Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Pulek napisał:

Za nic w świecie nie potrafię zrozumieć, jakim cudem taki klub jak Barcelona daje stanowisko Dyrektora Sportowego osobie, która nie miała w tym zakresie żadnego doświadczenia. Niepojęte jest to dla mnie. O ile jeszcze rozumiem dawanie szans byłym piłkarzom klubu bycia trenerami, o tyle rola Dyrektora Sportowego... no nie ogarniam tego za nic w świecie.

 

Tak na szybko - gdzieś jeszcze jest w takim poważnym klubie taka sytuacja, że w roli DS jest były piłkarz, 40 latek, bez żadnego doświadczenia na tym stanowisku?

 

Oczywiście, między innymi w Borussii Dortmund. Nie widzę w tym nic złego. Dyrektor Sportowy powinien mieć doświadczenie boiskowe - mniejsze lub większe - bo buduje kadrę zespołu i dobiera do niej trenera. Musi spinać wszystko w całość. Jasne, piłkarze-dzbany nie sprawdzą się na takim stanowisku. Poza graniem trzeba sobą coś reprezentować, ale generalnie nie widzę przeciwwskazań, jeśli ktoś jest inteligentny. 

A odnośnie Abidala :picard: Strzał w kolano. 

 

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, matjez napisał:

Oczywiście, między innymi w Borussii Dortmund. Nie widzę w tym nic złego. Dyrektor Sportowy powinien mieć doświadczenie boiskowe - mniejsze lub większe - bo buduje kadrę zespołu i dobiera do niej trenera. Musi spinać wszystko w całość. Jasne, piłkarze-dzbany nie sprawdzą się na takim stanowisku. Poza graniem trzeba sobą coś reprezentować, ale generalnie nie widzę przeciwwskazań, jeśli ktoś jest inteligentny. 

A odnośnie Abidala :picard: Strzał w kolano. 

Mam chyba nieco inne wyobrażenie o Dyrektorze Sportowym :-k No i nawet Twój przykład Borussii Dortmund, gdzie to stanowisko zajmuje Sammer jest czymś zupełnie innym niż Barcelona i Abidal. W ogóle nie wiem skąd wpadłeś na pomysł z takim porównaniem :-k 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Pulek napisał:

Mam chyba nieco inne wyobrażenie o Dyrektorze Sportowym :-k No i nawet Twój przykład Borussii Dortmund, gdzie to stanowisko zajmuje Sammer jest czymś zupełnie innym niż Barcelona i Abidal. W ogóle nie wiem skąd wpadłeś na pomysł z takim porównaniem :-k 

 

W Borussii dyrektorem sportowym jest Michael Zorc. 

 

Hmmm, pewnie dlatego, że obaj są byłymi piłkarzami klubu, w którym później zostali dyrektorami sportowymi. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Pulek napisał:

Mam chyba nieco inne wyobrażenie o Dyrektorze Sportowym :-k No i nawet Twój przykład Borussii Dortmund, gdzie to stanowisko zajmuje Sammer jest czymś zupełnie innym niż Barcelona i Abidal. W ogóle nie wiem skąd wpadłeś na pomysł z takim porównaniem :-k 

 

Sammer jest dyr sportowym BVB? A nie Zorc? Zresztą też były piłkarz.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, jmk napisał:

A Hiroki Abe? Albo S. Roberto zagra jeszcze wyżej ;) Nie no raz się narzeka na brak La Masii w składzie, a gdy trzeba na nich postawić to też źle?

Abe strzela w Barcelonie B gola co 364 minuty ;) Nie jest on demonem skutecznosci ;)

 

Poza tym odwolujesz sie rownoczesnie do La Masii i do Abe ;) Gosc z La Masia nie ma przeciez nic wspolnego, a jest tylko wynikiem frustracji zarzadu po nieudanej akcji z Kubo. Podejrzewam, ze tu zadzialaly jakies niepisane umowy i ustalenia miedzy Barcelona a Rakutenem, w mysl ktorych Barca posiadajac Japonczyka w kadrze moglaby budowac swoja marke daleko w Azji.

 

Z graczy ofensywnych z La Masii mamy Puiga i Collado, ktorzy moga i powinni byc czesciej wykorzystywani przez Setiena. Skoro zas mamy taka posuche na skrzydle to ja bym odwaznie zaryzykowal i dal w paru meczach szanse Moribie. Gosc jest trzy miesiace mlodszy od Fatiego i awansowal juz do Barcelony B.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, matjez napisał:

 

W Borussii dyrektorem sportowym jest Michael Zorc. 

 

Hmmm, pewnie dlatego, że obaj są byłymi piłkarzami klubu, w którym później zostali dyrektorami sportowymi. 

 

3 minuty temu, jmk napisał:

 

Sammer jest dyr sportowym BVB? A nie Zorc? Zresztą też były piłkarz.

Nie wiem, coś mi się upaćkało, że Sammer. 

 

Ale to nawet nie chodzi o to, że to może być były piłkarz. Może, jasne! Ale raczej nie taki, który z miejsca po zawieszeniu butów na kołku przechodzi do gabinetu tak ogromnego klubu, jakim jest Barcelona. A gdzie czas na szkolenia, na zdobywanie wiedzy o nowym stanowisku, a w końcu na praktykę w klubie z nieco mniejszymi aspiracjami? Dyrektor Sportowy to nie tylko człowiek od oceny piłkarzy, a - w mojej opinii - bardziej zarządca, człowiek obyty w tematach finansowych, o umiejętnościach negocjacji, spajający kilka różnych działów w klubie. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Pulek napisał:

 

Nie wiem, coś mi się upaćkało, że Sammer. 

