Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Maniek_ZKS

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktoś gra na killer rogi to tak często bywa, w FM12 mój stoper był graczem sezonu ... z najwyższą srednią w lidze i zdobył króla strzelców... w fm13 widziałem ze niektore zespoly komputerowe tez korzystaja z SFG na krótki rog, a to sporo goli => wysoka srednia

 

W FM-ie 2012 faktycznie tak bylo. Sporo bramek zdobywał dla mnie Jodłowiec.

Jest jakaś taksa do FM-a 2013 z killer rogami? Chcialbym zobaczyć jak się prezentuje ;).

Odnośnik do komentarza

Ja zauważyłem, że jak w treningu przedmeczowym ustawione mam trenowanie ofensywnych rzutów wolnych, to i więcej bramek z rożnych strzelają moi zawodnicy. I to nie tylko obrońcy, ale też np. zawodnik ustawiony przy bramkarzu. Często jest też tak, ze ci najsilniejsi, najbardziej skoczni i najlepiej grający głową zgrywają piłkę do innych zawodników przy dośrodkowaniu.

CO do bramek z zerowego kąta, to nie zauważyłem tego. Podobnie z bramkami samobójczymi.

Co do ilości strzałów to sie moi zawodnicy poprawili, ale też teraz mam lepszych ofensywnych zawodników, przez co stwarzam więcej sytuacji pod bramką przeciwnika. Potrafię np. w dwumeczu rozwalić APOEL 11-1 w barażach do LM, ale zaraz potem przegrać z Podbeskidziem u siebie 0-1. Ale największym przegięciem w nowym FMie było to: http://i50.tinypic.com/2yyyxdw.jpg :D Bramka dla Widzewa wpadła w 92' po samobójczym golu mojego bramkarza, który próbował przechwycić dośrodkowanie, a odbił piłkę prosto do bramki... Kocham FMa :keke:

Odnośnik do komentarza

Te bramki z ostrych kątów to chyba są efektem taktyki gry skrzydłami. Dośrodkowania często mijają całą zgraję obrońców i napastników w polu karnym i trafiaja do ustawionego za długim słupkiem drugiego skrzydłowego, ten wali z kąta 0-15st. i piłka w siatce. Przy grze bardziej zbalansowanej takich sytuacji nie ma aż tyle, by się tym przejmować.

 

Co do wyników o jaki mcak wspomniałeś to też tego uświadczyłem - super występy (jak na moje oczekiwania) w pucharach europejskich, a potem jedzie człowiek z topową drużyna do Niecieczy i nawet strzału nie odda. Skład wypoczęty, morale dobre, różnica poziomu absurdalna, ale.. remis. Cóż, taki jest futbol można powiedzieć. Swoja drogą miałem fajna sytuację w pucharach, szkoda, że w rzeczywistości coś takiego się nie zdarzyło, bo gazety miałby o czym pisać - ja swoją Legią i Lech trafiliśmy po fazie grupowej LE na reprezentacje Lizbony, ja na Sporting, Kolejorz na Benfice, oba pojedynki nasze ekipy przeszły i... w kolejnej fazie trafiliśmy na siebie :) Śmieszna sytuacja, gram długo w CM/FM ale takie coś grając Legia zdarzyło mi się chyba po raz pierwszy (bo to w końcu nie Anglia czy Włochy, gdzie po kilka drużyn zawsze dochodzi wysoko).

Odnośnik do komentarza

Z opcja dodawania i usuwania lig zacząłbym z np. 8 ligami i dodawał/odejmował w miarę potrzeb. Sam zacząłem z ok 30, teraz ograniczyłem niższe klasy rozgrywkowe i ogólna liczba lig spadła do 12, przez co szybkość rozgrywki w trzecim sezonie przy sporej bazie danych jest baaardzo szybka. A jak będę chciał zawojować inną ligę to po prostu zmienię znowu ustawienie lig.

Odnośnik do komentarza

macie też problem z rozmowami motywacyjnymi?

Krew mnie zalewa jak wygram 2-3 bramkami, zawodnicy mają świetne oceny, ja ich chwalę, a tu negatywna reakcja

Nie mam z tym problemów. Moi zawodnicy jeszcze ani razu nie zareagowali negatywnie na moje uwagi. Sugeruję się tym co mi radzi asystent. Najczeście moje rozmowy mają "spokojy" lub "żarliwy" charakter.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...