Skocz do zawartości

Piece of cake


Loczek

Rekomendowane odpowiedzi

@ Gregu, dziękuję :)

@ Brachu, tak myślałem. Już są z nim kłopoty, zobaczymy co dalej.

-----------

 

Okazało się, że kibice byli cholernie zadowoleni z letnich transferów. Na forach internetowych przybywało zwolenników, liczba hejterów malała. Podobno nasze bojówki stawały się coraz mocniejsze, co miało odzwierciedlenie we wpierdolu jaki spuścili kibolom West Hamu United. Dlaczego im? Nie mam zielonego pojęcia, ale Francesco Totti mi szeptał, że podobno nasi szykują się na Millwall i Manchester United, więc leją każdego oprócz kobiet, dzieci i staruszek.

Ostatnio do Weston zjechało kilku Syryjczyków, ale wychodzą z domu wyłącznie w celu zakupu pożywienia. Są na cenzurowanym po ostatnich zamachach w Warszawie, Pradze i Moskwie. Ta zaraza rozlewa się na cały świat. Mamy 2018 rok, to już będzie dwa lata od zamachów w Belgii i aż trzy od tych we Francji.

 

Kolejne mecze, kolejne punkty, broniliśmy fotela lidera jak cygan złota.

 

Sky Bet Championship

03.11.2018 Bournemouth 0:1 Weston Super Mare ( Betinho )

Po tym meczu Adrian Boothroyd ( ówczesny menedżer ) podszedł do mnie, uścisnął dłoń i powiedział, że bardzo mnie ceni, bo Polacy to solidna półka światowa. Chciałem mu dać w ryj, ale on do mnie, że zawsze marzył, by do klubu ściągnąć Artura Boruca. Niestety, od 2012 roku aż do 2016 grał dla Southmapton, ale że grzał ławę, zakończył karierę i został menedżerem. A że Boothroyd nie zamierza oddawać mu stołka, to już tylko wspomnienie zostało.

 

Liga Europy Grupa H

08.11.2018 BATE 0:3 Weston Super Mare ( Saemundsson, Hleb, Woodyatt )

Tu warto podkreślić, że fenomenalny mecz rozegrał 37 letni Hleb. Im starszy tym lepszy.

 

Sky Bet Championship

11.11.2018 Porsmouth 1:4 Weston Super Mare ( Sampson ) ( Robinson sam, Woodyatt, Devine, Sigurdsson )

A tu gola zdobył 38 letni Islandczyk Sigurdsson. Dziadki Rulez !

 

14.11.2018 Bristol City 3:4 Weston Super Mare ( Brennan 2x, Mensah ) ( Perica, Stilic, Betinho, Mierzejewski )

24.11.2018 Weston Super Mare 5:2 Watford ( Stilic 2x, Amaya 2x, Saemundsson ) ( McDermott, Paredes )

 

Odnośnik do komentarza

Ciśniesz jak w barometr. Zgraja patałachów stała się zespołem, którego niebawem wszyscy zaczną się obawiać.

Boothroydowi trzeba była dać w ryj, przestawić szczękę i wysłać na emeryturę, może Artur by na tym zyskał.

 

Dajesz dziadkom te swoje koksy, że tak napierdzielają?

Odnośnik do komentarza

@ Już nie mam nic niestety z koksu :D

 

---------------------

 

Zainwestowałem w rozwój mojego sztabu szkoleniowego. Paul Bliss przeznaczył na ten ruch sto tysięcy funtów, co pozwoliło nam na podniesienie kwalifikacji z Licencji Kontynentalnych B na A. Najlepsze, że każdy były piłkarz chciał to zrobić. Każdy, poza Michelem Salgado który twierdził, że skoro jest tak znanym człowiekiem to nazwiskiem nadrobi te papiery. Pomyślałem sobie, że to takie polskie przecież.

 

Didier Zokora miał problemy na tle rasistowskim. W Weston powstało jakieś polityczne ugrupowanie, którego celem było wypierdolić wszystkich obcokrajowców z ojcowizny, a zwłaszcza tych, którzy mają inny kolor skóry. Nazywali się Go Out Monkey, a na ich czele stał jakiś ktoś, kto kandydował na burmistrza miasta. Na całe szczęście nasz burmistrz to twardy skurwiel z Sycylii, a tam przecież mieszkał sam Corleone, więc to nie Piece of Cake wywalić Makarona z tłustej posady.

 

Ostatnio spotkałem pana Czesława, co pochodzi spod Świdnicy. Był tłustszy niż ostatnio. Siedziałem właśnie na podwórzu czyszcząc kafle przy wejściu, gdy zagaił do mnie :

- Najbardziej wkurza mnie to, gdy przytyję dziesięć kilo do ważnej roli, a potem przypomina mi się, że nie jestem aktorem.

