Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

Ale to jest/była tradycja - żadnego obcego logo na koszulkach. UNICEF - ok, bo to jest nieskazitelna organizacja. A tu nagle jakaś arabska "fundacja"? Trochę to śmierdzi, po prostu. A fundacja to chyba powinna się celami statutowymi zajmować, a nie umieszczaniem swojego logo na koszulkach za ogromne pieniądze.

Odnośnik do komentarza

No i ch**!

 

Info

 

FC Barcelona have announced an agreement with the Qatar Foundation to join the Unicef logo on the official shirt beginning next season. With this agreement, the club will be paid a record 30 million euros per season through 2016.

 

 

 

In the press conference room at the Camp Nou the deal has been officially announced with economic vice president Javier Faus and executive Ramón Puente, vice president of the Foundation, and Manel Arroyo, from the economic and strategic area of the Club, speaking of the agreement as “an extraordinary milestone because it represents a record [amount] of income for a football club and still has more value in the current economic climate.”

 

According to Faus, “with this agreement, the FC Barcelona brand is positioned as the undisputed leader in football, ahead of international competitors.”

 

Faus also noted that “if we had not found the debts that we found, we would not have had had to do this operation.”

 

More details to come soon. . . .

 

________________________________________________________

 

Prior to the official announcement, rumours abounded in the papers, including Catalan sports daily El Mundo Deportivo, who reported that Barça were close to closing a shirt sponsorship agreement without precedent after receiving and accepting an enormous offer. According to sources, the agreement will be for 30 million euros a season and will not conflict with Unicef, which will continue to feature on the Barcelona jersey. It is not an agreement with a commercial brand, but an agreement within the institutional area, specifically with the Qatar Foundation, and entity that promotes education, research, and human development.

 

Because Sandro Rosell’s administration is very conscious of the feelings of the majority of socios with respect to a shirt sponsor for the first team, what the club is trying to do is find an economic resource that will allow the club to continue to compete at the highest levels and continue to be able to bring in the best players. Thus, it is a compromise that provides a sponsor, while at the same time continues to promote the club’s values of education and human growth.

 

According to the sources, the shirt sponsorship deal will not affect the agreement with Unicef, which will continue. The club will continue to pay approximately two million a year to wear the Unicef logo. But in addition, they will receive 30 million per year for six years for to have the Qatar Foundation as a shirt sponsor.

 

No i stało się i potwierdza się też to co pisał Arti. "To wszystko wina poprzedników" i zostaliśmy zmuszeni!

Hańba. Tylko tyle mam do napisania...

Odnośnik do komentarza

Według katalońskiej rozgłośni radiowej pojawienie się nowego sponsora nie oznacza zniknięcia z koszulek napisu UNICEF. Spekuluje się, że Barcelona otrzyma za współpracę 30 milionów euro (za sezon).

Ciekawe jak to zrobią i co na to powie UEFA/LFP. Arsenal w sezonie 06/07 miał dwóch sponsorów na koszulki i UEFA nie zgodziła się na by były dwie reklam na nich jednocześnie, i trochę słabo wyglądało to, że na domowej było Fly Emiratesa na wyjazdowej Dubai.

 

Reklama na koszulkach w mojej opinii nie odbierze niczego z powszechnie znanej dewizy "Więcej niż klub".

a co ma jedno do drugiego?

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nie podoba mi się "sprzedanie" koszulki, to że praktycznie każdy klub ma na swoich koszulkach reklamę, za którą dostaje pieniądze to nie znaczy że Barcelona również musi ją mieć. Tak jak napisał Michu, co te 30 milionów da? Duma Katalonii to zespół, który ma jeden z największych budżetów na świecie i spokojnie poradziłaby sobie bez kasy od tej organizacji z Kataru. No i jeszcze zrzucanie winy na poprzednika, brawo Sandro :roll:.

Odnośnik do komentarza

bla bla bla, tradycja tradycja, ale czy tego chcemy czy nie Barca to klub jak kazdy inny i nic sie nie dzieje ze bedzie ta reklama. I dziwi mnie podejscie ze 30 mln to wcale nie tak duzo, bo z tego co wiem zaden klub wiecej nie dostaje za taka reklame. Trzeba tylko liczyc ze te pieniadze zostana dobrze wykorzystane.

Odnośnik do komentarza
a co ma jedno do drugiego?

bla bla bla, tradycja tradycja, ale czy tego chcemy czy nie Barca to klub jak kazdy inny ze bedzie ta reklama.

 

No podobno jest cos więcej niz klub. To coś więcej to m. in. brak komercyjnej reklamy na koszulce, coś co kiedyś było wizytówka tego klubu, przez dziesięciolecia. "Bo żadna reklam nie powinna plamić barw blaugrana" czy jak to tam kiedyś mówiono.

I pomyśleć, że niewinny UNICEF nie tak dawno wzbudzał oburzenie, teraz jakieś katarskie wynalazki za - nomen omen - 30 srebrników są bez szemrania przyjmowane "bo inni tak robią". Jakbym chciał innych, to bym nie kibicował Barcelonie.

Teraz mogę się tylko wkurzyć. I nie, nie porzucę Barcy dlatego, ze będzie miała reklamy, ale potężny zawód mam prawo poczuć.

