Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

41 minutes ago, Counter said:

Taka FMowa platforma imo miałaby rację bytu, gdyż można połączyć streamy, strefy tekstowe, podcasty, czy nawet przemyślenia na inne nie fmowe tematy. Tak wiem, istnieje Myfootballmanager, ale my byśmy mogli pokazać jak zrobić to dobrze.

Pełna zgoda, ja osobiście przeczytałbym na takiej stronie content od @Scorpio@Misiek i @demrenfaris 

  • Haha 2
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, demrenfaris said:

1) Czemu discordowcy muszą z agresją reagować na każdy przejaw rozczarowania śmiercią forum*?

 

Scorpio już zamilkł nie mogąc wskazać nic chamskiego w mojej wypowiedzi, to może Ty wypunktujesz tę całą agresję z dzisiejszych postów? Bo mnie chyba coś ominęło :) Na zachętę ja podrzucę coś z posta Scorpia:

 

8 hours ago, Scorpio said:

A mnie wasz discord nie interesuje, tylko to, że forum można tak naprawdę zamknąć. Nie ma sensu tego dalej opłacać w takim stanie.


WASZ DISCORD - pięknie dzielimy forumowe społeczeństwo
NIE INTERESUJE - jakby tu coś było do interesowania, albo chce dalej być w pewnej społeczności i z nią rozmawiać albo nie, zainteresowania nie mają tu nic wspólnego
FORUM MOŻNA ZAMKNĄĆ - czyli standardowe zabieram swoje zabawki i się obrażam
NIE MA SENSU TEGO OPŁACAĆ - tyle dobrego, że akurat dokłada się do forum, ale again, jego wpłaty to pewnie kilka procent, więc czemu próbuje decydować?

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Hajd said:

Grupa narzekajaca na discorda (calkiem liczna) moglaby po prostu ze soba na forum rozmawiac. Wowczas problemu by nie bylo. Ja robie tak jak wy - wchodze, żeby milo poczytac marynie. Nic nie ma, wiec wychodze

Nie działa to tak. Ruch generuje ruch, a skoro połowa aktywnych użytkowników odeszła w zasadzie z forum, to forum zdechło. Nie jest to do Was żaden przytyk, żadna pretensja (mam wrażenie, że tego nie rozumiecie). Fajnie, że Wam się Discord podoba. Innym się nie podoba, efektem jest śmierć forum. To fakt. A reakcją na ten fakt jest wyziew nostalgii i tyle.

 

Mnie się nie podoba, że mieliśmy rację i zmiana nazwy i logotypu była bezsensowna. 

 

Reaper, no w zasadzie w pierwszym poście kazałeś mu się zamknąć, bo pisze niemerytorycznie :P
 

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Reaper napisał:

Scorpio już zamilkł nie mogąc wskazać nic chamskiego w mojej wypowiedzi, to może Ty wypunktujesz tę całą agresję z dzisiejszych postów? Bo mnie chyba coś ominęło :) Na zachętę ja podrzucę coś z posta Scorpia:

 


WASZ DISCORD - pięknie dzielimy forumowe społeczeństwo
NIE INTERESUJE - jakby tu coś było do interesowania, albo chce dalej być w pewnej społeczności i z nią rozmawiać albo nie, zainteresowania nie mają tu nic wspólnego
FORUM MOŻNA ZAMKNĄĆ - czyli standardowe zabieram swoje zabawki i się obrażam
NIE MA SENSU TEGO OPŁACAĆ - tyle dobrego, że akurat dokłada się do forum, ale again, jego wpłaty to pewnie kilka procent, więc czemu próbuje decydować?

 

Zamilkłem, bo już mi się z Tobą nie chce gadać. Serio. Jeżeli dostaje po łbie za zwrócenie uwagi, że miejsce w którym jestem od 20 lat umiera, to szkoda czasu na taka rozmowę. 

