Skocz do zawartości

19 czerwca - dzień, który zmienił Konstancin


Adam3333

Rekomendowane odpowiedzi

FM 16, baza danych: duża, dodatkowe pliki: PLU 0.9, ligi: Polska (5), dodaj zawodników do grywalnych zespołów

 

Moje dwa dotychczasowe opki prowadziłem z CM-a 01/02, jednak od pewnego czasu gram w najnowszą wersję FM-a, więc postanowiłem zacząć opisywać moją nową karierę. Wybór klubu nie był oczywisty, jednak zanim jeszcze kupiłem FM-a wiedziałem, że będzie to jakiś zespół z IV ligi polskiej. Ostatecznie wybrałem KS Konstancin, zespół z grupy mazowieckiej południowej. Jest to bardzo nowy zespół, powstały w 2013 roku z połączenia RKS-u Mirków i Skry Konstancin Obory. Posiada stadion na 400 miejsc, podstawową bazę treningową, kiepskie obiekty młodzieżowe, podstawowy system szkolenia młodzieży i podstawową siatkę wyszukiwania juniorów. Jedną z rzeczy, która mnie do nich przekonała, był normalny skład, a nie składający się z wygenerowanych zawodników. Pora na przedstawienie owego składu:

 

Bramkarze:

 

Sebastian Zgódka (23, POL)

Cezary Osuch (24, POL)

 

Faworytem do pierwszego składu narazie jest Osuch, choć pewnie tylko narazie. Cezary jest dość dobry, ale do pierwszego składu przyda się ktoś lepszy. Zgódka prawdopodobnie będzie grał w rezerwach, ewentualnie na wypożyczeniu. Ciekawostką co do golkiperów jest fakt, że obaj zostali wyszkoleni w Warszawie – młodszy w Delcie, starszy w Legii (!).

 

Prawa obrona:

 

Damian Szulc (18, POL)

Marcin Oleksiak (24, POL)

 

Tutaj liderem jest Szulc. Na dodatek jest bardzo młody, więc za parę lat może być gwiazdą nie tylko zespołu, ale też całej ligi. Oprócz tego jest uniwersalny – może dobrze grać również w środku i na lewej stronie obrony. Oleksiak jest nominalnym prawym pomocnikiem, ale w ustawieniu nie przewiduję tej pozycji, więc będzie często grał jako OP.

 

Lewa obrona:

 

Jakub Główczyński (24, POL)

Damian Oleksiak (24, POL)

 

Obaj zawodnicy są na podobnym, nie za wysokim poziomie. Teoretycznie powinniśmy się tu wzmocnić, ale pewnie nie wystarczy nam funduszy. Minimalnie lepiej oceniam Jakuba.

 

Środek obrony:

 

Mateusz Nowak (22, POL)

Maciej Rybaczuk (32, POL)

Dariusz Styczek (21, POL)

Aleksander Jaskólski (21, POL)

Piotr Bogacki (24, POL)

 

Tutaj bezdyskusyjnie rządzi Rybaczuk, a zaraz za nim Nowak. Maciej ma za sobą nawet występy na poziomie I ligi (w barwach Znicza Pruszków). Pozostała trójka przynajmniej na razie może być tylko dobrymi rezerwowymi. W razie potrzeby Bogacki może zagrać również na OP.

 

Defensywna pomoc:

 

Tomasz Doliński (22, POL)

Krzysztof Kucharski (19, POL)

 

Obaj zawodnicy są jeszcze młodzi, ale dużo lepszy jest Doliński. Nie tylko dobry w odbiorze, ale również dysponujący szybkością, zwinnością i przyspieszeniem na wysokim poziomie. Ma za sobą jeden sezon na poziomie III ligi ( w Starcie Otwock).

 

Środkowa pomoc:

 

Mikołaj Rybaczuk (32, POL)

Paweł Nawrocki (19, POL)

 

Tutaj, tak jak na środku obrony, rządzi Rybaczuk. Tak samo jak brat, ma za sobą występy w Zniczu. Przed Pawłem z kolei jeszcze dużo pracy, niewiem czy narazie prezentuje odpowiedni poziom choćby na rezerwowego.

