Skocz do zawartości

Talenty w FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

1. Definicja talentu: Zawodnik musi być młody (góra 24 lata; wyjątek - zawodnicy z egzotycznych krajów, o których nikt nie słyszał IRL), co najwyżej lokalnie znany, tani (maksymalnie 1M euro) i bardzo utalentowany (po 2-3 latach treningu albo od razu nadaje się do gry nawet w silnych klubach).

 

2. Format wpisu: We wpisie należy stosować następujący format:

 

- wersja bazy danych - [imię] [nazwisko] (dokładnie - sprawdzenie w FM nie boli!!) - [narodowość] - [wiek] - [pozycja] (format polski) - [klub] (z początku gry) - [cena zakupu] (razem z walutą...) - [krótkie uzasadnienie]

 

3. Uzasadnienie jest koniecznym elementem wpisu. Proszę NIE zamieszczać screenów - to fajna rzecz, ale serwery są niestabilne, pliki są kasowane, a darmowy hosting ograniczony czasowo.

 

4. Wpisując nową propozycję należy najpierw sprawdzić, czy dany zawodnik znajduje się już na liście. Dublowanie wpisu jest dozwolone tylko wtedy, gdy nowy wpis uzupełnia informacje brakujące we wpisie oryginalnym.

 

5. W jednym poście można zaproponować co najwyżej trzech zawodników.

 

6. Wpisy w tym temacie będą co jakiś czas kasowane/edytowane.

 

7. Zaśmiecanie tego tematu będzie powodowało wyciągnięcie konsekwencji regulaminowych.

Odnośnik do komentarza

Baza oficjalna w wersji 7.0.0

 

 

Mika Aaritalo - Finlandia - 21 lat - OP LŚ, N Ś - TPS - 140 tys. zł - spory potencjał i już w takim wieku umiejętności, szkolony w piłkarskiej szkole Aston Villi, do tego cena bardzo atrakcyjna. (Sensei)

 

Mikhail Afanasiev - Białoruś - 20 lat - OP PLŚ - MTZ-Ripo - 200 tys. euro - no tego człowieka to już chyba przedstawia nie trzeba przedstawiać. Sprowadźcie, a sami zobaczycie. (Cygan)

 

Alejandro Sanchez Fernandez Alex Fernandez - Hiszpania - Lat 18 - NŚ - 100tys euro - Talent jakich mało u mnie w Cordobie już w pierwszym sezonie dostał 2 miejsce w plebiscycie na najlepszego młodziana w Hiszpanii, w następnym sezonie wygrał ten "Award"... Dostępny za 100tys euro, bo nie ma profesjonalnego kontraktu z Toledo...

Statsy Fernandeza w 3 sezonie gry...

 

Coke Andjuar - Hiszpania - 17 lat - O/DBP L - Rayo - za darmo - reprezentant hiszpańskiej drużyny do lat 19, warto się postarać i nie sprzedawać tego zawodnika, gdyż szybko rzucają się na niego większe kluby. (Sensei)

 

Omar Andrade - Peru - 17 lat - N Ś - bez klubu - za darmo - już w tym wieku jest powoływany do reprezentacji . Dobrze zapowiadający się napastnik. (toto_poznan)

 

Andrei - Brazylia - 18 lat - OP Ś - Most - 22 tys. euro - młody, świetnie wyszkolony technicznie Brazylijczyk, już na początku ma niezłe umiejętności - Podania [19], Strzały z dystansu [16]. Słaby fizycznie, ale jest młodziutki. (Gucio25)

 

Sergio Arias - Meksyk - 18 lat - BR - Tapatio - 700 tys. zł - moim zdaniem jeden z największych talentów w FM na bramce. (Sensei)

 

Gerson Baca - Honduras - 23 lata - OP PLŚ - Olimpia (HON) - 50 tys. zł - jest znakomicie wyszkolony technicznie. Jest również świetnym dryblerem. (elcule)

 

Gregor Balazic - S?owenia - 18 lat - DP Ś - Svoboda - za darmo - bardzo szybko rosną mu umiejętności, w wieku 17 lat zadebiutował w seniorskiej reprezentacji. (Sensei)

 

Mateusz Bąk - Polska - 24 lata - BR - Lechia Gdańsk - ok. 200 tys. zł - Na pierwszy rzut oka bramkarz jak bramkarz i na dodatek jeszcze z drugiej ligi. Ale kto tak myśli to się myli... Po treningach jeszcze w pierwszym sezonie jest nie do pokonania. Broni rzuty karne! Grając Lechią już w drugim sezonie zgłaszał się po niego Bayern Monachium! Mała uwaga. Wartość jego to 200 tys. zł ale za tą sumę trudno go wyciągnąć z Lechii, więc trzeba wyłożyć troszkę więcej. Mimo to się opłaca. (Buba_pmi)

 

Leon Best - Irlandia - 20 lat - N - KLUB??? - 300 tys. euro - dobry napastnik, u mnie w Southampton wskoczył do składu gdy moich trzech najlepszych napastników miało kontuzje i zadomowił się w nim na dobre. Gra razem z Rasiakiem w ataku i po prostu jest dobry. (Freestyle)

 

Sebastian Botero - Kolumbia - 20 lat - DP Ś - Medellin - 130 tys. euro - świetny pomocnik, gra dobrze zarówno w ofensywie jak i defensywie. Potrafi rozdzielać piłki (błyskotliwość - 20), nie odpuszcza też w odbiorze (agresja - 20). Do tego perfekcyjnie gra głową. Jego jedyne słabości to drybling i szybkość. Przechodzi do ligi polskiej. (fmklik)

 

Jeffrey Bramer - Holandia - 19 lat - BR - Go Ahead Eagles - 12 tys. euro - jeden z najlepszych bramkarzy w grze. Sprawdzi się w każdym klubie (nawet w Chelsea). Wysokie statsy bardzo szybko rosną. (edson1)

 

Rok Buzeti - Słowenia - 19 lat - O P - Maribor - 260 tys. zł - świetny młody piłkarz. Szybko się uczy i pięknie gra. Sprowadziłem go do Lechii Gdańsk gdy byłem już w I lidze i od pierwszego meczu nie zawodzi... Jest wart każdej kwoty. (Buba_pmi)

 

Sherman Cardenas - Kolumbia - 16 lat - OP PŚ - Bucaramanga - 800 tys. euro - bardzo młody, a zarazem piekielnie utalentowany Kolumbijczyk, jest dobrze wyszkolony technicznie (14), potrafi uderzyć z dystansu (16), umie dobrze podać piłkę (15). świetnie się nadaje już na starcie gry do pierwszego składu jakiegoś średniaka takiego jak Wigan czy też Nantes. W Ajaxie po 1,5 roku gry jest moim kluczowym zawodnikiem. (SyZtem)

 

Brayan Jose Castillo - Chile - 18 lat - O LŚ- Santiago Wanderers - 75 tys. euro - w poszukiwaniu środkowego obrońcy do Korony udałem się do Ameryki Południowej. Po żmudnych poszukiwaniach trafiłem na tego oto zawodnika i od razu wiedziałem, że moje poszukiwania dobiegły końca. Mimo młodego wieku gracz ten imponuje odbiorem (20), a do tego świetnie podaje (18). Dodatkowo potrafi czytać grę (15) i doskonale się ustawiać (15) wskutek czego zawsze jest tam, gdzie być powinien. Po odbiorze świetnym podaniem bardzo często tworzy sytuację z kontry. Polecam. (roto)

 

Mauricio Castro - Honduras - 25 lat - DP Ś - Motagua - 80 tys. zł - ten filigranowy pomocnik to jeden z największych, mimo 25 lat, wciąż jeszcze talentów piłki środkowoamerykańskiej. Jeszcze bez występów w kadrze, ale co się odwlecze... O wygraną będzie walczył od 1 do 95 minuty. Bardzo dobrze się ustawia. Z równowagi nie wyprowadzi go nawet wystąpienie naszego premiera. Wyśmienity do polskiej ligi. (elcule)

 

Oswaldo Chaurant - Wenezuela - 23 lata - OP PLŚ - Deportivo Tachira - 20 tys. zł - aż się zdziwiłem, że tak dobry piłkarz zgodził się przejść do 2 ligi polskiej. Trudno mi wskazać, w czym jest najlepszy, gdyż wszystkie atrybuty ma porównywalne ? trochę treningu powinno wykryć jego ukryte talenty. (elcule)

 

Cicero - Brazylia - 22 lata - OP Ś - Figueirense - za darmo (prawo Bosmana) - już na początku gry będzie wzmocnieniem dla każdej drużyny świata. Technika (18), gra głową (19), strzały z dystansu (17), podania (18), wykańczanie akcji (19), drybling (17), to jego główne cechy. Idealnie nadaje się na rozgrywającego. (vanNistelrooy)

 

Mateusz Cieluch - Polska - 19 lat - OP PŚ, N Ś - Jagiellonia - CENA??? - moim zdaniem wielki talent, bardzo kreatywny i szybki. U mnie gra w napadzie razem z Tyczkowskim i mam najwięcej bramek strzelonych w lidze. Może również występować na środku pomocy. (Timi...)

 

Coelho - Portugalia - Lat 16 ? 250 tys. euro - W pierwszym sezonie nie ma co o nim marzyc Inter go nie sprzeda... Potem zaś mądre głowy oddają go za grosze, a chłopak jest WonderKid i co chwilę wskakują mu statystyki... Jeden z najlepszych transferów do zrobienia...

