Skocz do zawartości

Piłkarski poker


tomba

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze nie koniec transferów :)

 

**********

 

Sant Julia: Lumberas - Benavente Bornes Carrasco (34' Quintero) Bravo - Acosta Munoz (45' Ramirez) Naya Gomez (19' Hernandez) - Lopez Soler

 

Bełchatów: Uvarenko - Burliga Nelson Kosoric (45' Natalino) Stulin - Rahov Misiak Cesar Wojciechowski Nowosielski - Sarkisov (68' Sikorski)

 

Przed meczem z Sant Julia w eliminacjach do ligi mistrzów zagraliśmy tylko dwa sparingi. Przegraliśmy z Wigrami Suwałki 0:1 i ograliśmy Wisłę Płock 1:0 po bramce Rzeźniczaka. W tychże sparingach testowałem Kosorica na środku obrony, wypadł dobrze, więc i w tym meczu wystąpi na tej pozycji. Oczywiście celem jest bezpieczna zaliczka przed meczem rewanżowym. Długo nie mogliśmy wejść w odpowiedni rytm meczowy i dopiero w 48 minucie byliśmy blisko zdobycia bramki, ale Sarkisov uderzył tylko w słupek. W 54 minucie Misiak podszedł do wykonania rzutu rożnego, dośrodkował i premierowe trafienie zaliczył Natalino. W 81 minucie kolejny rzut rożny, tym razem wykonał go Wojciechowski a Włoch Natalino zdobył drugą bramkę w tym meczu. W 84 minucie Wojciechowski dośrodkował w pole karne, fatalnie zachował się bramkarz gospodarzy, który zamiast złapać piłkę to odbił ją przed siebie, dopadł do niej Cesar i umieścił ją w pustej bramce. Pewna wygrana, udany debiut Natalino.

 

 

16.07.2014 - Eliminacje do Ligi Mistrzów, 2 faza

Frekwencja: 1,299

Stan Julia 0:3 GKS Bełchatów

54' Felice Natalino 0:1

81' Felice Natalino 0:2

84' Julio Cesar 0:3

MoM: Felice Natalino 9.2

Odnośnik do komentarza

Bardziej osłabiali, niż wzmacniali. Jedynie Legia coś tam podziałała, bo co prawda sprzedała Żyrę do Celticu, ale za to sprowadziła za 1.5 mln Momchila Tsvetanova, na którego też polowałem od dłuższego czasu.

 

***********

Legia: Antolovic - Lisowski Zbozień Faria Matras - Łukasik Furman Szeliga Salinas (45' Radovic) Jagiełło (52' Wolski) - Efir (45' Kucharczyk)

 

Bełchatów: Appels - Rzeźniczak Nelson Kosoric Włodarczyk - Rahov Misiak Nowosielski (45' Janota) Wojciechowski Jeferson (61' Cesar) - Sikorski (61' Sarkisov)

 

Czas na mecz o superpuchar Polski, z Legią Warszawa. Dla dwóch naszych zawodników to spotkanie miało ogromne znaczenie, w końcu Misiak i Rzeźniczak to byli zawodnicy Wojskowych. W 30 minucie byliśmy bardzo blisko strzelenia bramki, ale uderzenie Kosorica z rzutu wolnego trafiło tylko w poprzeczkę bramki Antolovica. Dopiero w 60 minucie Legia była w stanie odpowiedzieć jakimś atakiem, na skrzydle ładnie znalazł się Radovic, dośrodkował, Kucharczyk zgrał piłkę na 16 metr i atomowym uderzeniem do siatki trafił Furman. W 76 minucie znowu Legia na skrzydle, tym razem Wolski ładnie dośrodkował w pole karne, Szeliga uderzył ale dobrze w bramce zachował się Appels i wyłapał to uderzenie. Nie udało się powtórzyć sukcesu z przed roku, ale to nie było naszym priorytetem. Zaraz po meczu zasiedliśmy do rozmów w sprawie transferu...

 

20.07.2014 - Superpuchar Polski

Frekwencja: 29,018

Legia Warszawa 1:0 GKS Bełchatów

60' Dominik Furman 1:0

MoM: Fabio Faria 7.7

Odnośnik do komentarza

Po bardzo długich negocjacjach w końcu doszliśmy do porozumienia z władzami Legii i za kwotę 950 tysięcy funtów dołączył do nas Dominik Furman!

