Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Już mam dosyć tych spekulacji - chciałbym zobaczyć w końcu ostateczny projekt koszulki. Mam nadzieję, że UNICEF będzie nadal ważniejszy. Jeżeli nie, Sandro ma minusa jak stąd do Kanzas. Denerwują mnie też spekulacje transferowe i mam jakiś strach w pewnych momentach, czy aby Rosell nie tłumacząc się katastrofalną sytuacją finansową, którą oczywiście zastał po poprzednikach, nie przystanie na sprzedaż któregoś z największych. Wreszcie też denerwuje mnie oczekiwanie na kolejny mecz. Jednym słowem - niech się wreszcie wszystko rozwikła i zapanuje spokój ;). Miłość do Barcelony to jednak nieraz trudna miłość :).

Odnośnik do komentarza

Ale długi zawsze były, większe lub mniejsze, a dla mnie to wygląda jako próba wytarcia sobie dupy Laportą. A na razie Rosell nie dorasta Laporcie do pięt. Niech za jego kadencji klub osiągnie to, co za Laporty i będzie mógł wtedy gadać. Ale pewnie łatwiej jest umniejszać zasługi poprzednika niż samemu zapieprzać.

Odnośnik do komentarza

Okej. Rozumiem, że za Laporty było świetnie zarówno z wynikami klubu, jak i z jego "wyjątkowością". Czemu jednak zakładacie, że Rosell kłamie, twierdząc, iż po Laporcie dostał klub w olbrzymich długach? Ja wiem, że zawsze człowiek, nawet podświadomie, obstaje za racjami człowieka, którego w jakiś sposób polubił, lecz według mnie, nie możemy być pewni, że Laporta mimo swojego dobrego wizerunku i wyników, nie był przy okazji słaby z ekonomii i wpędził Barcelonę w olbrzymie długi.

 

No chyba, że macie dowody, że te długi Barcelony nie są aż tak duże i, że faktycznie Rosell nie musi się łapać takich chwytów jak "Qatar Foundation". W to jednak wątpię.

Odnośnik do komentarza

Laporta być może wpędził klub w długi ale między innymi dlatego, że po zdobyciu 6 tytułów trzeba było wypłacić piłkarzom premie ;)

 

W mediach były informacje ,że według Laporty klub był zadłużony na 11 mln a wedle audytu zleconego przez Rosella dług wynosi 422 mln ojro. Rozbieżność niebywała...Mimo tego sprowadzono Mascherano za 22mln a wcześniej były przymiarki do Fabregasa za 35mln. Za Ibre na razie chyba klub nie dostał nic, korzyść taka, że nie płaci mu pensji. Z jednej strony "wielki" dług z drugiej duże transfery.

Odnośnik do komentarza

I dlaczego zakładasz (-acie), że to Rosell mówi nieprawdę o 422 milionach, a nie Laporta o 11? Mi zarówno jeden jak i drugi dżentelmen totalnie zwisa i powiewa, więc nie podchodzę do tej sprawy emocjonalnie. Nie rozumiem tylko, czemu tak wieszacie psy na Rosellu, nie biorąc pod uwagi, iż to tak naprawdę może być wina Laporty.

Odnośnik do komentarza

@zyrek, namieszales strasznie ;) te 11 milionow, o ktorych wspominasz to nie dlug. Za Laporty podawano dlug na poziomie ok. 200 milinow, a Rossel twierdzi, ze 442. Generalnie z sytuacja finansowa jest tak, ze w zaleznosci od intencji mozna ja przedstawiac w rozny sposob, tak wlasnie wygladala sytuacja z audytem. Jakis czas temu bylo wiele artykulow na ten temat, niestety nie zachowalem linkow. Na szybko znalazlem: klik.

Odnośnik do komentarza

No to jestesmy juz po losowaniu 1/8 finalu Ligi Mistrzow. Arsenal to wygodny rywal, bo zeszly rok pokazal, ze potrafimy grac z Kanonierami tej epoki. Arsenal mimo, ze gra zupelnie niezle w Premiership i pierwszy raz od kilku lat bedzie na polmetku rozgrywek zachowywal szanse na wygranie ligi, raczej w Lidze Mistrzow przeciwko Barcelonie nie bedzie przeciwnikiem, z ktorym Barca powinna sobie nie poradzic. Nie chce tutaj lekcewazyc klasy Kanonierow, ale jednak Barcelona wyglada na druzyne znacznie bardziej poukladana i doswiadczona. Arsenalowi brakuje przede wszystkim doswiadczenia, ktore w Barcelonie zapewniaja tacy pilkarze, jak (coby nie mowic) Valdes, Puyol, Xavi, czy Villa.

Odnośnik do komentarza
Arsenal mimo, ze gra zupelnie niezle w Premiership i pierwszy raz od kilku lat bedzie na polmetku rozgrywek zachowywal szanse na wygranie ligi

 

To jakiś żart, przecież w każdym ostatnim sezonie Arsenal liczył się(nawet gdy te szanse nie były duże) w walce o mistrzostwo, dopiero marzec, kwiecień to takie miesiące w których głównie przez kontuzje wypadaliśmy z gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...