 

Juan Elias Cominges - Peru - 22 lata - OP PŚ/N Ś - Estudiantes (LP) - 150 tys. euro - znakomity piłkarz, już w debiucie strzelił 2 bramki, w pierwszym sezonie w 16 meczach 13 bramek. Niestety często łapie kontuzje. (man_iac)

 

Rinaldo Cruzado - Peru - 22 lata - P LŚ - Alianza Lima - 1 mln euro - doskonały pomocnik. Potrafi świetnie zwodzić (12), uderzać z dystansu (19), ma wspaniała technikę (17), jest bardzo zdeterminowany (16), raczej nie przegra w pojedynkach siłowych (17), i w dodatku doskonale podaje (17) i egzekwuje rzuty karne (17). Jeżeli kogoś nie stać na wykupienie Cruzado, można poczekać do dnia 31.12.07, kiedy można podpisać z nim kontrakt na prawie Bosmana. Bez problemów przechodzi do polskiej ligi. (vanNistelrooy)

 

Piotr Czapliński - Polska - 18 lat - BR - Jagiellonia - 20 tys. zł. - Po roku wart nawet do 5 mln złotych. U mnie w Jagiellonii został wybrany najlepszym bramkarzem Ligi Mistrzów i bramkarzem roku na świecie (3 sezon). Dzięki jego interwencjom wygrałem LM. W finale z Milanem wybronił 3 rzuty karne. Naprawdę polecam do każdego klubu. (maly9)

 

Mikael Dahlberg - Szwecja - 20 lat - N Ś - GIF Sundsvall - za darmo - na początku gry gra w szwedzkim klubie i jest uważany za talent w zespole jednak ma już mało ważny kontrakt. Tak więc gdy zaczynamy grać w FM 07 jest on dostępny za darmo, czyli około 1.12.2006 przyjdzie do nas na prawie Bosmana za 0 zł. Talent sprawdziłem w Realu podczas grania w FM 06 i spisywał się wyśmienicie! W nowej wersji menadżera również nie nawalił i szybko mu rosną umiejętności, a strzela bardzo ciekawe bramki. (diego44)

 

Dante Bonfim Costa Santos - Brazylia- 22 lata - O LŚ - Lille - 350 tys. zł - po kupnie wszystkie atrybuty techniczne ponad 10 (odbiór nawet 20). (kondzik123)

 

Steven Defour - Belgia - 18 lat - OP Ś - Standard Liege - 90 tys. euro - Fantastyczny środkowy pomocnik, wielki potencjał, scout zreferował mi raport w którym napisał, że ma potencjał by być 2 razy lepszym zawodnikiem niż John Obi Mikel (grałem Marsylią). Wypożyczyłem go do drugoligowego Metzu i tam został mianowany najlepszym zawodnikiem ligi oraz piłkarzem roku Metz wg kibiców! Już na początku świetne staty, jak się rozwinie jest jeszcze lepszy, zgłasza się po niego Real, Man Utd i Milan! Podpora reprezentacji Belgii. Brać bez słowa, sprawdzi się - zapewniam. (szymek_iława)

 

Spas Delev - Bułgaria - 16 lat - OP/N Ś - Pirin - 10 tys. zł - Ma się jeszcze czego uczyć, ale warto go mieć u siebie w klubie. Gram teraz Zagłębiem Lubin i w rezerwach właśnie Spas dzieli i rządzi. (Buba_pmi)

 

Erick Delgado - Peru - 24 lata - BR - Sporting Cristal - za darmo (prawo Bosmana) - bramkarz idealny. 15 występów w reprezentacji Peru robi swoje. Mimo dość młodego wieku potrafi wyśmienicie bronić. Charakteryzuje się doskonałym refleksem (18), piąstkowaniem i chwytaniem (17), świetnymi, celnymi wykopami (18) a także doskonałą skocznością (18) i siłą (17). Również bez problemu przechodzi do naszej rodzinnej ligi. Będzie wzmocnieniem dla każdego zespołu - nie ważne, czy to Manchester Utd, czy Wisła Kraków. (vanNistelrooy)

 

Javier Fabricio Delgado - Ekwador - 25 lat - O Ś - Tecnico Universitario - 40 tys. zł - pewnego dnia postanowiłem poprosić Joffre Davida Guerrona, by polecił mi kogoś do ekipy. On odrzekł, że zdecydowanym wzmocnieniem będzie właśnie Delgado. I nie mylił się. Ten zawodnik znakomicie kryje i odbiera piłkę. Kolejną jego zaletą są znakomite, celne podania. Jest wytrzymały, świetnie przewiduje, gdzie się ustawić. Bez problemów przejdzie do ligi polskiej. (elcule)

 

Pape Pate Diouf - Senegal - 20 lat - N Ś - Molde - ok. 1 mln euro - ma zadatki na napastnika wysokiej klasy, doskonała gra głową i wykończenie, jest typowym egzekutorem. Co najważniejsze jest młody i stale podnosi swoje umiejętności, po dobrym treningu nadaje się do czołowych klubów. (Tomasboy)

 

Marko Dinjar - Chorwacja - 20 lat - P LŚ, OP L - Osijek - CENA??? - po odpowiednim treningu super lewoskrzydłowy. W polskiej od razu wielka gwiazda. (Jaworinho)

 

Armand Djerabe - Czad - 25 lat - O Ś - Coton Sport - 140 tys. zł - jeden z najbardziej utalentowanych defensorów wciąż grających w Afryce. W reprezentacji kraju ma pewne miejsce. Znakomicie gra głową, świetnie kryje. Jest bardzo sprawny, co jest zaletą większości piłkarzy z Czarnego Lądu. (elcule)

 

Giovanni Dos Santos - Meksyk - 17 lat - OP PLŚ - FC Barcelona - ok. 1 mln euro - pewnie niejeden z was słyszał juz o nim lub oglądał filmiki, został wybrany razem z Andersonem z FC Porto najlepszym graczem ostatnich MŚ U-17. Może statsy nie powalają, ale gra dobrze. Daje mu szanse na drugie polowy juz w pierwszej drużynie i spisuje się bardzo dobrze. (modlich)

 

Donis Escobar - Honduras - 26 lat - BR - Olimpia - 18 tys. euro - bardzo dobrze spisuje się na przedpolu, oceny to 7-8 co mecz. Oczywiście zdarzają mu się słabsze występy, ale jak na polskie realia jest bardzo dobry. (Timi...)

 

Elton - Brazylia - 21 lat - WN Ś- Legia (wypożyczony z klubu Iraty SC) - ok. 300 tys. euro - przyspieszenie, szybkość, strzały z dystansu i wykańczanie akcji 15, technika 17, drybling 19! Polecam. (Jaworinho)

 

Krzysztof Filipek - Polska - 21 lat - OP PŚ - Śląsk Wrocław - 400 tys. zł - jeden z największych talentów polskiej piłki. W przyszłości może się okazać drugim Jackiem Krzynówkiem czy Kamilem Kosowskim. Drybluje jak "Kosiarka", bije rzuty wolne jak nie przymierzając "Krzynio." Potrafi jedną akcją rozstrzygnąć losy meczu, znakomicie gra bez piłki. Jedyną wadą jest dość wysoka cena, jaką sobie za niego dyktuje Śląsk. (elcule)

 

Fernando Forestieri - Argentyna/Włochy - 16 lat - OP/N Ś - Genoa - 625 tys. euro - Można go wyrwać dopiero zimą 2007. Zawodnik u mnie występujący na pozycji ofensywnego pomocnika. Wybiera reprezentacje Argentyny (w rzeczywistości gra dla Italii, uczestniczył na jesień w el. ME U-17). W mojej Kopenhadze świetnie sobie radzi, ale myślę, że nadaje się również do większych klubów. Atrybuty, szczególnie ofensywne, na bardzo wysokim poziomie. Gorzej z obroną, ale on ma kreować, a nie bronić. (Yorke)

 

Lautaro Formica - Argentyna - 20 lat - O/DBP/P L - Spezia - za darmo - ogromny talent, bardzo szybko się rozwija, u mnie w wieku 21 lat już zgłaszają się po niego kluby pokroju Valencii czy Deportivo. (Sensei)

 

Cosmin Frasinescu - Rumunia - 21 lat - O Ś - Gloria - 70 tys. euro - to samo co w FM 2006, świetny odbiór, krycie, gra głową i rzuty karne. Nic tylko kupić, bo gra świetnie. Jedyna wada - niekiedy głupie faule. (Gucio25)

 

Krasen Georgiev - Bułgaria - 17 lat - N Ś - Loko Płowdiw - 8 tys. euro - młody utalentowany snajper. Maszyna do strzelania bramek. Jest receptą na problemy kadrowe, klub niższych lig. Chętnie przechodzi do polskiej ligi. Jest bardzo tani. (edson1)

 

Joffre David Guerron - Ekwador - 21 lat - DP Ś - Aucas - 140 tys. zł - spory talent, u mnie już zdążył zadebiutować w reprezentacji i strzelił bramkę, szybko się rozwija, bardzo szybki i dysponujący kapitalnym strzałem z dystansu. Atrybuty. (Sensei)

 

Kamil Grosicki - Polska - 18 lat - OP/N Ś - Pogoń Szczecin - 50 tys. zł - już w drugim sezonie gra wyśmienicie. Dobrze nam znany z Football Managera 2006 w tej edycji jest jeszcze lepszy. Najlepiej sprawdza się jako odgrywjący. Ze świetną techniką, przyspieszeniem, dryblingiem potrafi nieźle namieszać obrońcom. (nox)

 

Adrian Gudewicz - Polska - 19 lat - O/P/OP P - Jagiellonia Białystok - 6 tys. funtów - Jeżeli szukacie zawodnika na prawą flankę do każdego niemal klubu to Adrian będzie znakomity, mimo młodego wieku może zajmować miejsce na całej prawej stronie boiska, co więcej wszędzie spisuje się znakomicie. Przechodzi nawet do słabo znanych klubów (np. 3 liga hiszpańska). W moim Cerro Reyes mimo młodego wieku podstawa na prawej obronie lub pomocy. Gudewicz jest dość szybki (12) i charakteryzuje się wysokim przyspieszeniem (12), nieźle kryje (11) i odbiera piłki (12), ma dobre dośrodkowania (13) i drybling (12), technicznie też nie odbiega od innych (11). Polecam gorąco. (Muminas)

 

Brad Guzan - USA - 21 lat - BR - Chivas USA - 500 tys. zł - Kolejny wielki talent na bramce. (Sensei)

 

Hernani - Brazylia - 22 lata - LB, O ?Ś- Korona Kielce - ok. 800 tys. euro - sprawdzałem go w mocnych ligach - Primera Division, Premier League, Bundesliga - grał bardzo dobrze. (Jaworinho)

 

Robert Hirsz - Polska - 16 lat - N - Lechia Gdańsk - ok. 400 tys. zł - W Lechii Gdańsk U-18 grał znakomicie. W drugim sezonie grał już w pierwszym składzie. Już w drugim sezonie zgłaszało się po niego m.in. CSKA Moskwa! (Buba_pmi)

 

Vyacheslav Hleb - Białoruś - 23 lata - P/OP PŚ, N Ś - MTZ-Ripo - 400 tys. euro - młodszy brat Aliaksandra Hleba z Arsenalu. Niezwykle utalentowany i chętnie przechodzi na wypożyczenie do Legii czy Wisły Kraków. Idealny do polskiej ligi i średnich europejskich klubów - próbowałem go w Portsmouth i HSV, sprawdził się doskonale. (Jaworinho)

 

Damir Horvat - Serbia - 21 lat - OP LŚ, N Ś - Nowy Sad - 8 tys. euro - może nie zachwyca atrybutami, ale brameczki sieka jedna za drugą. W polskiej lidze dzieli i rządzi w ataku. Po roku wart 300-400 tys. euro. (WielkiGonzo)

 

Abbe Ibrahim - Togo - 20 lat - N ?Ś- bez klubu - za darmo - piekielnie szybki i skuteczny napastnik. Często podaje do lepiej ustawionych partnerów. Przechodzi do polskiej ligi bez problemu. (fmklik)

 

Ismael - Hiszpania - 16 lat - BR - Rayo - za darmo - bardzo utalentowany bramkarz, z ogromnym potencjałem, już na początku posiada bardzo dobre atrybuty chwytania, gry jeden na jeden oraz refleksu. Problemem może być jednak sprowadzenie tego zawodnika, zawodnik ten raczej chce przechodzić wyłącznie do większych klubów. (Sensei)