Skoro tak, to on musi być najsilniejszym stworzeniem na całym świecie. Może przetrwać niezwykle długo mając do dyspozycji tylko piwo i pilota od telewizora.

- A jak małżonka ?

- W kuchni. A wczoraj byliśmy w zooligicznym i wiesz co? Namówiła mnie na żółwia stepowego. Dzisiaj byłem go wymienić na innego.

- Czemu?

- Tamten nie chciał stepować.

Odnośnik do komentarza

Doszły mnie słuchy, że kilka bardzo ciekawych klubów zaczęło się interesować moją osobą. Pierwszym, który mi o tym doniósł był Adrian Mutu. Rumun kilka dni temu bawił się w Birmingham u swoich włoskich przyjaciół, a że miał ogromne znajomości, przywiózł taką dobrą nowinę.

Oczywiście nie zamierzałem zrezygnować z projektu mojego życia, bo od kiedy idzie nam naprawdę dobrze moim celem jest utrzeć nosa lepszym nie tylko w pucharach, ale też w lidze. A na to kibice z pewnością zasługiwali.

Końcówka roku to pasmo ekstatycznych zwycięstw. Nawet kibice Bristol City i Bristol Rovers mając do wyboru mecze swoich ulubieńców wybierali się na Woodspring Stadium, by w towarzystwie tłustych kiełbasek i ćwierćinteligentów udawać, że są z Weston.

Po trosze nerwowo przygotowywałem się do imprezy sylwestrowej. Po ostatniej rozmowie z moją mamą, w której myślą przewodnią było " Synu, znajdź sobie wreszcie żonę, posadź drzewo, spłodź syna i zbuduj dom " postanowiłem działać. Tylko jak, skoro ostatnim razem na randce byłem gdzieś pomiędzy Kambrem a Permem, moje doświadczenie na tym polu było jedynie teoretyczne - często czytywałem Grzesiaka, a od kiedy Mierzejewski polecił mi portale warezowe, ściągałem namiętnie podobne publikacje na Kindla.

A więc z ratunkiem przybyły mi ruchaczowe portale : Badoo i Tinder. Ale o tym za chwilę.

 

Liga Europy Grupa H

29.11.2018 Weston Super Mare 5:1 Spartak Moskwa ( Woodyatt, Stilic, Perica 3x ) ( Vitinho )

 

Sky Bet Championship

02.12.2018 Weston Super Mare 4:0 West Brom ( Benic 2x, Woodyatt 2x )

A Benić to lewy obrońca, taki trochę Roberto Carlos, tylko z włosami.

 

Właśnie po tym meczu dostałem telefon, że ktoś czeka na mnie we włoskiej, dystyngowanej restauracji naprzeciwko Grand Piera. Ubrałem się więc w ładne trzewiki, wyprasowałem koszulę ( używając do tego filmików z Youtube, bo do dziś tego nie potrafię, bo do dziś krawat mam zawiązany przez Dżoannę jeszcze z czasów, gdy graliśmy w piątej lidze ), założyłem marynarkę w kolorze ołowianym i psiknąłem się czymś, co mi mama przysłała w paczce na święta.

Przy stoliku, na którym kelner trzepał kapucyna prosząc o napiwek, siedziało dwóch starszych mężczyzn. Adam Haigh i Kevin Rowlands. Zamówiłem wodę gazowaną z limonką i zamieniłem się w słuch.

Proponowali mi 25 tysięcy funtów tygodniowo plus prowizje od każdego zwycięstwa w jakimkolwiek pucharze. Dawali mi dom nieopodal Ryana Bennetta ( kapitana Newcastle ) i służbowe Audi RS7. Niestety, podziękowałem. Niestety dla nich. Dla mnie Weston Super Mare to nie Piece of Cake. A Newcastle owszem.

 

Zaproszenie na rozmowę - Newcastle.

 

05.12.2018 Millwall 2:4 Weston Super Mare ( Millar, Nuhu ) ( Scheuer, Betinho, Stilic, Benic )

08.12.2018 Weston Super Mare 4:3 Hull ( Ruddy sam. Perica, Scheuer 2x ) ( Giovinco, Sigurdsson, Egan )

 

Po tym meczu z kolei odezwali się włodarze z Aston Villa. Proponowali podobne pieniądze, o 2 tysiące mniej. Odmówiłem. Szanujmy się.

 

Zaproszenie na rozmowę - Aston Villa

 

Liga Europy Grupa H

13.12.2018 APOEL 3:3 Weston Super Mare ( Grbic, Rudy 2x ) ( Betinho, Woodyatt, Hleb )

 

Po wygranej z APOEL kończyliśmy rok w siodle.

