Skocz do zawartości

Czytniki ebooków (E-readery)


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Mauro napisał:

Parę osób ma zdaje się Paperwhite'a tutaj wiec zapytam,. Od kilu dni mam Paperwhite III. Niby wszystko spoko, ale to oświetlenie mnie lekko...wkurza. Nie wiem jakiej mocy używać żeby jak najmniej obciążać oczy. Znalazłem taki artykuł http://swiatczytnikow.pl/test-kindle-paperwhite-czesc-i-oswietlenie-kiedy-sie-przydaje-i-jak-go-uzywac/

 

Tam jest napisane, że w zalezności od światła najlepiej regulowac to oświetlenie. To jest wkurzające, np. wyciagam czytnik w autobusie, szukam odpowiedzniego oświetlenia, zastanawiam się jakie wybrać, zamiast skupić się na książce. Zauważyłem, że najlepiej chyba wygląda to niezależnie od światła ustawione mniej więcej 9-10. Dlatego pytanie - jakiej używacie mocy oświetlenia. zmieniacie w zależności od tego czy jest ciemniej czy jasniej w pomieszczeniu czy na dworze, czy macie mniej więcej zawsze stąłą wartość? Problemy pierwszego świata straszne, ale mimo wszystko trochę żałuję, że nie zdecydowałem się an czytnik bez oświetlenia. Oczywiście mogę czytać bez oświetlenia, ale przy zerowym oświetleniu w tym Kindlu ekran jest bardziej szary i gorzej się czyta niż na moim starym, przedpotopowym Onyxie. Dobrze bez oświetlenia sie czytało tylko na słońcu w sobotę. Chyba gdyby Kindle był moim pierwszym czytnikiem to bym się zraził i stwierdził, że zdecydowanie wolę tradycyjne książki. Jak ustawiacie u siebie oświetlenie?

 

Ja na moim Kindle Paperwhite 2 od samego początku czytam na jednej niezmiennej wartości czyli podświetleniu na 10. No wiadomo jak jest dzień, słońce to wogóle wyłączam światełko ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj odebrałem Paperwhite 3 i jestem zachwycony tym podświetleniem oraz wyświetlaniem procentowym na dole ekranu. Teraz jestem na etapie szukania jakiegoś etui, bo to oryginalne z amazonu jest deczko drogie (afair 35 ojro). Jest ktoś w stanie polecić jakieś solidne etui w przyzwoitej cenie?

Edyta dodaje, że na wykopie ktoś polecał takie

http://allegro.pl/etui-futeral-kindle-paperwhite-1-2-3-gen-folia-i5759108337.html

Odnośnik do komentarza

Przy kupowaniu zwróć uwagę na to czy etui ma magnes, wtedy przy otwarciu okładki Ci automatycznie wybudzi a przy zamknięciu zgaśnie. Bardzo przydatna sprawa.

Ja z doświadczenia powiem, że jeśli czytnik głównie będzie czytnikiem domowym a nie mobilnym to etui jest zbędne, lepiej się trzyma czytnik jak go Amazon stworzył ;-)

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Dudek napisał:

Wczoraj odebrałem Paperwhite 3 i jestem zachwycony tym podświetleniem oraz wyświetlaniem procentowym na dole ekranu. Teraz jestem na etapie szukania jakiegoś etui, bo to oryginalne z amazonu jest deczko drogie (afair 35 ojro). Jest ktoś w stanie polecić jakieś solidne etui w przyzwoitej cenie?

Edyta dodaje, że na wykopie ktoś polecał takie

http://allegro.pl/etui-futeral-kindle-paperwhite-1-2-3-gen-folia-i5759108337.html

Posiadam bardzo podobne do PW2 na magnesik i bardzo sobie chwalę ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
2 godziny temu, jasonx napisał:

Moje dziecko zażyczylo sobie czytnik na urodziny.

Mysle na Kindle 10 

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B07FQKFLJT/ref=mw_dp_olp?ie=UTF8&condition=new

czy moze warto popatrzec w kierunku innych firm i znajde cos tanszego podobnej jakosci? Polski inkBook ma niezle opinie :-k

 

Czekaj na promki. Tak mniej więcej raz na miesiąc jest -20/25%.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Touch to ekran dotykowy, nawigacja przez dotykanie ekranu (jak w aplikacjach czytników na telefon), wygodniejsze IMO niż przyciski fizyczne, ale nie wiem czy Kindle ma takie.

 

Na plus na pewno możliwość podświetlenia, w dzień można wyłączyć, a wieczorem czytać bez lampki.

 

Nie wiem też jak w Kindlach z obsługą formatów nieamazonowych, ale chyba teraz jak kupujesz ebooka, to w kilku formatach dostarczają więc powinno być ok.

 

Ja mam od pół roku InkBOOK Calypso - porównywalny parametrami z Kindle Touch 10 - i nie żałuję zakupu, komfort czytania jest o wiele większy niż na telefonie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...