 

Bełchatów: Uvarenko - Burliga Nelson Natalino Stulin - Rahov Janota Cesar Wojciechowski Jeferson - Sarkisov

 

Sant Julia: Lumbreras - Benavente Bravo Bornes Gomez - Hernandez Munoz (45' Naya) Acosta (45' Ramirez) Quintero - Lopez Soler (6' Carrasco)

 

Rewanż z Andorczykami był tylko formalnością, po pewnej wygranej w pierwszym meczu teraz mogliśmy nic nie robić, a i tak walczylibyśmy awans. Nasi zawodnicy jednak chcieli nauczyć grać w piłkę Andorczyków i faktycznie im pokazali jak się gra. Już w 6 minucie Janota dał popis, ograł trzech zawodników po czym uderzył i nienajlepiej ustawiony Lumbreras musiał skapitulować. W 12 minucie Stulin po raz kolejny znakomicie dośrodkował w pole karne, Sarkisov spokojnie przyjął piłkę i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. W 51 minucie dość niespodziewanie to San Julia strzela bramkę, Hernandez dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego a tam bardzo niefortunnie interweniował Nelson i ustrzelił swojaka. W 60 minucie było już 3:1, Janota podał w pole karne do Sarkisova, Ormanin dwa razy tracił piłkę, ale też dwa razy ją odzyskał i w końcu uderzył nie do obrony. Rywala dobiliśmy w dolicznonym czasie gry, Janota dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę na piąty metr zgrał Nelson, a bramkę zdobył Natalino. Pewna wygrana, a w trzeciej rundzie czeka na nas już poważniejszym rywal, Żylina.

 

 

23.07.2014 - Eliminacje do Ligi Mistrzów, 2 faza

Frekwencja: 5,037

GKS Bełchatów 4:1 Sant Julia

6' Michał Janota 1:0

12' Artur Sarkisov 2:0

51' Mickael Nelson sam. 2:1

61' Artur Sarkisov 3:1

90+2' Felice Natalino 4:1

MoM: Michał Janota 9.2

Odnośnik do komentarza

Na razie na swoim, pewnie tak jak w poprzednim sezonie od baraży będziemy grać na Cichej.

 

Bełchatów: Appels - Rzeźniczak Nelson Kosoric Stulin - Furman Misiak Cesar Janota Wojciechowski - Sarkisov

 

Żylina: Tsvetkovski - Toth Villaita Piacek (80' Lukac) Nunes (90' Hanzel) - Freitas Cermak (74' Verkoelen) Bubenko Krcmarevic Marino - Petrik

 

Teraz albo nigdy, postanowiłem, że jak w tym sezonie nie zagramy w lidze mistrzów, to opuszczam Bełchatów. Drugą przeszkodą w walce o te elitarne rozgrywki jest Słowacka MKS Żylina. W 23 minucie Janota ładnie wypatrzył, że bramkarz Żyliny jest wysunięty z bramki, próbował go przelebować, ten jednak doskonale przeczytał zamiary naszego skrzydłowego i zdołał wyłapać piłkę. W 33 minucie Janota dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, do piłki dopadł Misiak ale jego strzał wybronił Tsvetkovski, ale przy dobitce Wojciechowskiego nie mam już nic do powiedzenia. W 59 minucie Wojciechowski po raz kolejny trafił do siatki, niestety po podaniu Sarkisova był na spalonym. Szkoda, że ugraliśmy tylko jedno bramkową zaliczkę, kontrolowaliśmy grę przez całe spotkanie i powinniśmy strzelić conajmniej o bramkę więcej.

 

 

30.07.2014 - Eliminacje do Ligi Mistrzów, 3 faza

Frekwencja: 5,177

GKS Bełchatów 1:0 MKS Żylina

33' Paweł Wojciechowski 1:0

MoM: Miguel Villatia 7.6

Odnośnik do komentarza

Patrząc na to, że Żylina nie mogła wyprowadzić nawet składnej akcji, to jestem pewien, że dojdziemy conajmniej do baraży :) A w barażach jak nie trafimy na Celtic albo Anderlecht to będziemy mieć ogromną szansę na Ligę Mistrzów.