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | Aw | Weston-super-Mare | | 6 | 5 | 1 | 0 | 23 | 8 | +15 | 16 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | Aw | Spartak Moskwa | | 6 | 3 | 0 | 3 | 10 | 11 | -1 | 9 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | APOEL | | 6 | 2 | 2 | 2 | 8 | 10 | -2 | 8 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | BATE | | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 15 | -12 | 1 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|x

 

A że graliśmy efektownie i - co najważniejsze - efektywnie, łapska po mnie wyciągnęli ludzie z Southampton. Dawali 32 tysiące tygodniowo.

 

Zaproszenie na rozmowę - Southampton

 

 

Capital One Cup Ćwierćfinał

19.12.2018 Weston Super Mare 2(5):2(4) Sheff Utd ( Laudrup 2x ) ( Woodrow, Pohjanpalo )

 

Zaproszenie na rozmowę - Wigan Athletic

 

Sky Bet Championship

22.12.2018 Weston Super Mare 3:0 Ipswich ( Betinho, Scheuer, Amaya )

 

I cztery dni wolnego. Święta, święta, święta.

Odnośnik do komentarza

Kolejne święta, kolejne wyrzeczenia, kolejna łyżka tęsknot dodana do kociołka emigracji. Trochę pusto, trochę głucho, trochę wankerowato. Kupiłem choinkę od polskiego handlowca. Pewnie podpierdolił z jakiegoś lasu, bo pukał do mnie przed północą, kiedy kończyłem dwunastu sezon Gry o Tron. Gość z wyglądu przypominał zupełnie nikogo. Wiedział, że jestem Polakiem. Dostał 10 funtów, drzewko wniósł do mieszkania, wbił w krzyżak i zniknął jak kamfora. Nigdy więcej już go nie widziałem.

Na Carboot kupiłem dwie serpentyny światełek, kilkanaście bombek, czubek i gwiazdę - bo to wieczny spór rodzinny co powinno tam być. W głośnikach Golec uOrkiestra z ich interpretacjami kolęd, a na stole jeden wielki chuj. Skąd tu wziąć w tym roku polskie żarcie? Do mojego supermarketu nie zawitał żaden handlowiec, a brytyjskie hurtownie miały karpia tyle ile Muzułmanin ma życzliwości dla Katola. Zresztą, do mojego supermarketu nie zawitał też handlowiec z alkoholu, z coli i z sypkich produktów, bo ostatnim razem, kiedy Urząd Skarbowy zajął mi moje konta powiedziałem im co sądzę o cnocie ich matek. Poskutkowało.

No więc, te święta to taki keks ogniska tradycji podsycany mokrymi zapałkami.

Pierogi i krokiety kupiłem tradycyjnie we Frykasie znajdującym się nieopodal polskiej restauracji. Ta sama sklepowa, te same wypieki na twarzy, kilkanaście zmarszczek więcej. Mimo to nie było widać na nich stresu. Były, bo po prostu tak trzeba.

 

Odpaliłem Skype, odpaliłem świeczki, uruchomiłem kolędy. Po drugiej stronie ekranu rodzice, brat i ułomny pies, który pożerał w najlepsze kartonową tutkę po papierze toaletowym.

Rozmowa kleiła się jak córka do Jozefa Fritzla. Niby coś tam, ale jednak nie tak jak powinno. Złożyliśmy sobie życzenia, powiedziałem, że paczka z prezentami powinna dojść najpóźniej po świętach, a później jakieś zakłócenia na linii odcięły mnie od idyllicznego obrazu ojcowizny. Tyle.

 

Siedząc samotnie w ten pieprzony 24. grudnia odpaliłem Badoo. Na pierwszy ogień poleciały wszystkie dziewczyny z najwyższym współczynnikiem kształtującym wzwody. U takich miałem takie same szanse jak ślimak w starciu z gimnazjalistą na koksie. Przewinąłem w dół. Spodobały mi się trzy po kolei. Do każdej napisałem, z każdą wiązałem cokolwiek.

A Badoo wiązało ze mną konto premium, jak chcę poruchać.

 

W dwa dni po nostalgicznej kolacji miałem ochotę wywalić choinkę do kosza. Na szczęście Otyły Mathew zadzwonił, że nasz autobus znów się spierdolił, więc tym razem Bliss musiał i chciał nawet kupić nowy. W międzyczasie wynajęliśmy z sąsiedniej firmy Neoplana i rozjechaliśmy nim Sheff Wed trzykrotnie gwałcąc ich potylice czubkami butów.

26.12.2018 Sheff Wed 1:3 Weston Super Mare ( Ibrahim ) ( Perica, Laudrup, Scheuer )

 

Jeszcze przed Sylwestrem, nim zdążyłem w ogóle pojąć o co chodzi w Tinderze wysoko poprzeczkę postawiło nam Crewe. A że my wysoko skaczemy, to ustrzeliliśmy Czerwonych, ale tylko o jedno oczko.

