Skocz do zawartości

Transfery


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

Temat do dyskusji o rynku transferowym w Football Managerze 2007. Nie jest to bynajmniej miejsce do chwalenia si? swoimi transferami.

 

===

 

Dyskusja na starym forum

 

===

 

Pomys?odawc? tematu jest M8_Pl, który wykorzysta? poradnik do??czony do gry fm 2007. Jak sie okaza?o jest on bardzo przydatny! W swoim temacie opisa? metod? kupna pi?karzy za darmo, ?wietny trick do mniejszych klubów - wystarczy z?o?y? ofert? równ? 0 z? i doda? klauzule wp?aty xxxmln z? po 50 meczach. Najwa?niejsz? rzecz? w stosowaniu tej sztuczki jest pilnowanie zawodnika aby ten nie zagra? 50 meczów, co i tak jest w?tpliwe (kontuzje, rotacja), ale je?eli jakim? cudem zagra te 50 spotka? klub b?dzie musia? zap?aci? cen?, któr? oferowa? w klauzuli! Pó?niej do?wiadczony u?ytkownik forum, znany wszystkim Wujek P. zabra? g?os bardzo konkretnie opisa? swoj? metod? "Kupowanie Zawodników za 1000 funtów" - nawet je?li nie posiadamy takiego bud?etu transferowego mo?emy kupi? zawodnika za 1000 funtów nie p?ac?c nic! Wystarczy znale?? klub, który zgodzi si? sprzeda? swojego zawodnika za tak? cen?. Nast?pne posty to potwierdzenie obu sposobów i dalsza rozmowa, k?opoty u?ytkowników....

 

Uwaga trick M8_Pl dzia?a tyko gdy zaoferujemy klauzule po pi??dziesi?ciu spotkaniach, gdy zaznaczycie opcje po czterdziestu trick nie b?dzie dzia?a?!

 

[streszczenie dyskusji ze starego forum pióra Mateusza]

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam spory problem ze sprzeda?? zawodników. Zdoby?em dwa razy z rz?du mistrzostwo Polski i nie?le mi posz?o w lidze mistrzów. Jednak jak zaoferuje swojego najlepszego zawodnika nawet za darmo za ka?dym razem pokazuje mi, ?e jest brak zainteresowania. Instalowa?em ju? patcha i zaczyna?em gre od nowa. Próbowa?em nawet barcelon? i sprzeda? ronaldinho za 0 pln i tak samo brak zainteresowania. . JE?li chce doda? adresatów oferty jest tylko "kluby prowadzone przez graczy POMOCy tak jest bez sensu !!! Nie ma nikt ?adnego pomys?u!!!

Czy kto? gra Legi? i ma ten sam problem?

Odnośnik do komentarza

Nierealistyczna jest sytuacja gdy gracz o marnych zdolno?ciach nie przechodzi do naszego kluby ze wzgl?du na swoje pochodzenie ... Jak pokazuje przyk?ad Eddiego Stanforda który gra obecnie w dru?ynie Promie? ?ary a wcze?niej gra? w Sandecjii Nowy S?cz, w FM marny kopacz z 4-5 ligi(Anglik) nie przejdzie do Legii to samo tyczy si? innych "wielkich narodowo?ci" jak Francja,W?ochy(A mamy ju? jednego w Polsce:]),Niemca(By? gk w górniku),Holandii itp

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Witam! Mam spory problem ze sprzeda?? zawodników. Zdoby?em dwa razy z rz?du mistrzostwo Polski i nie?le mi posz?o w lidze mistrzów. Jednak jak zaoferuje swojego najlepszego zawodnika nawet za darmo za ka?dym razem pokazuje mi, ?e jest brak zainteresowania. Instalowa?em ju? patcha i zaczyna?em gre od nowa. Próbowa?em nawet barcelon? i sprzeda? ronaldinho za 0 pln i tak samo brak zainteresowania. . JE?li chce doda? adresatów oferty jest tylko "kluby prowadzone przez graczy POMOCy tak jest bez sensu !!! Nie ma nikt ?adnego pomys?u!!!

Czy kto? gra Legi? i ma ten sam problem?

Zawodnikowi, którego chcesz sie pozby? ustawiasz:

- wystawiony na list? transferow?,

- niedost?pny do wypo?yczenia,

- status- niepotrzebny,

- ustawiasz niewygórowan? cen?,

- i przesuwasz do rezerw.

