Skocz do zawartości

FM 2013 - odliczanie do premiery


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

sklepy dostaja gre wcześniej

Dostać wcześniej mogą, ale sprzedawać nie i wątpię by ktoś się odważył sprzedać grę przed premierą, bo za to są ogromne kary

to powszechna praktyka - stosowana od kilku lat m.in. przez Empik czy Media Markt/Saturn - z twojego punktu widzenia i tak musisz czekac na otwarcie okna aktywacji, ktore nastapi nie wczesniej niz w piatek

Jakie kary? O czym Ty piszesz? Uwierz mi, że można dużo...
Odnośnik do komentarza

Można dużo, ale jak ktoś zgłosi wydawcy, że produkt ukazał się przed premierą, bez porozumienia z nim, to wydawca może żądać sporego odszkodowania i na drodze sądowej je na pewno dostanie.

 

Dużo można? tak, w przypadku mniej znaczących wydawców.

 

Wydawca sam pozwala by produkt był na półce dzień-dwa przed premierą...Wydawca się cieszy, że sklep zamawia 50-100 sztuk i nie stawia warunków. Tak to dzisiaj wygląda. To jest marketing i nie ma pojęcia mniej lub bardziej znaczący wydawca. Możesz jako zamawiający powiedzieć pier***ę, nie biorę, albo biorę 10 sztuk i co wtedy?

Odnośnik do komentarza

nie wyobrażam sobie Empiku biorącego 100 sztuk na całą sieć. Wydawca też jest związany kontraktami, a z premiery się robi często dodatkową szopkę (np. przy Harym Poterze i nowym Samsungu), aby ludzie specjalnie oczekiwali. To jest też część marketingu.

Weź pod uwagę, że polski dystrybutor nie ma nic do gadania w sprawie premiery! Wątpię by wydawca specjalnie w Polsce pozwolił opublikować grę wcześniej, tym bardziej, że jest promowana sprzedaż gry przez STEAM, którego zaletą ma być to, że mamy zakup odrazu w momencie premiery.

Odnośnik do komentarza

Mam ten sam problem co z demo. Gra sie pobiera, a gdy juz chce ja wlaczyć odzywa sie mi program antywirusowy, ze plik fm jest zainfekowany, daje anuluj i chce wlaczyc gre to mi wyskakuje gra niedostepna corrupt game files :/

 

 

Prawdopodobnie antywirus skasował jakieś pliki gry (pewnie exe). Zaznacz w opcja antyvira, żeby ignorował fm.exe i powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza

nie wyobrażam sobie Empiku biorącego 100 sztuk na całą sieć. Wydawca też jest związany kontraktami, a z premiery się robi często dodatkową szopkę (np. przy Harym Poterze i nowym Samsungu), aby ludzie specjalnie oczekiwali. To jest też część marketingu.

Weź pod uwagę, że polski dystrybutor nie ma nic do gadania w sprawie premiery! Wątpię by wydawca specjalnie w Polsce pozwolił opublikować grę wcześniej, tym bardziej, że jest promowana sprzedaż gry przez STEAM, którego zaletą ma być to, że mamy zakup odrazu w momencie premiery.

Kwestia jest taka, że Empik robi zamówienie centralnie na cała Polskę, natomiast Media Markt i Saturn osobno. To znaczy, że każdy sklep bierze tyle ile zechce kierownik danego stoiska w każdym ze sklepów.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...