Skocz do zawartości

FC Barcelona


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
7 minutes ago, Meler said:

Czy ktoś mógłby zrobić jakieś podsumowanie tego co się dzieje w Barcelonie w temacie:

 

a) Demira

b) Dembele i podpisania Ferrana

c) ogólnie w sprawie Salary Cap?

 

Mam kolegę Barcelonistę w pracy i chciałbym mu trochę podopiekać :)

 

a) Demir jest o krok od meczu, który zagwarantuje jego wykup za 10 mln. Kierownictwo klubu i pewnie Xavi stwierdzili, że Demir nie rokuje na przyszłość, więc starają się go pozbyć. Zainteresowane są kluby niemieckie na czele z BVB, więc kwestia dni, gdy Demir odejdzie i zwolni salary (chociaż tego akurat nie kumam, ile on zarabia?)

b) To dwie osobne sprawy. Dembele był dogadany z klubem na podpisanie nowego kontraktu z obniżeniem pensji i uzależnieniem bonusów od gry, niestety przed złożeniem podpisu zakupiono Ferrana co sprawiło, że po 1. Dembele stwierdził, że skoro klub stać na kupno zawodnika za grube hajsy to przecież mogą mu dać wyższe wynagrodzenie oraz premie za podpis. Po 2 Ferran to nominalny prawy skrzydłowy czyli ta sama pozycja co Dembele, więc agenci piłkarza stwierdzili, że to dla nich zagrożenie. Natomiast co do rejestracji Ferrana, to Barcelona twierdzi, że uda się go zarejestrować do niedzieli ponieważ pozbędą się Demira a przy okazji Sergi Roberto podpisze nowy kontrakt w którym zgodził się na obniżkę zarobków.

c) Chuj to wie, niby nie mogą zgłosić już Ferrana a twierdzą, że na 95% mają dopiętego Morate xD Dziurę na Ferrana stworzył Aguero, który kończąc karierę zrzucił kontrakt. Umtiti, Dembele i Coutinho to zawodnicy, których klub zechce się pozbyć jeszcze podczas tego okienka. Dembele z wiadomych względów. 

 

Więcej napisałem tutaj: https://discord.com/channels/688148950997270552/864772138107273276/927522795670343730

Pozdrawiam i życzę miłej kawusi i spokojnej nocki

 

  • Uwielbiam 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Ej Ziombelki, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co się odpierdala w Barcelonie? Bo moja logika jest gwałcona przez sekwencję zdarzeń przez ostatnie miesiące. Nie mamy kasy, ale szastamy kasą. "Zapożyczyliśmy się" u zawodników, ale nie chcemy im oddać, bo mogliby mieć honor. Sprowadzamy tonę zawodników, ale nie możemy ich zarejestrować, bo nie mamy na to siana, więc na przypale, na pewno nam pozwolą.

 

Czy ktoś coś?

Odnośnik do komentarza

Laporta postanowił nie przejmować się przyszłością klubu tylko zapracuje wyprzedażą przychodów na swoje nazwisko. Poprzednik robił to samo i jak trafiają się prezydenci, którzy dbają o własny interes niż finanse klubu to dzieją się takie rzeczy jak dzisiaj. Do tego kreatywne podejście do finansów spowodowało, że Tebas nie uznał ich wszystkich przychodów za prawidłowe, więc dalej muszą sprzedawać i na już ciąć pensje zawodnikom, którzy odraczali ja by pomóc klubowi. Nawet sukces sportowy wiele nie pomoże. Perez idąc w kierunku Zidanes- Pavones miał o tyle dobrze, że sprawy sponsorskie w Realu były słabe. sprowadził piłkarzy ale też od razu podpisał kontrakt na koszulki z simensem większy o bodaj 5 razy niż dawała teka. I wszystkie kolejne umowy były podpisywane nowe za dużo większe stawki. Przychody wystrzeliły w górę. W Barcelonie to nie zadziała bo już mają je na wysokim poziomie. Bartomeu zostawił w fatalnej kondycji finansowej klub, Laporta swoimi rządami prawdopodobnie jeszcze dołoży kolejnemu. W końcu dojdzie do wyprzedaży wartościowych młodych zawodników bo inaczej sie to nie raczej nie skończy. Ale niech przepchną rejestracje jeszcze i będzie fiesta.

Odnośnik do komentarza

Bardzo podobało mi się to (o ile to prawda):

 

Quote

Ciąg dalszy zamieszania z Frenkiem de Jongiem. FC Barcelona postawiła Holendrowi ultimatum: albo odejdzie z klubu, albo zgodzi się na obniżenie pensji. Piłkarz ani myśli zmieniać otoczenia.

 

Wincej niż klub ;)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...