Skocz do zawartości

Polecenia Taktyczne "krótkie krycie"


recon1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie dręczące pytanie na które moim zdaniem Pomoc FM'a nie daje jasnej odpowiedzi chyba, że ja tu czegoś nie kumam, dlatego pytam fachowców, a mianowicie.

Jak się ma opcja krótkiego krycia w "Poleceniach taktycznych" do krótkiego krycia w "Menu Przeciwnika", w którym możemy przydzielić krótkie krycie konkretnemu piłkarzowi/pozycji z drużyny przeciwnej?

idąc dalej...

W poleceniach indywidualnych dla własnych piłkarzy również możemy ustawić opcje "krótsze krycie" i "krótsze krycie konkretnego piłkarza" (ta druga opcja jest dla mnie jasna i klarowna to druga nie bardzo jeśli ustawimy opcję krótkie krycie w poleceniach taktycznych)

Jak to wszystko powiązać by miało to ręce i nogi?

Odnośnik do komentarza

Polecenie taktyczne odnosi się do całej drużyny, a indywidualne do danego zawodnika. Co w tym niezrozumiałego?

 

Jeżeli zastosujesz drużynowe polecenie i dodatkowo jeszcze krótkie krycie indywidualnie to cała drużyna będzie kryła krótko, ale ten zawodnik jeszcze "króciej" ;)

Odnośnik do komentarza

no dobra... a to nie jest czasami tak, że drużynowe krótkie krycie jest jakoś powiązane z ustawieniami krótkiego krycia przeciwnika? Dlaczego? Jak najadę na opcję krótkie krycie w menu poleceń to pojawia się podpowiedź "nakazuje piłkarzom by w sytuacjach obronnych trzymali się bliżej przydzielonego im rywala tak by ograniczyć im swobodę w rogrywaniu piłki".... ale jakiego piłkarza? Tego co jest najbliżej czy tego co zaznaczyliśmy w menu przeciwnika?

Stąd moje pytania :)

Odnośnik do komentarza

"Krótkie krycie" w poleceniach taktycznych mówi, żeby drużna ustawiała się blisko rywali cały czas, a nie np. próbowała przede wszystkim zachować formację. W poleceniach dot. przeciwników możesz wskazać gracza, który wymaga szczegółowej opieki i zawsze ktoś przy nim będzie. Kto? Ten najbliższy. W indywidualnych możesz dać przeciwnikowi "rzepa". Konkretny zawodnik będzie zawsze przy konkretnym zawodniku, bo to jest jego główne zadanie. Przynajmniej ja to tak widzę.

Odnośnik do komentarza

Krótkie krycie powoduje, ze gracze pilnują piłkarzy przeciwnika i jest to ważniejsze niż formacja. Ryzykuje się, że jak przeciwnik ma szybkich graczy ofensywnych to obrona nie zdąży się ustawić i można stracić gola.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Nie tylko szybkość tu wchodzi w grę. Przy krótszym kryciu często gubi się szyk formacji i przeciwnik ma dzięki temu miejsce do wbiegnięcia.

Odnośnik do komentarza

Z własnego doświadczenia wiem, że formacje z dwoma lub więcej napastnikami nic sobie nie robią z krótkiego krycia. Podobnie jest przy pięciu pomocnikach w linii.

Na krótsze krycie można sobie pozwolić w sytuacji gdy ma się szybkich bocznych obrońców i cofniętą linię obrony, w innych sytuacjach jest to proszenie się o utratę bramki.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza

A jak się ma krótkie krycie do pressingu? Czy nie są to pokrewne opcje? Bo jak nazwać krótkie krycie jak nie wywieraniem pressingu na rywalu?

Krycie a pressing to zupełnie inne rzeczy. Ta pierwsza opcja to przyklejenie się do rywala, a druga to wywieranie presji gdy ten ma piłkę. Pressing wywiera się z reguły na zawodnika, który posiada piłkę, a kryje się tego bez piłki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...