Odnośnik do komentarza
11 minutes ago, demrenfaris said:

Reaper, no w zasadzie w pierwszym poście kazałeś mu się zamknąć, bo pisze niemerytorycznie :P

Nie, spytałem czy ma coś merytorycznego do napisania, zamiast wklejania symboli czy dowalania się do akcji organizowanych przez ludzi, którzy faktycznie od lat spędzali godziny/dni prywatnego czasu starając się coś robić, aby to forum żyło. Jakby napisał "Panowie, to forum umiera, czy możemy coś z tym zrobić? Ma ktoś pomysł jakie akcje podjąć, żeby jeszcze ożywić to miejsce?" to byłoby to zaproszenie do dyskusji. Już nie wymagam nawet własnych pomysłów, ale wystarczyłoby próbować rozmawiać, zamiast wylewać żale i się obrażać :) 

 

8 minutes ago, Scorpio said:

 

Zamilkłem, bo już mi się z Tobą nie chce gadać. Serio. Jeżeli dostaje po łbie za zwrócenie uwagi, że miejsce w którym jestem od 20 lat umiera, to szkoda czasu na taka rozmowę. 

Nie dostałeś po łbie, opisałem jak odebrane były Twoje i @Feanor komentarze, a były pasywno-agresywne, nazywanie ich po imieniu nie jest chamstwem. A następnie spytałem, czy masz coś merytorycznego do dodania - niestety, nadal się nie doczekałem :) 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Reaper napisał:

Nie dostałeś po łbie, opisałem jak odebrane były Twoje i @Feanor komentarze, a były pasywno-agresywne, nazywanie ich po imieniu nie jest chamstwem

Wow, a zastanowiłeś się może nad tym, że ta „agresywność” (xd) to tylko drobne odreagowanie tego wszystkiego, co się tu na nas wylało wcześniej? Że boomerstwo, konserwa, wstecznictwo, skansen, dziaderstwo? Jeden jmk się potem mitygował i trochę verlee też. Zostałem wyszydzony i teraz, gdy cały ten wiatr zmian i postępu nie dał forum nic, nie mogę sobie pozwolić na nawet odrobinę jednozdaniowej zgryźliwości? :)

  • Lubię! 5
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
7 hours ago, Feanor said:

Wow, a zastanowiłeś się może nad tym, że ta „agresywność” (xd) to tylko drobne odreagowanie tego wszystkiego, co się tu na nas wylało wcześniej? Że boomerstwo, konserwa, wstecznictwo, skansen, dziaderstwo? Jeden jmk się potem mitygował i trochę verlee też. Zostałem wyszydzony i teraz, gdy cały ten wiatr zmian i postępu nie dał forum nic, nie mogę sobie pozwolić na nawet odrobinę jednozdaniowej zgryźliwości? :)

Możesz, nikt nikomu niczego tutaj nie zabrania :) Ja to nazwałem następnie po imieniu, bo był to komentarz nie wnoszący nic do sprawy, bo też miałem takie prawo i spoko :) W dyskusji o przyszłości forum nie przesunęliśmy się o pół kroku do przodu nawet, a patrząc na to, że Scorpiowi już się nie chce, to nawet pół kroku do tyłu ;) 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Reaper napisał:

image.thumb.png.e50b89141f473d17b08acf8b7324088f.png

Ja piszę, że zmiana loga NIC nie dała. Ty rzucasz, że to nie była wartościowa i niemerytoryczna uwaga pomimo tego, że wcześniej zarzekałeś się, że to będzie jeden z elementów tworzących renesans forum. 
 

I ta moja uwaga to jebanie ludzi. 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Hajd napisał:

Zmiana logo nie miała czegoś dać, tylko dostosować forum do rzeczywistości. Czegoś takiego jak "polska scena cm" nie ma od co najmniej kilkunastu lat.

A po co dostosowywać to do rzeczywistości? Jest mnóstwo przykładów nazw, znaków herbowych/firmowych, log które z rzeczywistością się już dawno rozminęły. 
 