29.12.2018 Crewe 2:3 Weston Super Mare ( Pearson 2x ) ( Betinho 2x, Stilic )

 

Sylwester już niebawem. Mutu podniecony, bo zmontował nowy proszek co to pozwala wszystko i wszędzie. Trezeguet po ostatniej imprezie z Tottim nadal nie jest pewien czy jest jeszcze hetero, a Dżoanna ... no cóż, mogła robić habilitację z dawania dupy.

 

Odnośnik do komentarza

Jutro Sylwester. Kupiłem niebieską marynarkę, koszulę w ciapki pod spód w kolorze turkusu. Do tego niebieskie spodnie, brązowe buty i srebrny Tissot na lewy przegub ręki. Sprzedawca przytulił dobrą prowizję, a ja czułem, że teraz mogę góry przenosić. Hulaj dusza piekła nie ma. Czarny flakon Armaniego już czekał na wytrysk zapachu przystojniaka.

Problem leżał nie w pieniądzach, ale w partnerce.

Bal miał się odbyć nieopodal Grove Park Village, na Boulevard, w hotelu Royal Hotel. Swoje udziały w tej przedsiębiorczości miał Paul Bliss, a nasz prezes od kiedy gramy na wysokich obrotach opływał w luksusach funtowego splendoru. Oprócz drogich samochodów, za drogich ciuchów założonych wyłącznie na to święto i obfitych portfeli na balu będą eklerkowe kobiety obwieszone drogimi koliami z najdroższych kruszców, opalone, wymuskane, wydepilowane, uczesane najdroższymi grzebieniami najdroższych fryzjerów za najdroższe napiwki. Stoją tam i układają za drogie włosy cisnąć w za ciasnych spodniach sterczącego fiuta, bo każda z nich jest urodzoną czarodziejką stawiającą maszty nawet u impotentów.

Jak tu się dopasować do tego towarzystwa? Przymierzyłem mój uniform. Przed lustrem prezentowałem się nie gorzej od Ricki Martina, ale elokwencją we flirtowaniu nie doganiałem nawet karłowatych głuchoniemych.

Na monitorze wyświetlił mi się ekran główny Badoo, na telefonie Tindera. Zaaplikowałem najlepsze zdjęcia, opisałem siebie w kilku zdaniach, wyjąłem luśnię i mierzyłem z jednorurki do potencjalnych zdobyczy.

Marta - blondyna której cycki przesłaniały obraz całego ciała. Szczupła, wysportowana, z zarysami kratki na brzuchu. Miseczki silikonowe, usta stworzone do muzycznego obrabiania każdego instrumentu. Napisałem, odpisała, po trzech zdaniach dostałem od niej nagie zdjęcia. Odpada, jak nie gonisz króliczka cała zabawa staje się nudna.

Ola - podobna do poprzedniczki, z mniejszymi cyckami. Wcisnęła się w przyciasną sukienkę, wypięła jak na pieska, wsunęła palce w usta. W opisie ma, że lubi kino, ale rzadko ogląda w nim filmy. Do kościoła z nią nie pójdę, do Jeleniej nie przywiozę. Nie ma sensu.

Podobnych profili było co nie miara. Kurestwo, dziwkarstwo, ukryte suki. Czego się spodziewałem? Przecież to portale do ruchania, a ja szukam miłości? To tak, jak byś poszedł do burdelu i chciał spędzić resztę życia z kurwą wiedząc, że dzisiaj miała pięć kutasów w dupie, ale mimo to całujesz ją w usta, ale to tak jak byś zrobił loda całemu województwu.

 

Odnośnik do komentarza

Justyna była kobietą z klasą. Skończyła studia ekonomiczne, piastowała stanowisko kierownicze w Barclayds banku, jeździła nowym Beetlem i słuchała Roling Stonesów. Ciemne, kasztanowe oczy, brązowe włosy, lekko zadarty nos. Zaczepiłem ją. Odpisała po chwili i spędziliśmy ponad kwadrans na pisaniu o niczym i o wszystkim. Przewertowałem wszystkie jej zdjęcia. Miała lekko za grube uda, ale to dawało jej bardziej kobiecego kształtu, bowiem pod marynarką sterczały dwie konkretne piersi.

- Co robisz na Sylwestra ?

- Nie mam planów. Miałam lecieć do Polski, ale moja rodzina pojechała na Seszele.

- Może pójdziesz ze mną na imprezę?

- Znamy się tylko internetowo.

- Na co czekać ?

- Przyjedź po mnie o dwudziestej.

