Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.03.2021 o 19:34, tio napisał:

Przygód dronika odcinek ostatni: po próbie wzbicia się w powietrze na jakieś 12 metrów porwał go wiaterek. Bezzałogowy Statek Powietrzny nie reagował na komendę "pull down, tree ahead!", wpadł w konar i zawisnął na drzewie, gdzieś tak na 10-12 metrach nad ziemią.

Przez ponad godzinę próbowałem sprowadzić na ziemię za pomocą rzucania kijem i kopaniem piłką do nogi (czuję, że będę miał zakwasy). Niestety, bezskutecznie.

Cóż, będę go jeszcze pod tym drzewem odwiedzał wypatrując czy jeszcze tam jest.

Tym samym ujawniła się pewna przewaga drona za 250 zł nad tym za 500 zł. Zawiesiłem na drzewie trochę mniej kasy :) 

 

Dlatego wolę modele kołowe :P - nie zawieszą się na drzewie... ale znam przypadek, że jeden znajomy z grupy fejsbukowej tak "szczęśliwie" skoczył swoim modelem  Jumpshot SC, że ten wylądował w klatce z tygrysami łodzkiego ZOO :D

Chociaż na jakiś sprzęt latający też mam chrapkę.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tani dron xiaomi wylądował na drzewie i wisi na nim od kilku tygodni.

423393434_midronedrzewo.thumb.jpg.f1ae702a2ce632d380d988084e984273.jpg

Jednak bakcyla latania załapałem i zainwestowałem w droższy sprzęt dji mini 2. Podobno, to nadal zabawka ale dostarcza o wiele więcej frajdy i można już tym robić niezłe filmy (4K) i zdjecia. Dotarł wczoraj więc dopiero uczę się latać ale dostarcza sporo radości. 

Pierwsze ujęcia:

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
W dniu 3.11.2022 o 12:16, tio napisał:

Kupiłeś jakiś sprzęt latający?

 

Nie, jeszcze nie. Miałem jednak okazję pouczyć się latania na dji Mavic Air2  - miałem go u siebie w domu do dyspozycji bo szkoła w ramach jednego z programów z mojej rekomendacji zakupiła ten sprzęcik. To było jeszcze na wiosnę a od początku tego roku szkolnego miałem go wykorzystywać w ramach szkolnego koła modelarskiego. Niestety choroba pokrzyżowała te plany (teraz jestem na urlopie dla poratowania zdrowia). Ostatnio jednak zacząłem się zastanawiać czy jednak osobistego drona nie kupić. Myślałem o dji mini 2. Jak on się sprawuje? Ma jakieś fajne tryby pracy autonomicznej (bo śledzenia obiektów to chyba nie ma?)

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Tryby automatyczne są fajne na początku zabawy a potem to już nie za bardzo się przydają - tym bardziej, że mini 2 nie ma czujników więc jakikolwiek tryb automatyczny wymaga albo pustej przestrzeni albo czujności.

Ale bawię się nieźle z mini 2. Robi całkiem przyzwoite zdjęcia i filmy, lata fajnie a że jest lekki to nie trzeba robić specjalnych uprawnień (wystarczy rejestracja operatora)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...