Skocz do zawartości

Zagłębie Lubin. FM12. Futbol totalny.


Debrecen

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wrócić do „pisania” swoich potyczek w FM 12. Po długim rozbracie z tą grą, po wyjaśnieniu kilku spraw w swoim życiu, wreszcie mam wolną głowę do pisania i emocjonowania się tym niesamowitym produktem od SI.

Ściągnąłem aktualizacje polskiej ligi i miałem wziąć już mój ukochany Widzew Łódź, lecz powiedziałem sobie, że spróbuję czegoś nowego. Klub, w którym jeszcze nie byłem nazywa się Zagłębie Lubin. Mają ciekawy i ambitny skład, który jest troszkę przystosowany do mojego ulubionego ustawienia 4-3-3. Bez zbędnych ceregieli wziąłem się za analizę składu, ustawienie taktyki oraz treningu.

Celem pierwszego sezonu będzie środek tabeli, a być może pokusimy się o włączenie do ścisłej czołówki? Skład mamy niezły, jak ustawienie zatrybi to powinniśmy spokojnie główny cel zrealizować.

 

Fm12.2.2

Baza danych: Duża

Ligi: Polska (1-2)

Uaktualnienie na ostatnie okienko transferowe.

 

Transfery:

 

Pierwszym wzmocnieniem było pozyskanie szybkiego napastnika jakim był Jacques Tanoh (23l., ST, WKS). Zawodnik nie kosztował nas nic, gdyż był na wolnym transferze. Były zawodnik Stelli, lecz od 2 lat nie grał nigdzie i jego odbudowa będzie wymagała czasu.

 

Tuż po zakontraktowaniu Tanoha, w klubie z 5 letnim kontraktem zameldował się Adam Stachowiak (24l., GK, Polska 5/0 u21). Adam dobrze jest znany na polskim rynku, a po rozstaniu z Górnikiem był bez klubu. O tego zawodnika walczyły kluby z Bułgarii, Ukrainy, a także Jagiellonia. Adam dostał dobre warunki w umowie i w ten sposób mam 3 bramkarzy, którzy prezentują równy i dobry poziom.

 

Trzecim wzmocnieniem okazał się zawodnik z Białorusi, Dzmitry Rekish (22l., M/AM LC, Białoruś 24/8 u21). Ostatnio występował w Dinamie Mińsk, lecz w sezonie 2010/11 grał w Polonii Warszawa.

 

Linia obrony także została wzmocniona. Mateusz Siebert (22l., DC, Polska 8/0 u21) z wolnego transferu dołączył do mojej ekipy. Przebywał na testach w Śląsku, lecz widząc jego jeszcze młody wiek i całkiem solidne umiejętności postanowiłem dać mu szansę jeszcze raz w Ekstraklasie.

 

55 tys. € zarobiliśmy na sprzedaży Martina Ekwueme (25l., DM/MC, Nigeria) do Bogdanki.

 

W poszukiwaniach perełek, natknąłem się na Dominika Kruczka (19l., MC/AMC, Polska). Ten 19 pomocnik zrobił na mnie wrażenie podczas testów i zdecydowałem się dać mu szansę. Na chwilę obecna wylądował w rezerwach.

 

Maciej Małkowski (26l., M/AM L, Polska 2/0A) nie miał, by szansy gry w moim ustawieniu, wiec wypożyczyłem go do Lechii Gdańsk do końca sezonu z opcją wykupienia za 100 tys. €.

 

Sparingi:

  • Zagłębie Lubin – Zagłębie Lubin II 3:0

(M. Papadopoulos `1 `4, R. Jeż `9)

  • Szenczur (SLO) – Zagłębie Lubin 0:3

(A. Woźniak `22, R. Jeż `33, S. Pawłowski `53)

  • Zagłębie Lubin – Przybram (CZE) 2:0

(Sam.. `54, A. Woźniak `69)

  • Zagłębie Lubin – Vojvodina (SRB) 3:0

(M. Papadopiulos `10, J. Tanoh `21 `56)

  • Zagłębie Lubin – Rapie Bukareszt (RUM) 1:0

(M. Papadopoulos `66)

  • Zagłębie Lubin – CFR Cluj (RUM) 1:0

(A. Woźniak `84 /k/)

 

Okres przed sezonem spędziliśmy na ciężkich treningach opierających się na zagraniu zawodników. Nie spodziewałem się, że osiągniemy takie znakomite wyniki oraz znakomity styl w jakim graliśmy. Wyróżniającymi się postaciami w sparingach byli Papadopoulos (strzelec 5 bramek), Godal (znakomity w defensywie), Vidanov (znakomita gra w powietrzu), Banaś (dobrze ustawiał defensywę) i wielu wielu innych. Jednak nie jest tak, że same pozytywne oceny są w zespole. Na minus zaprezentował się Rekish, Wilczek czy Contra. Ci zawodnicy muszą jeszcze trochę popracować aby wskoczyć do pierwszego składu.