 

Skrzydłowi:

 

Dominik Zieliński (24, POL)

Adrian Wiercioch (24, POL)

Szymon Makowski (24, POL)

Michał Dobkowski (22, POL)

Hubert Skrzypek (19, POL)

Rafał Prażuch (28, POL)

 

Głównymi kandydatami do gry są Makowski, który grał już nawet na poziomie II ligi, reprezentując Świt N.D.Maz. i Elanę Toruń, Prażuch, wychowanek Okęcia Warszawa i Dobkowski, były gracz Ursusa Warszawa i GKP Targówek na poziomie III ligi. Szymon jest lewoskrzydłowym, Rafał głównie prawo, a Michał i lewo, i prawo, a nawet napastnikiem.

 

Ofensywni pomocnicy:

 

Michał Sodel (27, POL)

Rafał Dębski (18, POL)

 

Minimalnie lepszy jest Sodel, który miał już kontakt z piłką na poziomie III ligi. Przed Dębskim jednak świetlana przyszłość, myślę, że za parę lat to będzie gwiazda.

 

Napastnicy:

 

Michał Prażuch (26, POL)

 

Michał jest naprawdę dobry, błyskotliwy, pracowity, z dobrym wykończeniem, ale nie ulega wątpliwości, że potrzebuje rezerwowego. Niby mam w drugim zespole Piotra Grzelkę (32, POL), ale nawet na rezerwowego jest dużo za słaby.

Podsumowując – świetny zespół, z paroma brakami. Przede wszystkim potrzebujemy rezerwowego napastnika i bramkarza. Nie mamy niestety wiele funduszy, więc prawdopodobnie wszystkie transfery będą za darmo.

Sztab szkoleniowy niestety narazie nie obfituje w ludzi – oprócz mnie jest tylko mój asystent Paweł Milewski, dyrektor ds. sportowych Patryk Szewczyk i koordynator pionu juniorskiego Michał Madeński. Nie ma ani jednego scouta i ani jednego fizjoterapeuty!

Cele na ten sezon w lidze to miejsce w czołówce. Chociaż zarząd nie oczekuje awansu (z każdej grupy awansuje zwycięzca), a media oceniają, że zajmiemy 2. miejsce, to ja uważam, że wygramy ligę i awansujemy. W Pucharze mamy dojść do 4. rundy, ale już na początku (w 2. rundzie) gramy z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, która gra ligę wyżej.

Mamy ponad miesiąc na przygotowanie się do sezonu, więc zagramy dość dużo sparingów – dokładnie osiem. Po kolei: 20 czerwca na wyjeździe z Nadnarwianką Pułtusk (nieligowy), 25 czerwca u siebie z Unią Skierniewice (nieligowy), 30 czerwca u siebie z KS-em Raszyn (nasz ligowy rywal!), 11 lipca na wyjeździe z Czarnymi Węgrów (IV liga maz. pn.), 15 lipca na wyjeździe z MKS-em Ciechanów (IV liga maz. pn.), 20 lipca u siebie z Ursusem Warszawa (III liga łódz.-maz.), 24 lipca ze Startem Otwock (III liga łódz.-maz.) i 29 lipca najtrudniejszy – u siebie ze Stalą Mielec (II liga). Tydzień po ostatnim sparingu zaczynamy sezon – 2. runda Pucharu łódzko-mazowieckiego, a 3 dni po tym początek ligi - przeciwko Drukarzowi Warszawa.

 

Na koniec muszę wspomnieć że w grze jestem już za połową sezonu, a opisywać zacząłem dopiero teraz. Mam jednak nadzieję że pociągnę tego opka dłużej niż poprzednie. Zapraszam do czytania i komentowania :)

Odnośnik do komentarza

@Iwabik - Dzięki :)

Od momentu, kiedy objąłem klub, do mojego nieoficjalnego debiutu był raptem jeden dzień. Nie zdążyłem wiele zrobić, zawodnicy dopiero będą uczyć się taktyki, więc nie oczekuje wiele.

