Skocz do zawartości

FM 12 FAQ


jmk

Rekomendowane odpowiedzi

Zebrałem trochę pytań i odpowiedzi z fristajlowego, bo widzę, że te same pytania się ciągle powtarzają... Przepraszam za małą samowolkę, ale mam nadzieję, że temat się przyda. No i mam nadzieje, że nikt nie ma za złe użycia ich pytań/odpowiedzi ;)

---------------------------------------------------------------

 

 

FM 12 FAQ

 

Wiem że gre będzie można pobrać przez Steam ale mam pytanie czy jak kupię płytkę i nie mam dostępu do neta będę mógł zainstalować?

 

Aktywacja przez jest Steam obowiązkowa

 

...Jak zapewnia David, konieczne jest połączenie z Internetem oraz zainstalowany klient Steam. Wtedy należy zainstalować Football Managera 2012 i przejść przez proces rejestracyjny. Jest on oczywiście bezpłatny i jednorazowy. Jeśli się go wykona, można później grać w grę w trybie off-line.

 

- Potrzeba połączenia z Internetem, aby aktywować Football Managera 2012 (PC i Mac) przed rozpoczęciem rozgrywki;

- Aby przejść przez proces, każdy będzie musiał mieć zainstalowany Steam i posiadać tam konto;

- Gdy FM 2012 będzie aktywny, będzie można grać w trybie off-line;

- Zapisane gry będą oczywiście znajdowały się na dysku gracza. W FM-a 2012 będzie można zagrać na każdym komputerze, ale po zalogowaniu się do Steam i zainstalowaniu gry;

- Połączenie z kontem Steam w trakcie gry w FM-a 2012 oznacza automatyczne aktualizacje.

 

Skąd mogę pobrać edytor do FM-a 12?

 

W Steamie trzeba wejsc w Narzedzia i tam doinstalowac edytor. Menu narzedzi jest w rozwijanym menu w Bibliotece, tu gdzie na co dzien mamy napisane "Wszystkie gry"

 

Czy będzie działał save z dema w pełnej wersji?

 

Tak

 

Gdzie grać plik fake?

 

C:\Program Files\Steam\steamapps\common\football manager 2012\data\db\1200\lnc\all

 

Czy dodatki graficzne z FM 11 będą działały w 12?

 

Tak, wrzucasz je do moich dokumentów do folderu graphics, jak go nie ma to go stwórz.

W przypadku dodania koszulek należy usunąć katalog default. Bez tego może być problem z rozpoczęciem rozgrywki

 

Co zrobić, żeby zmieniły mi siękolory atrybutów i nie wracały do poprzedniej konfiguracji?

 

W ustawieniach odznaczasz odświeżanie skóry, buforowanie.

 

Nie mam polskich znaków w nazwiskach graczy, co zrobić?

 

Ściągnij fixa: http://www.centrumfm...Fix_ver136.html

 

Gdy zrzucam grę na pasek i przeglądam Internet to gra mi się zatrzymuje np. w trakcie trwania meczu, co zrobić, by mecz dalej leciał, a ja bym mógł przeglądać strony?

 

Musisz ustawić grę w oknie, Ustawienia/Grafika/Rozdzielczność/Okno

 

Czy po instalacji łatki/łatek muszę od nowa zaczynać grę?

 

Nie, każda łatka jesty kompatybilna z Twoim savem.

 

Gra nie chce się uruchomić ‘jest niedostępna’, co robić?

 

Usunąć z folderu Steam dwa pliki - AppUpdateStats.blob oraz ClientRegistry.blob. Potem wszystko powinno zacząć się na nowo aktualizować i działać.

 

Co zrobić, żeby FM nie instalował mi się na dysku systemowym?

 

FM instaluje się tam, gdzie STEAM, zainstaluj więc STEAM na innym dysku.

 

Nie moge znalezc jak sie usuwa podczas wybierania skladu na mecz wszystkich zawodnikow zeby wybrac caly sklad od zera, ktos pomoze?

 

Wchodzisz w ekran taktyki i nad boiskiem w prawym rogu masz skład, klikasz wybierz i tam jest anuluj wybór.

