Skocz do zawartości

Temat służbowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nie uważacie, że próby rozruszania CMF fmforum.pl prezentują się dramatycznie? Nie biję tutaj w nikogo konkretnie, ale z coraz większym smutkiem oglądam podfora, w których ostatnie posty pojawiły się na początku kończącego się tygodnia. 

 

Działy, które jeszcze kilka miesięcy temu jakoś tam funkcjonowały, w tej chwili po prostu nie istnieją. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Nie mam przyjaciela, nie mogę edytować.

 

Na CMF w tym roku będę już 15 lat. Więcej niż trwa związek z moją żoną i więcej niż połowa mojego życia. Byłem ogromnym entuzjastą discorda, na samym początku sporo się udzielałem, ale boję się, że za miesiąc/dwa będzie tu można zamykać, bo posty pojawiać się będą z częstotliwością bliską 0. 

 

Nie mam pretensji do Mod Teamu, bo robią dobrą robotę. Są jakieś konkursy, nowe tabelki, kluby i jeszcze kilka innych pomysłów, ale mam wrażenie, że nie działają. 

 

Cały ruch przeszedł na discorda, który zabrał nie tylko tematy fmowe, ale i te codzienne, maryniowe, dla których jednak wielu z nas tu wchodziło/wchodzi. Jak wyglądają statystki nowych użytkowników? Czy ci, którzy się rejestrują zostają na choć chwilę dłużej niż zadanie jednego pytania?

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza

Z perspektywy statystyk ostatnie 2/3 miesiące nie wyglądają na specjalnie inne w porównanie do poprzedzających je kolejnych paru miesięcy. Musiałbym dokładniej pogrzebać by przedstawić coś konkretnego, ale nie wydaje się by były jakieś zmiany. Z zostawaniem użytkowników jest różnie, raczej można się zgodzić, że aktywność nie jest imponująca.

 

Myślę, że sami przyznamy (zwłaszcza że ten temat w administracji niedawno padł), że mieliśmy ostatnio odrobinę gorszy okres, z różnych powodów. Mówiąc za siebie - miałem pewne trudności w motywacji do czegokolwiek, w tym do forum. Niemniej, zdajemy sobie sprawę z ostatniego letargu i będziemy podejmować działania z tym związane w najbliższym czasie. Nie będę obiecywał żadnych konkretnych terminów bo ciężko to określić, ale obgadamy temat :)

Odnośnie tego jak się rozwija Discord w stosunku do Forum to też jest temat do omówienia i zalążki tych rozmów powstały. Będziemy też rozmawiać na temat tego jak pogodzić skutecznie obie platformy.

 

Dzięki za uwagi!

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
27 minutes ago, Scorpio said:

Przy okazji - zupełnie nie sprawdziło się usunięcie luźnych pogawedek w temacie o FM. Bez tego ten temat po prostu nie żyje a powinien być podstawą forum.

 

Raczej jest porównywalnie (z gorszym okresem w lutym)

 

423 posty w dziale FM 20 od sierpnia 2019 do lutego 2020
404 posty w dziale FM 21 od sierpnia 2020 do lutego 2021

 

+ cała aktywność FM-owa na Discordzie + dział taktyk + youth only + journeymany, których w okresie sierpień 2019-luty 2020 nie było (same journeymany i YO w 2020 i 2021 to 580 dodatkowych postów).

Odnośnik do komentarza

Ja patrzę na to trochę inaczej. Zabrany został temat, który generował co roku ok. 500 wpisów. W tym roku dużo gram w najnowszą wersję FM i z chęcią pogadał bym o różnych kwestiach w luźnym temacie. Nie w dziale Zadaj pytanie, nie na Discordzie. Nie raz w ostatnim czasie miałem jakieś spostrzeżenie, którym chciałem się podzielić, ale ostatecznie odpuszczałem, bo nie widziałem miejsca na forum, gdzie miałbym o tym napisać. Bo od tego był zawsze temat fristajlowy. I założę się, że nie jestem jedyny.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Łonio napisał:

Ja patrzę na to trochę inaczej. Zabrany został temat, który generował co roku ok. 500 wpisów. W tym roku dużo gram w najnowszą wersję FM i z chęcią pogadał bym o różnych kwestiach w luźnym temacie. Nie w dziale Zadaj pytanie, nie na Discordzie. Nie raz w ostatnim czasie miałem jakieś spostrzeżenie, którym chciałem się podzielić, ale ostatecznie odpuszczałem, bo nie widziałem miejsca na forum, gdzie miałbym o tym napisać. Bo od tego był zawsze temat fristajlowy. I założę się, że nie jestem jedyny.

Popieram przywrócenie kącika fristajlowego w FM2021

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ajerkoniak napisał:

Z perspektywy statystyk ostatnie 2/3 miesiące nie wyglądają na specjalnie inne w porównanie do poprzedzających je kolejnych paru miesięcy. Musiałbym dokładniej pogrzebać by przedstawić coś konkretnego, ale nie wydaje się by były jakieś zmiany. Z zostawaniem użytkowników jest różnie, raczej można się zgodzić, że aktywność nie jest imponująca.

 

Myślę, że sami przyznamy (zwłaszcza że ten temat w administracji niedawno padł), że mieliśmy ostatnio odrobinę gorszy okres, z różnych powodów. Mówiąc za siebie - miałem pewne trudności w motywacji do czegokolwiek, w tym do forum. Niemniej, zdajemy sobie sprawę z ostatniego letargu i będziemy podejmować działania z tym związane w najbliższym czasie. Nie będę obiecywał żadnych konkretnych terminów bo ciężko to określić, ale obgadamy temat :)

Odnośnie tego jak się rozwija Discord w stosunku do Forum to też jest temat do omówienia i zalążki tych rozmów powstały. Będziemy też rozmawiać na temat tego jak pogodzić skutecznie obie platformy.