 

Szymon Kaźmierowski - Polska - 19 lat - N Ś - Groclin - 200 tys. euro - jest go bardzo ciężko wykupić z Groclinu, aczkolwiek warto i to bardzo. świetny zmieniik, mnóstwo bramek zdobywa jak na tak młody wiek. (dj_adamus)

 

Sergey Kisliy - Białoruś - 18 lat - N - MTZ-Ripo - 600 tys. euro - 1 występ w młodzieżówce Białorusi. Imponuje Determinacją [16] Wykańczaniem akcji [15] i Sprawnością [15]. Kisliy również jest talentem z FMa 06 (Smazu)

 

Sergey Kislyak - Białoruś - 18 lat - DP, P LŚ - Dynamo Mińsk - 900 tys. zł - znakomity defensywny pomocnik!! Od razu z powodzeniem może grać w klubach takich jak Legia i Wisła. Po roku treningu nadaje się do najmocniejszych lig, średnich klubów. Gra w reprezentacji młodzieżowej swojego kraju (brajek)

 

Marko Knezevic - Serbia - 17 lat - BR - Partizan - 425 tys. euro rekompensaty - rewelacyjny bramkarz. Przyszłość każdej drużyny, w której gra. Regularnie powoływany do serbskiej U-21. Szybko zyskuje na wartości (po roku dają za niego 1 mln euro). (WielkiGonzo)

 

Yuriy Konshyn - Ukraina - 17 lat - O Ś, DP - Szachtar Donieck - 40 tys. zł - po pół roku terminowania w rezerwach (spóźniony na rejestrację) podstawowy zawodnik pierwszego składu Widzewa, w ciągu rundy praktycznie nie schodził poniżej 7, często dostawał 8. Sezon skończył ze średnią 7,20. Choć bramek nie strzela, skutecznie broni zespół przed ich stratą, co ważne - czysto, żółte kartki łapie sporadycznie, czerwona mu się nie trafiła jak dotąd. Pod koniec sezonu 2006/07 trafił do młodzieżowej reprezentacji Ukrainy. Ma szanse rozwinąć się w zawodnika przynajmniej europejskiej klasy. (Kartvel)

 

Leonid Kovel - Białoruś - 20 lat - N - Dynamo Mińsk - 500 tys. euro - świetny napastnik! 4 występy w reprezentacji Białorusi, strzelił jedną bramkę. Statystyki typowego polskiego II ligowca, ale po sezonie najlepszy piłkarz w Polsce (w Wiśle)! wraz z Kislyakiem tworzą zgraną paczkę. Dodam że Kovel jest też znany jako super talent z poprzedniej wersji FMa. Na początku Szybki [17] , Wytrzymały [15] i Pracowity [16] co czyni go w przyszłości dobrym piłkarzem. (Smazu)

 

Bojan Krkić - Hiszpania - 16 lat - N Ś- FC Barcelona - CENA??? - wschodząca gwiazda Barcelony. Niesamowity napastnik. Gra w Barcelonie od 9 roku życia i juz strzelił ponad 900 bramek! W FM juz w tym wieku ma niezłe statystyki, co chwile dostaje wiadomość, że został graczem meczu juniorów. Dostał szanse w meczach pre-sezonu i strzelił kilka bramek. Myślę, że jeśli się uda go ściągnąć to będzie to niezła inwestycja. (modlich)

 

Piotr Kuklis - Polska - 20 lat - OP ?Ś- Widzew Łódź - ok. 500 tys. zł - regularna gra w podstawowym składzie ujawniła jego talenty w rozgrywaniu i przyczyniła się do aż ośmiokrotnego wzrostu wartości zawodnika - po roku jest wart już 4 mln zł. Za wadę można uznać dużą ambicję gracza, który nie jest zainteresowany pozostaniem w łódzkim klubie i zatrzymanie go jest dużym wyzwaniem. Jeśli jednak kupisz go do silniejszego klubu - powinien łatwo wywalczyć miejsce w składzie. (Kartvel)

 

Jan Kysela - Czechy - 19 lat - N Ś - Banik Ostrava - 240 tys. euro - pozyskałem go do Korony w połowie sezonu za namową mojego czeskiego trenera. Strzelił 12 bramek w 7 meczach, potem niestety złapał kontuzję co mu popsuło statystyki do końca sezonu, ale na początku drugiego zadebiutował już w kadrze narodowej. (Cay)

 

Kevin Larsen - Norwegia - 20 lat - O/P/OP L - Lyn - 700 tys. euro - świetne staty w tak młodym wieku. Po odpowiednim treningu wielka gwiazda. (Jaworinho)

 

Paweł Linka - Polska - 20 lat - BR - Lech Poznań - 100 tys. zł - dobry bramkarz, szybko zyskujący na wartości. (toto_poznan)

 

Zlatan Ljubijankic - Słowenia - 22 lata - N Ś - Domżale - 2,75 mln zł - bardzo skuteczny napastnik, przechodzi do średnich i słabszych klubów (zanpol)

 

Mikael Lustig - NARODOWOŚĆ??? - 19 lat - O P - GIF - 50 tys. euro - jak na swój wiek ma niezłe staty,, a po sezonie to już w ogóle. Po półtora sezonu sprzedałem go do FC Kopenhaga za 1.5 mln euro. Opłaca się. (white)

 

Klaudiusz Łatkowski - Polska - 21 lat - O L - KLUB??? - 20 tys. euro - extra lewy obrońca , po pierwszym sezonie najlepszy lewy obrońca w lidze. Małe pieniądze,, a talent jakich mało! (kyczy51)

 

George Maduna - RPA - 17 lat - O Ś - Tuks - 10 tys. zł - może na początku jego atrybuty nie powalają na kolana, jednak ten olbrzym z Pretorii jest jednym z największych talentów swego kraju. Bardzo szybko trening daje rezultaty i atrybuty tego młodzieńca rosną. Warto go sprowadzić i wytrenować. (elcule)

 

Maicosuel - Brazylia - 19 lat - OP PŚ - Parana - 450 tys. euro - świetny zawodnik. U mnie gra na prawej pomocy i spisuje się bardzo dobrze, nie ma dla niego straconych piłek, strzela ładne bramki, wart swojej ceny, klub sprzeda go nawet taniej. (marcin0103)

 

Stefan Maierhofer - Austria - 24 lata - N Ś- Bayern II - ok. 1 mln euro - austriacki Jan Koller (202 cm wzrostu) mimo swej postury jest sprawny i w miarę szybki, gra głową jak jego bardziej znany kolega z Czech, jest jednak od niego trochę słabszy fizycznie. Może jego współczynniki nie porażają, ale swoje gra, gole strzela, polecam jak najbardziej do europejskich średniaków. (elcule)

 

Patryk Małecki - Polska - 18 lat - N Ś - Wisła - ok. 350 tys. euro - Młody zawodnik, który wie jak należy skutecznie wykańczać akcje. Jego błyskotliwość, gra głową, szybkość + pracowitość czynią z niego prawdziwego egzekutora. Nie wspomnę juz nawet o jego zwinności, która pozwala przemknąć obok obrońców i strzelić bramkę. Szybko się rozwija, po 2-3 latach prawdziwa gwiazda. (cafe)

 

Diego Irineo Marangon - Brazylia - 19 lat - OP L - Nacional (AM) - 250 tys. euro - młody, szybki, nienaganny technicznie, a przede wszystkim zdeterminowany, bez problemu przeszedł do Legii i szybko wykopał Kiełbowicza z jedenastki. (Redguard)

 

Artur Marciniak - Polska - 18 lat - O/P/OP PŚ - Lech Poznań- 2,5 mln zł - młody, wszechstronny. Może grać w obronie i pomocy. Swoimi rajdami potrafi odwrócić losy meczu. Z dobrym przyspieszeniem, doskonałą techniką i dryblingiem. Pytał już o niego Sporting Lizbona, Benfica i Wigan. Na dzień dzisiejszy jest moim kluczowym zawodnikiem. Prawa flanka jego. (nox)

 

Radosław Matusiak - Polska - 24 lata - WN Ś - Bełchatów - ok. 900 tys. euro - co tu dużo gadać, zobaczcie jego staty. świetny do ligi polskiej, sprawdził mi się także w Bundeslidze i Primera Division. Naprawdę warto. (Jaworinho)

 

Kevin Mensah - Dania/Ghana - 15 lat - N - Viborg - CENA??? (rekompensata) - bardzo dobry młody napastnik, obdarzony wielką szybkością (13), przyśpieszeniem (15) i dobrym wykańczaniem akcji (11). Jak na swój wiek ma dobre atrybuty, trudno go wyciągnąć z macierzystego klubu. Jego ulubionym klubem jest Man Utd i tam przejdzie na pewno, do Ajaxu zaś niechętnie. Posiada ulubione zagrania: plasowane strzały, gra pod publiczkę, wychodzi do przodu. (Yorke)

 

Vuyo Mere - RPA - 22 lata - O/DBP P - Sundowns - 450 tys. euro - po sprzedaży Błaszczykowskiego musiałem poszukać wzmocnień na prawej stronie boiska. Wycieczka do RPA okazała się bardzo owocna, gdyż znalazłem tam istny afrykański diament. Jako dowód może powiem to, że wygryzł Baszczyńskiego z pierwszej "11". (roto)

 

Nikolay Mihaylov - Bułgaria - 18 lat - BR - Levski Sofia - 160-300 tys. euro - po kilku latach jeden z najlepszych bramkarzy w grze. (Jaworinho)

 

Rene Mihelic - Słowenia - 18 lat - OP LŚ - Maribor - 60 tys. euro - po 6 meczach z ławki wykorzystał sytuację, jaką była kontuzja Zieńczuka i więcej do podstawowego składu go nie wpuścił. (man_iac)

 

Nicolas Millan - Chile - 14 lat - N Ś- Colo Colo - za darmo - bardzo młody zawodnik, super statsy jak na jego wiek, ściągam go do młodzików Barcelony i wiążę z nim wielkie nadzieje. Atrybuty. (modlich)

 

Gualberto Mojica - Boliwia - 22 lata - OP Ś - Jorge Wilstermann - 50 tys. zł - chyba największy talent boliwijskiej piłki. Jeszcze bez występów w reprezentacji, ale sądzę, że niedługo się pojawią. Pomimo swej pozycji na boisku, dobrze wyrzuca piłkę z autu. Odbiera futbolówkę przeciwnikom niczym Makelele. Strzela z wolnych jak Juninho Pernambucano. Technikę ma niczym boliwijska wersja Ronaldinho. Po prostu cud, miód i orzeszki. (elcule)

 

Lebohang Mokoena - RPA - 20 lat - OP/N Ś - Orlando Pirates - ok. 350 tys. euro - wielki talent juz z FM 2006. W FM 2007 ściągnąłem go do Barcelony i godnie zastępuje kontuzjowanego Ronaldinho, niesamowite rajdy no i potrafi świetnie dograć. Strzela bramki w Primera Division wiec na inne ligi tez będzie dobry. (modlich)