 

20.06.2015, Stadion Miejski, Pułtusk

Frekwencja: 50

Mecz towarzyski

 

Nadnarwianka Pułtusk 1:7 KS Konstancin (0:5)

 

0:1 – Dobkowski 20’

0:2 – Makowski 30’

0:3 – Makowski 40’

0:4 – Makowski 41’

0:5 – Doliński 45+2’ (k)

1:5 – Porębski 59’

1:6 – Wiercioch 66’

1:7 – Sodel 80’

 

MoM: Szymon Makowski (KS Konstancin) – 9,6

 

 

Ale to był mecz! Niby przeciwnik słaby, ale i tak za nic bym się czegoś takiego nie spodziewał w moim debiucie! Pierwsza połowa była szczególnie piorunująca! W drugiej było ciut gorzej, ale przeciwnicy w ogóle sobie nie pograli – oddali tylko 5 strzałów, przy naszych 22.

Przed drugim sparingiem co prawda nie zakontraktowałem żadnego zawodnika, ale skompletowałem za to sztab szkoleniowy. Nowym trenerem ogólnym jest Paweł Pięta, trenerem siłowym – Maciej Tarnowski, głównym fizjoterapeutą – Krzysztof Biskupski (kiedyś pracował w Zniczu Pruszków), drugim fizjoterapeutą – Błażej Janik (ostatnio Termalica), skautami – Marcin Fastyn (były skaut Widzewa) i Przemysław Bański, asystentem w U-18 – Krzysztof Kołodziej i trenerem bramkarzy U-18 – Rafał Pomianek.

Drugi sparing to ponownie potyczka z nieligowcem.

 

25.06.2015, Stadion Miejski w Konstancinie-Jeziorna, Konstancin Jeziorna

Frekwencja: 100

Mecz towarzyski

 

KS Konstancin 1:0 Unia Skierniewice (1:0)

 

1:0 – Sodel 40’

 

 

MoM: Michał Sodel (KS Konstancin) – 8,3

 

 

Ohhhh..., ależ nieskuteczność! Znowu zdominowaliśmy rywala (14-2 w strzałach), ale nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Jedyna bramka wpadła po uderzeniu naszego ofensywnego pomocnika. Był naprawdę ładny gol, uderzenie z lewej nogi, które wpadło do bramki po odbiciu się od słupka. Michał jako jedyny spisał się dziś dobrze – nikt inny nie miał oceny choćby 7. Mamy nad czym pracować.

Odnośnik do komentarza

Przed naszym trzecim sparingiem w końcu sfinalizowałem pierwszy transfer. Za darmo ściągnąłem Pavla Rudneva (23, BLR), wcześniej grającego w Wissie Szczuczyn (III liga podl.-war.-maz.). Z Białorusinem podpisałem dwuletni kontrakt.

Tym razem – potyczka z ligowym rywalem, typowanym do zajęcia 12. miejsca.

 

30.06.2015, Stadion Miejski w Konstancinie-Jeziorna, Konstancin Jeziorna

Frekwencja: 82

Mecz towarzyski

 

KS Konstancin 3:1 KS Raszyn (1:1)

 

0:1 – Błaszczykowski 3’

1:1 – M. Prażuch 28’

2:1 – Nawrocki 59’

3:1 – Makowski 72’

 

MoM: Paweł Nawrocki (KS Konstancin) – 7,6

 

 

Początek zapowiadał coś jeszcze gorszego niż 5 dni temu, ale rywale potem się nie wysilili. Pozwolili nam się zdominować – my oddaliśmy 17 strzałów, oni tylko 4. W końcu gola zdobył dziś nasz napastnik, oby Michał się teraz rozkręcił.