Odnośnik do komentarza

Ciekawy wybor klubu:-)powodzenia:-) bede czytal z zaciekawieniem. Masz w bazie takiego gracza jak M. Adou z Beninu. Niepamietam dokladnie imienia ale zaj....ty obronc jak na nasza lige

Takiego zawodnika nie mam w bazie ;) A tak BTW to linię obrony mam solidną ;) Ledwo wszystkij porejstrowałem :P Gorzej w ataku, bo Pawłskie złapał kontuzję tuz przed debiutem z Widzewem :c

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny wybór klubu. Sam jeszcze w październiku grałem Zagłębiem.

 

Polecam sprawdzić tych graczy ofensywnych: Bello Korfamata, Franck Songo'o, Franck Guela, Eze Otorogu, Deniran Ortega.

 

A jak zarobisz trochę kaski to możesz kupić

Alexey'a Rudenoka. Pro paker! Młody, szybki i dobrze wykończający akcje gracz.

 

Bardzo fajny wybór klubu. Sam jeszcze w październiku grałem Zagłębiem.

 

Polecam sprawdzić tych graczy ofensywnych: Bello Korfamata, Franck Songo'o, Franck Guela, Eze Otorogu, Deniran Ortega.

 

A jak zarobisz trochę kaski to możesz kupić

Alexey'a Rudenoka. Pro paker! Młody, szybki i dobrze wykończający akcje gracz.

Odnośnik do komentarza

30.7.11.

 

Cóż ja mogę powiedzieć o debiutanckim meczu. Majstersztyk. Byłem pewny zwycięstwa, Widzew będzie się bronić przed spadkiem, skład mają bardzo średni, transferów nie dokonali, bo i za co. My mając wysokie morale po znakomitych wynikach przed sezonem, weszliśmy w ten mecz na pełnej szybkości. Do przerwy sytuacja się wyjaśniła, kto jest lepszy. Wynik 5:0 po 45 minutach mówił swoje. Po zmianie stron, graliśmy spokojnej, oszczędzając siły, lecz jeszcze dołożyliśmy cegiełkę (6 bramkę). Pogrom. Gospodarze nie oddali nawet celnego strzału w kierunku bramki Stachowiaka. U nas bohaterami byli zawodnicy zza południowej granicy. Papadopoulos strzelił 4 bramki, a Jeż świetnie brylował w środku pola jako rozgrywający.

 

Ekstraklasa [1/30]

Łódź [8411 widzów]

 

Widzew Łódź [-] – [-] Zagłębie Lubin 0:6 (0:5)

 

0:1 – M. Papadopoulos `7

0:2 – M. Papadopoulos `9

0:3 – J. Bilek `27

0:4 – M. Papadopoulos `30

0:5 – J. Tanoh `45+1

0:6 – M. Papadopoulos `82

 

MoM: M. Papadopoulos – Zagłębie, ST, 9.8

Odnośnik do komentarza

To sie nazywa wejscie w sezon

Zobacz ten mecz :D Początek sezonu na pełnej k**wie :D

 

7.8.11.

 

Legia w tym sezonie miała walczyć o mistrzostwo kraju. Z wielką pewnością wypowiadali się ludzie związani ze stołecznym klubem, że w tym sezonie nie będzie mocnych na ich zespół. Jednak od zapowiedzi do realizacji celu jest daleka droga. W lidze Europy zbłaźnili się przegrywając z Anorthosi (0-2,1-1). Pewnie liczyli, że z nami sięgną po drugie zwycięstwo w lidze (2-0 z Podbeskidziem w I kolejce), jednak potwierdziliśmy wysoką dyspozycję z meczu przeciwko Widzewowi. Katem Legii okazał się Papadopoulos, autor dwóch jedynych bramek w tym starciu. Pewne zwycięstwo przypłaciliśmy jednak trzema kontuzjami, które po meczu okazały się nie groźne.

