Skocz do zawartości

Czy da się jakoś wygrywać, jak się nie umie grać?


XardasKSP

Rekomendowane odpowiedzi

Może za dużo tempo jest forsowane (wysoki pressing, szybka gra, agresywny odbiór, etc.)?

U mnie to niekoniecznie, gdyż zespół był brany Tottenham.

U kolegi możliwe, że i to.

Trzeba cierpliwości w budowaniu składu i drużyny. Poza tym, nie zapominajmy- to tylko jakieś tam algorytmy, raz działają poprawnie, raz nie.

Odnośnik do komentarza

Dokonuje raczej malo zmian bo sa obstawieni ci ktorzy maja wysokie PA do gry, ewentualnie jak ktorys sie wybije z forma. Na koniec graja ci ktorzy sa w jednym kawalku :D

 

Tryb Classic to jakis inny? Ja zaczynam jako trener bez klubu i bez doswiadczenia i licencji i biore klub sobie ktory mi dadza i potem buduje ale im dluzej trwa budowa tym gorzej idzie.

 

Nikomu niechce sie zajrzec do sava zeby zobaczyc sytuacje jak wyglada w FMie ?

Odnośnik do komentarza

Ja też robią mało zmian podczas gry, albo w ogóle. Co do PA to się nie wypowiem, bo nie wiem jakie mają moi kopacze.

 

Tryb Clasik to uproszczona wersja, szybsza gra, zespół nie uczy się taktyki, ma znajomość na maxa od razu itd.

Ty chyba masz dziwnego FMa, nie wiedziałem, żeby ktoś aż tak się żalił na zespół.

Odnośnik do komentarza

Ja też robią mało zmian podczas gry, albo w ogóle. Co do PA to się nie wypowiem, bo nie wiem jakie mają moi kopacze.

 

Tryb Clasik to uproszczona wersja, szybsza gra, zespół nie uczy się taktyki, ma znajomość na maxa od razu itd.

Ty chyba masz dziwnego FMa, nie wiedziałem, żeby ktoś aż tak się żalił na zespół.

 

Co do zalenia sie na zespol W grze mi najbardziej brakuje opcji "trener wpada na boisko i daje w zeby nieudacznikowi ktory zmarnowal mecz w kluczowej sytuacji" haha :D A tak serio to raczej nie zawsze agresywna wypowiedz po meczu bo to zle dziala pozniej na morale haha :D

 

Tak czy inaczej jakby komus do sava zajrzec sie chcialo.... to moze jest jakis ratunek inny niz zaczac kolejnym klubem i od nowa szukac zawodnikow z dobrym PA w regionie bo inni nie przechodza do III ligowego klubu.... i czekac az skonczy sie znowu tak samo :D

Odnośnik do komentarza

Hehe, gra na czitach i jeszcze przegrywa XD

 

Ale jak to na czitach? Nigdy nie powtarzam meczu, ani nie wczytuje gry po kontuzjach niewazne czy w meczu czy poza.

 

A co do Barcelony to bez sensu bo niby czego mnie nauczy ze z dobrymi zawodnikami taktyka funkcjonuje. Chce wiedziec co zrobic jak sie ma dziadowski klub zeby go rozwinac co poprawic co zmienic.

 

Nikt niechce sprawdzic sava ?

Odnośnik do komentarza
A co do Barcelony to bez sensu bo niby czego mnie nauczy ze z dobrymi zawodnikami taktyka funkcjonuje.

Tu się mylisz. Na takim przykładzie możesz zobaczyć co i jak funkcjonuje. Piłkarze z dobrymi atrybutami tylko temu sprzyjają.

 

 

Chce wiedziec co zrobic jak sie ma dziadowski klub zeby go rozwinac co poprawic co zmienic.

Ta gra polega na tym, żeby do tego samemu dojść. Jak czekasz na gotowca to słabo. Cały urok, żeby odkryć i udoskonalać samemu.

Odnośnik do komentarza

 

A co do Barcelony to bez sensu bo niby czego mnie nauczy ze z dobrymi zawodnikami taktyka funkcjonuje.