 

Ja tak robi? i problemów ze sprzeda?? zawodników w ?adnym klubie nie mia?em :>

Odnośnik do komentarza

Przesuwanie do rezerw raczej radzi?bym stosowa? w przypadku gdy s? ofery na zawodnika, ale on nie chce odej??. W przci?gu pierwszych kilku miesi?cy nie spodziewaj si? wielkiego zainteresowania Twoimi zawodnikami. ?eby zachodnie kluby zainteresowa?y si? graczem z naszego kraju musi si? pokaza? z dobrej strony. A krajowe kluby mo?e nie sta? na pensje zawodników Legii i dlatego nie chc? ich kupi?.

Odnośnik do komentarza
Ja wystawiam na list? i negatywnie sie o nim wypowiadam. Daje niezbyt wygórowana cen? i problem z g?owy.

Ale je?li wypowiadasz si? w ten sposób o pi?karzu, który na przyk?ad zalicza niez?e wyst?py (mimo ?e nie pasuje do koncepcji sk?adu) czy te? ma jakich? swoich dobrych kolegów w zespole, mo?esz negatywnymi wypowiedziami ryzykowa? utrat? szacunku pi?karzy do Twojej osoby, co przek?ada si? czasami na mniejsze zaanga?owanie w gr? i gorsze wyniki meczów. Przypadki sporadyczne, ale si? zdarzaj?. Ja zadowalam si? wystawieniem gracza na list? i ustaleniem statusu na niepotrzebnego klubowi. I prawie zawsze dodaj? tez opcj? "Dost?pny do wypo?yczenia" - zawsze istnieje prawdopodobie?stwo, ?e pozb?dziemy sie kopacza z klubu przynajmniej na rok, i to nie p?ac?c mu z tym czasie pensji (oczywi?cie przy za?o?eniu, ?e akceptuje si? oferty wypo?yczenia bez zadnych op?at, ale przy 100% pokrywaniu pensji przez klub, który zawodnika wypo?ycza).

Odnośnik do komentarza
Nierealistyczna jest sytuacja gdy gracz o marnych zdolno?ciach nie przechodzi do naszego kluby ze wzgl?du na swoje pochodzenie ... Jak pokazuje przyk?ad Eddiego Stanforda który gra obecnie w dru?ynie Promie? ?ary a wcze?niej gra? w Sandecjii Nowy S?cz, w FM marny kopacz z 4-5 ligi(Anglik) nie przejdzie do Legii to samo tyczy si? innych "wielkich narodowo?ci" jak Francja,W?ochy(A mamy ju? jednego w Polsce:]),Niemca(By? gk w górniku),Holandii itp

 

Pozdrawiam

 

 

A mnie si? to wydaje ca?kiem realistyczne...Ilu masz anglikow w Polsce?? Raczej zbyt wielu nie ma... Z kraju gdzie "jest normalnie", gdzie sa dobre drogi, infrastruktura, normalna scena polityczna itd raczej do Polski ch?tnie si? nie ucieka. Gdzie by? wola? jecha? do pracy? Do Uzbekistanu czy Anglii?

Odnośnik do komentarza
Nierealistyczna jest sytuacja gdy gracz o marnych zdolno?ciach nie przechodzi do naszego kluby ze wzgl?du na swoje pochodzenie ... Jak pokazuje przyk?ad Eddiego Stanforda który gra obecnie w dru?ynie Promie? ?ary a wcze?niej gra? w Sandecjii Nowy S?cz, w FM marny kopacz z 4-5 ligi(Anglik) nie przejdzie do Legii to samo tyczy si? innych "wielkich narodowo?ci" jak Francja,W?ochy(A mamy ju? jednego w Polsce:]),Niemca(By? gk w górniku),Holandii itp

 

Pozdrawiam

 

 

A mnie si? to wydaje ca?kiem realistyczne...Ilu masz anglikow w Polsce?? Raczej zbyt wielu nie ma... Z kraju gdzie "jest normalnie", gdzie sa dobre drogi, infrastruktura, normalna scena polityczna itd raczej do Polski ch?tnie si? nie ucieka. Gdzie by? wola? jecha? do pracy? Do Uzbekistanu czy Anglii?

 

 

Tylko, ze poblem lezy w tym iz po kilku sezonach gry w polskiej lidze zbudujesz zespol, ktory wygra LM to i tak kopacz z 3 ligi angielskiej odrzuci twoja oferte. Dla niego nie ma zanczenia, ze ubiega sie o niego czolowy europejski klub i daje mu 30 tys euro tygodniowo, wazne jest tylko to ze Polska jest krajem rozwijajacym sie. Na odmowne powie Ci, ze woli grac w silniejszym klubie, po czym przyjmie oferte z 2 ligi angielskiej.

