Skocz do zawartości

Wybory ModTeamu (II kadencja) - dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie wiem skąd to oburzenie wszem i wobec, nie oceniajcie osoby, tylko to co pisze, przecież to:

 

(...)

3. Aby wyjaśnić sprawę rzetelnie i bez mataczenia, w trybie natychmiastowym zaraz po ogłoszeniu tej akcji tutaj, dostęp do serwera i providera powinien zostać udzielony postronnej osobie, jak np. enchanterowi, który bez problemu przeanalizowałby logi serwera i porównałby to z logami aplikacjami. Wtedy ktoś postronny mógł by potwierdzić lub wykluczyć pewne zdarzenia z 100% pewnością bez żadnych wątpliwości, bez tego majaczenia, że i tak wszystko w logach jest spreparowane.

Mało tego, osoba podejrzana powinna także natychmiast przekazać dane do serwera i nakazać zmianę dostępów, aby ustrzec się przed podejrzeniami o mataczenie w sprawie. Wchodzenie w buty śledczego wskazuje tylko i wyłącznie na matactwo.

 

(...)Rzetelne wyjaśnienie sprawy to tylko i wyłącznie zbadanie sprawy przez kogoś niezależnego, ot, tyle. Pozdrowienia.

 

zostało powiedziane przeze mnie na samym początku. To co pogrubiłem zrobiłbym na miejscu Icona jako pierwsze, im dłuższa zwłoka, tym gorzej z moją wiarygodnością.

Odnośnik do komentarza

To chyba timon miał w opisie "to tylko internet k***a". Weź to sobie do serca.

... napisał Gacek :roll: I skończ swoje marne prowokacje. Najpierw piszesz, że ludzie chcieli zniszczyć forum, nominując do MT Johnissa, a teraz nazywasz Melera szmatą. Prawnikowi nie przystoi taka forma konwersacji.

Odnośnik do komentarza

"... napisał Gacek" - odniosłem się do wypowiedzi Gacka, który uważa, że to tylko Internet, a sam traktuje to jako coś więcej.

 

"I skończ swoje marne prowokacje. Najpierw piszesz, że ludzie chcieli zniszczyć forum, nominując do MT Johnissa, a teraz nazywasz Melera szmatą." - przykłady prowokacji Gacka.

 

"Prawnikowi nie przystoi taka forma konwersacji" - prostszymi słowami: prawnik nie powinien pisać w taki sposób. Chyba że myślisz, że serio mam Gacka za prawnika... Najwyraźniej mogłeś nie zrozumieć mojej ironii.

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem. Miłej nocy, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

"... napisał Gacek" - odniosłem się do wypowiedzi Gacka, który uważa, że to tylko Internet, a sam traktuje to jako coś więcej.

 

"I skończ swoje marne prowokacje. Najpierw piszesz, że ludzie chcieli zniszczyć forum, nominując do MT Johnissa, a teraz nazywasz Melera szmatą." - przykłady prowokacji Gacka.

 

"Prawnikowi nie przystoi taka forma konwersacji" - prostszymi słowami: prawnik nie powinien pisać w taki sposób. Chyba że myślisz, że serio mam Gacka za prawnika... Najwyraźniej mogłeś nie zrozumieć mojej ironii.

 

Mam nadzieję, że wyjaśniłem. Miłej nocy, pozdrawiam.

ale to bylo beznadziejne, elo

Odnośnik do komentarza
  • 9 lat później...
On 12/8/2012 at 1:58 PM, Speed said:

Podczas wczorajszego pokera chłopaki wspomnieli o "aferze", przeczytałem więc ten wątek i coś mi tu nie gra ;)

 

Zacznijmy od wypowiedzi Icona:

to nie jest prawda.

 

1. Działam w branży stron www jako szef agencji interaktywnej od 2006 roku, miałem kontakt z wieloma administratorami serwerów, z wieloma firmami hostingowymi w Polsce i zagranicą, i jeszcze nigdy w życiu nie spotkałem się, aby nie było na serwerze logów. Logi serwera to ZDECYDOWANIE coś innego niż logi aplikacji (np. IPB) i to tłumaczenie Icona wyżej jest po prostu nieprawdą.

 

2. Sprawa była/jest (choć teraz już mniej) możliwa do zbadania analizując logi serwera, a nie logi aplikacji (skryptu forum IPB).

Powtórzę: logi serwera to co innego niż logi w bazie danych danego skryptu. Przykładowy artykuł pierwszy z brzegu: http://gajdaw.pl/php...iku-log/p1.html

 

3. Aby wyjaśnić sprawę rzetelnie i bez mataczenia, w trybie natychmiastowym zaraz po ogłoszeniu tej akcji tutaj, dostęp do serwera i providera powinien zostać udzielony postronnej osobie, jak np. enchanterowi, który bez problemu przeanalizowałby logi serwera i porównałby to z logami aplikacjami. Wtedy ktoś postronny mógł by potwierdzić lub wykluczyć pewne zdarzenia z 100% pewnością bez żadnych wątpliwości, bez tego majaczenia, że i tak wszystko w logach jest spreparowane.

Mało tego, osoba podejrzana powinna także natychmiast przekazać dane do serwera i nakazać zmianę dostępów, aby ustrzec się przed podejrzeniami o mataczenie w sprawie. Wchodzenie w buty śledczego wskazuje tylko i wyłącznie na matactwo.

 

W każdym innym przypadku, gdy sam oskarżony bada i analizuje logi bez ich udostępnienia nikomu innemu, oraz przesłanki tego typu:

+ sugerowanie Icona, że i tak w zasadzie każdy log można zmanipulować

+ wskazywanie przez Icona innych potencjalnych sposobów na potencjalne manipulacje, jak np.:

+ wklejanie wybiórczych logów, jak np. http://forumcm.net/i...40#entry1426054 - dziwnym trafem ostatnim zapytaniem było właśnie to... ;)

+ raz jeszcze: ciągłe tłumaczenie, że logi można manipulować i z góry zakładanie że nic się z nich nie dowiemy i lansowanie teorii spiskowej

 

według mnie wskazują, że wielce prawdopodobne, że to jednak wszystko działania oskarżonego, bo to wszystko jednoznacznie wskazuje również na mataczenie a nie chęć rzetelnego wyjaśnienia sprawy. Rzetelne wyjaśnienie sprawy to tylko i wyłącznie zbadanie sprawy przez kogoś niezależnego, ot, tyle. Pozdrowienia.

 

* nie daje to Wam do myślenia, skąd Icon wie, że Johniss posługuje się stałym IP? ;)

takie przedkładanie recept na manipulacje jest cokolwiek dziwne.

kurde, szkoda że nikt tego nie pociągnął dalej. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 8.12.2012 o 15:23, Meler napisał:

No chyba jednak od razu widać co jest grane... CMJEB chciało nas rozjebać, nie wyszło bo mamy mózgi, sprawa już dawno zamieciona i zajmujemy się dalszym działaniem - Speed, który powinien mieć btw. bana w mojej skromnej opinii za swoją działalność nagle pojawia się i próbuje nam znów "kraj podpalić". Zapomnij kolego Adamie, zapomnij.

 

Od siebie dodam, że jakieś 13 lat temu byłem bardzo niecierpliwy i Bogu dziś za to dziękuję bo jak sobie pomyśle, że mógłbym być współpracownikiem takiej szmaty, to bym się chyba pochlastał...

@Meler czy aby na pewno? :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...