 

Pomoze mi ktos z tymi ustawieniami zeby rozmowy z druzyna i organizacja sparingow zajmowal sie asystent? We wczesniejszych wersjach byla taka opcja a teraz nei widze jej, a i jeszcze jedno da sie jakos grac zeby nie logowac sie na steam?

 

Polecenia dla asystenta znajdują się w menu "Twoj Klub" >> Polityka Zespołu

 

Sezon w Rosji trwa… 1,5 roku, to normalne?

 

Tak, Rosja przechodzi na system jesień – wiosna i stąd to udziwnienie.

 

Pytanie mam małe, bo trochę zapomniało mi się jak to się robiło we wcześniejszej wersji gry, Mianowicie chodzi o możliwość podglądu rozgrywek, w których prowadzona przez gracza drużyna nie uczestniczy, chodzi tu np. o Ligę Mistrzów czy ME, tak aby rozkład meczy i wyniki pojawiały się w takiej samej formule jak zwykle rozgrywki ligowe, w których bierzemy udział.

 

Wiadomości, zakładka "zarządzanie subskrypcjami", tam możesz sobie to ustawić.

 

Mogę jakoś tak zrobić, by za automatycznie pokazywały mi się atrybuty zawodnika na całym ekranie tak jak to było w poprzednich wersjach i nie musiał klikać tego przycisku ?

 

Ustawienia --> Ogólne --> Sekcja domyślna (piłkarz) --> Atrybuty..

 

Gra bedzię się automatycznie aktualizować przez steam ?

 

Tak

 

Jaki atrybut odpowiada za stabilność formy?

 

Ukryty atrybut Stabilność formy (Consistency).

 

Jesli ustawie w trakcie tworzenia managera, że moj manager ma poziom doswadczenia jako reprezentant kraju to ma to powiazanie z wyzszym poziomem rozgrywki?

 

Ten wybór określa Twoją PRZESZŁOŚĆ, a przyszłość tworzysz sobie sam. Określasz jak bardzo masz być znany. Niedzielny piłkarz, to najmniejsza reputacja od jakiej startujesz, kiedyś coś tam grałeś z kumplami, nikt Cię nie zna, kibice, szatnia Barcelony czy Realu może być wstrząśnięta Twoją egzystencją w ich klubie. Nie masz żadnych wpływów. Reprezentant kraju, to już coś, reputacja wyższa, więc Cię znają, są zadowoleni, że zostałeś trenerem, zawodnicy przychodzą do zespołu ciesząc się, że mogą współpracować z fachowcem........ To tylko i wyłącznie REPUTACJA na starcie gry lokalna, krajowa tp. itd.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pozwolę sobie dopisać daty generowania się newgenów w poszczególnych krajach:

 

STYCZEŃ

27.1 - Kostaryka

28.1 - Honduras, Jamajka, Guatemala, Panama, Nicaragua, Antyle Holenderski, Surinam, St Vincent, Guyana, Grenada, El Salvador, Kuba & Bermudy

 

LUTY

23.2 - Azerbejdżan, Bośnia & Herzeg., Estonia, FYR Macedonia, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Mołdawia, Czarnogóra, Nowa Zelandia, Gruzja, Andora, Albania, Amerykańskie Samoa, Fidżi, Papua Nowa Gwinea, Samoa, Wyspy Salomona, Tonga, Vanuatu, Armenia & Malta

 

MARZEC

2.3 - Mexyk

7.3 - Australia, Chorwacja, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Izrael, Północna Irlandia, Szkocja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina & Walia

12.3 - Austria & Anglia

16.3 - Słowacja

17.3 - Belgia, Czeska Republika, Włochy, Polska, Portugalia, Cypr & Indonesia

19.3 - Bułgaria, Słowacja & Rumunia

25.3 - Dania & Holandia

28.3 - Serbia & Hiszpania

 

KWIECIEŃ

2.4 - Argentyna, Południowa Afryka & Indie

18.4 - Urugwaj

 

MAJ

7.5 - Mali

 

CZERWIEC

6.6 - Barbados, Boliwia, Ekwador, Paragwaj, Wenezuela & Trinidad & Tobago

 