 

Przyjedź po mnie? Demnszit, sprzedałem przecież samochody, bo Skarbówka mi siadła na konto. Co teraz zrobić? Nieprzytomnie przeglądałem wszystkie oferty w komisach, ale wszystkie komisy były zamknięte, bo wszystkie Ciapate spędzały Sylwestra nie w komisie. Zadzwoniłem do Mutu, ale on akurat był porobiony nowym proszkiem. Walter Samuel nie miał żadnych znajomości, Trezeguet planował nie przyjść, ale Barthez miał być z żoną, więc chyba jednak przyjdzie, bo żona lepsza od Bartheza, ale lubi oboje. Ostatnią deską ratunku była wypożyczalnia.

Wypożyczyłem Chryslera 300 C na chromowanych felgach, beżowej skórze i drewnianych obiciach. Wyglądał jak milion dolarów, ale kosztował 100 funtów za dzień, bo to Sylwester. Kaucja 500 funtów na ewentualne pokrycia kosztów uszkodzeń. Trener lidera Championship w nieswoim samochodzie to jak posuwać żonę prezesa wmawiając sobie, że albo ja albo ochroniarz.

 

Justyna czekała na wlocie do Weston Super Mare odziana w czarną, powabną suknię. Na nogach miała czarne, świecące szpilki, na dłoniach i szyi złote bibeloty. Na żywo wyglądała całkiem znośnie, aczkolwiek lepsze widywałem na wlocie, tylko że za 20 f do papu.

- Cześć.

- Witaj. Zapraszam - otworzyłem jej drzwi od samochodu, usiadła, objęła wzrokiem ogrom amerykańskiego przepychu. Idąc na swoje miejsce zastanawiałem się co ja do cholery robię? Czy jestem aż tak zdesperowany? Czy jestem garbaty? Mam drewnianą nogę? Jestem z PiSu ?

- Jedziemy do Royal Hotel.

- Do tego Royal? Trzeba było mówić, to bym się lepiej ubrała!

Spojrzałem na nią gdy Chrysler redukował bieg przed zakrętem. Każdy z was by chciał, by jego kobieta tak wyglądała na Sylwestra, a ona marudzi, chociaż jeszcze nie poznałem jej rodziców i nie przesoliła zupy i nie w dupę bo boli. Nie rozumiem. Dla nas, mężczyzn ubrać się na randkę to kwadrans i gotowy. A ona stała przed lustrem od dwóch dni, mierzyła, kroiła, cięła, pryskała, kurwowała. Zrobiła więcej niż niejedna taka podobna, ale mimo to Royal Hotel to za dużo.

- To lokaj? Jak na amerykańskim filmie.

Drzwi otwarł młody, pucułowaty chłopak i ręką wskazał wejście, po czym wsiadł na miejsce kierowcy i odjechał na miejsce parkingowe.

Chwyciła mnie pod rękę, ale znaliśmy się zaledwie dwanaście minut, więc nie pozwoliła sobie na odrobinę erotyzmu.

W środku wnętrze Titanica to leciwa rudera rumuńskich osadników spod Wrocławia czyhających z ciasnych uliczkach na daninę. Kelnerów było więcej niż włosów na głowie, a każdy miał na tacy co innego. Przepastne stoły uginały się od wykwintnych potraw z pieczonym Dzikiem na czele. Winogrona niemal spadały na podłogę.

- Państwo ...

- Miśkiewicz - zdążyłem zaanonsować się Consiglierowi, który stojąc na podwyższeniu za małym barkiem usiłował powtórzyć moje nazwisko, ale brytyjska szczęka i beznadziejna wada wymowy polskich znaków odmówiła mu posłuszeństwa.

- Trener? Witam trenerze, pańscy przyjaciele siedzą tam - wskazał otwartą dłonią na kilka stołów obsadzonych przez gwiazdy naszej podwórkowej piłki nożnej.

Justyna nabrała powietrza w płuca, spojrzała na mnie z lekką bojaźliwością i szepnęła :

- Ty jesteś jakimś trenerem?

Odnośnik do komentarza

Tańcowaliśmy na środku parkietu lekko odurzeni nadmiernym brakiem odmowy " ze mną się nie napijesz? " . Justyna pomimo lekko za dużych gabarytów wywijała nie gorzej od za szczupłych lachonów, przez co Salgado klaskał stojąc przy barze i racząc się jakimś trunkiem o niebieskim kolorze.

- Całkiem nieźle sobie radzisz na parkiecie - przecedziła przez zęby robiąc suczą minę, gdy van Burrem zmieniał rytm bitów.

Kiedyś, za czasów liceum byłem królem jeleniogórskich dyskotek. Tańczyłem na rurze w Atrapie, w Streecie flirtowałem z barmankami, w Piwnicy dostawałem regularny wpierdol, bo przeleciałem siostrę jednego z goryli, a ona miała być dziewicą do ślubu. Pech chciał, że oprócz mnie przeleciało ją pół Kiepiury i kawałek Jeżowa na tej samej imprezie, ale nie chciałem robić ochroniarzowi przykrości, więc jak katol przyjąłem na oba policzki.