Tu się mylisz. Na takim przykładzie możesz zobaczyć co i jak funkcjonuje. Piłkarze z dobrymi atrybutami tylko temu sprzyjają.

 

 

Chce wiedziec co zrobic jak sie ma dziadowski klub zeby go rozwinac co poprawic co zmienic.

Ta gra polega na tym, żeby do tego samemu dojść. Jak czekasz na gotowca to słabo. Cały urok, żeby odkryć i udoskonalać samemu.

 

 

Nie kazdy jest "najlepszy na swiecie" a skoro najlepsze taktyki wymyslone na Swiecie nie dzialaja w polaczeniu z najlepszymi dostepnymi dla danego klubu do wypozyczenia/pozyskania zawodnikami pod wzgledem CA/PA to co samemu mozna wymyslic i do czego dojsc.

 

Chyba zeby klikac regularnie "skupcie sie" :D

 

A co do taktyk to mozna miec max 3 wyszkolone na wysokim poziomie jak sie ma zawodnikow pol profesjonalnych. Wiec nic nie pomoze cudowanie taktykami innymi jak zawodnicy ich nieznaja i potrzebuja paru miesiecy zeby poznac.

 

Z ciekawosci zagraj kiedys trybem managera ktory musi zdawac licencje oraz tym gdzie druzyny ucza sie kazdej taktyki powoli (jak w rzeczywistosci, bo tryb classic to nie rzeczywiste jest bo klub nie pozna nowej taktyki w jeden mecz). Bo moze to dlatego tak zle idzie ze mam tryb realistyczny.....

Odnośnik do komentarza
Nie kazdy jest "najlepszy na swiecie" a skoro najlepsze taktyki wymyslone na Swiecie nie dzialaja w polaczeniu z najlepszymi dostepnymi dla danego klubu do wypozyczenia/pozyskania zawodnikami pod wzgledem CA/PA to co samemu mozna wymyslic i do czego dojsc.

Najlepsi dostępni na rynku nie równa się odpowiednimi do tej taktyki. Do CA/PA ciężko mi się odnieść, gdyż nie wiem nigdy jakie te parametry posiadają moi gracze.

 

Chyba zeby klikac regularnie "skupcie sie"

Tu nie wiem, co miałeś na myśli. Rozmowy motywacyjne? Ja nie korzystam.

 

A co do taktyk to mozna miec max 3 wyszkolone na wysokim poziomie jak sie ma zawodnikow pol profesjonalnych. Wiec nic nie pomoze cudowanie taktykami innymi jak zawodnicy ich nieznaja i potrzebuja paru miesiecy zeby poznac.

No cóż... Takie życie i futbol. Zgrać się muszą. Norma.

 

Z ciekawosci zagraj kiedys trybem managera ktory musi zdawac licencje oraz tym gdzie druzyny ucza sie kazdej taktyki powoli (jak w rzeczywistosci, bo tryb classic to nie rzeczywiste jest bo klub nie pozna nowej taktyki w jeden mecz). Bo moze to dlatego tak zle idzie ze mam tryb realistyczny.....

W Classic zagrałem z ciekawości. Zawsze zaczynam trenerem bez licencji itd :P

Pewnie nie wiesz, ale ja nigdy nie obieram klubów z wyższych półek, nawet średnich. Moja gra z ostatnich lat:

Shamrock Rovers, Hutnik Warszawa (IV liga), Lurgan Celtic, Wrexham (tylko sami Walijczycy), Stranraer FC.

Przy nowej wersji, która wychodzi na pierwsze odpalenie gry idzie Real Madryt- dobrze można poznać zagwostki gry, poszczególne aspekty bez ograniczenia.

Więc co nieco mam pojęcie o graniu. Wybitny nie jestem, ale radzę sobie.

Tryb Classic nie jest dla mnie zdecydowanie. Za duże uproszczenia- choćby z juniorami.

Odnośnik do komentarza

 

Nie kazdy jest "najlepszy na swiecie" a skoro najlepsze taktyki wymyslone na Swiecie nie dzialaja w polaczeniu z najlepszymi dostepnymi dla danego klubu do wypozyczenia/pozyskania zawodnikami pod wzgledem CA/PA to co samemu mozna wymyslic i do czego dojsc.