 

Adrian Napierała - Polska - 24 lata - O/DP Ś - Jagiellonia - ok. 100 tys. euro - najlepszy obrońca polskiej ligi po sezonie. (Jaworinho)

 

Tomas Necid - Czechy - 17 lat - N Ś - Slavia Praga - 250 tys. euro - Zawodnik fenomenalny. Może od razu, mimo swojego wieku, grać z powodzeniem w takich klubach jak Legia czy Wisła. Po 2-3 latach absolutna gwiazda każdego zespołu. Gram Wisłą 3 sezon, a pytają się o niego kluby takie jak Celtic, Lyon czy Milan. W 100 meczach strzelił łącznie 105 bramek. (leon9921)

 

Marcin Nowacki - Polska - 26 lat - OP Ś - Groclin - 150 tys. euro - może niemłody, może już znany, ale zawodnik pierwsza klasa. Technika (15), strzały z dystansu (15), rzuty wolne i karne (15), oraz podania (15) to jego specjalność. Będzie poważnym wzmocnieniem każdego zespołu OE, ale myślę, że w takich ligach jak Premiership czy Seria A spisywałby się bez zarzutów. (vanNistelrooy)

 

Konrad Nowak - Polska - 21 lat - OP/N Ś - Jagiellonia Białystok - ok. 50 tys. zł - dobry napastnik do polskich klubów i zespołów zagranicznych z najniższych lig. Cechuje go duża skuteczność, nie ma zbyt wielu okazji w meczu, ale jeśli już ma dobrą okazje to zazwyczaj umieszcza piłkę w siatce. (krzyśko)

 

Giorgi Oniani - Gruzja - 23 lata - O Ś - Olimpi Rustawi - 90 tys. zł - jeden z największych talentów gruzińskiej piłki. Etatowy reprezentant kraju. Mimo niezbyt wysokiego, jak na obrońcę wzrostu, dobrze gra głową. Nieźle ustawia się i kryje. Jak na obrońcę jest szybki. Polecam. (elcule)

 

Tomasz Ostalczyk - Polska - 18 lat - OP/N Ś - ŁKS Łódź (lub bez klubu) - za darmo - solidny i tani (bo darmowy) napastnik do małych i średnich klubów. Z mojej Zawiszy Bydgoszcz trafił do Wisły Kraków. Podejrzewam, że lepiej by się rozwijał, jeżeli miałbym lepszą bazę treningową i lepszych trenerów. (pogon_02)

 

Kirill Pavlyuchek - NARODOWOŚĆ??? - 22 lata - O Ś - Dynamo Mińsk - 80 tys. euro - świetny środkowy obrońca za małe pieniądze. Przyjdzie do większych klubów polskich. Po 2 sezonach sprzedałem go do Herthy za 4 mln złotych! U mnie w Legii najlepszy obrońca ligi - średnia 8.23. Na starcie atrybuty ma już bardzo dobre - Gra głową [17], Skoczność [18], Siła [16], Szybkość [18]. Szybko się rozwija. (white)

 

Andriy Pereplyotkin - Ukraina - 21 lat - N Ś - Skonto Ryga - 500 tys. euro - to napastnik znany już z poprzednich wersji FM'a. I oczywiście tak samo utalentowany. Jego największymi atrybutami są szybkość i start do piłki. (Cygan)

 

Penny Diego - Peru - 22 lata - BR - Coronel Bolognesi - 200 tys. euro - po połowie sezonu wygryzł ze składu Legii Fabiańskiego, miał średnią 7.88. Po 2 sezonach najlepszy bramkarz polskiej ligi, wart był 3.1 mln euro! Biły się o niego takie kluby jak Werder, Auxerre i Wigan. (white)

 

Perlaza Jose Luiz - NARODOWOŚĆ??? - 24 lata - O Ś - Olmeldo - 50 tys. euro - solidny obrońca na polską ligę, a później i na lepsze. Trochę wolny, ale za to silny [18], skoczny [19] i wytrzymały [18]. Szybko mu wzrastają atrybuty techniczne - same 17-19! (white)

 

Ivelin Popov - Bułgaria - 18 lat - OP PŚ, N Ś - Litex - 130 tys. euro - talent czystej wody, umiejętności wszystkie w przedziale 10-15. Ma jedynie małe braki w szybkości, ale młody jest. Lepiej spisuje się na skrzydle. I jak się rozwija! (roto)

 

Oleg Poppel - Białoruś - 23 lata - O Ś, DP - MTZ-Ripo - 300 tys. zł - Sumienny obrońca. Warto go mieć w swoim klubie. (Buba_pmi)

 

Milan Prso - Serbia - 16 lat - OP PŚ - Crvena Zvezda - 325 tys. euro rekompensaty - nadzieja serbskiej piłki, świetne atrybuty fizyczne, szybko się rozwija i błyskawicznie zyskuje na wartości. Przychodzi do polskiej ligi. (WielkiGonzo)

 

Damian Raczka - Niemcy/Polska - 18 lat - O Ś - Borussia Monchengladbach - 400 tys. zł - tani, a na dodatek można go kupić już za 120 tys. zł. Przejdzie do polskiej ligi bez problemu, bo w swoim zespole jest niedoceniany. Mimo młodego wieku jego umiejętności obronne są znakomite: Krycie-15, Odbiór-20. Jedynym problemem może być jego płaca, bo żąda nawet 8 tys. zł tygodniowo (brajek)

 

Kamil Radulj - Polska - 18 lat - OP L - Korona Kielca - CENA??? - reprezentant Polski do lat 19. Kolejny z wielkich talentów w naszym kraju. Bardzo błyskotliwy, na boisku pracuje za trzech. Nie wiem, ile kosztuje, gdyż dostałem go w ramach wymiany za Łukasza Nawotczyńskiego. (elcule)

 

Rivaldo - Mozambik - 15 lat - OP LŚ, N Ś - bez klubu - za darmo - świetny młody piłkarz, duży talent, szybko mu rosną statsy - przede wszystkim techniczne. Najlepiej spisuje się jako taki cofnięty napastnik/ofensywny pomocnik. (salomon_wm)

 

Huga Rodallega - Kolumbia - 21 lat - N Ś - Atlas - ok. 900 tys. euro - panowie (być może również i panie...), przedstawiam napastnika kompletnego, nadającego się zarówno do Legii jak i Realu Madryt. As nad asy, najlepszy zawodnik LM, król strzelców ligi hiszpańskiej, angielskiej i niemieckiej (na razie tam go sprawdzałem). Cud, miód i orzeszki! (Jaworinho)

 

Junior Douglas Ross Santillano - Peru - 20 lat - WN Ś - Coronel Bolognesi - za darmo (1.1.2007) - świetny, bramkostrzelny napastnik, idealny na polską I ligę, świetnie wyszkolony technicznie, potrafi zrobić z piłką nieziemskie rzeczy. (kyczy51)

 

Ante Rukavina - Chrwacja - 19 lat - O/DBP L - Szibenik - 300 tys. euro - młody, bardzo utalentowany lewy obrońca bądź defensywny boczny pomocnik. Już na początku gry może występować w pierwszym składzie słabszych klubów. Po dobrym treningu jeden z lepszych obrońców na swojej stronie boiska. (Cygan)

 

Danilo Russo - Włochy - 18 lat - BR - Genoa - 70 tys. zł - Następny młody utalentowany zawodnik, jak widzimy Genoa puszcza go za grosze, a warto go zakupić gdyż bardzo szybko się rozwija. (Sensei)

 

Esmir Sabic - Bośnia - 17 lat - O Ś - Baulmes - 7 tys. euro - wielki talent, szybko się rozwija. (man_iac)

 

Hamdi Salihi - Albania - 22 lata - OP PŚ, N Ś - KF Tirana - za darmo - można go kupić na początku gry z wolnego transferu. Bardzo dobry zawodnik - waleczny i ambitny, gra dobrze na pomocy, jak i w ataku. Wart sprawdzenia. (marcin0103)

 

Getachew Hassan Salomon - Etiopia - 23 lata - BR - Insurance - 10 tys. zł - ma na koncie 4 mecze w seniorskiej reprezentacji kraju. Bramkarz bez wątpienia utalentowany. Znakomicie wychodzi do piłki, bez problemów ją chwyta i wykopuje. Świetnie idzie mu też gra na przedpolu. Trochę słabiej gra w powietrzu, ale nobody's perfect. (elcule)

 

Itay Shechter - NARODOWOŚĆ??? - 19 lat - N - M. Netania - 30 tys. euro - przyjdzie do klubów z Orange Ekstraklasy, ale dopiero po połowie sezonu. Super napastnik - razem z Janczykiem tworzyli super duet i strzelili razem 76 bramek! Szybko rosną mu staty - po sezonie miał drybling - 18, technika - 17 i wykańczanie akcji - 20! (white)

 

Taina Adama Soro - Wybrzeże Kości Słoniowej - 24 lata - O Ś, DP - MTZ-Ripo - 300 tys. zł - Super się spisuje w roli obrońcy. Zagrywa super piłki na pole karne i dzięki temu ma dużo asyst. (Buba_pmi)

 

Mikhail Sivakov - Białoruś - 18 lat - DBP, DP, P PŚ - BATE - 140 tys. zł - niesamowity zawodnik, już w tak młodym wieku gra w seniorskiej reprezentacji swojego kraju, do tego jego umiejętności z miesiąca na miesiąc ciągle rosną, wielka przyszłość przed tym piłkarzem. (Sensei)

 

Paul Skinner - Irlandia - 16 lat - BR - Celtic - cena nieustalona - niezły bramkarz. Popełnia błędy, ale też potrafi bronić w nieprawdopodobnych sytuacjach. Ratuje mi 20 kilka punktów w sezonie. (Seener)

 

Dawid Soldecki - Polska - 20 lat - OP LŚ - Górnik Łęczna - za darmo - młody, po pierwszym sezonie można go zgarnąć za darmo, naprawdę warto. Alternatywa dla Kiełbowicza na lewą pomoc (air86)

 

Jose Sosa - Argentyna - 21 lat - OP/N Ś - Estudiantes (LP) - 150-300 tys. euro - jest jeden mankament - ma losowane staty. U mnie wymiata, ma drybling, wolne i technikę na 17, podania i wykańczanie akcji 20, przyspieszenie 18, szybkość 17, zwinność 16. Inne staty od 10 do 15. Jeżeli uda wam się dobrze trafić, to będziecie mieli z niego ogromny pożytek. (Jaworinho)

 

Ariel Sworacki - Polska - 19 lat - O/DBP/P L - Górnik Polkowice - 7 tys. funtów - Można powiedzieć, że jest to odpowiednik Gudewicza, tyle że na lewą stronę boiska. Przechodzi nawet do klubów, których sukcesy okrył już dawno kurz i nie wiemy o nich nic oprócz tego, że napastnicy chleją w barach. Podstawa na lewej obronie w moim trzecioligowym hiszpańskim klubiku. Piekielnie szybki (16) i dobrze przyspieszający bicie serca (15) zawodnik dobrze gra zarówno w obronie jak i ataku. Zakup obowiązkowy. (Muminas)