Odnośnik do komentarza
a co ma jedno do drugiego?

bla bla bla, tradycja tradycja, ale czy tego chcemy czy nie Barca to klub jak kazdy inny ze bedzie ta reklama.

 

No podobno jest cos więcej niz klub. To coś więcej to m. in. brak komercyjnej reklamy na koszulce, coś co kiedyś było wizytówka tego klubu, przez dziesięciolecia. "Bo żadna reklam nie powinna plamić barw blaugrana" czy jak to tam kiedyś mówiono.

I pomyśleć, że niewinny UNICEF nie tak dawno wzbudzał oburzenie, teraz jakieś katarskie wynalazki za - nomen omen - 30 srebrników są bez szemrania przyjmowane "bo inni tak robią". Jakbym chciał innych, to bym nie kibicował Barcelonie.

Teraz mogę się tylko wkurzyć. I nie, nie porzucę Barcy dlatego, ze będzie miała reklamy, ale potężny zawód mam prawo poczuć.

Dokładnie. Czuję się oszukany. Dla mnie to jak grom z jasnego nieba, bo wcześniej nie słyszałem żadnych info o rozmowach. Myślałem, że może dzisiaj ten ichni dzień dowcipów, ale jednak nie.

Odnośnik do komentarza

No podobno jest cos więcej niz klub. To coś więcej to m. in. brak komercyjnej reklamy na koszulce, coś co kiedyś było wizytówka tego klubu, przez dziesięciolecia

No tak, bo kiedy padły słowa to cały świat miał reklamy na koszulkach.

Odnośnik do komentarza

A to, że cały świat ma teraz, to zwalnia z tego? Nie rozumiem w ogóle Twojej wypowiedzi.

Brak reklam był jednym z elementów wyjątkowości tego klubu. Oczywiście, że nie jedynym i nie najważniejszym, ale czymś czym klub się szczycił i uważał za ważne. Chyba nie powiesz mi, że tak nie było, a reklam nie wzięto przez kilka dekad dla zgrywu.

Dla mnie to troszkę tak, jakby Bilbao zaczęło zatrudniać nie-Basków. Przecież tez czasy się zmieniły, a ich drużyna wygląda na tle innych jak dziwoląg i praktycznie skazuje ich na brak sukcesów. Ale jej skład to powód dumy jej kibiców, tak jak jednym z powodów do dumy dla mnie, jako kibica Blaugrany był brak reklam, w moim mniemaniu jeden z wielu filarów "mes que un club".

Odnośnik do komentarza

Bez przesady, przeciez Barcelona zawsze kupowała wielkich piłkarzy za wielkie pieniądze. Ja nie mam nic przeciwko temu, by sobie sprowadzać dobrych graczy za górę Euro, nie można się kisić tylko i wyłącznie w sosie La Masii (choć jest to sos wybitnie smakowity ostatnimi czasy). Ale niech te transfery będą przemyślane i sensownie zbilansowane ekonomicznie. Te, które wymieniłem nijak się do tego nie mają.

I z całą sympatią do Barcelony, mówienie, że jesteśmy wyjątkowi bo nie kupiliśmy Ronaldo czy Becksa jest gruuuubym nadużyciem.

Odnośnik do komentarza

Moja sympatia do klubu spadła zdecydowanie :|

 

To co, jak wszyscy mają sponsorów to może pójdziemy też ich marketingową drogą? Kupmy Ronaldo, Beckhama... City tak robi, Real, Chelsea (robiła)...

 

Tu nie trafiasz, bo Barcelona także kupuje a że nie potrzebuje kupować na każdą pozycje gdyż ma wychowanków, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza

Może ma słabszych, ciężko jest o takie pokolenie jakie się trafiło na Camp Nou w ostatnich latach. Przecież trzon kadry Hiszpanii stanowią wychowankowie Barcelony, a nie Realu. I nie dlatego, że grają w Barcelonie, ale dlatego, że grają na takim poziomie.

Bilbao stawia na wychowanków i mimo, ze ma czami fantastycznych graczy, to ciężko uznac ich ostatnie lata za pasmo sukcesów, ale trafiało im się pokolenie, ze grywali w LM nawet (zeby nie uciekac w antyczne czasy ;))

W Realu było "Zidanes y Pavones" i nie do końca się sprawdzało, bo "Pavones" nie zawsze byli na odpowiednim poziomie, a i przedstawiciel "Zidanes" trafiał się słaby. Klub z Madrytu nie ma czasu czekać na trofea, więc poszedł na łatwiznę i kupił sobie tłum graczy. Na taką samą łatwiznę poszła Barcelona za czasów Gasparta choćby,

Odnośnik do komentarza

Smętuś, ale chodziło o zasadę a nie o to kto tam będzie :) Dla mnie to już bez różnicy. Ponad 100 lat tradycji wyceniono na 170M € na lat 5.

Jakby były prezerwatywy, to można wymyślić wytłumaczenie, że "dobrze, ze gumki, bo one mogą chronić przed HIV", a jakby Coca-Cola "to dobrze, bo oni poją spragnionych" ;)

Jak sprzedadzą nazwę stadionu fundacji promowania mycia zębów z Tadżykistanu, tez nie będziesz narzekał, bo higiena jamy ustnej to ważna sprawa? ;) ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...