 

Ale to nawet nie chodzi o to, że to może być były piłkarz. Może, jasne! Ale raczej nie taki, który z miejsca po zawieszeniu butów na kołku przechodzi do gabinetu tak ogromnego klubu, jakim jest Barcelona. A gdzie czas na szkolenia, na zdobywanie wiedzy o nowym stanowisku, a w końcu na praktykę w klubie z nieco mniejszymi aspiracjami? Dyrektor Sportowy to nie tylko człowiek od oceny piłkarzy, a - w mojej opinii - bardziej zarządca, człowiek obyty w tematach finansowych, o umiejętnościach negocjacji, spajający kilka różnych działów w klubie. 

 

Masz racje, ale niektórzy z miejsca są gotowi na taką funkcję. Tak samo, jak niektórzy piłkarze kończą studia w trakcie kariery, tak inni robią kursy skautingowe/zarządcze i tak dalej. Poza tym człowiek uczy się całe życie, więc wcześniejsze doświadczenie w mniejszym klubie pewnie nie wpłynie przełomowo jeśli masz objąć taką funkcje w klubie tak wielkim jak Barcelona. 

Odnośnik do komentarza

A to Abidal nie ma żadnych uprawnień, kursów, cokolwiek?

IMO ogromną robotę, poza samą wiedzą o tym jak funkcjonuje dane stanowisko robią kontakty. Dlatego taki Matt Judge choć wykształcenie ma to jest jak pijane dziecko. Z kolei nie pamiętam który, VDS albo Overmaars też szybko zaczęli dyrektorować w Ajaksie i chyba nikt nie narzeka :-k ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
51 minut temu, szramek napisał:

Transfer Brathwaithe'a to jest jakiś skandal. Leganes walczące o utrzymanie jest pozbawione podstawowego zawodnika bez możliwości zastąpienia go. Absurdalny przepis.

No nie wiem dlaczego żaden musk tworzący tę furtkę nie wpadł na to, że jakiś słabszy klub może zostać w czarnej dupie. Powinno się pozwalać tylko na zawodnika bez kontraktu albo na wypożyczenie. Tym razem ;) Barcelona żadnego przepisu nie złamała, ale jest to kolejne zachowanie, które powoduje moje pukanie się w czoło, bo za chwilę wszystkie kluby będą poobrażane :(

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, me_who napisał:

No nie wiem dlaczego żaden musk tworzący tę furtkę nie wpadł na to, że jakiś słabszy klub może zostać w czarnej dupie. Powinno się pozwalać tylko na zawodnika bez kontraktu albo na wypożyczenie. Tym razem ;) Barcelona żadnego przepisu nie złamała, ale jest to kolejne zachowanie, które powoduje moje pukanie się w czoło, bo za chwilę wszystkie kluby będą poobrażane :(

 

2 absurdalne przepisy. Pierwszy o klauzulach minimalnych i drugi o transferze medycznym. Niebywałe skurwysyństwo. 

Odnośnik do komentarza

Ogólnie przepis o transferze medycznym jest ok. Każdy potrafi zrozumieć, że jak wypada zawodnik na całą rundę to nie ma w tym winy klubu. Dlaczego ma to przekreślać drużynie cały sezon gdy zawodnik dostanie kontuzji dzień po zamknięciu okienka. Natomiast bardzo słabe jest, że w takim przypadku działają klauzule. Powinno być, że przy transferze medycznym jedynie można przeprowadzić transfer na zgodę obu stron. Pewnie zostanie to zmienione, ale ceną zmiany będzie spadek Leganes. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, pescar napisał:

Ogólnie przepis o transferze medycznym jest ok. Każdy potrafi zrozumieć, że jak wypada zawodnik na całą rundę to nie ma w tym winy klubu. Dlaczego ma to przekreślać drużynie cały sezon gdy zawodnik dostanie kontuzji dzień po zamknięciu okienka. Natomiast bardzo słabe jest, że w takim przypadku działają klauzule. Powinno być, że przy transferze medycznym jedynie można przeprowadzić transfer na zgodę obu stron. Pewnie zostanie to zmienione, ale ceną zmiany będzie spadek Leganes. 


Mi nie podoba się ta idea. IMHO po to masz te wszystkie młodzieżówki, by łatać takie luki. Że to nie wina klubu? Oczywiście, że nie. I co z tego? Tego typu losowe czynniki są częścią sportu. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, pescar napisał:

Ale warto losowy czynnik minimalizować i niech wygrywa drużyna najlepsza. Wzmocnienie młodzieżowym piłkarzem to mogą być za wysokie wymagania dla tych piłkarzy. Przy walce na kilku frontach kończy się na tym, że podstawowi są eksploatowani do granicy. 

 

Kurde z jednej strony masz rację a z drugiej Suarez nie złapał tej kontuzji wczoraj. Nieudolność zarządu sprawiła, że prawie miesiąc później zostawiliśmy Leganes z ręką w nocniku.

 

Tymczasem odpaleni z klubu Perez i Ruiz zdobyli wczoraj bramki dla swoich zespołów w LE

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, pescar napisał:

Ale warto losowy czynnik minimalizować i niech wygrywa drużyna najlepsza. Wzmocnienie młodzieżowym piłkarzem to mogą być za wysokie wymagania dla tych piłkarzy. Przy walce na kilku frontach kończy się na tym, że podstawowi są eksploatowani do granicy. 

 

Ale przez takie przepisy znowu wygrywa tylko jedna strona czyli najbogatsi. Poza tym jest jeszcze jedna kwestia - taki Brathwaite jak wrócą wszyscy do zdrowia to nie powącha murawy i jego transfer stanie się bezsensowny.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...