Skocz do zawartości

Rozmowa motywacyjna


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zwykle stosuje takie pogadanki:

przed meczem u siebie- dla kibiców

przed meczem na wyjeździe- (zależy od przeciwnika) jeśli słabszy- oczekuje zwycięstwa; jeśli lepszy lub równy- życze szczęścia

w przerwie- gdy przeważam- zadowolony; gdy wyruwnana walka-zagrzej do walki; gdy gram słabiej-oczekuje lepszej gry

po meczu- wygranym-zadowolony; zremisowanym po walce-zrozumienie; zremisowany po słabej grze-za słabo; przegrany przez np. czerwoną kartke-zrozumienie(to osobnika, który sfaulował złość); po walce-ambitna walka

 

To tak ogólnie. Oczywiście na boisku rożne sytuacje się zdarzają i trzeba na to jakoś reagować.

 

Ps. Pochwale się jeszcze że w LM 1 faza eliminacyjna(po grupowej) wygrałem z Southampton a w drugiem fazie z Chealsie (1-0). Ja grałem Wisła Kraków. Cóż za wspaniały sezon. Wygrać z takimi przeciwnikami uważam za duży sukces.

Odnośnik do komentarza
Ja zwykle stosuje takie pogadanki:

przed meczem u siebie- dla kibiców

Myślę, że właśnie w meczach u siebie lepiej skutkuje opcja "oczekuję zwycięstwa". W końcu jak wygrywać, to przede wszystkim na własnym stadionie. Żądanie wygranej dla kibiców nie zawsze skutkuje, bo wprowadza dodatkową presję w zespole.

Odnośnik do komentarza

Ja zauważyłem, iż moja drużyna gra najlepiej, kiedy przed meczem mówię, że rywal sprawi nam problemy w rozmowie z mediami, a w team talku gdy wybieram że nie ma na nich presji i żeby cieszyli się grą. Każda inna rozmowa kończyła się gorszymi rezultatami. W przeciwieństwie do FM 2006, w wersji 2007 polecam stosowanie rozmowy w przerwie "don't get complacent" czy też "don't let your performance drop". Działa. Inaczej możecie w końcówce stracić nawet dwu-trzy bramkowe prowadzenie.

 

U mnie żądanie zagrania dla fanów nigdy nie wywołało żadnej reakcji u piłkarzy.

 

Nie jestem pewien, bo nie testowałem, ale wydaje mi się, iż "graj dla fanów" odnosi się do sytuacji, kiedy prowadzisz np. 3:0 do przerwy u siebie i przez to chcesz ich zachęcić, by strzelili jeszcze z 5 bramek ;) Do przetestowania.

Odnośnik do komentarza
Ja zauważyłem, iż moja drużyna gra najlepiej, kiedy przed meczem mówię, że rywal sprawi nam problemy w rozmowie z mediami, a w team talku gdy wybieram że nie ma na nich presji i żeby cieszyli się grą. Każda inna rozmowa kończyła się gorszymi rezultatami.

Co do pierwszego to prawda. Najlepiej drużyna reaguje na ostrożne wypowiedzi o sprawianiu kłopotów przez przeciwnika.

 

W przeciwieństwie do FM 2006, w wersji 2007 polecam stosowanie rozmowy w przerwie "don't get complacent" czy też "don't let your performance drop". Działa. Inaczej możecie w końcówce stracić nawet dwu-trzy bramkowe prowadzenie.

"Don't get complacent" nigdy u mnie nie zadziałało. Zero reakcji. Z kolei "Don't let your performance drop" przynosiło mi na ogół fatalne skutki. Najczęściej zawodnicy byli zdezorientowani ("Seems confused").

Odnośnik do komentarza
Nie jestem pewien, bo nie testowałem, ale wydaje mi się, iż "graj dla fanów" odnosi się do sytuacji, kiedy prowadzisz np. 3:0 do przerwy u siebie i przez to chcesz ich zachęcić, by strzelili jeszcze z 5 bramek ;) Do przetestowania.

Mi się wydaje, że opcja "Dla kibiców" działa najlepiej, jak gra się na własnym stadionie z odwiecznym rywalem np. Real z Atletico czy Wisła z Cracovią.

Odnośnik do komentarza

Myśle, że nie ma recepty na wszystko. Każda drużyna reaguje inaczej. Ja mówie te teksty jak napisałem wyżej i to przynosi efekt.

 

Myślę, że właśnie w meczach u siebie lepiej skutkuje opcja "oczekuję zwycięstwa". W końcu jak wygrywać, to przede wszystkim na własnym stadionie. Żądanie wygranej dla kibiców nie zawsze skutkuje, bo wprowadza dodatkową presję w zespole.

 

Właśnie, że to na moją drużyne nie działa. Ostatnio przetestowałem w meczu u siebie i do przerwy przegrywałem już 0-2 z łatwym rywalem. W drugiej połowie dałem oczekuje lepszej gry i udało się zremisować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Kiedyś już ktoś pisał, że zależność pomiędzy reputacją, a działaniem rozmów występuje. Trudno się temu dziwić. Inaczej się słucha Fergusona, inaczej Wójcika.

 

Czyli jeśli prowadzę Manchester Utd menedżerem o reputacji amatora, to małe szanse, żeby moje gadki miały jakiś większy wpływ na grę piłkarzy? A jeśli po x latach owocnej kariery mam Kontynentalną, i mam kaprys prowadzić III ligową drużynkę, to Ci będą mnie traktować jak niemal Boga ?

Odnośnik do komentarza

Zauważyłem, że w przerwie meczu, gdy nasza drużyna remisuje lub przegrywa, najlepiej jest dać każdemu zawodnikowi w rozmowach indywidualnych "Oświadcz, że zawodnik x, może zdecydować o losach spotkania". Po przerwie nasi zawodnicy cisną przeciwnika i przeważnie zdobywają 2, 3 bramki, a w opiniach o rozmowach motywacyjnych u większości grajków jest "Zadowolony, podniesione morale lub Zachęcony do świetnej gry, Sprawiał wrażenie zmotywowanego, Podniesione morale lub Sprawiał wrażenie zmotywowanego, Podniesione morale, Zadowolony". :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...