 

******

 

Bełchatów: Appels - Rzeźniczak Nelson Kosoric Stulin - Giel Misiak Jeferson (45' Cesar) Nowosielski Plizga - Sarkisov (45' Sikorski)

 

Śląsk: Kelemen - Socha Janicki Jodłowiec (45' Diaz) Pawelec - Sobota (88' Kowalczyk) Budziński Pazdan Mila Patejuk (76' Mraz) - Teodorczyk

 

To z nimi w poprzednim sezonie kończyliśmy rozgrywki ekstraklasy i z nimi będzie zaczynać kolejny sezon. Śląsk był naszym głównym rywalem w walce o kilku zawodników i niestety wszyscy wybrali zespół z Wrocławia. Chciałem sprowadzić Jodłowca, Pazdana oraz Budzińskiego, ale ten pierwszy zdecydował się przedłużyć kontrakt, a dwójka pozostałych poleciała za kasą. Już w 1 minucie Giel popisał się fantastycznym 40 metrowym zagraniem prosto na nogę Plizgi a ten nie marnuje takich okazji. Zbyt długo nie cieszyliśmy się z prowadzenia, w 6 minucie błysnął Mila, podał idealnie w tempo do wbiegającego w pole karne Teodorczyka który precyzyjnym uderzeniem pokonał Appelsa. Powiedzcie mi, czy ja nie mogę w końcu trafić na bramkarza, który nie będzie popełniał głupich błędów? W 25 minucie popis dał Appels. dobiegł z piłką do prawie połowy boiska, wybił ją na bok, ale zrobił to tak niedokładnie, że dopadł do niej Socha i uderzeniem zza połowy boiska zdobył bramkę. Okienko jeszcze jest otwarte, może znajde kogoś na bramke...

 

 

03.08.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [1/30]

Frekwencja: 4,249

GKS Bełchatów 1:2 Śląsk Wrocław

1' Dawid Plizga 1:0

6' Łukasz Teodorczyk 1:1

25' Tadeusz Socha 1:2

MoM: Tadeusz Socha 8.8

Odnośnik do komentarza

ZNALAZŁEM! Antonio Donnarumma, były gracz między innymi Milanu, Genoy czy Juve Stabia :)

 

Żylina: Tsvetkovski - Majsniar Villatta Toth Sulgan - Freitas Cermak (45' Adam) Bubenko Krcmarevic Marino (10' Seman) - Petrik (23' Hanzel)

 

Bełchatów: Appels - Rzeźniczak Nelson Natalino Włodarczyk - Furman Wojciechowski (45' Kosoric) Nowosielski Janota Cesar - Sikorski

 

Mecz nie zaczął się najlepiej, bo już od 29 minuty graliśmy w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Natalino. Sędzia to miał chyba oczy zasłonięte jakimiś klapkami, Felice walczył o górną piłkę z jednych z zawodników Żyliny i podparł się o niego rękami, a co za tym idzie powalił go na ziemię. Decyzja z kartką conajmniej śmieszna. Na domiar złego w 32 minucie straciliśmy bramkę, Hanzel ładnie dośrodkował w pole karne a bramkę wślizgiem zdobył Seman. Jeszcze szybciej odpowiedzieliśmy, to co zrobił Janota to jest po prostu kosmos! Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i uzyskaliśmy awans do baraży w których zagramy ze Spartą Praga.

 

Jeśli chcecie zobaczyć tą wspaniąłą bramkę Janoty, to zapraszam:

Wiem, jakość nie powala, ale można spokojnie zobaczyć co Michał zrobił :)

 

 

06.08.2014 - Eliminacje do Ligi Mistrzów, 3 faza

Frekwencja: 5,149

MKS Żylina 1:1 GKS Bełchatów

32' Peter Seman 1:0

35' Michał Janota 1:1

MoM: Michał Janota 7.3

Odnośnik do komentarza

W 2 rundzie ograli Renowe, a w 3 ledwo co wyeliminowali Żeljezniczar (1:2 2:0).

