Skocz do zawartości

Dostawcy usług internetowych(stacjonarnych i mobilnych) - łącza, hosting etc.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

czy jestem w stanie potwierdzić dla googla własność witryny poprzez wrzucenie jakiegoś pliku  przez FTP? Ostatnio chyba google sporo pozmieniało w tym temacie i mam problem bo nie indeksuje strony w ogóle. Mam tylko dostęp do FTP, hostingiem i aktualizowaniem strony zajmuje się zewnętrzna firma, a ponoć to już nie wchodzi w zakres usług i chcą dodatkową kasę

 

ok, jakoś ogarnąłem, ale ciekaw jestem jakie dalej będą problemy

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Kaczy napisał:

czy jestem w stanie potwierdzić dla googla własność witryny poprzez wrzucenie jakiegoś pliku  przez FTP? Ostatnio chyba google sporo pozmieniało w tym temacie i mam problem bo nie indeksuje strony w ogóle. Mam tylko dostęp do FTP, hostingiem i aktualizowaniem strony zajmuje się zewnętrzna firma, a ponoć to już nie wchodzi w zakres usług i chcą dodatkową kasę

 

ok, jakoś ogarnąłem, ale ciekaw jestem jakie dalej będą problemy

Jak coś to pisz, bo generalnie to są banalne sprawy i to jest granda, że ktokolwiek chce pieniądze za to. A taką weryfikację można też przeprowadzić przez połączenie z Google Analytics chociażby.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

" z godzinkę zajmie - 70zł netto" xD, obecnie są 2 opcje dodania usługi: przez domene (co wydawało mi się racjonalnym wyborem, ale nie mam dostępu do DNS i ustawień) i url z pełnym adresem przez import pliku html, w oczu kłuje, ale niby już indeksuje, czas pokaże. Mapy witryny nie umiem znaleźć.

 

Jaki jest najprostszy sposób implementacji Analytics? W WP wszystko prostsze :D

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Kaczy napisał:

" z godzinkę zajmie - 70zł netto" xD, obecnie są 2 opcje dodania usługi: przez domene (co wydawało mi się racjonalnym wyborem, ale nie mam dostępu do DNS i ustawień) i url z pełnym adresem przez import pliku html, w oczu kłuje, ale niby już indeksuje, czas pokaże. Mapy witryny nie umiem znaleźć.

 

Jaki jest najprostszy sposób implementacji Analytics? W WP wszystko prostsze :D

Musisz to wbić do kodu strony w tagu <header>. Na czym masz teraz postawioną stronę?

 

Mapa witryny zazwyczaj znajduje się pod domena.pl/sitemap.xml np. http://kinokoneser.pl/sitemap_index.xml

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Kaczy napisał:

chodzi mi o firmową ;) u siebie to mam obcykane :D

Trochę wróżę z fusów, jeśli możesz się podzielić szczegółami przez PW, to najłatwiej będzie pomóc :) 

 

Generalnie mapa strony też nie tworzy się sama, tylko ktoś ją musi stworzyć (choć jest to podstawa przy tworzeniu jakiejkolwiek strony przez kogokolwiek ogarniętego). Większość platform blogowych itp umieszcza ją tak jak napisałem w domena.pl/sitemap.xml . Jeśli tam nie ma, to możesz na FTP poszukać, jeśli masz dostęp do całego folderu strony, a nie tylko jakiejś wybranej ścieżki.

 

A kod Google Analytics musi się wyświetlać na każdej stronie w domenie, żeby mieć pełen obraz o użytkownikach, które strony dokładnie odwiedzili.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Reaper napisał:

Trochę wróżę z fusów, jeśli możesz się podzielić szczegółami przez PW, to najłatwiej będzie pomóc :) 

 

Generalnie mapa strony też nie tworzy się sama, tylko ktoś ją musi stworzyć (choć jest to podstawa przy tworzeniu jakiejkolwiek strony przez kogokolwiek ogarniętego). Większość platform blogowych itp umieszcza ją tak jak napisałem w domena.pl/sitemap.xml . Jeśli tam nie ma, to możesz na FTP poszukać, jeśli masz dostęp do całego folderu strony, a nie tylko jakiejś wybranej ścieżki.