- Dziękuję, ty też radzisz sobie bardzo dobrze - a w głowie huczało mi od proszku, jaki Mutu nasypał na tackę w kiblu, gdy byłem się odlać. Nie mam pojęcia co to było, ale ponoć po tym nawet marsz pogrzebowy to dobry transik. Cała sala zapierdala, ludzie tańczą walczyka jak tralala.

W przerwie poszliśmy zjeść. Przed północą orkiestra zagrała kilka znanych kawałków.

Kiedy zaczęło się odliczanie wszyscy wyszliśmy na zewnątrz. Masa petard, jeszcze więcej alkoholu, setki ludzi czekało, aż kilka tysięcy funtów rozpryśnie się na nieboskłonie. I kiedy pierwsza rakieta to zrobiła, 2019 rok położył łapska na moim brytyjskim życiu Justyna chwyciła mnie za rękę i pociągnęła do pokoju numer 345. Nie czekając na wyjaśnienia nasze ciała splotły się w jedność mając na sobie jeszcze skarpetki. To był szalony seks. Czekałem na to latami pogrążony w chujowopogodowej depresji. Po piętnastu minutach byłem już bliski końcowi. Jeszcze raz, dwa trzyyyyyyy ....

A ona krzyczy :

- Ja mam męża! Nie kończ w środku !

Odnośnik do komentarza
- Miśkiewicz - zdążyłem zaanonsować się Consiglierowi, który stojąc na podwyższeniu za małym barkiem usiłował powtórzyć moje nazwisko, ale brytyjska szczęka i beznadziejna wada wymowy polskich znaków odmówiła mu posłuszeństwa.

Consigliere, to struktury mafijne. Jesli hotel, to raczej Concierge ;)

Odnośnik do komentarza

@ mackoxp1 - zapomniałem, że w Karkonoszach też była Justyna hahaha :D

@ Morpheus - oj tam, cicho :P

@ Fenomen - nie, za dużo tego już było :D

-----------------------------------------

 

Demynszit jak można dać dupy mając męża? Justyna się nie tłumaczyła. Jeszcze lekko wstawiona otarła ciało koszulką, wrzuciła na dupę majtki i na pół naga wyszła z pokoju. Tyle ją widziałem. Podobno jak rozpoczniesz Nowy Rok taki później cały rok!

 

Początek drugiej rundy wyglądał podobnie, jak poprzednio. Miałem po prostu dwa garnitury graczy, którzy się wzajemnie uzupełniali. Niestety, nie miałem lidera i pomimo tego, że strzelaliśmy bardzo dużo bramek, żaden z piłkarzy nawet nie zbliżał się do czuba peletonu o koronę króla strzelców.

 

Styczeń :

01.01.2019 Derby 2:4 Weston Super Mare ( Murphy 2x ) ( Perica, Amaya, Saemundsson, Betinho )

Pierwszy mecz w nowym roku, kac gigant, wiadro na wymiociny z lodem, żeby media myślały, że to wiadro na napoje. Nie wiem ile wypiłem energetyków i coca coli. Wiem, że wygraliśmy, ale nie pamiętam tego meczu.

 

Puchar 3 Runda

05.01.2019 MK Dons 0:1 Weston Super Mare ( Woodyatt )

 

Capital One Cup Półfinał 1 Mecz

09.01.2019 Weston Super Mare 1:0 Manchester City ( Laudrup )

 

Sky Bet Championship

12.01.2019 Weston Super Mare 3:1 Fulham ( Woodyatt, Betinho 2x ) ( Nouble )

15.01.2019 Leeds 3:4 Weston Super Mare ( Altman, Edwards, Rudnevs ) ( Saemundsson 3x, Mierzejewski )

 

Rozmowa o pracę w Stoke - odrzucona

 

19.01.2019 Weston Super Mare 3:2 Burnley ( Betinho 2x, Woodyatt ) ( van Wolfswinkel, Murray )

 

Capital One Cup Półfinał Rewanż

23.01.2019 Manchester City 2(2):2(3) Weston Super Mare ( Lopes, de Graaf ) ( Woodyatt 2x )

 

Puchar 4 Runda

26.01.2019 Weston Super Mare 4:2 Wigan ( Benic, Woodyatt, Oates, Perica ) ( Vossen, Mellis )

 

Sky Bet Championship

29.01.2019 Crystal Palace 2:3 Weston Super Mare ( Robson-Kanu 2x ) ( Mierzejewski, Oates, Scheuer )

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Bojówka Weston zorganizowała ustawkę z Wolves w pobliskim lesie, nieopodal wypadu na Bridgewater. Nas było kilkudziesięciu, ich kilkunastu. Dzięki temu drugiego lutego na trybunach nikt z Wolves nie odważył się drzeć japy, że nasi to tacy i owacy, a ich to lepsi.