 

W realnym swiecie ciezko powiedziec, ze w Rosji jest normalna scena polityczna, infrastruktura itp a prze ich lige przewineli sie miedzyinnymi: Maniche i Cavenagi, Marco Amelia, trenerm Zenitu Sankt Petersburg jest Dick Advocakt. Niestety w FM sciagniecie takich nazwisk do lig z Europy Wsch. graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Nierealistyczna jest sytuacja gdy gracz o marnych zdolno?ciach nie przechodzi do naszego kluby ze wzgl?du na swoje pochodzenie ... Jak pokazuje przyk?ad Eddiego Stanforda który gra obecnie w dru?ynie Promie? ?ary a wcze?niej gra? w Sandecjii Nowy S?cz, w FM marny kopacz z 4-5 ligi(Anglik) nie przejdzie do Legii to samo tyczy si? innych "wielkich narodowo?ci" jak Francja,W?ochy(A mamy ju? jednego w Polsce:]),Niemca(By? gk w górniku),Holandii itp

 

Pozdrawiam

 

 

A mnie si? to wydaje ca?kiem realistyczne...Ilu masz anglikow w Polsce?? Raczej zbyt wielu nie ma... Z kraju gdzie "jest normalnie", gdzie sa dobre drogi, infrastruktura, normalna scena polityczna itd raczej do Polski ch?tnie si? nie ucieka. Gdzie by? wola? jecha? do pracy? Do Uzbekistanu czy Anglii?

 

 

Tylko, ze poblem lezy w tym iz po kilku sezonach gry w polskiej lidze zbudujesz zespol, ktory wygra LM to i tak kopacz z 3 ligi angielskiej odrzuci twoja oferte. Dla niego nie ma zanczenia, ze ubiega sie o niego czolowy europejski klub i daje mu 30 tys euro tygodniowo, wazne jest tylko to ze Polska jest krajem rozwijajacym sie. Na odmowne powie Ci, ze woli grac w silniejszym klubie, po czym przyjmie oferte z 2 ligi angielskiej.

 

W realnym swiecie ciezko powiedziec, ze w Rosji jest normalna scena polityczna, infrastruktura itp a prze ich lige przewineli sie miedzyinnymi: Maniche i Cavenagi, Marco Amelia, trenerm Zenitu Sankt Petersburg jest Dick Advocakt. Niestety w FM sciagniecie takich nazwisk do lig z Europy Wsch. graniczy z cudem.

http://img258.imageshack.us/img258/4383/beztytu322ukw4.png

Odnośnik do komentarza

 

Hyh... Jak wida? mo?liwe jest przej?cie pi?karza z zachodu do Polski, tylko ciekawe czy ten m?odziak chcia?by podpisa? kontrakt na sta?e? W?tpie w to, ale przesta?cie ju? opowiada?, ?e nigdy nie udaje si? ?ci?gn?? nikogo z zachodu, u mojego znajomego junior z Milanu przeszed? na wypo?yczenie do krakowskiej Wis?y.

 

Na pewno nie s? to cz?ste przypadki, ale raz na jaki? czas si? zdarzy, zreszt? tak jak w rzeczywisto?ci.

 

 

Aha, mam jeden problem ;). Napisa?em posta w dziale 'Kariery' w opku o Pogoni i niby ten post jest u mnie w profilu, ale w temacie go nie ma... dziwne ;]

Odnośnik do komentarza

Ludzie, ale to nie o to chodzi.. U mnie w grze (nie w moim klubie) Edson po odej?ciu do ManCity zgodzi? si? na wypo?yczenie do Groclinu. Mówicie o tym van der Bergu.. U mnie do Legii do??czy?o dwóch Portugalczyków z FBK Kowno (Jose Gonclaves, Bruno Aguiar), którzy powrócili z wypo?yczenia z Hearts.. Zale?y oczywi?cie od jego narodowo?ci, ale w g?ównej mierze z ligi klubu, w którym gra.. Przynajmniej IMO..

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No to jeszcze na temat ulubionej klauzuli po 50 meczach. Nie odkryję Ameryki, jeśli napiszę, że ma ona jeden oczywisty feler (abstrahując już od etyczności korzystania z takiego ułatwienia). Po sprowadzeniu bardzo dobrego zawodnika, najzwyczajniej żal się z nim rozstawać po jednym (z hakiem) sezonie, bo tyle właśnie wystarczy, żeby wykorzystać ową pulę 50 meczów ligowych.