 

Danny Szetela - USA/Polska - 19 lat - DBP PL, DP Ś, OP PLŚ - Columbus - 900 tys. zł - niesamowicie uzdolniony zawodnik, u mnie już czołowy obrońca zespołu, do tego bardzo lojalny - nie skusiły go takie kluby jak Deportivo i Valencia. Jedynym moim zdaniem jego mankamentem jest jego szybkość. (Sensei)

 

Kenny Thompson - Belgia - 21 lat - O/DBP L, DP Ś, P L?Ś- AA Gent - 650 tys. zł - znakomity zawodnik, u mnie w Rayo szaleje na lewej obronie, szybko rosną mu statystyki, co sprawia, że staje się obiektem zainteresowania większych klubów. Już zgłaszali się po niego Roma oraz Porto. (Sensei)

 

Grzegorz Tobiszewski - Polska - 19 lat - WN - Górnik Łęczna - 600 tys. euro - doskonały napastnik. Może jego statystyki nie są bardzo imponujące, ale to gracz którego naprawdę warto sprowadzić. To podobny talent do Dawida Soldeckiego, który również wyrastał w Łęcznej. (vanNistelrooy)

 

Gabrie Torje - Rumunia - 16 lat - OP P, N Ś - FCU Poli - 750 tys. euro - jak na razie jeden z największych talentów jaki widziałem w FMie. Młody, a już potrafi grać na poziomie. Sprowadzony do Górnika Łęczna w pierwszych 7 meczach zdobył 8 bramek. Zdecydowana większość atrybutów w przedziale 12-16. (KOGUT)

 

Łukasz Tralka - Polska - 22 lata - P Ś - Pogoń - 22 tys. euro - bardzo dobry był juz w FM 2006. Nie ma co się rozpisywać, 22 tys. to niedużo, a naprawdę warto go kupić. (modlich)

 

Lucas Trecarichi - Argentyna/Hiszpania - 16 lat - OP LŚ - Leganes - 26 tys. euro - To typowy zawodnik do kreowania gry. Podania - 20, kreatywność - 17, błyskotliwość - 16. Talent czystej wody za śmieszne pieniądze, dużo asyst, wszystko widzi, mało marudzi. W rzeczywistości interesował się nim Real Madryt i podobno większość klubów z hiszpańskiej czołówki, a on dalej siedzi cicho w swoim Leganes (teraz w mojej Kopenhadze). (Yorke)

 

Damian Trzebiński - Polska - 21 lat - LB , O Ś - Lechia Gdańsk - 8 tys. euro - młody, co prawda jeszcze niedoświadczony środkowy obrońca, wysoki, dobrze gra głową, świetny zmiennik. (kyczy51)

 

Michał Trzeciakiewicz - Polska - 22 lata - DP, P Ś - Jagiellonia Białystok - 50 tys. euro - wysoki (200 cm), dobrze zbudowany środkowy pomocnik. Ostoja defensywy, wymiata całkowicie środek, świetny w pojedynkach główkowych. (kyczy51)

 

Łukasz Tyczkowski - Polska - 23 lata - N Ś - ŁKS Łomża - ok. 30 tys. euro świetny napastnik, bardzo szybki, dobrze dryblujący, kończy bardzo wiele akcji i strzela dużo bramek. Szczerze polecam do małych klubów. (Timi...)

 

Sebastian Tyrała - Niemcy/Polska - 19 lat - OP/N PLŚ - Borussia Dortmund - 1 mln funtów - świetny skrzydłowy, szybko się rozwija, warto inwestować. (DJ DUD)

 

Mihail Venkov - Bułgaria - 23 lata - O LŚ - Litex - 325 tys. euro - u mnie w Wiśle spisuje się znakomicie. Jest zdeterminowany (19) i pracowity (16). W dodatku ma cechy ofensywnie usposobionego lewego obrońcy. A konkretniej : drybling (15), szybkość (14) i dośrodkowania (12). Dobrze wywiązuje się również z gry obronnej : krycie (13), oraz odbiór (13), to kolejne z jego pozytywnych aspektów gry. (vanNistelrooy)

 

Pablo Vitti - Argentyna - 21 lat - N Ś - Central - ok. 100 tys. euro - na początku gra w klubie Central i jest niedoceniany. Sprzedają go za jego wartość, czyli na przykład u mnie 120 tys. euro, a u kumpla 65 tys. euro. Na polską ligę idealny, a za 2 lata to w Man Utd wygryzie Rooney'a. (Fernando Torres)

 

Steve von Bergen - Szwajcaria, paszport Holenderski - Lat 23 - 250tys - Super obrońca, choć nie najszybszy to świetny w odbiorze i kryciu... Bardzo waleczny i świetnie się koncentruje... Dostaje najwyższe noty w lidze (ok. 7.83 ostatnio u mnie grając cały sezon).

 

Ivan Vukovic - Czarnogóra - 19 lat - N Ś - Zeta - 900 tys. euro ? młody, a ma już takie statystyki, że może spokojnie rywalizować o miejsce w pierwszym składzie dobrych drużyn europejskich. Ma wszystko co powinien posiadać rasowy napastnik. Mistrz pola karnego. (Cygan)

 

David Vzrogic - Niemcy - 17 lat - DBP L - Borussia Dortmund - 500 tys. funtów - fenomenalny DBP L, już w wieku 17 lat gra świetnie, szybko pojawił się u mnie w 1 składzie BVB. (DJ DUD)

 

Ross Wallace - Szkocja - 21 lat - O/DP/P/OP L - Sunderland - ok. 1 mln euro - wielki talent. Po kilku latach klasa światowa. (Jaworinho)

 

Marek Wasiluk - Polska - 19 lat - O Ś - Jagiellonia - 120 tys. euro - świetnie się rozwija. U mnie na razie wchodzi z ławki, ale znakomicie wykonuje powierzone mu zadania. (dj_adamus)

 

Dariusz Zawadzki - Polska - 24 lata - OP Ś - Kmita Zabierzów - 30 tys. euro - idealny do średnich i mocniejszych klubów polskich. Kupiłem go do Bełchatowa i został wybrany najlepszym transferem sezonu. (kyczy51)

 

Mariusz Zganiacz - Polska - 22 lata - P/OP Ś - Korona Kielce - ok. 900 tys. euro - bardzo dobry do ligi polskiej i słabszych klubów europejskich. (Jaworinho)

 

Bjorn Ziegenbein - Niemcy - 20 lat - OP P - 1860 Monachium - 500 tys. zł - zdolny zawodnik, spokojnie przechodzi do średnich klubów ze względu na to, iż w zespole niemieckim gra w rezerwach. (Sensei)

 

Paweł Zuk - Polska - 22 lata - O/DBP/OP L - Lechia Gdańsk - 75 tys. euro - świetny lewy obrońca jak na polską ligę, dobrze się rozwija (dj_adamus)

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor

Baza oficjalna w wersji 7.0.1

 

Stefan Babović - Serbia - 19 lat - OP Ś - OFK Belgrad - 925 tys. euro - wychowanek belgradzkiego Partizanu już na początku gry jest znakomity, niemniej jednak rozwija się bardzo szybko i przy dobrym treningu może być z niego gwiazda na skalę światową. W mojej karierze, w drugim sezonie, był najlepszym piłkarzem swojej obecnej drużyny (OFK Belgrad) ze średnią 7.34 mając na koncie 5 goli i 18 asyst. (pavlo99)

 

Adrian Bergier - Polska - 20 lat - O Ś, DP - Korona Kielce - 60 tys. zł - Kupiłem go w drugim sezonie za 60 tys. zł z Korony. W pierwszym roku nie pograł dużo, bo tylko 4 mecze w kieleckim klubie. Kupiłem go z myślą o grze w pomocy, lecz częściej grywał na środku obrony, gdzie był bardzo pewny i skuteczny w odbiorze piłki. Świetna i równa forma. Od niego zaczynam ustalać skład w defensywie. Duży talent. Minusem są jego spore wymagania finansowe. Ma u mnie, jako jedyny w klubie, najwyższą z możliwych pensji (39 tys. zł miesięcznie). (BuLa)

 

Dennis Boskailo - Szwecja - 18 lat - O PŚ - Djurgarden - ok. 200 tys. euro - tani, ale niesamowicie uzdolniony prawy obrońca. W pierwszym sezonie dobry jako zmiennik. Szybko się rozwija i łatwo wywalcza sobie miejsce w składach wielu drużyn, nawet w najsilniejszych ligach. (dragonfly)

 

Kirk Broadfoot - Szkocja - 22 lata - O Ś - St. Mirren - 300 tys. euro - Młodsza wersja Tony'ego Adamsa. Niezbyt szybki i zwinny, ale diabelnie silny fizycznie, wytrzymały, doskonały w powietrzu. Od początku sprawdza się w Premiership. Po prostu ściana. (Dawiz)

 

Patrik Burda - Szwecja/Polska - 15 lat - N - Hollviken - 7 tys. euro (rekompensata) - Na początku nie ma olśniewających atrybutów (choć przyzwoite jak na piętnastolatka), ale przy dobrym treningu i odpowiednim mentorze (u mnie Reiss) błyskawicznie się rozwija, a ma duży potencjał. Imponuje wysoką błyskotliwością, co z pewnością pomaga mu w zdobywaniu bramek, których strzela mnóstwo w młodzieżówce mojego Lecha. Zna ponadto 5 języków - w tym polski oczywiście. (fmklik)

 

Patricio Correa - Chile - 19 lat - OP L, N Ś - Cobreloa - 850 tys. zł - Sprowadziłem go do Lecha - można powiedzieć, że sprowadziłem po to, żeby konkurował z Wilkiem. I muszę przyznać, że jak na razie Wilk przegrywa. Technicznie Correa jest o wiele lepszy. Na 4 mecze ma 3 asysty i jednego gola. Polecam - do polskiej ligi na pewno się nada. (ChemicalRider)

 

Balázs Dzsudzsák - Węgry - 19 lat - OP LŚ - Debrecen - 400 tys. euro - Jest to typ nowoczesnego pomocnika ukierunkowanego na grę ofensywną. Sprawdza się zarówno jako skrzydłowy (niezła szybkość i dośrodkowania) jak i w roli pomocnika grającego bezpośrednio za napastnikami. Potrafi kreować grę partnerom, jak i sam wykończyć akcje celnym strzałem, zwłaszcza z dystansu. Testowany w średniakach europejskich (Leeds), jak i w lepszych klubach (Juventus, Ajax). (Jorgus Muriniasty)

 

David Edgar - Kanada/Anglia - 19 lat - O Ś, DP - Newcastle United - 1.6 mln zł - to bardzo dobry zawodnik warty wydania niemałej sumy. U mnie w Newcastle już w pierwszym sezonie wygryzł ze składu Kierona Dyera i został wybrany do jedenastki roku Premiership. (zice)

 

Geoffrey Jourdren - Francja - 20 lat - BR - Montpellier - 90 K Euro. Spory talent za małą kasę. Powoli wprowadzam go do pierwszego zespołu i jeszcze mnie nie zawiódł, w 5 meczach średnia ocen 7,40 i puszczone dwie bramki. A w zespole rezerw grającej w Segundzie miał średnią 7,68. Idealne wzmocnienie dla słabszego zespołu.