Przed czwartym sparingiem mieliśmy jedenastodniową przerwę. Ja wykorzystałem ją oczywiście w celach transferowych. Bramkarza już zdobyłem, więc teraz szukałem rezerwowego napastnika. Za darmo pozyskałem Roberta Klepczarka (28, POL) z Neru Poddębice, który powinien być równorzędnym rywalem dla Prażucha. Do tego wypożyczyłem Bartosza Papkę (22, POL, OPP ew. OPŚ i PP) ze Stali Mielec, który z miejsca wskoczy do pierwszego składu, może być nawet kluczowym graczem zespołu. Niestety, to tylko półroczne wypożyczenie, a są małe szanse, by udało nam się go kupić. Oprócz tego zaprosiłem na testy Mateusza Tywoniuka (26, POL, OL, ew. WOL), byłego gracza Chełmianki Chełm, Igora Berezovskiego (30, UKR, PŚ, OPŚ), byłego klubowego kolegę Rudneva z Wissy, Mykolę Dremluka (35, UKR, DP, ew. OŚ), ostatnio grającego w Pelikanie Łowicz i Danilo Radenovicia (21, MNE, PP, OPP, ew. NŚ), wyszkolonego w Budućnoście Podgorica. Wszyscy oprócz Radenovicia rozpoczną sparing z Czarnymi w pierwszym składzie, Czarnogórzec wejdzie później z ławki.

 

11.07.2015, Stadion Miejski w Węgrowie, Węgrów

Frekwencja: 135

Mecz towarzyski

 

Czarni Węgrów 0:3 KS Konstancin (0:2)

 

0:1 – Dobkowski 1’

0:2 – Klepczarek 18’

0:3 – Klepczarek 48’

 

MoM: Robert Klepczarek (KS Konstancin) – 8,8

 

Kolejny dobry mecz, ponownie zdominowaliśmy rywala – my oddaliśmy 15 strzałów (z czego 8 było celnych), gospodarze tylko 4 (z czego jeden był celny). Świetnie w debiucie pokazał się Klepczarek, podobnie jak Papka, który zaliczył dwie asysty. Pomimo tak dobrego meczu, nie mogę wszystkich pochwalić. Na pewno lepiej mógł zagrać Berezovskyi, który dostał ocenę tylko 6,5.

Odnośnik do komentarza

Do następnego sparingu, z MKS-em Ciechanów, przystępowaliśmy już bez Mateusza Tywoniuka, który podpisał kontrakt z III-ligową Pilicą Białobrzegi. Szkoda, bo ładnie spisał się w poprzednim meczu i liczyłem, że to my go pozyskamy.

 

15.07.2015, MOSiR Ciechanów, Ciechanów

Frekwencja: 132

Mecz towarzyski

 

MKS Ciechanów 1:6 KS Konstancin

 

0:1 – Dobkowski 3’

0:2 – Dremlyuk 7’ (k)

0:3 – Dobkowski 11’

1:3 – Kowalski 25’ (k)

1:4 – Klepczarek 48’

1:5 – Dobkowski 48’

1:6 – Bogacki 80’

 

MoM: Michał Dobkowski (KS Konstancin) – 9,7

 

 

Ale mecz! Jak zwykle, zdominowaliśmy rywala (21-6 w strzałach), tym razem jednak bardziej potwierdziliśmy tą dominację. Niesamowicie zagrał dziś Dobkowski, hattrick ze strony napastnika to już coś, a to przecież skrzydłowy, który dorzucił do tego jeszcze asystę! Oprócz niego świetnie zagrał jeszcze Papka, który ponownie zaliczył dwie asysty, fantastyczne wejście do zespołu. Niestety jest też negatywny aspekt tego meczu – Klepczarek doznał urazu uda, przez który ominie prawdopodobnie dwa najbliższe mecze.

 

Do sparingu z Ursusem podchodzimy już bez Dremlyuka, który podpisał kontrakt z III-ligowym Lewartem Lubartów. Mecz z podopiecznymi Ariela Jakubowskiego będzie pierwszym poważnym sprawdzianem naszego zespołu – są typowani na zajęcie 11. miejsca w III lidze łódzko-mazowieckiej.