 

Zresztą, wchodzimy na murawę, a tam w górę leci transparent z moim portretem, a z głośników Jestem Królem ! I nagle wszyscy kibole po polsku " Jestem Królem, więc wszyscy kurwa łapy w górę ! ".

 

02.02.2019 Weston Super Mare 1:0 Wolves ( Woodyatt )

06.02.2019 Weston Super Mare 2:1 Crystal Palace ( Ben Arfa, Wallace ) ( Russel )

09.02.2019 Weston Super Mare 2:0 Cardiff ( Oates, Scheuer )

 

Ten ostatni mecz to prawie derby, bo Carfdiff widzieliśmy na horyzoncie oceanu gdy mgła opadała. Jak ktoś miał dobrą lunetę to mógł zobaczyć port, marynarzy i ich kurtyzany.

 

Odnośnik do komentarza

Tabela :

 

 

 

 

 

| Poz | Inf | Zespół | | M | Wyg | R | P | ZdG | StG | R.B. | Pkt |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 1. | | Weston-super-Mare | | 29 | 29 | 0 | 0 | 84 | 29 | +55 | 87 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 2. | | Sheff Wed | | 31 | 17 | 7 | 7 | 49 | 34 | +15 | 58 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 3. | | Cardiff | | 30 | 16 | 8 | 6 | 52 | 31 | +21 | 56 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 4. | | Derby | | 31 | 16 | 6 | 9 | 60 | 38 | +22 | 54 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 5. | | Hull | | 30 | 16 | 6 | 8 | 56 | 34 | +22 | 54 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 6. | | Sunderland | | 31 | 15 | 8 | 8 | 49 | 35 | +14 | 53 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 7. | | West Brom | | 31 | 16 | 5 | 10 | 54 | 42 | +12 | 53 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 8. | | Wolves | | 31 | 14 | 6 | 11 | 55 | 41 | +14 | 48 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 9. | | Crewe | | 31 | 13 | 8 | 10 | 58 | 55 | +3 | 47 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 10. | | Crystal Palace | | 31 | 12 | 8 | 11 | 52 | 42 | +10 | 44 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 11. | | Burnley | | 31 | 12 | 8 | 11 | 46 | 38 | +8 | 44 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 12. | | Fulham | | 31 | 12 | 7 | 12 | 48 | 44 | +4 | 43 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 13. | | Leeds | | 31 | 10 | 11 | 10 | 46 | 44 | +2 | 41 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 14. | | Bournemouth | | 31 | 10 | 10 | 11 | 41 | 44 | -3 | 40 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 15. | | Birmingham | | 30 | 11 | 6 | 13 | 54 | 44 | +10 | 39 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 16. | | Huddersfield | | 30 | 9 | 10 | 11 | 33 | 37 | -4 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 17. | | Ipswich | | 31 | 11 | 4 | 16 | 37 | 54 | -17 | 37 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 18. | | Millwall | | 31 | 9 | 8 | 14 | 45 | 53 | -8 | 35 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 19. | | Watford | | 31 | 8 | 9 | 14 | 28 | 48 | -20 | 33 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 20. | | Middlesbrough | | 31 | 6 | 9 | 16 | 29 | 53 | -24 | 27 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 21. | | Portsmouth | | 31 | 4 | 9 | 18 | 34 | 64 | -30 | 21 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 22. | | Bristol City | | 31 | 6 | 3 | 22 | 31 | 71 | -40 | 21 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 23. | | Leicester | | 31 | 8 | 6 | 17 | 35 | 49 | -14 | 20 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| 24. | | Bolton | | 31 | 4 | 8 | 19 | 26 | 78 | -52 | 20 |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

| | | | | | | | | | | | |

| ----------------------------------------------------------------------------------------------------------|

 

 

 

W Lidze Europy, podobnie jak w zeszłym roku, wylosowaliśmy hiszpańską VALENCIĘ

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie zmienić na moment fabułę opowiadania w subiektywny opis ułomności systemu tej gry. Pierwotnie zakładałem, że do Weston Super Mare będę ściągał piłkarzy, którzy lata świetności mają już za sobą. Analizując poszczególne profile nie zauważyłem prawidłowości pomiędzy współczynnikiem występów w danym sezonie a realnymi zarobkami.

 

Przykładowo :

 

Wayne Rooney w Football Manager 2014 w niemal każdej rozgrywce przekraczając 30 lat traci w kaskadowy sposób wszystkie swoje atrybuty. Nie występuje ani w pierwszym, ani też w drugim składzie, zostaje wyrzucony z Kadry Narodowej, a pomimo tego jego kontrakt jest przedłużany i pensja tygodniowa oscyluje w wysokości 180 tysięcy funtów. To hamuje możliwość ściągnięcia go do gorszego zespołu, a za razem sprawia, że siłą rzeczy po wygaśnięciu kontraktu piłkarz przechodzi na emeryturę i albo zostaje szkoleniowcem albo zostaje usunięty z gry, a wpisując jego nazwisko znajdujemy krótki monogram.