Najlepsi dostępni na rynku nie równa się odpowiednimi do tej taktyki. Do CA/PA ciężko mi się odnieść, gdyż nie wiem nigdy jakie te parametry posiadają moi gracze.

 

Chyba zeby klikac regularnie "skupcie sie"

Tu nie wiem, co miałeś na myśli. Rozmowy motywacyjne? Ja nie korzystam.

 

A co do taktyk to mozna miec max 3 wyszkolone na wysokim poziomie jak sie ma zawodnikow pol profesjonalnych. Wiec nic nie pomoze cudowanie taktykami innymi jak zawodnicy ich nieznaja i potrzebuja paru miesiecy zeby poznac.

No cóż... Takie życie i futbol. Zgrać się muszą. Norma.

 

Z ciekawosci zagraj kiedys trybem managera ktory musi zdawac licencje oraz tym gdzie druzyny ucza sie kazdej taktyki powoli (jak w rzeczywistosci, bo tryb classic to nie rzeczywiste jest bo klub nie pozna nowej taktyki w jeden mecz). Bo moze to dlatego tak zle idzie ze mam tryb realistyczny.....

W Classic zagrałem z ciekawości. Zawsze zaczynam trenerem bez licencji itd :P

Pewnie nie wiesz, ale ja nigdy nie obieram klubów z wyższych półek, nawet średnich. Moja gra z ostatnich lat:

Shamrock Rovers, Hutnik Warszawa (IV liga), Lurgan Celtic, Wrexham (tylko sami Walijczycy), Stranraer FC.

Przy nowej wersji, która wychodzi na pierwsze odpalenie gry idzie Real Madryt- dobrze można poznać zagwostki gry, poszczególne aspekty bez ograniczenia.

Więc co nieco mam pojęcie o graniu. Wybitny nie jestem, ale radzę sobie.

Tryb Classic nie jest dla mnie zdecydowanie. Za duże uproszczenia- choćby z juniorami.

 

Czytalem twoje niesamowite kariery ze joint story sie chowa przy tym bo tam takich wynikow nigdy nie osiagneli. Stad mysl ze wlasnie classic grales i tak taktyki szybko wymieniales. Ale jesli sie w normalnym trybie gry to szacun poprostu nie ogarniam tego jakim cudem.

 

A co do mojej gry to ja mysle ze morale decyduje bo ci sami zawodnicy jak zlapali zwycieska passe to w pierwszym sezonie potrafili 8 meczow z rzedu wygrac ale jak chlaplo troche tak zaczelo regularnie i coraz wiecej kontuzji. W FM 2015 druzyny wygrywaja seriami i jak ktos wygrywa to dalej wygrywa bo na morale leci a jak sie zlamie morale to wszystko lezy. Wiec ja nie pojmuje jak bez rozmow motywacyjnych bez najlepszych dostepnych zawodnikow wygrales wiecej niz Joint Story.

 

Ale moze zajrzyj do mojego save jakby ci sie chcialo moze jakas zlota mysl najdzie odrazu ktorej ja nigdy nie dostrzege.

Odnośnik do komentarza

 

 

A co do mojej gry to ja mysle ze morale decyduje bo ci sami zawodnicy jak zlapali zwycieska passe to w pierwszym sezonie potrafili 8 meczow z rzedu wygrac ale jak chlaplo troche tak zaczelo regularnie i coraz wiecej kontuzji. W FM 2015 druzyny wygrywaja seriami i jak ktos wygrywa to dalej wygrywa bo na morale leci a jak sie zlamie morale to wszystko lezy. Wiec ja nie pojmuje jak bez rozmow motywacyjnych bez najlepszych dostepnych zawodnikow wygrales wiecej niz Joint Story.

Być może. W FM15 za mną w sumie cztery sezony. Trzy w Wrexham i jeden w Świcie Nowy Dwór.

Serie są i realnym futbolu, więc...

To samo było w FM14. Lurgan Celtic też szło po 20 kilka spotkań wygranych, później remi z outsiderem. Norma. Nic nie może wiecznie trwać.

