie te wynikające z kontraktów (różnice między kontraktem zawodowym i półzawodowym, możliwości podpisywania kontraktów profesjonalnych, tak czy nie itd) ale i wszystkich innych różnicach, które mnie będą chciały zaskoczyć w takim klubie. I o wszystko co się wiąże z grą takim klubem - cienie i blaski /o ile jakieś blaski są;)/ o zasady i warunki przechodzenia na pełne zawodostwo (kto i kiedy, po spełnieniu jakich warunków, o tym decyduje? Jaki mam wpływ na to?) i ogólnie o wszystko czym chcielibyście się podzielić w ramach porad, ostrzeżeń, wniosków dotyczących gry w klubie półzawodowym.

Z góry dziękuję, mam nadzieje, że nie zdublowałem podobnego zagadnienia z wcześniejszych postów...

pzdr

Przeniosłem temat do działu FM19, ale następnym razem proponuję pytać we Fristajlowym.

 

Generalnie nie ma wielkiej różnicy w prowadzeniu takiego klubu poza tym, że zawodnicy na kontraktach półzawodowych nie trenują tak często jak profesjonaliści. Klub przechodzi na zawodowstwo z reguły w momencie awansu do Football League, lub gdy na koncie jest odpowiednia kwota (to też zależne od zarządu). Kontrakty zawodowe będziesz mógł podpisywać dopiero w momencie gdy cały klub zaliczy ten "awans".

Odnośnik do komentarza

Mogę dodać, iż w klubie półzawodowym trochę ciężej jest utrzymać graczy wybijających się. Zawsze łatwiej jest ich wyciągnąć "większym" klubom.

Blaski w takich teamach? :keke: Chyba tylko świadomość oraz hasło: Against Modern Football :P

Dalsze różnice- zero kasy. Na wszystko. Czyli najlepiej zrobić ostrą selekcję zawodników, wszystkich słabych od razu wywalić (wtedy zwolni się trochę budżet) i wyszukać nowych.

Co do przechodzenia na zawodowy- jak pisał lad. Generalnie decyduje zarząd- czasem udaje się to wcześniej zrobić, ale trzeba gnębić prezesa rozmowami, jak mamy spore poparcie, to może udać się.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odp. Czy jak teraz wrzucę moje pytanie do fristajlowego to mam nadzieję, że nie będę "zaśmiecającym"...?;) Dłuższy czas mnie tu nie było i chyba rzeczywiście na dzień dobry wrzuciłem pytanie nie do końca gdzie powinienem. Jak widzę, to rzeczywiście w rzeczonym fristajlowym mam największą szansę pogadać o półzawodowym graniu.

Póki co dzięki za odp 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...