Skocz do zawartości

Najlepszy moment na sprzedaż zawodnika


danielos_87

Rekomendowane odpowiedzi

Siema :piwo:

 

U mnie na liczniku już 6 grudzień 2033r. :) Mam 29-letniego grajka, który wyceniony jest na 5.75mln £. Gdybym w tym momencie zdecydował się go sprzedać, to dostałbym za niego ~17mln £ + 50% z następnego transferu. Pytanie brzmi: czy jeśli zaczekam jeszcze rok to jego cena utrzyma się zakładając, że będzie w takiej formie jak dotychczas czy jednak po przekroczeniu pewnego wieku cena automatycznie spada? Robiłem symulację "idąc na urlop" na rok, jednak pod wodzą asystenta ów piłkarz miał ocenę jedynie ~7.2 (normalnie ma powyżej 7.7 na sezon). Następnie jego wartość spadła do 5mln £, a zainteresowane kluby oferowały jedynie 7,5mln £ + 50% ZNT. Robiąc symulację o pól roku do przodu na miesiąc przed jego 30 urodzinami, również dawali mi za niego 17mln £. Czyżby dużo się traci sprzedając zawodników po 30-tce? Chcę po prostu na maxa go wyeksploatować i sprzedać za grubą kasę gdy będzie już możliwie najstarszy :P

 

Coś ktoś coś wie w tym temacie? Nie wiem czy czekać, czy lepszy wróbel w garści, czy gołąb na dachu ;)

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Nie wiem :) na pewno rezerwy są w tych pięćdziesięciu procentach kwoty następnego transferu. Zawodnik ma lat 29, więc ja bym próbował opchnąć go za trochę więcej a bez tej klauzuli. Nie wiem co to za grajek, jakim klubem grasz i kto chce go kupić ale np. jeśli odchodzi do mocnego klubu ze słabego (jego wartość i oferowana kwota :-k) to następny transfer może nie być wart zbyt wiele - u Ciebie jest gwiazdą, tam będzie jednym z wielu.

Odnośnik do komentarza

Im starszy (w sensie po 30.) to wartość będzie spadać, bo i atrybuty spadają, a pewnie osiągnął max lub prawie PA, a na to komp mocno patrzy.

Wszystko zależy. Jeśli zależy Ci na kasie, to sprzedawaj jak najszybciej. Negocjuj bez klauzul. No chyba, że jak zagra z 10 spotkań to następna gruba kasa dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza

No więc ciekawostka teraz panowie :) Obojętnie czy będzie ta klauzula 50% czy nie, to i tak max wyciągam za niego 17mln od Milanu lub Bayernu (Tottenham oferuje 23.5mln, jednak grajek nie może dogadać się z nimi! :) ). Zauważyłem to już wcześniej i każdego jednego zawodnika jak teraz sprzedaję, to dodaję tę klauzulę - ona wcale nie zaniża ceny. Gram RKS Lechią Tomaszów Maz.. Mam już na tyle mocny skład, że na 22 najlepszych zawodników, to 80% z nich byłyby zainteresowane kluby takie jak Real, PSG czy Arsenal. A tak on wygląda --> https://zapodaj.net/ff0c14b59a612.png.html Sebastiao jest jedną z wielu gwiazd u mnie:) Nadszedł moment, że praktycznie co roku teraz będę mógł sprzedać kogoś koło 30-stki za takie lub nawet większe pieniądze. ...i pomyśleć, że gdy zaczynając grać Lechią na samym początku, to wszystkich graczy miałem z wolnego transferu, a teraz taka potęga... :)

Odnośnik do komentarza

No to w czym problem? Bierzesz 17 mln € i masz go z głowy :>

U mnie w zespołach rzadko kiedy w tym wieku gracze się ostają. Wolę stawiać na młodzież i zazwyczaj średnia wieku mojego zespołu jest 22/23 lata.

Jak dla mnie nie ma najlepszego momentu na sprzedaż zawodnika. Wszystko zależy.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałem, że sprzedam go za pół roku w czerwcu, miesiąc przed jego 30-stką, napiszę jeszcze za ile go puszczę :)

Ja też stawiam na młodzież, jasna sprawa. Sebastiao trafił do mnie mając 18 lat za 220tys. W sumie mogłem sprzedać go gdy miał 25 lat...tylko po co, nie ? :) Ja akurat założyłem sobie, że inwestuję w młode perełki i nie sprzedaję ich po 4 latach, tylko eksploatuję do "późnej starości" i wtedy wyhaczam najlepszy moment, żeby na nim zarobić. Za tego grajka nigdy wcześniej nie oferowali mi więcej niż teraz, więc sprzedając go wcześniej tylko bym stracił forsę + spadłby nieco skill zespołu + jakiś mój rywal zostałby wzmocniony takim 25-latkiem i przez następnych kilka dobrych lat mogłoby mi się przeciwko niemu ciężej grać w LM - o wszystkim myślę ;)