W Classic w Tottenhamie miałem na początku sporo kontuzji, w innych teamach się z tym nie spotkałem.

 

Ile waży ten Twój sejw?

Odnośnik do komentarza

 

A co do mojej gry to ja mysle ze morale decyduje bo ci sami zawodnicy jak zlapali zwycieska passe to w pierwszym sezonie potrafili 8 meczow z rzedu wygrac ale jak chlaplo troche tak zaczelo regularnie i coraz wiecej kontuzji. W FM 2015 druzyny wygrywaja seriami i jak ktos wygrywa to dalej wygrywa bo na morale leci a jak sie zlamie morale to wszystko lezy. Wiec ja nie pojmuje jak bez rozmow motywacyjnych bez najlepszych dostepnych zawodnikow wygrales wiecej niz Joint Story.

Być może. W FM15 za mną w sumie cztery sezony. Trzy w Wrexham i jeden w Świcie Nowy Dwór.

Serie są i realnym futbolu, więc...

To samo było w FM14. Lurgan Celtic też szło po 20 kilka spotkań wygranych, później remi z outsiderem. Norma. Nic nie może wiecznie trwać.

W Classic w Tottenhamie miałem na początku sporo kontuzji, w innych teamach się z tym nie spotkałem.

 

Ile waży ten Twój sejw?

 

 

U mnie jest tak ze po porazce potem zaczyna sie regularna siatka morale i juz nigdy nie wraca normalne. Sejw wazy chyba 140 - 150 Mb http://www.filedropper.com/wislokabo mam wszelakie ligi poustawiane tak na wrazie czego jakbym osiagnal sukces ktory nigdy sie niezdarza :D

 

A wyniki z Wrexham gdzie sa? Bo widzialem te Switu ale tak duzo opowiadania bylo a tak malo pilki ze sie gdzies zagubilem w czytaniu tego :D Najbardziej podobalo sie to Celtic Lurgan.

Odnośnik do komentarza

Wrexham jest wrzucane we fristajlowym: http://forumcm.net/index.php/topic/8048-fristajlowy-kacik-fm2015/page-145

Świt z założenia miał być opowiadaniem, a nie suchymi wynikami, więc...

Wiem wiem, Celtic tez byl opowiadaniem ale bylo o pilce opowiadane i mecze fabularyzowane to sie podobalo lepiej :D

 

W koncu forum o pilce to musi pilki byc najwiecej w opowiadaniu przynajmniej na moj smak :D

Odnośnik do komentarza

Pobrałem sejwa.

Zacznę od trenerów- masz siłowego oraz bramkarzy. Tylko. Nawet nie ma w zespole asystenta. Na tym etapie sugerowałbym ograniczyć trenerów młodzików i rezerw, a zatrudnić normalny sztab.

Tych dwóch kołczów zdecydowanie do wymiany. No może bramkarski może zostać.

Cały zespół trenuje ofensywne stałe fragmenty gry. Czemu?!

Całość zleć asystentowi.

 

Co do taktyki- masz za słabych graczy pod te polecenia. Czemu każesz robić graczom coś, czego nie potrafią? Spróbuj te taktyki, co masz, tylko usuń polecenia indywidualne.

W mecz z Unią Tarnów szybko strzeliłeś dwa gole, później była duża dziura w środku pola. Trzeba było albo cofnąć jednego PŚa, albo obu na DPŚ.

 

Wyniki nie są tragiczne. Na minus to wyjazdówki. Trzeba coś pozmieniać w taktyce.

Kontuzji masz od groma- nie wiem czemu. Pewnie przez brak trenerów :-k

IMO trochę za dużo tych wypożyczeń robisz, nie budujesz składu, tylko robisz łapankę.

 

Taki DPŚ jak Damian Pecak- wystawiłeś go na listę, a to bardzo przyzwoity grajek. Chcesz się go pozbyć i trzymasz w pierwszym zespole- po co? To samo jest z kilkoma innymi. Np Sławek Jeż- rzeźnik, jak na tę ligę, który jest wystawiony na sprzedaż.

I dziwisz się, że kiepskie morale?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...