 

I tu pojawia się kolejna, której autorem nie jestem (:]), mocno już cziterska możliwość. Po wystawieniu delikwenta na listę transferową, możemy go zaoferować klubom z inną ciekawą klauzulą "odkupienia" go za określoną kwotę - nie może być ona niższa niż suma aktualnego transferu do kupującego go zespołu. Ważne, aby ten klub był podobnej klasy co nasz (jeśli przejdzie do dużo lepszej ligi/klubu nie będzie chciał już nigdy do nas wrócić. :]). Oddajemy więc zawodnika za niską, symboliczną kwotę razem ze wspomnianą klauzulą (równą kwocie transferu), w następnym okienku składamy za niego "umówioną" ofertę, trach, bęc, mamy znowu naszą gwiazdę, praktycznie za darmo i już bez żadnych obwarowań. :]

Jeszcze osobiście nieprzetestowane (FM zrobił wylot z dysku dobry kawałek czasu temu), ale podobno działa bez najmniejszych problemów. :]

Odnośnik do komentarza
No to jeszcze na temat ulubionej klauzuli po 50 meczach. Nie odkryję Ameryki, jeśli napiszę, że ma ona jeden oczywisty feler (abstrahując już od etyczności korzystania z takiego ułatwienia). Po sprowadzeniu bardzo dobrego zawodnika, najzwyczajniej żal się z nim rozstawać po jednym (z hakiem) sezonie, bo tyle właśnie wystarczy, żeby wykorzystać ową pulę 50 meczów ligowych.

 

I tu pojawia się kolejna, której autorem nie jestem (:]), mocno już cziterska możliwość. Po wystawieniu delikwenta na listę transferową, możemy go zaoferować klubom z inną ciekawą klauzulą "odkupienia" go za określoną kwotę - nie może być ona niższa niż suma aktualnego transferu do kupującego go zespołu. Ważne, aby ten klub był podobnej klasy co nasz (jeśli przejdzie do dużo lepszej ligi/klubu nie będzie chciał już nigdy do nas wrócić. :]). Oddajemy więc zawodnika za niską, symboliczną kwotę razem ze wspomnianą klauzulą (równą kwocie transferu), w następnym okienku składamy za niego "umówioną" ofertę, trach, bęc, mamy znowu naszą gwiazdę, praktycznie za darmo i już bez żadnych obwarowań. :]

Jeszcze osobiście nieprzetestowane (FM zrobił wylot z dysku dobry kawałek czasu temu), ale podobno działa bez najmniejszych problemów. :]

Działa, próbowałem. :)

Ściągnąłem Napierałę z Jagi do Widzewa, z klauzulą wspomnianych 50 spotkań, jednak nie zagrał tyle meczy, bo nie miał miejsca w składzie. Oddałem go do Korony za 1 tys. euro, z możliwością odkupu za tą samą kasę. W tym samym okienku wrócić nie chciał, ale gdy zdobyłem wicemistrzostwo, w następnym możliwym terminie na transfer się zgodził. ;)

Odnośnik do komentarza

No to kolejny czit wymyślony. :] Tylko faktycznie trzeba uważać gdzie się chłopaka oddaje (klub podobnej klasy do naszego i najlepiej ta sama liga), potem wystarczy poczekać te pół sezonu, bo gdzie by nie poszedł to od razu wracać nie będzie chciał. Teoretycznie więc tym sposobem, przy dobrym pomyślunku, można mieć każdego gracza (który zechce do nas przyjść), niezależnie od jego ceny praktycznie za darmo.

Odnośnik do komentarza

Heh to ja mialem niecodzienna sytuacje... otóż gram sobie już 7 sezon Wisłą Płock <spore sukcesy na arenie miedzynarodowej... zdobycie P. UEFA... aktualnie jestem obrońcą Ligi Mistrzów> na koncie klubu nieco ponad 100 mln CHF ... klub jest bardzo stabilny finansowo... co miesiac przynosi dochody i... w zimowym okienku transferowym Arsenal Londyn składa oferte 30 mln CHF za mojego najlepszego zawodnika <Marius Staicu jakby sie ktos pytal> ja ani myśle go sprzedać... a ty zaraz przychodzi komunikat że zarzad uznał że odrzucenie takiej oferty to grzech i zaakceptowal ją??? I gdzie tu jest logika??? Po co zarząd akceptuje oferte sprzedarzy swojego najlepszego zawodnika mimo iz klub jest bogaty i bardzo stabilny finansowo???

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...