 

***************

 

Podbeskidzie: Bąk - Tatomirovic Szufryn (67' Lepiarz) Stanek Shtarkov - Baran Rogalski (57' Koman) Ziajka (63' Sacha) Rybski Gajos - Demjan

 

Bełchatów: Donnarumma - Rzeźniczak (72' Kosoric) Nelson Natalino Stulin - Misiak (50' Włodarczyk) Furman Pablo Wojciechowski (72' Cesar) - Sikorski Sarkisov

 

Przed spotkaniem z Podbeskidziem dołączył do nas nowy zawodnik, Brazylijczyk Pablo za którego zapłaciliśmy 50 tysięcy funtów. W 22 minucie Ziajka ładnie uderzył z dystansu, ale równie dobrze zachował się w bramce Donnarumma i sparował to uderzenie. Trzy minuty później Wojciechowski próbował szczęścia z około 20 metrów, ale jego bardzo mocne uderzenie odbiło się od słupka. W 26 minucie ponownie Wojciechowski przy piłce, tym razem dośrodkował a w polu karnym Sikorski ładnie wyprzedził Stanka i nie dał szans bramkarzowi. W 67 minucie kolejna akcja skrzydłem, tym razem Włodarczyk ładnie dośrodkowywuje w pole karne i bramkę zdobywa Wojciechowski.

 

 

09.08.2014 - T-Mobile Ektraklasa [2/30]

Frekwencja: 3,349

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 GKS Bełchatów

26' Daniel Sikorski 0:1

67' Paweł Wojciechowski 0:2

MoM: Zdenek Stanek 8.2

 

 

Następne mecze:

 

17.08 - Widzew (T-ME)

20.08 - Sparta (LM)

23.08 - Cracovia (T-ME)

26.08 - Sparta (LM)

Odnośnik do komentarza

MoA :D Długo Cię coś nie było :D

 

**********

 

Bełchatów: Donnarumma - Burliga Kosoric Rahov Włodarczyk - Giel Nowosielski Pablo (45' Jeferson) Wroński Wojciechowski - Plizga

 

Widzew: Mielcarz - Tosik Djikanovic Mihajlovic Abbes - Sawala (77' Mroziński) Niane (45' Kristo) Ćwielong Rybicki Kowalski - Stępiński

 

Już w 1 minucie byliśmy blisko objęcia prowadzenia, Wojciechowski dośrodkował z rzutu rożnego, ale niestety Rahov tracił tylko w poprzeczkę. W 29 minucie po raz kolejny Wojciechowski dośrodkował z narożnika boiska, piłkę próbował uderzać Kosoric, ale przeskoczył go Abbes, na nasze szczęście ta trafiła do Rahova który bez problemu pokonał bramkarza. W 67 minucie Widzew wyrównał, Ćwielong podał ładnie w tempo do Rybickiego, ten chciał jeszcze podać, ale piłka odbiła się od Kosorica i wróciła pod jego nogi i tym razem już zdobył bramkę. Trzy minuty później Wojciechowski dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę zgrał Giel a z najbliższej odległości do siatki skierował ją Kosoric. Wygraliśmy dzięki stałym fragmentom gry, ciężko będzie z taką grą ograć Spartę...

 

 

17.08.2014 - T-Mobile Ekstraklasa [3/30]

Frekwencja: 4,689

GKS Bełchatów 2:1 Widzew Łódź

29' Angel Rahov 1:0

67' Mariusz Rybicki 1:1

70' Aleksandar Kosoric 2:1

MoM: Angel Rahov 8.0

Odnośnik do komentarza

Stała się strasznie ch*jowa rzecz... byłem już po dwumeczu ze Spartą i nagle gra wywaliła crasha. W meczu na wyjeździe w Czechach nie graliśmy nic, Sparta po 60 minutach prowadziła 2:0, My w końcówce wyprowadziliśmy jedną kontrę i wpadła bramka. W drugim spotkaniu ustawiłem zespół bardziej ofensywnie, ale nic to nie dało, bo zawodnicy z Pragi postawili szczelny mur. Zapowiadałem, że odejdę jak nie awansujemy do LM i tak też zrobię. Jak pisałem wcześniej gra wywaliła crasha, a ja nie zapisałem gry przed tym zdarzeniem, dlatego też odchodzę przed pierwszym meczem barażowym, gdyż wtedy robiłem ostatni save. Teraz czekam na jakieś oferty, ale jak pewnie się domyślacie nie zamierzam opuszczać ekstraklasy.