 

Willie John Kiely - Irlandia - 18 lat – N Ś - Aberdeen - ok. 300 tys. euro - Na początku wystawiony do wypożyczenia(wartość początkowa ok.70 tys. funtów), chętnie przejdzie na loan do niższej ligi szkockiej, tam - maszynka do awansów (sezon w Arbroath 33mecze/28goli). Młody, niezły fizycznie i skuteczny. Łatwy do wykupienia przez kluby z lig angielskich, świetnie się rozwija.

 

Adam Kokoszka - Polska - 19 lat - O Ś - Wisła Kraków - ok. 400 tys. euro - u mnie w Wiśle bryluje na środku. Wprawdzie nie ustrzega się błędów, ale rozwija się wyśmienicie. (Pudel)

 

Gaston Machin - Argentyna - 23 lata - PP - Independiente - 650 k euro. Bardzo dobry skrzydłowy, notuje wiele asyst i bramek, ma doskonały przegląd pola i dobry drybling. Materiał na znakomitego pomocnika.

 

Francisco Merida Perez - Hiszpania - 16 lat - OP LŚ - Arsenal Londyn - 400 K Euro. Niezwykle utalentowany pomocnik, obdarzony znakomitą techniką, świetnie rozgrywa piłkę. W wieku 18 lat przebił się u mnie do pierwszego zespołu w Realu Madryt i zawsze gdy dostaje szanse gra na wysokim poziomie.

 

Javier Molina - Peru - 20 lat - O Ś - America Cochahuayco - 50 tys. euro - Zawodnik wypatrzony w peruwiańskiej młodzieżówce U-20. Szukałem utalentowanego "rodaka" mogącego grać na środku obrony. Javier wyróżnia się niemalże perfekcyjnym odbiorem piłki [19], świetnym wykonywaniem rzutów rożnych [19] i niezłą grą głową [13]. Nie jest może wysoki, ale przy jego skoczności [14] trudno go przelobować. Do tego przejawia dużą chęć do gry [Determinacja 16, Pracowitość 13, Waleczność 14]. Czasami potrafi podjąć złą decyzję [8] oraz czasem może zagrać zbyt ostro [Opanowanie 8], lecz mimo to uważam, że warto w niego zainwestować. (Vetr)

 

Adrian Olegov - Bułgaria - 20 lat - O PŚ, DBP P - Wichyr - 10 tys. euro - Kupiłem go do swojej Jagiellonii Białystok na początku kariery. Już na samym początku grał dobrze, a im dalej tym lepiej (jak wino). Wystawiam go na prawej obronie, gdzie dzieli i rządzi z doskonałym Adrianem Napierałą. Skoro przeszedł do Jagi to powinien przejść do każdego klubu. Niestraszne mu pojedynki z Wisłą, Legią i innymi mocarzami w których to gra na ocenę nigdy niższą niż 7 (bardzo często 8). Atrybuty i tak doskonałe wzrastają mu wraz z biegiem czasu. Obecnie po 3 sezonach jest wart 800 tys. euro. Dodam, że doskonale wykonuje rzuty wolne. (michaelr)

 

Mariusz Sacha - Polska - 18 lat - OP PL, N - Podbeskidzie - 300 tys. euro - po prostu talent pierwsza klasa... W drugim sezonie chłopak wymiata w Wiśle Płock (16 goli, wicekról strzelców, najskuteczniejszy zawodnik Nafciarzy). Jego największe zalety to Technika [15], Determinacja [16], Błyskotliwość [15], Naturalna sprawność [15] i Szybkość [16]. Gdy grałem z Wisłą Płock prowadząc Wisłę Kraków przegrałem 4:1, a dwie bramki strzelił właśnie on po pięknych akcjach. (Smazu)

 

Jose Domingo Salcedo - Paragwaj - 22 lata - PL - Cerro Porteno - 700 k euro. Po połowie sezonu w średniej klasy zespole staje się gwiazdą, dysponuje dobrą techniką, dryblingiem i podaniem. Król asyst, w 22 meczach 13 podań otwierających drogę do bramki. Materiał na gwiazdę.

 

Michel Schmoller - Brazylia - 17 lat – OŚ, DPŚ - FC Utrecht - ok. 850 tys. EURO- jest znakomitym, młodym obrońcą, który posiada potencjał na poziomie 185 (sprawdzone na scoucie), w Ajaxie wpuściłem go na mecz z PSV, spisał się znakomicie (ocena - 9). W późniejszych meczach otrzymywał oceny (10,9,8 lub 7, nigdy 6 i niżej)

 

Eddie Stanford - Anglia - 21 lat - O/OP L - Sandecja - 20 tys. zł - W rzeczywistości nie sprawdził się w Legii rozgrywając tam raptem kilka meczów, ale w FM strasznie wymiata! Kupiłem go na początku gry za śmieszne pieniądze do Zagłębia Sosnowiec. W pierwszym sezonie od razu wskoczył do pierwszego składu rozgrywając bardzo dobre mecze (średnia nota 7.15). Po sezonie zaczęły interesować się nim kluby z Premiership m.in. Portsmouth, który kupił go za 600 tys. zł. Jak dotąd rozegra; 14 meczów w Anglii w których popisał się 4 asystami, strzelił 2 gole i uzyskał średnią ocenę 7.36. Po tych meczach jego wartość wzrosła prawie o 3 mln z?. Polecam! (BuLa)

 

Soumaila Tassembedo - Burkina Faso - 22 lata - O Ś - Sheriff (Mołdawia) - 6 tys. euro - Niezły środkowy obrońca za naprawdę niewielkie pieniądze. Jego wielkim atutem jest to, że nie ma problemów, aby przyjść do klubów z zaplecza polskiej ekstraklasy (ja miałem go w Śląsku Wrocław). Charakteryzuje go wysoki stopień koncentracji podczas meczu [16], waleczność [17] i ustawianie się [16]. Jak na środkowego obrońcę jest stosunkowo szybki i nie boi się podejmować ryzykownych decyzji (wślizgi na pograniczu faulu nie raz ratowały mi skórę). Gorąco POLECAM !!!!

/atrybuty wgrywają się losowo, ale grając juz kilka karier, zawsze były na przyzwoitym poziomie/

 

Alexandr Vishnyakov – Białoruś - 19 lat - N Ś - BATE - 350 tys. zł - Powiem tak - kupiłem go w przerwie zimowej razem z Vyacheslavem Hlebem do Lecha - każdy z nich ma zagrane 8 meczów i po 7 bramek obaj. Jego staty nie powalają, ale ten chłopak naprawdę umie grać. (ChemicalRider)

 

Rafał Wawrzynczok - Polska - 19 lat - OP Ś - Walka Zabrze - 80 tys. zł - świetny, młody i perspektywiczny rozgrywający. Bardzo dobrze spisuje się zwłaszcza w zespole, który preferuje grę pozycyjną. Gorzej wypadał w meczach wyjazdowych, gdy graliśmy z kontry. Ale i tak, mimo młodego wieku, szybko stał się kluczową postacią mojej drużyny. Po dobrym pierwszym sezonie (średnia ocen 7.20) zaczęły interesować się nim kluby pierwszoligowe (m.in. Wisła Kraków, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin). (BuLa)

 

Bradley Wright-Phillips - Anglia - 21 lat - N Ś - Southampton FC - ok. 700 tys. euro - Dobry napastnik do typowego średniaka. świetnie sprawdza się w roli rezerwowego. Dobre przyspieszenie przydaje się w końcówkach, wykorzystując zmęczenie przeciwnika. Dowodem są 4 mecze rozegrane z ławki i liczba 6 bramek na jego koncie. (cubbek)

Odnośnik do komentarza

Baza oficjalna w wersji 7.0.2

 

Joelson - Brazylia - 22 lata - NS - Albinoleffe - 45 tys. euro. Co tu dużo mówić. Brazylijska szkoła gry. Polecam !!!

W serie B radzi sobie fantastycznie. Strzela bramki z każdej strony pola karnego

 

Ivan Korbankolev - Bułgaria - Wolny Transfer - Napastnik - 19 lat - Oszałamiające statystyki jak na młodego zawodnika, a do tego błyskawicznie się rozwija, nawet nie przeszkodziła mu kontuzja. Nie wiem czy ma staty losowe..

 

Piotr Madejski - Polska - 22 lata, OP P, N -Wolny Transfer - Bardzo zdeterminowany młody zawodnik, wytrzymały i zwinny. Dobra współpraca na boisku. Posiada skuteczny i efektowny strzał z daleka.

 

Dimitar Makriev - Bułgaria - 22lata - Maribor- 250 tys euro. Dla mnie świetny odgrywający, bardzo dobrze się rozwija, przy jego atrybutach nie ma mocnych na niego w OE, w jego grze nie tylko liczy się wzrost , siła czy skoczność. potrafi również świetnie uderzyć z dystansu, parę razy dzięki temu ratował mnie w Lidze Mistrzów. Moim zdaniem warto go ściągnąć.

 

Borja Resurreción - Hiszpania - 17 lat - OŚ, DP - Wolny transfer - Dobry młody obrońca. Mimo młodego wieku posiada dobre statystyki odbioru, krycia i gry głową. Trzeba dodać, że jest mocny fizycznie, tak więc może harować i walczyć przez cały mecz.

 

Glenn Roberts - Norwegia - 17 lat - Napastnik - Valerenga - 550 tys. euro - Bardzo utalentowany norweski zawodnik wart swojej ceny. Nie wiem czy przejdzie do polskich klubów, ale jeśli tak to na pewno się sprawdzi. Polecam.

 

Alexey Skvernyuk - Białoruś - 20 lat - Krylia Sowietow - 10 tys. funtów. Drobny, niepozorny napastnik rodem z Białorusi może być nowym idolem waszych kibiców. Jest szybki, z zimną krwią wykańczający akcje, a także potrafiący dobrze podać. Alexey Skvernyuk po roku gry w Lechu.

Odnośnik do komentarza

Sunny - Nigeria - 18 lat - DP - Ejido - ok. 1M euro - młody zawodnik rodem z Nigerii bardzo szybko zaaklimatyzował się w dużym klubie, jakim jest Manchester United. Potrafi strzelać bramki w meczach ligi angielskiej oraz wszelakich bardzo prestiżowych spotkaniach pucharowych. Często zalicza znakomite występy i jest jedną z kluczowych postaci dużego klubu.

