Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jest standardowa gra w budowanie miasta - tworzysz sieć dróg, zapewniasz infrastrukturę, zonujesz i "buduje się samo" :)

 

Sam zagrywałem się w Sim City 4, w OpenTTD, RT3 więc dla mnie osobiście nie było większego problemu wejść w grę.

 

Najważniejszą, najtrudniejszą i zarazem najfajniejszą sprawą jest projektowanie sieci dróg - źle zaprojektowane, zakorkowane drogi mają wpływ na niemal każdy element w grze. Każda usługa by działać potrzebuje gdzieś dojechać (lub dojechać do niej, np. szkoły), więc przy rozroście miasto może zacząć się dusić.

 

Jedyną rzeczą, która może przeszkadzać w grze jest niedopracowane AI w przypadku wyboru pasów jazdy przy rampach na autostradach. Powiedziałbym prawie, że skrin Vamiego jest tego przykładem, ale w tamtym wypadku należy się przyjrzeć znakom drogowym :P

Odnośnik do komentarza

O właśnie Kinas - jako osoba obeznana z OTTD:

 

Czy da się w Cities wyświetlić listę wszystkich linii autobusowych czy metra? Bo nie mogę tego znaleźć....

Da się, klikasz na znaczek autobusu na tym panelu bocznym, potem klikasz na autobusy i powinna wyskoczyć lista linii.

Odnośnik do komentarza

 

Tak się składa, że używam obu :) Grę traktuję jako piaskownicę.

Mod na nielimitowaną kasę ultralewicowy, na niewyczerpalne złoża ultraprawicowy, trudno rozgryźć tego Kinasa ;)

BTW, ta gra ma wysoki próg wejścia do opanowania mechaniki?

Jest mega prosta. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni plan dróg i rozmieszczenie stref. Zapewnienie wszystkich usług to fajne wyzwanie :-) polecam.
Odnośnik do komentarza

no ja mam autostradę i potem zjazdy do rond bazujacych na autostradzie, sprawdza sie wysmienicie, wczesniej robilem podobny schemat ale na bazie drog dwupasmowych jednokierunkowych i po czasie rozbudowa, trzeba pamietac by zostawic miejsce

 

od takiego ronda obecnie mam droge dwukierunkowa 6 pasmowa, mozesz na poczatek walnac 4 pasy i potem je rozszerzyc, nie powinno niszczyc stref przy takiej rozbudowie

Odnośnik do komentarza

no ja mam autostradę i potem zjazdy do rond bazujacych na autostradzie, sprawdza sie wysmienicie, wczesniej robilem podobny schemat ale na bazie drog dwupasmowych jednokierunkowych i po czasie rozbudowa, trzeba pamietac by zostawic miejsce

 

od takiego ronda obecnie mam droge dwukierunkowa 6 pasmowa, mozesz na poczatek walnac 4 pasy i potem je rozszerzyc, nie powinno niszczyc stref przy takiej rozbudowie

To jest jedno z lepszych rozwiązań, ja często robię siatkę autostrad, które są do siebie równoległe, a pod nimi daje siatkę 6 albo 4 pasmowych dróg, które są do nich prostopadłe. Nie najgorzej wygląda, ale w niektórych miejsca tworzą się niewielkie korki i zatory.
Odnośnik do komentarza

 

O właśnie Kinas - jako osoba obeznana z OTTD:

 

Czy da się w Cities wyświetlić listę wszystkich linii autobusowych czy metra? Bo nie mogę tego znaleźć....

Da się, klikasz na znaczek autobusu na tym panelu bocznym, potem klikasz na autobusy i powinna wyskoczyć lista linii.

 

Nie wyskakuje.

 

Inna sprawa: pociągi towarowe eksportują coś u was? U mnie mega ruch w terminalu, ale wszystko to import. inb4: tak, mam tory w dwie strony :keke:

Odnośnik do komentarza

 

 

O właśnie Kinas - jako osoba obeznana z OTTD:

 

Czy da się w Cities wyświetlić listę wszystkich linii autobusowych czy metra? Bo nie mogę tego znaleźć....

Da się, klikasz na znaczek autobusu na tym panelu bocznym, potem klikasz na autobusy i powinna wyskoczyć lista linii.

 

Nie wyskakuje.

 

 

 

Czegoś takiego nie masz?

Odnośnik do komentarza

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=411164732

 

to powinno pomóc :)

Teraz akurat gram bez moda na unlimited money, ale przecież ekonomia w tej grze nie powinna przekroczyć umiejętności średnio rozgarniętego 5latka, jest to tylko niepotrzebny spowalniacz :)

wiekszy fun jest, ja szybko osiagnalem przychod powyzej 30k USD na tydzień

 

co do pociągów towarowych u mnie 80% eksportu to ropa, a 20% to towary, na początku był tylko import, wiec to w miarę normalne

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...