Skocz do zawartości

Transfery


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zauważyłem, że jeśli klub jest bogaty, to prezes nie wtrąca się w sprawy transferowe klubu. Mając w lidze norweskiej budżet na poziomie około 60 mln euro (oczywiście po kilku sezonach rozgrywki) teraz prezes nie podejmuje za mnie decyzji co do transferów, mimo, że za niektórych graczy dostaję już wielokrotność ich wartości.

Odnośnik do komentarza
Ja zauważyłem, że jeśli klub jest bogaty, to prezes nie wtrąca się w sprawy transferowe klubu. Mając w lidze norweskiej budżet na poziomie około 60 mln euro (oczywiście po kilku sezonach rozgrywki) teraz prezes nie podejmuje za mnie decyzji co do transferów, mimo, że za niektórych graczy dostaję już wielokrotność ich wartości.

 

 

 

To sie nie tyczy polskiej ligi... poczytaj sobie moje posty wczesniej... mialem ponad 100 mln CHF na koncie i prezes jakos mi sprzedal kluczowego zawodnika

Odnośnik do komentarza

A mnie zastanawia jedna rzecz. Raz w FM2007 udało mi się sprzedać zawodnika z ligi Polskiej za 29 mln funtow. Mimo, iż w mojej Wiśle miałem wspaniałych graczy, polowała na nich cała Europa, nikt nie chciał dać więcej niż 5-6 mln funtów. Po moim odejściu do Rakowa, nagle wszyscy poszli po 20 mln, 29 mln. Dlaczego tak sie dzieje ?

Odnośnik do komentarza

Napiszę tutaj, bo poniekąd wiąże się to z transferami. Gram Widzewem. Kontuzje właśnie złapało 2 moich bramkarzy. Ściągnąłem z wolnego transferu Piotra Lecha, ale nie mogę go wystawić w lidze, bo nie ma numeru. Czy da się zastąpić nim któregoś z kontuzjowanych, tak aby mógł wystąpić w meczu ligowym?

Odnośnik do komentarza
A mnie zastanawia jedna rzecz. Raz w FM2007 udało mi się sprzedać zawodnika z ligi Polskiej za 29 mln funtow. Mimo, iż w mojej Wiśle miałem wspaniałych graczy, polowała na nich cała Europa, nikt nie chciał dać więcej niż 5-6 mln funtów. Po moim odejściu do Rakowa, nagle wszyscy poszli po 20 mln, 29 mln. Dlaczego tak sie dzieje ?

Bo komputer graczowi nie da tyle, ile bym dał za tego samego zawodnika, gdy menadżerem drużyny, od której odkupi tego piłkarza, byłby CPU... ot, takie sztuczne utrudnienie, żeby nie było za łatwo...

Odnośnik do komentarza

Te decyzje prezesa widocznie tez nie tycza sie ligi francuskiej:) otoz gram Olympique Nimes ..mam ponad 200 mln euro na plusie a prezez zaakceptowal oferte Realu Madryt na mojego polskiego lewo skrzydlowego ktora opiewala na 20 mln euro -_-, innym razem przyjal oferte warta 45 mln euro ale tutaj to mu sie akurat nie dziwie;) ..wiec nawet majac ustabilizowana sytuacje finansowa niektorzy prezesi lubia podejmowac decyzje za nas. Aha tak gwoli scislosci mam sezon 2014/15 i od kilku lat gram w Ligue 1. Wiec wg mnie to zalezy od jakis ukrytych atrybutow prezesa

Odnośnik do komentarza
Napiszę tutaj, bo poniekąd wiąże się to z transferami. Gram Widzewem. Kontuzje właśnie złapało 2 moich bramkarzy. Ściągnąłem z wolnego transferu Piotra Lecha, ale nie mogę go wystawić w lidze, bo nie ma numeru. Czy da się zastąpić nim któregoś z kontuzjowanych, tak aby mógł wystąpić w meczu ligowym?

Da się. Wystawiasz go do składu, przechodzisz do meczu i wówczas powinna się pojawić na ekranie możliwość przypisania numeru temu zawodnikowi. Tak jest też w Anglii. Ale co do tego nie jestem pewien (nie gram w OE), brat mi mówił, że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Ale co do tego nie jestem pewien (nie gram w OE), brat mi mówił, że tak jest.

Owszem jest taka możliwość w lidze polskiej. Też miałem taką sytuację, że musiałem zatrudniać piłkarza z wolnego transferu, bo mi wszystkich prawych obrońców kontuzje powaliły. I mogłem mu przypisać numer tuż przed rozpoczęciem meczu.

Odnośnik do komentarza
na takią sprzedaż przez prezesa sa dwie możliwe odpowiedzi Pierwsz jest nie zawsze skuteczna ale w miare uczciwa : należy zawodnika którego prezes zgodził sie sprzedać jak najszybciej za nie duże pieniądze zaoferować innym klubom, i jeśli zawodnik wybierze oferte innego klubu niż ten któremu sprzedał go prezes wystarczy anulować umowe :D

drugi sposób to zmienic w FMM kupującemu klubow reputacje na niższą od naszej i zawodnik sam odrzuci ich oferte ale to już jest oszukiwanie :D

Jest jeszcze trzeci sposób. Uczciwy. Należy zaoferować naszemu zawodnikowi nowy kontrakt. Jeżeli podpisze z nami nową umowę i odrzuci ofertę bogatego kontrahenta to zawodnik zostanie w naszym klubie. Kilka razy udało mi się tak zatrzymać dobrych zawodników.

 

Aczkolwiek nie wiem czy w takiej sytuacji lepiej po prostu nie sprzedać zawodnika. Nie ma ludzi niezastąpionych. Tacy są tylko na cmentarzach :) A w FM-ie zawsze znajdziemy innego zawodnika...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja mam problem z tym trickiem(transfer za 0zł) . Robię wszystko zgodnie z instrukcja (składam oferte, oplata 0zl dodatkowe oplaty: po wystepach w lidze: minumum 50 , 225 mln i skladam oferte ) Po chwili przychodzi wiadomosc do klubu : oferta odrzucona a w najlepszym wypadku chca negocjowac. Moze wie ktos dlaczego tak jest ? Okno transferowe jest zamkniete , baza danych to 7.00

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Ja w Polsce zrobilem sobie kuznie talentow :D sprowadzam mlode diamenty zza granicy m.in. z Kolumbi, WKS, Peru czy jeszcze z innych kieronwko swiata.. ostatnio sprowadziel mlodego grajka z Libanu i staty ma super jak na swoj wiek.. takze gracz z Singapuru.

 

Sprowadzilem np mlodego Kolumbijczyka za 20 tys zl (19 lat bodajze) i w pierwszym sezonie w Polsce wypozyczylem go do Mallorcy do Hiszpanii i teraz po powrocie potegi Europy chca go u siebie... dostawalem oferte 25 mln zl z Kopenhagi! tak samo jak sprowadzilem obronce z WKS za darmo chyba i teraz juz Real dawal mi za niego 9 mln!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...