Odnośnik do komentarza

Uaktualnienie 7.0.2

 

Georgi Kostov - O ?, 16 lat - 0 EURO - Pirin Goce De?czew - znakomity m?ody obro?ca. Graj?c Lechi? Gda?sk uda?o mi si? go sprowadzi? jedynie w zamian za obietnice przysz?ych zysków. Po trzech sezonach wart jest 3,5 mln i bój o niego tocz? najwi?ksze kluby europy. Z pewno?ci? jeden z lepszych m?odych zawodników w FM'ie. PA - 175

 

Rafa? Ramiega - OP ?, 21 lat - Free transfer - dost?pny za darmo. pocz?tkowo jego statystyki nie prezentuj? si? najlepeij ale warto mu da? czas na rozwini?cie dysponuje wysokim jak jak na polaka PA - 170, polecam zw?aszcza do zespo?ów drugoligowych gdzie b?dzie mia? czas na ogranie.

 

Alois Urban - P ?, 16 lat, Trinec, 40 ty? z?otych - M?ody i piekielnie uzdolniony pomocnik zza po?udniowej granicy, uda?o mi si? go sprowadzi? za drobne, mimo braku do?wiadczenia w rezerwach dzieli i rz?dzi. Po dwóch latach wygl?da naprawd? nie?le i mo?e z powodzeniem gra? w pierwszym zespole. PA - 171

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Baza 7.0.2

 

Abdul Ouedraogo - Wybrzeże Kości Słoniowej - 18 lat - OP L - ASEC - za darmo - znakomity młody perspektywiczny lewoskrzydłowy ze światowej sławy szkółki ASEC-u. Mimo młodego wieku od razu zdolny do gry na wysokim poziomie. Świetny drybler.

 

Ibrahim Wuya Jibrin - Nigeria - 16 lat - OP PŚ - Enyimba - za darmo - prawoskrzydłowy, który mógłby być zawodnikiem najwyższej światowej klasy, gdyby był odrobinę szybszy. Do taktyki gdzie szybkość nie jest kluczowa - rewelacyjny. I przede wszystkim - maszynka do zarabiania pieniędzy. Można go odsprzedać za parę milionów.

 

Sunday Mba - Nigeria - 17 lat - OP/N Ś - Enyimba - za darmo - wspaniała inwestycja na przyszłość. Niech liczby powiedzą same za siebie: około 60 bramek na sezon w rezerwach Banika Ostrawa i sprzedaż za 3,5 miliona do Rosji. Chcesz się wzbogacić? Kup Mbę.

Odnośnik do komentarza

Baza 7.0.2

 

Kamen Simeonov - Bułgaria - 28 lat - O/DP Ś - Ariston - za darmo - Świetny doświadczony środkowy obrońca do małych klubów. Wyrwiesz go z klubu za 10% przyszłego transferu lub nawet bez tej klauzuli. Wysoki (193cm) i w miarę skoczny (12), atrybuty czysto obronne na wysokim poziomie (koło 13-14) do tego jeszcze może się sporo rozwinąć. Przechodzi bez problemu do klubów z Conference North/South. Nie popełna najmniejszych nawet błędów dzięki koncentracji (14). Chyba trzeba mieć wszystkich zawodników z Bułgarii, aby go znaleźć w grze.

 

Łukasz Krystkiewicz - Polska - 24 lata - N Ś - bez klubu - za darmo - Niezwykle utalentowany polski napastnik, niewyobrażalnie wysokie PA jak na nasze realia (190), mimo słabych umiejętności (okolice 8-9) potrafi niesamowicie się rozwinąć, przechodzi do najmniejszych nawet klubów.

 

Kamil Telecki - Polska - 18 lat - BR - Odra Opole - za darmo - Super młody bramkarz, jego statystyki bramkarskie są na bardzo dobrym poziomie (chwytanie, refleks, 1 na 1 w okolicach 14-15). Przechodzi do najsłabszych lig za darmo. Po pierwszych 2-3 meczach pewny punkt Twojego prowincjonalnego zespołu, świetny jako podpora drużyny i żelazny rezerwowy ;) Dodatkowo niezłe PA jak na naszą ojczyznę (około 115).

 

Tomasz Zuchowski - Polska - 22 lata - OP/N Ś - bez klubu - za darmo - bardzo dobry i szybki ofensywny zawodnik, bez trudu zgadza się na przejście do angielskich najniższych lig. Dobrze drybluje i wykańcza akcje, niestety troszkę poddatny na kontuzje. Moim zdaniem do słabych klubów zakup obowiązkowy.

 

Albert Rydzewski - Polska - 19 lat - WN Ś - ŁKS Łomża - 1 tys Ł - świetny snajper na realia polskiej 2 ligi lub europejskich średniaków, wielka gwiazda w najniższych ligach, strzela gole jak na zawołanie, charakteryzuje go duże opanowanie (15) oraz inne cechy typowe dla napastnika, czasem udaje ściągnąć się go za darmo.

 

Grzegorz Dorobek - Polska - 24 lata - O Ś, DBP P, DP Ś - Gawin - za darmo - murowana gwiazda środka pola w każdym przeciętnym klubie, niesamowita średnia ocen w Conference N/S w Anglii (8.00) strzela dużo goli z dystansu mimo słabego współczynnika, dość często asystuje, jak dla mnie zakup obowiązkowy.

 

Maciej Wójcik - Polska - 18 lat - PŚ - bez klubu - za darmo - niesamowity rozgrywający do słabszych klubów, strzela dużo bramek i często asystuje, świetnie radzi sobie na pozycji OPŚ, gwiazda w każdym klubiku z prowincji, murowany strzał w 10.

 

Tencho Grozev - Bułgaria - 22 lata - OŚ, DP - bez klubu - za darmo - świetny obrońca tudzież defensywny pomocnik do angielskich najniższych lig, do Polski też przejdzie. Sprawdza się wszędzie w obronie, u mnie gwiazda na prawej stronie defensywy. Bardzo dobre i wyrównane atrybuty oraz świetna gra czynią z niego czołowego zawodnika każdej z drużyn.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Baza oficjalna 7.0.2

 

Artem Konstevoy - Białoruś - 23 lata - OP/NŚ - MTZ Ripo - 230 k euro - znakomity rozgrywający lub napastnik do słabszych klubów, już w pierwszym sezonie staje się gwiazdą w swojej lidze, a wrtość po 2 sezonach wzrasta do ponad 2 mln euro.

 

Carlos Elias - Paragwaj - 18 lat - OP/NŚ - Alianza Lima - 100 k euro - doskonała inwestycja na przyszłość, już w trzecim sezonie jest gwiazdą Orange Ekstraklasy. Znakomity napastnik, bez problemu strzela 15 goli w sezonie.

Odnośnik do komentarza

7.02

 

Darren Pratley - Anglia - 21 lat - CM - Swansea FC - wartość 500'000 euro

 

Nowy Frank Lampard. Kazdy atrybut poza marking ma powyzej 10, kluczowe (fizyczne, psychiczne) nie schodza ponizej 12. Sprowadzony do Nottingham Forest wywalczyl mi awans do Championship, pozniej do Premiership. Po dwoch sezonach wiekszosc jego atrybutow powyzej 15. Moze grac zarowno jako DM (choc trzeba go nauczyc grac na tej pozycji, to sprawdza sie niezle), jako CM (najlepsza rola ze wzgledu na wszechstronnosc) i AM (naturalna pozycja). Do wyciagniecia za 750'000 euro. Powinien przechodzic prawie wszedzie, gdyz gra w 3 lidze angielskiej, w druzynie nie majacej szans na awans do Championship. Przypuszczam, ze za pare lat moze stac sie kluczowym zawodnikiem reprezentacji Anglii, juz po dwoch sezonach z 750'000 jego wartosc wzrosla ponad 10krotnie (u mnie wart jest juz 8'250'000 euro). Goraco polecam!

Odnośnik do komentarza

7.0.2 RRU

 

Imoro Lokman - Ghana - 21 lat - DP - Bnei Jehuda- 35 k euro - Bardzo silny [18] , waleczny [20] , umiejący grać bardzo dobrze w obronie o czym świadczą jego umiejętności odbioru [19] i krycia [17] . Defensywny pomocnik choć nie zbyt wysoki jest bardzo skoczny [18] i umiejący grać głową [19] . Zawsze podejmuje właściwe decyzje [16] i potrafi się dobrze ustawić [17]. Aż trudno uwierzyć , że jest tak tani i , że nie zagrał jeszcze żadnego meczu w reprezentacji swojego kraju.

Odnośnik do komentarza

7.0.2 Original Data

 

Oumar Sissoko - Mali - 18 lat - BR - Metz - 55k euro - perspektywiczny, silny bramkarz o dobrym chwycie. Dajcie mu parę sezonów, a olśni was swoją klasą. Podstawowy golkiper swojej reprezentacji.

 

Rafael Viotti - Argentyna - 18 lat - OP P - Argentinos - za darmo - genialny drybler potrafiący dośrodkować co do milimetra na głowę odgrywającego, jego jedyną wadą jest ogromna podatność na kontuzje i długi okres powrotu do formy po przebytym urazie

 

Goran Brkić - Serbia - 15 lat - OP LŚ - OFK Belgrad - 300k euro - w wieku 18 lat zdobywca nagrody dla najlepszego gracza Bundesligi, genialny asystent i strzelec, najwyższa klasa światowa

 

Victor Soto - Kolumbia - 16 lat - BR - Envigado - za darmo - jedna z kolumbijskich perełek. Bramkarz klasy wspomnianego wyżej Sissoko.

 

Макси́м Ковалёв (Maxym Kovalyov) - Ukraina - 17 lat - O/DP Ś - Szachtar - 300k euro - w Szachtarze talentów jest bez liku, jednak Ковалёв to sprawdzona firma i na pewno was nie zawiedzie. Próbowany zarówno w obronie, jak i w pomocy. Wszędzie dawał sobie radę.

 

Felipe Caicedo - Ekwador - 18 lat - N Ś - bez klubu - za darmo - do wzięcia za darmo na początku gry, fenomenalny napastnik, mogący także pełnić rolę odgrywającego. Po kilku sezonach jego wartość sięga ponad 6 mln. euro

 

Nathan Burns - Australia - 18 lat - OP/N Ś - Adelaide United - 450k euro - wyciągnięty z Antypodów stał się szybko wschodzącą gwiazdeczką Bundesligi, skąd trafił do reprezentacji swojego kraju i podczas MŚ 2010 był jej podstawowym napastnikiem

Odnośnik do komentarza

Tomas Kozar-NS (slowenia) 17 lat dostepny prawie za nic z publikum w ktorym konczy mu sie kontrakt super napastnik przechodzi do prawie kazdego polskiego klubu

 

Martial yao-(WKS) NS kolejny mlody napastnik 16 lat jego atutem jest szybkos gra w klubie ASEC

 

Leonardo Saavedra-100 tys zl(chile)19 letni napastnik z antafogasty troche treningu i rozwinie sie w wspanialego napastnika przechodzi do ligi polskiej

 

-Daniel Iwan-18 letni napastnik z Piastu Gliwice w którym konczy mu sie kontrakt

 

Wszystkie te talenty znalazlem sam nie kopiowalem zkas

Odnośnik do komentarza

7.0.2 Original Data

 

Lauri Dalla Valle - Finlandia - 14 lat - N Ś - JIPPO - 3 tys. euro - bardzo łatwo go ściągnąć do swojego zespołu; jego największym atutem jest wiek. W ciągu kilku lat osiąga wspaniałe wyniki na treningach i staje się jednym z najlepszych napastników w Europie już w wieku 18 lat. Warto dać mu szansę.