 

Dzięki za uwagi!

 

Ajer, to zupełnie nie chodzi o Wasze zaangażowane i lepszy/gorszy okres.

 

Raczej mam tu na myśli, że forum zachłyśnięte sukcesem Discorda zaczyna zjadać własny ogon i zapominać o tym, że jednak jest forum.

 

Discord jest świetnym narzędziem dla szybkiej wymiany myśli, screenów, voice chatu, streamów. Trudno nie zgodzić się, że w obecnej chwili wypiera archaiczne struktury forumowe, które nie pozwalają na tak szybką wymianę zdań. 
 

Pamietajmy jednak proszę, że wszystko to wywodzi się z CMF jednak i wielu z nas chciałoby, żeby ta kolebka istniała, funkcjonowała i prosperowała. Nie umierała. 

Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, Kuchar said:

Raczej mam tu na myśli, że forum zachłyśnięte sukcesem Discorda zaczyna zjadać własny ogon i zapominać o tym, że jednak jest forum.

 

Discord jest świetnym narzędziem dla szybkiej wymiany myśli, screenów, voice chatu, streamów. Trudno nie zgodzić się, że w obecnej chwili wypiera archaiczne struktury forumowe, które nie pozwalają na tak szybką wymianę zdań. 
 

Pamietajmy jednak proszę, że wszystko to wywodzi się z CMF jednak i wielu z nas chciałoby, żeby ta kolebka istniała, funkcjonowała i prosperowała. Nie umierała. 

A co Ty byś z tym zrobił / zmienił? To pytanie bez haczyka, jestem ciekawy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, verlee napisał:

A co Ty byś z tym zrobił / zmienił? To pytanie bez haczyka, jestem ciekawy.

Verlee, nie wiem, nie mam pomysłu. Nie chcę być prowodyrem, po prostu głośno myślę i robię się coraz starszy tęskniąc za czasami kiedy forum działało dużo prężnej (w kwestii samych użytkowników, a nie MT, który od kilku kadencji jest tym najlepszym w historii).

 

Piszę tu o tym, bo to dla mnie pierwsze, a w tej chwili ostatnie miejsce w internecie, które skupia tyle fajnych charakterów. Z rozmów z innymi zauważam przeróżne tendencje, podobne sformułowania, ale i tą samą bezsilność w kwestii pomysłów na poprawę. 

Odnośnik do komentarza

Cieszą mnie te sentymenty. Są pamięcią Waszych emocji. Sam miewam takie choć nigdy nie byłem wielkim forumowiczem.
Nie sądzę wszak, żeby te czasy wróciły. Narzędzie nie ma tu nic do rzeczy a przynajmniej nie jest decydujące. Fakty dziś są takie, że ruch i aktywność się rozpraszają. W innej rzecz jasna skali, ale wszystkie wielkie sociale też to teraz obserwują i próbują przeciwdziałać. Z marnym skutkiem.
Tama przecieka. Można opóźnić wypływ wody, ale nie powstrzymać. Zostaniemy w swojej sadzawce i tyle.

"Nigdy nie przeszkadzaj przeciwnikowi, kiedy popełnia błąd. "

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, Kuchar napisał:

Verlee, nie wiem, nie mam pomysłu. Nie chcę być prowodyrem, po prostu głośno myślę i robię się coraz starszy tęskniąc za czasami kiedy forum działało dużo prężnej (w kwestii samych użytkowników, a nie MT, który od kilku kadencji jest tym najlepszym w historii).

 

Piszę tu o tym, bo to dla mnie pierwsze, a w tej chwili ostatnie miejsce w internecie, które skupia tyle fajnych charakterów. Z rozmów z innymi zauważam przeróżne tendencje, podobne sformułowania, ale i tą samą bezsilność w kwestii pomysłów na poprawę. 

A nie uważasz ze sila forum tkwi w aktywności jego uzytkownikow? Zanim wyraziles tu swoje watpliwosci, pisales posty raz na 2-3 tygodnie. Ja wiem, ze fajnie byloby tu wejsc od wielkiego dzwonu i akurat trafic w srodek ciekawej i plomiennej dyskusji, ale tak to tu nie dziala.

Problem polega na tym, ze ludzie zaczeli traktowac forum jak kazda inna strone w internecie - to znaczy jak cos, co dostarczy szybkiej rozrywki. Ani to twoja wina, ani innych userow - tak po prostu sie teraz konsumuje tresci w internecie. Latwo jest narzekac, trudniej dac cos z siebie.

Odnośnik do komentarza

Masz rację oczywiście, ja tylko ubolewam nad aktywnością (a raczej jej brakiem) i jej obecnością w kanale przeze mnie nielubianym/nierozumianym, który wyparł znane mi kolorki, avatary i plusiki. Ja to rozumiem, godzę się z tym. Nie oczekuję płomienności dyskusji i zwrotów akcji, choć oczywiście fajnie byłoby takowe oglądać, nie wiem skąd ten pomysł.  

 

Nie mam pomysłu na poprawę, wspomniałem to już wcześniej. Nie pisałem tego posta w celu narzekania, a raczej próby zwrócenia uwagi, że coś tworzone od 20 lat zaczyna przeciekać nam przez palce. Szkoda, że został on tak odebrany. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...