Odnośnik do komentarza

Po moim odejściu z GKS-u nastąpiło spore przetasowanie w klubach ekstraklasy. Moje miejsce w Bełchatowie zajął Adam Nawałka. Górnik Zabrze został bez trenera, więc złożyłem tam podanie, ale oni zdecydowali się zatrudnić Cześka Michniewicza... trenera Lecha Poznań. Tutaj również złożyłem podanie i tym razem zostało ono zaakceptowane i podpisałem kontrakt do 2017 roku. "Kolejorz" po ośmiu meczach ma 11 punktów i zajmuje 7 miejsce w tabeli. Dodatkowo gra w lidze europejskiej, w grupie B wraz z: Eintrachtem Frankfurt, Valencią oraz Anżi. Pierwszy mecz zremisowali na wyjeździe z Eintrachtem. Teraz krótko przedstawię Wam kadre tego zespołu:

 

Bramkarze:

 

Jasmin Buric (BIH/27) - Jeden z najlepszych zawodników w klubie a zarazem najlepszy bramkarz. Niestety pokłócił się z władzami klubu i żąda transferu. Nie wiem, czy uda mi się go zatrzymać.

 

Przemysław Frackowiak (POL/20) - Dobry bramkarz, ale to jeszcze nie jest poziom na ekstraklase. Może za 2-3 lata.

 

 

Obrońcy:

 

Kebba Ceesay (GAM/26) - Fenomenalny zawodnik, środkowy obrońca z taką szybkością to prawdziwy skarb.

 

Adrian Cieślak (POL/22) - Solidny rezerwowy, ale na więcej nie ma co liczyć.

 

Luis Henriquez (PAN/32) - Panamczyk do najmłodszych zawodników nie należy, ale conajmniej do zimowego okienka transferowego będzie podstawowym lewym obrońcą.

 

Tomasz Kędziora (POL/20) - Ileż razy ja go próbowałem ściągnąć do Bełchatowa... zawsze odrzucał oferty. Tym bardziej się ciesze, że tym razem mam go w swoim klubie.

 

Adam Marciniak (POL/25) - Jakoś nie jestem do niego przekonany, dlatego będzie tylko rezerwowym.

 

Emil Szczupakowski (POL/20) - Przed nim jeszcze bardzo długa droga, ale może liczyć na sporadyczne występy w pierwszym składzie.

 

Hubert Wołąkiewicz (POL/28) - Niestety z nim jest podobna sprawa co z Buricem, bardzo ciężko będzie przedłużyć kontrakt który wygasa już za rok.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, mam nadzieję, że Lechem uda się coś ugrać w Europie.

 

********

 

Pomocnicy:

 

Aleksandar Tonev (BUL/24) - Bardzo szybki zawodnik, posiada też bardzo dobre uderzenie z dystansu. Prawdopodobnie będzie grał w pierwszym składzie na prawym skrzydle.

 

Szymon Drewniak (POL/22) - Zawodnik dość słaby, ale nie mam zbyt wiele środkowych pomocników, dlatego czasami zagra w pierwszym składzie.

 

Łukasz Janoszka (POL/27) - Dobry skrzydłowy, niestety bardzo kontuzjogenny.

 

Marko Miric (SRB/27) - No nie powiem, jak na takie zarobki to ten zawodnik jest znakomity. Zobaczymy co pokaże na boisku.

 

Mindaugas Panka (LTU/30) - W miare dobry środkowy pomocnik, niestety jest już stary i pogra u nas maksymalnie do końca sezonu.

 

Ihar Stasevich (BLR/28) - Podstawowy lewy skrzydłowy. Lech zrobił na nim znakomity interes, bo sprowadził go przed sezonem za darmo.

 

Łukasz Trałka (POL/30) - Kapitan zespołu, będzie grał na pozycji defensywnego pomocnika. Niestety w tej chwili ma kontuzję na ponad miesiąc.

 

Stefan Velev (BUL/25) - Stefan nie należy do najszybszych, ale jego atrybuty techniczne są fenomenalne.

Odnośnik do komentarza

Napastnicy:

 

Stanislav Kostov (BUL/22) - Bardzo dobry piłkarz, może grać zarówno na ofensywnej pomocy jak i w ataku. Ja go będę wystawiał na tej pierwszej pozycji, gdyż jego podania są znakomite.

 

Vojo Ubiparip (SRB/26) - Odejdzie w zimowym okienku, nie lubie tego piłkarza.

 

Tomas Wagner (CZE/24) - Za tego zawodnika Lech zapłacił 500 tysięcy. Według mnie tej ceny warty nie jest, ale zobaczymy co pokaże.

 

Yazalde (POR/26) - Ostatni i chyba najlepszy napastnik. Portugalczyk będzie grał w podstawowym składzie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...