Screeny : Rooney 1 Rooney 2

 

Gwiazdy, które na dzień dzisiejszy są na ustach wielu kibiców przechodzą w kuriozalny sposób, za worek kartofli do klubów z beznadziejną renomą i grają w nich albo w rezerwach, albo nie grają wcale - tracą atrybuty szybciej niż polski student szansę na emeryturę. Przykładem na to mogą być :

Alexis Sanchez 1 Alexis Sanchez 2

 

Próbowałem go zakontraktować w Weston. Druga Liga Angielska nie jest może szczególnie atrakcyjnym miejscem, tym niemniej jednak oferowałem mu pensję bliską 30 tysięcy funtów tygodniowo, do tego po milionie funtów dla zawodnika i agenta. Odpowiedź tradycyjna - nie jest zainteresowany. Nie wydaje mi się, że w prawdziwym życiu za takie pieniądze nie zdecydowałby się grać w Weston.

Kastrując możliwość sprowadzenia dobrego nazwiska do gorszego zespołu, pomimo lepszych pieniędzy niż pierwotnie, rozgrywka staje się często irytująca. I to nie wynika absolutnie z faktu prowadzenia przeze mnie drugoligowca. Grając w FM i nie opisując kariery na łamach naszego forum nawet w najwyższej klasie rozgrywkowej znani piłkarze nie chcą przechodzić do mniej znanych klubów - a z Fulham zdobyłem Ligę Mistrzów. Rooney powiedział, że klub nie ma renomy.

Swego czasu badałem ten problem w inny sposób. Udało mi się z Fulham zdobyć pięć razy z rzędu Ligę Mistrzów i dwa razy na pięć potrójną koronę. Odpowiedź Rooneya pomimo 33 lat na karku była dokładnie taka sama. WTF ?

 

Co innego :

 

Aliaksandr Hleb 1 Aliaksandr Hleb 2

Białorusin pomimo swojego wieku jest wiodącą postacią mojej drużyny pod warunkiem, że sam wybieram go do pierwszego składu. Jeżeli posiłkuję się opinią mojego asystenta żaden z piłkarzy mających powyżej 30 lat nie zostaje wybrany do podstawowej jedenastki. Za to miejsce w niej znajdują totalnie beznadziejni piłkarze z drugiej, lub trzeciej drużyny, którzy statystykami nie powalają nawet, jeśli gralibyśmy w piątej czy szóstej lidze.

Mało tego, co kilka tygodni dostaję od zarządu informację, że Hleb nie nadaje się na kapitana, ale za to nadaje się wiecznie kontuzjowany młody talent z Niemiec, któremu wróży się karierę na miarę Miroslava Klose

Felix Scheuer 1 Felix Scheuer 2 Felix Scheuer 3

Błędem gry jest wystawianie Niemca w napadzie za każdym razem, kiedy powraca po kontuzji. Nie ważne że ma 75% kondycji, a pozostali, którzy strzelają więcej bramek w sezonie są zdrowi na 98%.

 

Mam też w szeregach piłkarza, który jest typowym turniejowcem - w lidze gra przeciętnie, ale w pucharach wybitnie, czego przykładem może być to, że w poprzednim sezonie zdobył koronę króla strzelców w Lidze Europy. Niestety - jego atrybuty oraz wartość rynkowa absolutnie nie uległy zmianie, żaden klub nie zapytał o możliwość transferu - w realnym świecie było by to niemożliwe. A mowa o

Jason Woodyatt 1 Jason Woodyatt 2 Jason Woodyatt 3

 

I wreszcie na sam koniec emerytowany rencista, którego żaden zespół nie chce, którego każdy z nas wyrzuciłby z ekipy. A u mnie gra, strzela bramki, jest nie tylko uzupełnieniem formacji defensywnej, ale często też występuje jako podstawowy zawodnik. Oczywiście jeśli SAM go wystawię, bo w przeciwnym razie nie łapie się nawet na ławkę rezerwowych. Teoretycznie nie było by w tym nic dziwnego bo jego atrybuty dalece odbiegają od normalności, ale kiedy moi środkowi obrońcy są kontuzjowani Asystent woli w środku postawić defensywnego pomocnika, albo skrzydłowego niż doświadczonego Islandczyka.

A swoją drogą - u mnie gra jako piłkarz i jako asystentKA

Sigurdsson 1 Sigurdsson 2

 

Tyle.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Makk przypiął ten temat
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...