Ponadto taką perełkę trenuję latami, żeby pasowała do mojego stylu gry i rozwijała konkretne umiejętności, które będą jej potrzebny na konkretnej pozycji pełniąc konkretną rolę w taktyce, także wg mnie przedwczesna sprzedaż tak wytrenowanego już zawodnika to błąd. Oczywiście w jego miejsce, a właściwie w miejsce każdego innego zawodnika w drużynie mam minimum 1 kopacza, który w końcu zajmie miejsce tego lepszego, jednak gdybym 4 lata wcześniej sprzedał Sebastiao, to jego następca wtedy nie byłby w pełni gotowy by grać jak on - teraz już jest :)

Odnośnik do komentarza

Każdy jakoś tam prowadzi swój zespół. Ja lubię stawiać na krajowych kopaczy i wychowanków swoich, czasem dłuuugo to zajmuje, ale satysfakcja duża.

Dla mnie nie ma najlepszego momentu. Zależy od wielu czynników. Jak mnie gracz nie przekonuje w swojej grze, to wtedy go odpalam i nie patrzę na lata.

Odnośnik do komentarza
U mnie na liczniku już 6 grudzień 2033r. Mam 29-letniego grajka, który wyceniony jest na 5.75mln £. Gdybym w tym momencie zdecydował się go sprzedać, to dostałbym za niego ~17mln £ + 50% z następnego transferu. Pytanie brzmi: czy jeśli zaczekam jeszcze rok to jego cena utrzyma się zakładając, że będzie w takiej formie jak dotychczas czy jednak po przekroczeniu pewnego wieku cena automatycznie spada?

Cena grajka zalezy od wielu czynnikow, wieku, formy, czy regularnie gra, dlugosci kontraktu. Jezeli ten Twoj grajek np. zacznie slabiej grac a 30-stka sie zbliza to jego wartosc zapewne spadnie. Wg mnie ciezko jest trafic w odpowiedni moment ze sprzedaza, tzn. nigdy nie przewidzisz kiedy dostaniesz za goscia najwiecej a takie symulacje jak ta Twoja sa "dziwne". Patrzac na tego goscia to uwazam, ze czas kiedy mogles za niego najwiecej zgarnac juz dawno minal, teraz to tylko mozesz dostac za niego dobre pieniadze ale juz nie bardzo dobre. Jesli masz za niego godnego nastepce i uwazasz, ze bez Sebastiao zespol sobie poradzi to go sprzedawaj czym predzej bo z kazdym polroczem, z kazdym okienkiem oferty za niego beda slabsze.

I tak oferta w okolicach 17mln za goscia wycenianego na niespelna 6 (czyli trzykrotnosc) plus jeszcze procent ze sprzedazy to dobra oferta.Prowadze Wisle Krakow i niedawno sprzedalem Domenico Berardiego do Realu za 23,5mln funtow, bez rat i klauzul, czysta kasa. Miesiac przed jego 28 urodzinami. Byl wowczas wyceniany na 7mln ale przez ostatnie pol roku jego wartosc wahala sie miedzy 6,5 a 7,25mln. Mial w kontrakcie klauzule 28mln, latem zaproponowalem go na rynek za ta wlasnie klauzule, zglosilo sie 9 klubow ale tylko Real i MU dawaly 23,5mln reszta dawala 13-15mln. I nie umiescilem go na liscie transferowej wiec jego wartosc transferowa byla raczej sensowna, tzn, sadze, ze oferty Realu i MU byly najlepsze na jakie moglem liczyc. W Twoim wypadku na wiecej niz te 17-20mln nie licz bo wg mnie to jest max co dostaniesz biorac pod uwage wszystkie czynniki o jakich wczesniej wspomnialem.

 

Troche sie dziwie, ze umieszczasz 50% przy sprzedawaniu goscia 29-letniego, z duzym prawdopodobienstwem jego nastepny klub moze byc ostsatnim powaznym klubem z ktorego odejdzie po zakonczeniu kontraktu a z moich obserwacji jednak wynika, ze umieszczajac klauzule % nastepnej sprzedazy, to samej gotowki drugi klub zaoferuje Ci jednak mniej poniewaz komp %ze sprzedazy traktuje jak kase, ktora tez otrzymasz.