 

Lars Kristian Erikssen - Norwegia - 23 lata - O PL - Lyn - 100 tys. euro - ten norweski defensor prezentuje od samego początku bardzo dobre umiejętności, nadaje się w sam raz do słabszych klubów, ale i w tych czołowych powinien sobie poradzić. Nie jest drogi, chętnie zmienia barwy klubowe. Bardzo pewny punkt obrony, a jego uniwersalność to też spora zaleta.

 

Kim Andre Madsen - Norwegia - 17 lat - O Ś - Lyn - 10 tys. euro - kolejny z młodych gniewnych wykształtowany w słynnej szkółce Lynu Oslo; ma duży potencjał, ale aby go realizować, musi znaleźć się pod skrzydłami dobrych trenerów, którzy odpowiednio o niego zadbają. W zamian odwdzięczy się po paru sezonach świetną grą w defensywie.

Andreas Dahl - Szwecja - 22 lata - DP PŚ - Helsingborg - 100 tys. euro - bardzo dobry szwedzki defensywny pomocnik, dobra alternatywa dla Pontusa Wernbloma :-) Skuteczny w destrukcji, kreatywny w ofensywie, idealny do większości klubów, lojalny wobec pracodawcy i pracowity na treningach

 

Kalle Ljungberg - Szwecja - 21 lat - OP/N PLŚ - GIF Sundvall - 40 tys. euro - trudno ocenić, czy to brat znakomitego szwedzkiego skrzydłowego - na pewno ma z Fredrikiem pewne cechy wspólne - dobre przyspieszenie i szybkość oraz dobry drybling i dośrodkowania, warto wykorzystać jego uniwersalność.

 

Nacer Barazite - Holandia - 16 lat - N Ś - Arsenal - 300 tys. euro - wydawać by się mogło, że napastnik Arsenalu bardzo niechętnie będzie myślał o przeprowadzce, a jednak udało mi się go sprowadzić do ligi norweskiej, gdzie doskonale się zaaklimatyzował. Jego cechą szczególną jest to, że wszystkie wartości atrybutów ma bardzo zbliżone - w granicach 12-16 (po treningu) - idealny do nieco słabszych klubów, szybko się rozwija

Hermanni Vuorinnen - Finlandia - 21 lat - N Ś - Fredrikstadt - 400 tys. euro - moim zdaniem jeden z lepszych skandynawskich napastników, dostępnych od początku rozgrywki; dobry drybling, wykańczanie akcji i gra z pierwszej piłki, przyzwoity fizycznie i średnie wartości atrybutów mentalnych, podpora reprezentacji Finlandii

 

Arnar Forsund - Norwegia - 20 lat - O Ś - Valerenga 2 - 50 tys. euro - niedoceniany w Valerendze szybko może zostać wypożyczony do innego klubu, dlatego należy się spieszyć ze złożeniem odpowiedniej oferty, jak na obrońcę - przeciętne wartości niezbędnych atrybutów technicznych (gra głową, krycie, odbiór), ale bardzo dobre atrybuty mentalne i niezłe fizyczne czynią z niego obrońcę praktycznie nie do przejścia

 

Petter Vagaan Moen - Norwegia - 23 lata - OP LŚ - Brann - 700 tys. euro - jeden z lepszych lewoskrzydłowych, z jakimi miałem do czynienia podczas rozgrywki. Regularnie sezony okrasza wieloma bramkami i asystami. Dobry wykonawca stałych fragmentów gry, nieodzowny przy kontratakach.

 

Chris Danielsen - Norwegia - 19 lat - N Ś - Viking - 30 tys. euro - tani jak barszcz napastnik, a prezentujący niemałe umiejętności, sprowadzony do klubu najpierw czarował w rezerwach, mając w sezonie z reguły średnią bramek powyżej jednego trafienia na mecz, a potem z dobrej strony pokazał się w pierwszym zespole, strzelając wiele bardzo ważnych bramek

 

John Keister - Sierra Leone - 19 lat - N Ś - Klubi-04 - 5 tys. euro - kolejny bardzo tani napastnik, ale w jego przypadku trzeba się zastanowić, czy możemy sobie pozwolić na kupno napastnika bez europejskiego paszportu; niezaprzeczalnie wielki talent, strzelec wielu ważnych bramek dla mojej drużyny i podpora reprezentacji swojego kraju

 

Cesar Lindao - Kolumbia - 17 lat - N Ś - Junior - 70 tys. euro - świetny napastnik, już w wieku 17 lat prezentuje bardzo dobre umiejętności i może walczyć o miejsce w wyjściowym składzie większości z drużyn, oprócz typowych dla napastnika umiejętności jak drybling, wykańczanie akcji, czy gra z pierwszej piłki, Cesar jest również świetnym wykonawcą stałych fragmentów gry

 

Sorie Samura - Szwecja - 18 lat - N Ś - IFK Goteborg - 65 tys. euro - obok Keistera, Lindao i Danielsena następny z tych młodych wilków, z których każdy sprawdził się w w moim zespole. Sorie akurat potrzebuje troszkę czasu, by pokazać więcej swoich umiejętności, ale warto mu ten czas poświęcić, bo to nietuzinkowy napastnik.

 

Stig Eikeland - Norwegia - 16 lat - O P - Brann - 50 tys. euro - na początku gry Stig może nie zachwyca, bo i faktycznie nie ma czym, ale ten prawy obrońca ma niezwykły potencjał, bardzo szybko się rozwija i staje się kluczowym graczem reprezentacji Norwegii i swojego klubu. Moim błędem było niedocenianie jego talentu i szybkie pozbycie się go...

 

Bjarne Ingebretsen - Norwegia - 19 lat - OP/N LŚ - Lyn - 180 tys. euro - bardzo obiecujący młody napastnik, bądź ofensywny pomocnik lub skrzydłowy drużyny z Oslo. Warto go sprowadzić do swojej drużyny, a na pewno w zamian odwdzięczy się kilkoma ważnymi bramkami i asystami.

 

Salvatore Aurelio - Włochy - 20 lat - OP/N PLŚ - Lucchese - 65 tys. euro - młody i perspektywiczny włoski skrzydłowy, mogący grać tez jako rozgrywający lub nawet jako napastnik. Warto korzystać z tej jego uniwersalności. Jego największym atutem jest szybkość, która w połączeniu z dobrym dryblingiem daje materiał na dobrego skrzydłowego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Drasko Bozovic - Czarnogóra - 17 lat - 50tys. funtow - PLS - Buducnost Mlody obiecujacy zawodnik rodem z Czarnogory, chetnie zgadza sie na przeprowadzki, a na dodatek jest tanii jak barszcz.

 

Jan Polak - Czechy - 17 lat - 65tys. funtow - OS - Slovan Liberec - znakomicie zapowiadajacy sie srodkowy obronca. Jest w stanie osiagnac potencjal Antona Ferdinanda (WHU).

 

Jan Blazek - Czechy - 18 lat - 210tys. funtow - N - Slovan Liberec - Bardzo dobre wykonczenie akcji

 

Tobias Eriksson - Szwecja - 21 lat - 160tys. funtow - OP PS - GIF Sundsvall - fantastyczny zawodnik, nie zwykle wyszkolony technicznie. U mnie w Djurgarden odgrywal pierwszoplanowa postac w zespole. Potrafi znakomicie zagrac pilke partnera, jak i rowniez potrafi znakomice zakonczyc akcje.

Odnośnik do komentarza

7.0.2 Original Data

 

Raul Ivan - Rumunia - 16 lat - OP L - Gloria - za darmo - przyszłosc rumuńskiej piłki, nie gra jeszcze na pełni swoich możliwości, ale po 3,4 latach gry w twoim zespole, będzie jednym z najlepszych zawodników na świecie na swojej pozycji, a możliwe że i najlepszym. Jak na takiego zawodnika przystało, już cechuje go wysoka błyskotliwość (15), dobrze współpracuje z drużyną (14) i jest niezwykle pracowity (12). Jest to świetny zakup na przyszłość.

Bez problemu przechodzi do ligi polskiej.

Odnośnik do komentarza

7.0.2 Original Data

No to ja też dam coś od siebie, talent sam znalazłem ^_^

 

Nikita Andreev - Rosja - 17 lat - N - Levadia - 50 tyś ?. Przyszły Henry zawodnik ten potrafi czynić cuda mimo tak młodego wieku jego atrybuty są imponujące i potrafi się jeszcze sporo rozwinąć, przejdzie do polskich klubów. Jednym słowem snajper dużego kalibru..

Odnośnik do komentarza

7.0.2 Original Data

 

Giorgio Vito - Włochy - N - Livorno - 18 lat - 430 tys $ - można śmiało powiedzieć, że za kilka lat, włoski Miroslav Klose, warto dać mu się kilka lat ograć na wypożyczeniu, a gdy wróci będziecie mieć z niego pociechę. Dobrze gra głową (15), wykańcza akcję (14), i jest bardzo błyskotliwy (15). Dobra inwestycja na przyszłość.

Odnośnik do komentarza

7.0.1 Original Data

 

Vincent Enyeama - Nigeria - Br - Bnei Jehuda - 24 lata - 90k euro - świetny bramkarz za śmieszne pieniądze. Bardzo solidny portero do średnich klubów starego kontynentu. Już w 1 sezonie gra doskonale nawet w najsilniejszych ligach (w Leeds w Premiership po 13 kolejkach 2 sezonu ma puszczonych tylko 7 goli, a z takimi rywalami jak Chelsea i Liverpool zachował czyste konto), uwielbia mecze o wysoką stawkę. Już ustawia się kolejka chętnych po niego, więc można na nim bardzo dobrze zarobić.

 

Kristofer Kruger Hæstad - Norwegia - PŚ/L - Start - 23 lata - ok 1 mln euro - Bardzo dobry rozgrywający notujący wiele asyst. Pracowity, mający dobry przegląd pola, dobrze strzela z dystansu, dysponuje dobrą techniką, bardzo waleczny, niestrudzony, uwielbia mecze o wysoką stawke. Po kilku sezonach staje się prawdziwą gwiazdą, zgłaszają się po niego najsilniejsze zespoły na kontynencie. Po 3 sezonach można go sprzedać za ok 15 mln.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...