A jeśli już: na tym forum dominowały tematy nieefemowe, to może fm forum to też jest zła nazwa? 
 

A poza tym, to padały tu głosy, że nazwa/logo są mylące dla nowego narybku, więc ze względu na wyszukiwarki warto to zmienić. 

Odnośnik do komentarza

No i byc moze tak sie stalo, nie wiem bo nie mam dostepu do analyticsa.

Nowy narybek to nie tylko ludzie, ktorzy sie tu zarejestruja i dolacza do spolecznosci, ale takze ci, ktorzy zajrza tu w poszukiwaniu jakiegos rozwiazania. Tak dziala internet - do ilu forow wy dolaczyliscie na stale w ciągu ostatnich 5 lat, a na ile tylko zajrzeliscie, znalezliscie co trzeba i nigdy nie wróciliście?

Zakladam, ze szukajac np porady w kwestii sluchania muzyki poza domem wieksze zaufanie wzbudzilaby domena forum.spotify.com, a nie magnetofonkajtek.pl

Odnośnik do komentarza

Ja przyznam, że nie bardzo wiem do czego dąży którakolwiek ze stron. Jeżeli chodziło tylko o przyznanie, że forum umiera to ok (umarło dawno temu wedle plotek), acknowledged. Jeżeli chodzi o robienie sobie burzy (niekoniecznie gówno) no okej, porobiona, fajnie, odhaczone. Dziwi mnie troszkę, że jest opór do discorda ludzi aktywnych w Marynii, którzy w moim odczuciu są tu by rozmawiać ze znajomymi. Discord jest do tego świetną platformą. Analogicznie, jakbym miał zapytać o poradę to ino Różne. Podobnie zamierzam za niedługo i przy FM 22 publikować na forum treści FM-owe. Nie tylko dlatego, że widzę że ktoś z tego korzysta, ale dlatego też że daje mi to frajdę.

 

A tak btw mam wrażenie, że czytam wpisy które sobie odjechały w obie strony i w sumie nie wiem po co jadą :)

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Hajd napisał:

No i byc moze tak sie stalo, nie wiem bo nie mam dostepu do analyticsa.

Nowy narybek to nie tylko ludzie, ktorzy sie tu zarejestruja i dolacza do spolecznosci, ale takze ci, ktorzy zajrza tu w poszukiwaniu jakiegos rozwiazania. Tak dziala internet - do ilu forow wy dolaczyliscie na stale w ciągu ostatnich 5 lat, a na ile tylko zajrzeliscie, znalezliscie co trzeba i nigdy nie wróciliście?

Zakladam, ze szukajac np porady w kwestii sluchania muzyki poza domem wieksze zaufanie wzbudzilaby domena forum.spotify.com, a nie magnetofonkajtek.pl


OK, tak zdecydowanie może być - tyle że te osoby nie interesują mnie jakoś szczególnie w kwestii przedłużenia żywotności forum (tym bardziej, że nie mamy przecież reklam). 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ajerkoniak napisał:

Jeżeli chodzi o robienie sobie burzy (niekoniecznie gówno) no okej, porobiona, fajnie, odhaczon

Chodzi o to, że Reaper mnie oznaczył, więc chyba chciał odpowiedzi. No to odpowiedziałem. I nie piszę o tym, by komuś coś zarzucać: śmierć forum jest w takim stopniu moją winą jak i kogokolwiek innego (moją bardziej niż większości innych, bo kilka lat byłem w MT). Po prostu uważam, że zmiana loga NIE POMOGŁA (a nie że ZASZKODZIŁA). A skoro nie pomogła,  a byłem jej przeciwny ze względu na subiektywny i egoistyczny pokład nostalgii, to o tym wspomniałem. Bez tego mentiona Reapera pewnie dalej bym nie dyskutował (bo generalnie masz rację, niewiele tu przestrzeni do dyskusji). 
 

 

(aczkolwiek więcej tu postów teraz niż w zeszłym tygodniu na całym forum, progres)

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...