Jump to content

Problem z CM 03-04

robertj1992

Recommended Posts

Bodajże w trzecim kroku instalacji w okienku instalacji pokazuje się komunikat CM Club Update v 1.9 - season 2013/2014's files will be installed in the following directory:

pod spodem masz okienko w którym podana jest domyślna lokalizacja folderu z plikami db, u mnie to było "C:\Users\Krzysiek\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Eidos\CM 03-04\data\db" czyli to ewidentnie nie jest odpowiednia scieżka. Zmieniasz ją na taką pod którą jest u Ciebie ten folder (u mnie ścieżka to D:\gry\CM0304\data\db) i dzida. Musi działać

Edyta. Dokładnie, to jest trzeci krok instalacji zaraz po zaakceptowaniu warunków.

jednakże tak zrobiłem i jest to samo :)

• 3 years later...

Błagam o szybką pomoc! Odkurzyłem kolejny raz starego 03-04 i mam potężny problem. Zacząłem grać na nowym kompie i dzieje się coś, co nigdy mi się nie działo. Zaczynam nową grę, gram przez jakiś czas, zapisuję, wychodzę z gry, odpalam na nowo, wczytuję i... nie mam terminarza! Jest zupełnie pusty, nawet bez opcji zmiany sezonu. Nie wiem kompletnie o co chodzi. Tyle lat i nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.

Ma ktoś jakiś patent na taki przypadek?

• 7 months later...
  • 1 month later...

Nie pamiętałem jak sobie z tym poradziłem, ale ostatnio problem się powtórzył. CM nie może być zainstalowany na dysku systemowym. Save nie jest uszkodzony - jak przeniesiesz wszystkie dane na inną partycję i wczytasz jeszcze raz to będzie terminarz ;)

• Thanks 1
  • 7 months later...

Cześć nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda ale mam mały problem z ową grą, otóż : podczas tworzenia nowej gry ładuje się ona bardzo wolno nawet jeśli ustawię jedną ligę na małej bazie danych, a po stworzeniu wczytywanie kolejnych dni ciągnie się niemiłosiernie długo. Ma ktoś z was panowie jakiś sposób na to? Dodam, że próbowałem przeinstalować oraz zmienić zgodność ale to nic nie dało. Czy może mieć coś wspólnego z tym problemem fakt, iż modyfikowałem bazę danych? Z góry dziękuję za pomoc.

• 2 weeks later...
  • 1 month later...

Hej

Spalacz, pelsoncm0304

Mam dokładnie ten sam problem, że nie widać terminarza. Też doszedłem do wniosku, że nie może być zainstalowane pod C:\Program Files (x86). Niestety , spalacz napisałeś: "save nie jest uszkodzony". U mnie wygląda , że niestety jest. Zapisałem grę pomimo braku terminarza i teraz jak otwieram ją z innej lokalizacji i wczytuję tego save-a, to terminarza i tak  nie ma.

Mieliście jakieś inne problemy po instalacji na innym dysku niż systemowy?

• 7 months later...
  • 1 month later...

Hej,

miło, że ktoś nadal gra w tę wersję gry. Ja również w zeszłym roku wciągnąłem się i dotarłem do sezonu 2035/36.

Niestety, ostatnio napotkałem podobny problem jak kolega powyżej. Nie mogę wczytać swojego save'a, ale błąd jest inny:

Array access out of bounds

Po kilku kliknięciach w "ok" gra się wyłącza. Nie używałem edytora, miałem jedynie patche 4.14, 4.15 i CMSuperPack, którego po przeinstalowaniu gry nie dodawałem, ale problem nadal występuje. 

Dodam, że korzystam z CM Scout i da się normalnie wczytać save w tym programie, co daje mi nadzieję, że nie jest totalnie zepsuty, tylko gra ma jakieś ograniczenie, które można pominąć jakimiś ustawieniami, modyfikacją? Jakieś sugestie? Czy da się coś z tym zrobić? 

3 hours ago, jmk said:

A włącz w języku angielskim?

Dzięki za odpowiedź! Od początku gram po angielsku. Mam wersję multilanguage, więc po Twojej poradzie, spróbowałem wczytać grę w każdym języku. Od duńskiego, przez polski po japoński. Zawsze występuje ten sam błąd. 

Komunikat wskazuje na problem bazy danych, próbowałeś na czystej grze z samymi patchami oficjalnymi?

A może wyślesz mi albo wrzuć jakiś link tutaj i zobaczę czy u mnie otwiera.

Tak, ponownie przeinstalowałem i nadal to samo. Save waży 1,51 GB, więc na razie nie będę wrzucał. 😁

Pokombinuję coś jeszcze, albo pozostanie się pogodzić z utratą gry. 

To pierwszy raz kiedy gram w tę grę od kilkunastu lat i nigdy nie dotarłem tak daleko, ani nie miałem tak dużego save'a. Możliwe, że niestety jest za duży. Kolega Hydra powyżej też miał problemy, a dzieli nas tylko 1 sezon, więc może wielkość zapisu jest podobna. 😓