Skocz do zawartości

Problem z CM 03-04


robertj1992

Rekomendowane odpowiedzi

Bodajże w trzecim kroku instalacji w okienku instalacji pokazuje się komunikat CM Club Update v 1.9 - season 2013/2014's files will be installed in the following directory:

pod spodem masz okienko w którym podana jest domyślna lokalizacja folderu z plikami db, u mnie to było "C:\Users\Krzysiek\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Eidos\CM 03-04\data\db" czyli to ewidentnie nie jest odpowiednia scieżka. Zmieniasz ją na taką pod którą jest u Ciebie ten folder (u mnie ścieżka to D:\gry\CM0304\data\db) i dzida. Musi działać

 

Edyta. Dokładnie, to jest trzeci krok instalacji zaraz po zaakceptowaniu warunków.

jednakże tak zrobiłem i jest to samo :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Błagam o szybką pomoc! Odkurzyłem kolejny raz starego 03-04 i mam potężny problem. Zacząłem grać na nowym kompie i dzieje się coś, co nigdy mi się nie działo. Zaczynam nową grę, gram przez jakiś czas, zapisuję, wychodzę z gry, odpalam na nowo, wczytuję i... nie mam terminarza! Jest zupełnie pusty, nawet bez opcji zmiany sezonu. Nie wiem kompletnie o co chodzi. Tyle lat i nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.

 

Ma ktoś jakiś patent na taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
  • 7 miesięcy później...

Cześć nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda ale mam mały problem z ową grą, otóż : podczas tworzenia nowej gry ładuje się ona bardzo wolno nawet jeśli ustawię jedną ligę na małej bazie danych, a po stworzeniu wczytywanie kolejnych dni ciągnie się niemiłosiernie długo. Ma ktoś z was panowie jakiś sposób na to? Dodam, że próbowałem przeinstalować oraz zmienić zgodność ale to nic nie dało. Czy może mieć coś wspólnego z tym problemem fakt, iż modyfikowałem bazę danych? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Hej

 

Spalacz, pelsoncm0304

Mam dokładnie ten sam problem, że nie widać terminarza. Też doszedłem do wniosku, że nie może być zainstalowane pod C:\Program Files (x86). Niestety , spalacz napisałeś: "save nie jest uszkodzony". U mnie wygląda , że niestety jest. Zapisałem grę pomimo braku terminarza i teraz jak otwieram ją z innej lokalizacji i wczytuję tego save-a, to terminarza i tak  nie ma.

 

Mieliście jakieś inne problemy po instalacji na innym dysku niż systemowy?

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Hej,

miło, że ktoś nadal gra w tę wersję gry. Ja również w zeszłym roku wciągnąłem się i dotarłem do sezonu 2035/36.

Niestety, ostatnio napotkałem podobny problem jak kolega powyżej. Nie mogę wczytać swojego save'a, ale błąd jest inny:

Array access out of bounds

Po kilku kliknięciach w "ok" gra się wyłącza. Nie używałem edytora, miałem jedynie patche 4.14, 4.15 i CMSuperPack, którego po przeinstalowaniu gry nie dodawałem, ale problem nadal występuje. 

 

 

Dodam, że korzystam z CM Scout i da się normalnie wczytać save w tym programie, co daje mi nadzieję, że nie jest totalnie zepsuty, tylko gra ma jakieś ograniczenie, które można pominąć jakimiś ustawieniami, modyfikacją? Jakieś sugestie? Czy da się coś z tym zrobić? 

 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, jmk said:

A włącz w języku angielskim?

 

Dzięki za odpowiedź! Od początku gram po angielsku. Mam wersję multilanguage, więc po Twojej poradzie, spróbowałem wczytać grę w każdym języku. Od duńskiego, przez polski po japoński. Zawsze występuje ten sam błąd. 

Odnośnik do komentarza

To pierwszy raz kiedy gram w tę grę od kilkunastu lat i nigdy nie dotarłem tak daleko, ani nie miałem tak dużego save'a. Możliwe, że niestety jest za duży. Kolega Hydra powyżej też miał problemy, a dzieli nas tylko 1 sezon, więc może wielkość zapisu jest podobna. 😓

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
W dniu 3.01.2022 o 23:51, igus napisał:

To pierwszy raz kiedy gram w tę grę od kilkunastu lat i nigdy nie dotarłem tak daleko, ani nie miałem tak dużego save'a. Możliwe, że niestety jest za duży. Kolega Hydra powyżej też miał problemy, a dzieli nas tylko 1 sezon, więc może wielkość zapisu jest podobna. 😓

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje. Mój save o dziwo zajmuje tylko 465mb, ale problemu dalej nie rozwiązałem. Jeśli, by to pomogło to w razie czego mogę udostępnić mój zapis. 

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

 

Mam problem z bazą danych w CM 03/04 - wgrane patche 4.1.4 oraz 4.1.5 oraz aktualizacja bazy danych - problem tkwi w tym, że strasznie wolno działa gra - w sensie jeden dzień w grze wgrywa się dość sporo czasu mimo wybranych tylko 4-5 lig - zapewne to problem bazy danych i jej edycji tj. uaktualnień zawodników itp.

 

Przy okazji pytanko czy ma ktoś z Was jakąś "dobrą" bazę w miarę aktualną na sezon 2021/2022?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...