 

A kod Google Analytics musi się wyświetlać na każdej stronie w domenie, żeby mieć pełen obraz o użytkownikach, które strony dokładnie odwiedzili.

ok

5 minut temu, jmk napisał:

Tu masz opisane 4 drogi, dwie z nich Ci odpadają:

 

https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/weryfikacja-wlasnosci-domeny-w-google-apps

 

to już zrobiłem, niby jest ok, tylko brak tej mapy witryny, trzeba trochę odczekać chyba zanim się zaindeksuje (tak mi przynajmniej wskazuje moja nawiność)

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Ktoś wie, jakie urządzenie stawia Orange na końcówce światłowodowej do odbioru neta i ewentualnie, jakie ma zasięgi sieci WiFi? Bo teść sobie wymyślił, że mu zamontują przyłącze w garażu i jestem ciekawy, czy mu ogarnie sygnał 2 piętra w gorę, czy będzie musiał stawiać jakiś wzmacniacz sygnału pode drogą.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Łonio napisał:

Ktoś wie, jakie urządzenie stawia Orange na końcówce światłowodowej do odbioru neta i ewentualnie, jakie ma zasięgi sieci WiFi? Bo teść sobie wymyślił, że mu zamontują przyłącze w garażu i jestem ciekawy, czy mu ogarnie sygnał 2 piętra w gorę, czy będzie musiał stawiać jakiś wzmacniacz sygnału pode drogą.

 

Raczej nie będę to dobrze działać. Co by nie dawali to nie dają sprzętu s klasy ;)

 

Nie będzie neta w gniazdku nigdzie? Tylko net do routera w garażu i wifi?

 

Jeśli tak to porządny router + wzmacniacz sygnału najlepiej w trybie sieci mesh.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, jmk napisał:

 

Raczej nie będę to dobrze działać. Co by nie dawali to nie dają sprzętu s klasy ;)

 

Nie będzie neta w gniazdku nigdzie? Tylko net do routera w garażu i wifi?

 

Jeśli tak to porządny router + wzmacniacz sygnału najlepiej w trybie sieci mesh.

 

Teść mi tylko wspomniał o tym podczas świątecznego obiadu i nie chciałem go dołować, że może być lipa z jego planu ;)

Podejrzewam, że mieli plan, że w garażu stanie przyłącze i sygnał będzie na cały dom. A że chata jest podpiwniczona i ogólnie piętro jest wysoko, to pewnie będą jakieś przeboje, żeby dociągnąć światło piętro wyżej. Ale chyba będę musiał teścia naprostować, że będzie musiał zmienić lokacje przyłącza, żeby się nie pchać w koszta jak piszesz, czyli swój router.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, wwosik napisał:

Ja i tak bym dawał router na piętro szczerze mówiąc. Koszty routera są teraz naprawdę niewielkie, a uniknie się upierdliwości.

Ok, liczę się z tym, że trzeba będzie dokupić jakiś sprzęt i może nawet wyjść tak, że będę musiał wziąć koszt na siebie, bo to w sumie inwestycja dla mojego syna.

 

Czytam, że zwykły wzmacniacz sygnału robi za osobą sieć? To takie średnie rozwiązanie. 

Czyli jest opcja, że trzeba będzie iść w ten mesh, jak pisał @jmk

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Łonio napisał:

Ktoś wie, jakie urządzenie stawia Orange na końcówce światłowodowej do odbioru neta i ewentualnie, jakie ma zasięgi sieci WiFi? Bo teść sobie wymyślił, że mu zamontują przyłącze w garażu i jestem ciekawy, czy mu ogarnie sygnał 2 piętra w gorę, czy będzie musiał stawiać jakiś wzmacniacz sygnału pode drogą.

koniecznie weź FunBox 6(zamiast 3, nie wiem czy dla każdej opcji dają 6) FB6 , posiadający WiFi 6. Przy układzie, o którym wspominasz... pewnie niewiele to zmieni na krótszych odcinkach FB6 >> FB3. 

 

Dedykowany AP będzie konieczny. Moża próbować zastosować reaptery. (Orange Smart Box) ? Zapytaj jak z testowaniem tego. Ważne: musisz je zmostkować kablem jeśli chcesz mieć stabilną pracę. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Zaczął mnie wkurzać router w wynajętym mieszkaniu i chcę kupić własny. Mój trzeba resetować gdzieś raz na dwa dni, bo prędkość magicznie spada poniżej 10mbps i słabo radzi sobie ze sporą ilością (~6) podłączonych mobilnych urządzeń. Prędkość internetu na ten moment to 100mbps, ale pewnie niedługo będzie ~400-500mbps. Mieszkanie ok. 50 metrów, ale stare sowieckie budownictwo czyli ściany grube w cholerę :D

 

Dostawca internetu promuje to:

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery/router-bezprzewodowy-d-link-dir-825-ee-ac1200?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=899663&utm_campaign=2021-04&utm_term=Routery&ceneo_spo=true

 

ale opinie na ceneo są tragiczne. Wyszukiwanie "best wifi router" w google dało masę strasznie drogich urządzeń i jedno w granicach budżetu: 

 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery/router-archer-ax50-ax3000-4lan-1usb?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=201159&utm_campaign=2021-04&utm_term=Routery&ceneo_spo=true

 

Chętnie przyjmę rady, krytykę, propozycje, żarty, ale nawet jakby router miał być ze złota to powyżej 500 PLN nie wydam :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...