 

Ekstraklasa (2/30)

Lubin (7448 widzów)

 

Zagłębie Lubin (1) – (9) Legia Warszawa 2:0 (1:0)

 

1-0 : M. Papadopoulos `27

2-0 : M. Papadopoulos `75

 

MoM: M. Papadopulous – Zagłębie, ST, 8.9

Odnośnik do komentarza

@osiolek1983 - czy ja wiem czy cud taktyka. Zwykłe 4-3-3, nastawione na ofensywę i granie przez środek. Dobry rozgrywający, środkowy napastnik jest odgrywającym, najlepiej żeby był szybki.

 

@Vanlid - Tanoh grał, grał. Pawłowski złapał kontuzję przed sezonem i Tanoh wskoczył do I składu i powiem, że gra naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza

13.8.11.

 

Mecz z Podbeskidziem zaoferował kibicom na Dialog Arenie kilka nieobliczalnych zwrotów akcji. Do 66 minuty bez większego wysiłku ogrywaliśmy gości 3-0. Do tego czasu rywale nie byli wstanie zrobić sensownej akcji. Jednak prowadzenie trzema bramkami trochę nas uśpiło. Z tego letargu wybudził nas Pawela. W przeciągu 15 minut Fabian doprowadził swój zespół do remisu. Po fatalnych błędach Stachowiaka, Vidanova czy Banasia nasze pewne zwycięstwo przechodziło nam koło nosa. Zawodnicy z Bielska poszli za ciosem i widząc nieporadność moich bocznych obrońców starali się za wszelką cenę wywieźć z Lubina 3 punkty. Na szczęście mieliśmy naszego bohatera, naszego magicznego Czecha. Mowa tu o Papadopoulusie. W 89 minucie główką wyprowadził nas na prowadzenie, a w 5 minucie doliczonego czasu gry tkz. ‘’rybką’’ ośmieszył Zajaca i tym samym stał się autorem 4 bramek w tym meczu. Michal w 3 spotkaniach Ekstraklasy zgromadził już 10 bramek!

 

Ekstraklasa (3/30)

Lubin (6953 widzów)

 

Zagłębie Lubin (1) – (15) Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:3 (2:0)

 

1:0 – R. Jeż `17 /k/

2:0 – M. Papadopoulos `26

3:0 – M. Papadopoulos `55

3:1 – F. Pawela `66

3:2 – F. Pawela `75

3:3 – F. Pawela `81

4:3 – M. Papadopoulos `89

5:3 – M. Papadopoulos `90+5

 

MoM: M. Papadopoulos – Zagłebie, ST, 9.8

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z tą opinią. Zagłębie nie miało dawno takiego napastnika.

Jak sobie radzi Sernas w Turcji? Bo ja teraz gram Lechem i w drugim sezonie kupiłem Sernasa z Lubina za 1.2 miliona euro po tym jak na wypożyczeniu w Turcji w 28 meczach zdobył 23 bramki.

Odnośnik do komentarza

21.8.11

Przed spotkaniem przeciwko Jagiellonią, ekipa Tomka Hajty wzmocniła się naszym zawodnikiem. Mowa tu o skrzydłowym Abwo, który w moim ustawieniu nie miał, by szans na grę. Za 65 tys. € wypożyczony został do końca sezonu. Rywale słabo zaczęli sezon. 12 miejsce przed naszym pojedynkiem i wysoka porażka w ostatniej kolejce przeciwko Legii (1-5). Było widać w pierwszych minutach, że chcą zamazać ten pogrom od stołecznego klubu. Ambicją i wolą walki zdobyli gola już w 9 minucie i z minuty na minutę napór gospodarzy wzmagał się niczym wiatr podczas sztormu. Udawało nam się jakoś zatrzymywać ich ataki, a Papadopoulos w 35 minucie przełamał linię obrony i tym samym zmienił oblicze meczu. Podłamani starta gola, zawodnicy z Białegostoku oddali nam inicjatywę i kilka minut po przerwie wyszliśmy na prowadzenie. Do końca meczu rywal szarpał, starał się coś stworzyć, lecz wszystko zostawało rozbite jeszcze na ich własnej połowie.

 

Ekstraklasa (4/30)

Białystok (5543 widzów)

Jagiellonia Białystok (12) – (1) Zagłębie Lubin 1:2 (1:1)

 

1-0 : E. Smolarek `9

1-1 : M. Papadopoulos `35

1-2 : J. Tanoh `57

 

Ktz – A. Woźniak `63 (nadwyrężony staw skokowy, 6-7 tygodni)

 

MoM: M. Papadopoluos – Zagłębie, ST, 7.8

 

Życzenia od czytelników:

|

\/

 

D. Sernas w Gaziantepsporze (4 mecze, 1 gol, 2 asysty, średnia ocen 6.47)

J. Tahon

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...