LIPIEC

20.8 - Szwecja & Hong Kong

27.8 - Kanada, Iran, Irak, Japonia, Kuwejt, Lebanon, Katar, Arabia Saudyjska, Turkmenistan, U.A.E, Uzbekistan, Wietnam, Makao, Jemen, Tajlandia, Tadżykistan, Syria, Sri Lanka, Filipiny, Palestyna, Pakistan, Oman, Northern Mariana Islands, Nepal, N. Korea, Mynamar, Mongolia, Maldives, Macau (China PR), Laos, Kyrgyzstan, Jordan, Guam, East Timor, Chinese Taipei, Cambodia, Brunei, Bhutan, Afghanistan, Bahrain & Bangladesh

29.8 - Burundi

 

SIERPIEŃ

2.9 - Malezja

7.9 - Czad

18.9 - Chile

19.9 - Brazylia

20.9 - Rosja, Południowa Korea & U.S.A

22.9 - Islandia & Republika Irlandii

24.9 - Finlandia

27.9 - Kolumbia & Singapur

 

WRZESIEŃ

2.10 - Afrykańskie drużyny

7.10 - Chiny PR & Norwegia

15.10 - Peru

 

PAŹDZIERNIK

1.11 - Białoruś

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Problem - Football Manager kod błędu 41 ( code error 41 )

jak komuś wyskoczył taki błąd mam rozwiązanie:

 

 

Najpierw trzeba zaznaczyć ukryte pliki i foldery czyli: C:\Panel Sterowania\Opcja folderów\pokaż ukryte pliki, foldery i dyski

Lokalizacja :

 

Windows XP: C:\Documents & Settngs\nazwa_użytkownika\Dane Aplikacji\Sports Interactive\Football Manager 2012\Settings

 

Windows Vista i Windows 7: C:\Użytkownicy\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2012\settings

 

Trzeba usunąć folder settings.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Problem - Football Manager kod błędu 41 ( code error 41 )

jak komuś wyskoczył taki błąd mam rozwiązanie:

 

 

 

Najpierw trzeba zaznaczyć ukryte pliki i foldery czyli: C:\Panel Sterowania\Opcja folderów\pokaż ukryte pliki, foldery i dyski

Lokalizacja :

 

Windows XP: C:\Documents & Settngs\nazwa_użytkownika\Dane Aplikacji\Sports Interactive\Football Manager 2012\Settings

 

Windows Vista i Windows 7: C:\Użytkownicy\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Sports Interactive\Football Manager 2012\settings

 

Trzeba usunąć folder settings.

 

Ogólnie każde błędy .XML w taki sam sposób można usunąć jak ten powyżej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

w bibliotece gier klikasz PPM na football manager 2012, klikasz dalej właściwości, zakładka aktualizacje i wybierasz "nie aktualizuj automatycznie"

 

zrobione, jednak w grze nadal jest łatka 12.2.0

 

przeinstalowanie nic nie da bo gdy wylaczam aktualizacje przy ponownym pobieraniu gry zostaje zatrzymana cała instalacja gry.

 

jak w takim razie cofnąć się do pożądanej łatki - w moim wypadku, chyba, to będzie 12.0.4?

Odnośnik do komentarza

w bibliotece gier klikasz PPM na football manager 2012, klikasz dalej właściwości, zakładka aktualizacje i wybierasz "nie aktualizuj automatycznie"

 

zrobione, jednak w grze nadal jest łatka 12.2.0

 

przeinstalowanie nic nie da bo gdy wylaczam aktualizacje przy ponownym pobieraniu gry zostaje zatrzymana cała instalacja gry.

 

jak w takim razie cofnąć się do pożądanej łatki - w moim wypadku, chyba, to będzie 12.0.4?

obawiam się, że to nie możliwe, mówisz o składach z łatki właśnie 12.0.4 ? czy jakiś dodatek pod tę łatkę ? jeżeli tylko dodatek, to na czystej wersji 12.0.0. jaknajbardziej powinno to być kompatybilne, aby zainstalować 12.0.0 usuń grę ze steam i spróbuj instalacji z płyty, odłącz internet ... potem w steam zablokuj aktualizacje, i powinno być 12.0.0

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...