Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy w FM :) o edytorze nie wspominając.

Ale wpadłem na pomysł i nie wiem czy sie da itd. (linki do poradników mile widziane) 

 

Tzn. Jedna super liga zbudowana ze wszystkich dostepnych drużyn z lig w podstawowej części FM18. 

 

Chciałbym wiedzieć czy można taki twór stworzyć oraz instrukcje odnośnie usuwania lig oraz przenoszenia zespołów do innej ligi. 

 

PROSZĘ O POMOC ;> 

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że się da. Pisząc w skrócie- trzeba rozgrywki takie postawić na nowo. Czyli w edytorze stworzyć takie ligi, pododawać wybrane drużyny, określić zasady lig. Tworzenie jednej ligi ze wszystkich zespołow jest cienkim pomysłem raczej- za dużo danych, za duża baza. Będzie to baaaardzo wolno chodzić. Chyba że chodzi Ci o ppdział na ligi, czyli np. W 1 lidze grają zespoły z reputacją największą, powiedzymy pierwsze 20 zespołów, w drugiej lidze trochę niższa reputacja i kolejne 20 drużyn.

A z tego co wiem, to takie dodatki z Super ligami są porobione przez różne osoby.

Odnośnik do komentarza

Taka baza gry jest możliwa do stworzenia, tylko że zanim byś ją zrobił poprawnie, to by trochę minęło, i wydaje mi się, że Football Manager nie dałby sobie rady, ze przyswojeniem tylu zmian i gra by się bugowała, albo w ogóle nie włączyła :D

 

Edytor by prawdopodobnie Ci wybuchł milion razy, tak jak mi, kiedy tworzyłem dodatek do FM-15 (polska liga 2-3-4) którego nie da się nawet odpalić, bo program tak sfiksował, że pokazał błędy których nie ma, albo że coś jest zrobione błędnie, ale on nie wie gdzie :D

 

Lepiej stworzyć rozsądny pomyśl i np. z każdego kraju wybrać jednego reprezentanta z najwyższą reputacją, tylko wtedy też musisz uważać, żeby kraj przebywania klubu zaznaczyć jako ten prawdziwy, bo inaczej newgeni będą tylko i wyłącznie pojawiać się z kraju w którym zrobisz takową ligę. Możesz też próbować zrobić Międzykontynentalną Ligę Mistrzów i wtedy będziesz musiał wpisywać wszystkie ligi do nowej rozgrywki (kontynentalne zasady klubowe), ale to dokładnie nie wiem jak działa, bo nigdy nie próbowałem.

 

Lepiej więc posłuchaj @Makk i ściągnij gotowca z internetu.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Makk napisał:

Pewnie, że się da. Pisząc w skrócie- trzeba rozgrywki takie postawić na nowo. Czyli w edytorze stworzyć takie ligi, pododawać wybrane drużyny, określić zasady lig. Tworzenie jednej ligi ze wszystkich zespołow jest cienkim pomysłem raczej- za dużo danych, za duża baza. Będzie to baaaardzo wolno chodzić. Chyba że chodzi Ci o ppdział na ligi, czyli np. W 1 lidze grają zespoły z reputacją największą, powiedzymy pierwsze 20 zespołów, w drugiej lidze trochę niższa reputacja i kolejne 20 drużyn.

A z tego co wiem, to takie dodatki z Super ligami są porobione przez różne osoby.

 

Kojarzysz może jak się nazywa jakiś z takich dodatków? 

 

Ogólnie zasada wlasnie miałaby być taka że 1liga 20 zespołów 2 liga 20 zespołów itd. 

Jeden puchar na całość

Jeden puchar na np. 1lige, 2lige itd

Jeden puchar na zespoły z konkretnego kraju (wygrywające zespoły, pierwsze 4 przechodzi do Ligi Mistrzów i Ligi Europy) 

Liga Mistrzów 

Liga Europy 

 

Bez żadnych innych Lig jako Polska liga, czy franchska :) Tylko jeden system rozgrywkowy dla wszystkich dostepnych klubów w FM

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...