 

20.07.2015, Stadion Miejski w Konstancinie-Jeziorna, Konstancin Jeziorna

Frekwencja: 94

Mecz towarzyski

 

KS Konstancin 2:2 Ursus Warszawa (0:0)

 

0:1 – Ciach 46’

0:2 – Ciach 69’

1:2 – Dobkowski 79’

2:2 – R.Prażuch 88’

 

MoM: Arkadiusz Ciach (Ursus) – 8,8

 

 

 

Z jednej strony słaba gra w defensywie, z drugiej świetny comeback. To był pierwszy mecz zespołu pod moją wodzą, kiedy nie zdominowaliśmy rywala i oddaliśmy mniej niż 10 strzałów (7-7 w strzałach). To pokazuje zarówno klasę rywala względem naszych poprzednich sparingpartnerów, jak i fakt, że zagraliśmy dziś gorzej.

Odnośnik do komentarza

@el_eldorador - Dzięki :). Co do wyboru klubu to wspominałem, że przekonało mnie do nich to, że mają normalny skład ;)

Przed naszym przedostatnim sparingiem skończyły się testy dwóch pozostałych testowanych zawodników: Berezovskiego i Radenovicia. Z żadnym z nich podpisałem kontraktu, ale za to za darmo z KSZO Ostrowca pozyskałem Macieja Wojtowicza (25, POL, PŚ, OPŚ, ew. DP), dla którego przewiduję miejsce w pierwszym składzie jako OPŚ.

Nasz dzisiejszy przeciwnik (przynajmniej na papierze) jest na wręcz takim samym poziomie jak Ursus – typowani na miejsce bezpośrednio za warszawskim zespołem w lidze.

 

24.07.2015, Stadion Miejski w Konstancinie-Jeziorna, Konstancin Jeziorna

Frekwencja: 106

Mecz towarzyski

 

KS Konstancin 0:3 Start Otwock

 

0:1 – Bylak 10’

0:2 – Bylak 63’

0:3 – Choiński 79’

 

MoM: Paweł Bylak (Start) – 8,8

 

 

Zagraliśmy dziś dużo gorzej niż przeciwko Ursusowi, co dobitnie pokazuje wynik. Znowu nie dominowaliśmy, ba, rywale oddali 4 strzały więcej (6-10 w strzałach). Oprócz tego że potrafili sobie stworzyć okazje, to jeszcze potrafili je wykorzystać. Nie oczekiwałem cudów, ale nie mogę cieszyć się z tego, co dziś zobaczyłem.

W ostatnim sparingu musimy zagrać lepiej, niż ze Startem, choć nie będzie to łatwe. Za rywala mamy dziś zespół typowany na zajęcie 9. miejsca w II lidze – Stal Mielec.

 

29.07.2015, Stadion Miejski w Konstancinie-Jeziorna, Konstancin Jeziorna

Frekwencja: 219

Mecz towarzyski

 

KS Konstancin 0:1 Stal Mielec (0:1)

 

0:1 – Żubrowski 19’

 

MoM: Jakub Żubrowski (Stal) – 8,3

 

 

 

Kibice, którzy w końcu stawili się na stadionie w większej ilości, zobaczyli dobry mecz z naszej strony. Mieliśmy swoje szanse (oddaliśmy 6 strzałów), ograniczyliśmy w miarę liczbę uderzeń rywali (skończyło się na dziesięciu). Niby przegraliśmy, ale porażka jednobramkowa z rywalem, który gra dwie ligi wyżej, to mimo wszystko dobry wynik. Niestety, urazu szyi doznał Dobkowski. Wyeliminuje go to z gry na ponad miesiąc. Dobrze, że mamy jeszcze 3 bardzo dobrych skrzydłowych: Makowskiego, Rafała Prażucha i Papkę.

Okres przygotowawczy zakończony. Głównie na pochwałę zasłużyli Dobkowski, Papka i Makowski. Sezon otwieramy za tydzień meczem 2. rundy Pucharu Łódzko-Mazowieckiego przeciwko Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...