Odnośnik do komentarza

@Noodles,

Tak jak pisałem wcześniej, nigdy przedtem nie dostawałem za niego więcej, także czas najlepszej kasy za Sebastiao wcale nie minął :) Wiesz, może i dziwna ta klauzula 50% w tym wieku, zdaję sobie sprawę właśnie, że następny klub może być jego ostatnim, no ale...co mi szkodzi ? :P Na wielu zawodnikach już to sprawdzałem i nigdy gdy dawałem tę klauzulę 50% nie dostawałem mniej kasy na czysto. Za dziwne jednak nie uważam moich symulacji, one są po prostu mało wiarygodne z powodów o których pisałem już wcześniej. Zaryzykuję i pogram nim jeszcze dłużej, najwyżej stracę parę baniek, ale będę znał przynajmniej odpowiedź na pytanie, które mnie dręczy.

 

Ciekawe...właśnie odnoszę wrażenie, że kwota transferu 23,5 mln za zawodnika jest kwotą maksymalną grając moim klubem. U Ciebie widzę proponowane kwoty były wręcz identyczne :) Mam w ekipie gościa znacznie lepszego od Sebastiao i tez własnie max 23,5 mln mi dają, hmm... Coś czuję, że wpływ na to może mieć reputacja klubu lub ligi albo jedno i drugie.

 

Odnośnik do komentarza

 

 

Ciekawe...właśnie odnoszę wrażenie, że kwota transferu 23,5 mln za zawodnika jest kwotą maksymalną grając moim klubem. U Ciebie widzę proponowane kwoty były wręcz identyczne Mam w ekipie gościa znacznie lepszego od Sebastiao i tez własnie max 23,5 mln mi dają, hmm... Coś czuję, że wpływ na to może mieć reputacja klubu lub ligi albo jedno i drugie.

A na ile jest wyceniany ten gosc? Bo jesli na podobnie jak Sebastiao to oferty moga byc zblizone. Przez kilka lat u mnie w ataku grala para Berardi-Zwane.. Wloch strzelal sporo goli ale to Zwane w ostatnich 2-3 sezonach statystycznie go zniszczyl. Efekt? Berardi wycieniany na 7mln poszedl za 23,5 do Realu a Zwane? Nie sprzedalem go ale jest wyceniany na 17-18mln i jasnym jest, ze jesli bym chcial go sprzedac to bym oczekiwal ofert rzedu 40-50mln i pewnie takie by wplynely. Przede wszystkim liczy sie to na ile jest gracz wyceniany. To jest podstawa. U mnie obaj Berardi i Zwane to kluczowi zawodnicy (gdy Berardi jeszcze u mnie gral) ale Wloch do kadry nie byl powolywany nie gral wiec na Mundialu, z kolei Zwane to gwiazda RPA, gral na mundialu, byl krolem strzelcow Ligi Mistrzow, Zawodnikiem roku w Afryce itp. To wszystko sprawilo, ze wywindowalo jego wartosc do tej aktualnej czyli 17-18 mln a Berardi jednak pewnego poziomu wartosci nie przeskoczyl.

Odnośnik do komentarza

 

Ciekawe...właśnie odnoszę wrażenie, że kwota transferu 23,5 mln za zawodnika jest kwotą maksymalną grając moim klubem. U Ciebie widzę proponowane kwoty były wręcz identyczne Mam w ekipie gościa znacznie lepszego od Sebastiao i tez własnie max 23,5 mln mi dają, hmm... Coś czuję, że wpływ na to może mieć reputacja klubu lub ligi albo jedno i drugie.

A na ile jest wyceniany ten gosc? Bo jesli na podobnie jak Sebastiao to oferty moga byc zblizone.

 

 

Nienaganny technicznie pomocnik/ambitny https://zapodaj.net/b89f3e87231c8.png.html, wychowanek Lecha Poznań :) Biją się o niego co roku wszystkie największe kluby. Może też liczy się pensja gracza przy wycenie...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam ponownie :)

 

A więc znam odpowiedź na pytanie, kiedy drastycznie spada cena zawodnika. Otóż dzieje się to wtedy, gdy gracz przekroczy te 30 lat. Na miesiąc przed jego 30-tką mogłem za niego wyciągnąć od 17 do 23mln £ + klauzula 50%, a 8mln £ + klauzula 50% gdy osiągnie 30lat. I nie ważne, że kolejny sezon zaczyna ze statami: 5bramek ,14asyst i ocena 8,19 w 13 meczach.

O ile nie jest to jakiś wybitnie mocny grajek, to uważam, że właśnie moment tuż przed 30 urodzinami, to najlepszy czas na sprzedaż kopacza. :piwo:

Edytowane przez Makk
Usunięcie formatowania czcionki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...