Skocz do zawartości

Składanie kompa - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

Zmiana preferencji syna i zmiana budżetu do 6 tys. Czy taki pairing ma sens? I dałoby się złożyć coś fajnego w Morele:

https://www.morele.net/koszyk/

 

- Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3060 Twin X2 OC 12GB GDDR6 (N30602-12D6X-11902120) - 2799 zł

 

- Procesor Intel Core i7-10700KF, 3.8GHz, 16 MB, BOX (BX8070110700KF) lub wersja K, nie wiem jaka jest różnica - ok. 1400

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
W dniu 27.06.2021 o 15:33, wenger napisał:

Zmiana preferencji syna i zmiana budżetu do 6 tys. Czy taki pairing ma sens? I dałoby się złożyć coś fajnego w Morele:

https://www.morele.net/koszyk/

 

- Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3060 Twin X2 OC 12GB GDDR6 (N30602-12D6X-11902120) - 2799 zł

 

- Procesor Intel Core i7-10700KF, 3.8GHz, 16 MB, BOX (BX8070110700KF) lub wersja K, nie wiem jaka jest różnica - ok. 1400

 

 

 

K i KF roznia sie tym, ze KF jest wykastrowany z ukladu GPU - dopoki 3060 dziala to nie ma problemu, gorzej jak pojedzie na gwarancje, o widze  jeszcze ze 2 lata i ceny GPU moze wrócą do rozsądnego poziomu. a ja przed tym szałem kupiłem uzywke 1070 za przysłowiowe pincet...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@klinsmann wzywam Cie ;) Reszte oczywiscie tez <3 

 

Przyszedl chyba czas na maly upgrade kompa. Potrzebuje plyte glowna, procesor i ram. Jak tam teraz z cenami i dostepnoscia? Co mam:

 

 

-i5-4570 3.20GHz 

-12gb RAM

-mobo Gigabyte GA-B85M-HD3

-GF 1060 6gb

 

Do czego? Raczej net, ale tez gry typu strategie, pubg itp oraz moze wroce do FMa.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.08.2021 o 18:25, Scorpio napisał:

@klinsmann wzywam Cie ;) Reszte oczywiscie tez <3 

 

Przyszedl chyba czas na maly upgrade kompa. Potrzebuje plyte glowna, procesor i ram. Jak tam teraz z cenami i dostepnoscia? Co mam:

 

 

-i5-4570 3.20GHz 

-12gb RAM

-mobo Gigabyte GA-B85M-HD3

-GF 1060 6gb

 

Do czego? Raczej net, ale tez gry typu strategie, pubg itp oraz moze wroce do FMa.

 

oho, przyjechał na zlot i w eFeMa będzie giercował skubaniutki 😛 

 

zmieniałem jednostkę od listopada do kwietnia i ostatecznie u mnie wjechał intel 10xxx.(mogłem 11xxx) ale długo się zastanawiałem nad AMD... czas pokaże. żałuję, że nie zmieniłem kompa w listopadzie na AMD (sporo niższe ceny wyższych procków), ale z drugiej strony jeszcze w nic nie grałem od tego kwietnia więc... może zimą czy coś.

 

pierwsza rzecz to czy chcesz jeszcze iść w komputer na 6 rdzeniach czy już na 8, z tego co czytałem to co raz więcej gier "ja umiem w 8", więc to powoli będzie bardziej przyszłościowe nawet do grania. z drugiej strony niemal każdy procesor ma teraz te wirtualne rdzenie - z grami jest różnie, jedna obsługują, inne nie. 

 

widząc, po poprzednim sprzęcie to raczej nie kręcisz, kolejne pytanie ile chcesz wydać i co ma być kupione dokładnie? procek 4570 to sporo lat, więc w mojej opinii wypadałoby wymienić zasilacz, obudowę może też? SSD masz? jakie masz oczekiwania co do płyty głównej - ile peryferiów podłączasz? 

 

no i pytanie czy teraz chcesz kupować czy za jakiś czas? dolar w chuj wysoko... ale pewnie szybko nie spadnie (a to wpływa na części komputerowe liniowo) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No dzisiaj troche przegladalem i wpadl mi w oko Ryzen 5 5600X. Do tego MSI MAG B550M Mortar i jakies sensowne 2x8GB Ramu. Mialoby to sens? Stara plyta glowna jest mATX, ale widze ze do obudowy (zalman Z3) wejdzie tez ATX. Krecic, raczej, nie mam zamiaru. Wydac chce okolo 2k.

 

Zasilacz ktory teraz mam to Vero L2 Bronze 500W. SSD mam prawie od 10 lat, ale pewnie bede chcial tez za jakis czas zmienic, bo 250gb szalu juz nie robi (ale dysk jest spoko, bo to Samsung 840). Oprocz tego mam jeszcze 2 dyski hdd. Peryferia to standard - mysz i klawiatura po usb.

 

Z rdzeniami to sam nie wiem - zalezy ile by mnie to wynioslo. 

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Scorpio napisał:

Ryzen 5 5600X.

do ryzena 5800x masz jakies 500zł dopaty za 2 dodatkowe rdzenie

 

z ramu polecial Cruciala, G. Skill trzeba by doczytać jakie częstotliwości pod ryzena sa optymalne

 

 

jak patrze na cene 3600x powiem szerze widzialem gdzies ostatnio w promo intela 10600k za 799zł, wiec nie wiem czy nie bardziej opłacalny interes 

12 minut temu, Scorpio napisał:

Vero L2 Bronze 500W

silentumPC z poczatku produkcji, zmieniałbym od ręki 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Scorpio napisał:

500zl to juz chyba dla mnie za duzo :/  Czytam wlasnie porownania 5600x z 10600k (rzeczywiscie byla ostatnio cena 799zl) i 5600x wygrywa o jakies 10-15%. Pytanie czy to rzeczywiscie warte doplaty okol 400zl?

trudne pytanie :) myśle, że możesz wziąć tego AMD. przy 10600k jest potencjał kręcenia, droższa płyta, cooler, różnica w cenie się zaciera a nawet pewnie taniej wyjdzie w tej samej wydajności AMD. 

 

druga opcja na zwiększenie FPS w grach to podkręcanie ramu (jedna opcja w bios), ciekawe czy w AMD będziesz miał tę opcję (ale to też pewnie trzeba pakować więcej w AMD.  może ktoś się jeszcze wypowie, ale na ten moment jako zatwardziały intelowiec chyba na Twoim miejscu brałbym tego AMD, procesor możesz potem zmienić na wincyj rdzeniuff (używany of course) - gdzieś czytałem, że kolejne procesory AMD mają być na nowym sockecie. albo to przedostatnia generacjia. z drugiej strony jak nie zmieniałeś od czasów 4570 to raczej będziesz znowu za 8 lat zmieniał całość 

 

pamiętaj o zasilaczu ;) 10 lat to sporo

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Scorpio napisał:

Co Ty z tym zasilaczem? On jest z czarnej listy? :D Kupowałem go jakieś 2 lata temu bo poprzedni padł. Ten miał dobre recenzje.

 

jak ma 2 lata to luz, myślałem ze masz model z początku SPC czyli mniej więcej 10 lat - to były gnioty

 

nie jest to orzeł, ale jak nie kręcisz to spokojnie jeszcze  posłuży

 

nie było tematu 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...