Skocz do zawartości

Czytniki ebooków (E-readery)


Rekomendowane odpowiedzi

3 minutes ago, Gabe said:

Nie wiem też jak w Kindlach z obsługą formatów nieamazonowych, ale chyba teraz jak kupujesz ebooka, to w kilku formatach dostarczają więc powinno być ok.

 

Tak, epub + MOBI to standard w każdym sklepie z ebookami. No i konwersja epub->mobi jest banalna np. przez Calibre.

 

4 minutes ago, Gabe said:

Ja mam od pół roku InkBOOK Calypso - porównywalny parametrami z Kindle Touch 10 - i nie żałuję zakupu, komfort czytania jest o wiele większy niż na telefonie.

Nie wiesza się? To jest na Androidzie, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Teraz, Reaper napisał:

Nie wiesza się? To jest na Androidzie, czy nie?

 

Tak, to Android. Nie powiesił się ani razu, działa dość płynnie, nie jest demonem szybkości jeśli chodzi o otwieranie książek, szczególnie z Legimi/Empik Go, ale ja jestem cierpliwy i jestem w stanie te 10-15 sekund poczekać ;)

 

No i jednak ja doceniam czasem klawisze fizyczne, np jak biorę czytnik w lewą rękę, a i fizyczny back się przydaje jak się nie chce szukać gdzie jest back software'owy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gabe napisał:

 

Tak, to Android. Nie powiesił się ani razu, działa dość płynnie, nie jest demonem szybkości jeśli chodzi o otwieranie książek, szczególnie z Legimi/Empik Go, ale ja jestem cierpliwy i jestem w stanie te 10-15 sekund poczekać ;)

 

No i jednak ja doceniam czasem klawisze fizyczne, np jak biorę czytnik w lewą rękę, a i fizyczny back się przydaje jak się nie chce szukać gdzie jest back software'owy.

Back softwarowy jest po lewej stronie ekranu, tuż przy ramce.

Odnośnik do komentarza
53 minutes ago, Makk said:

Mam inny, też podświetlany i bez problemu się czyta. To nie ekran telefonu ;) Tam masz podkład...hmmm szary. 

Ugh 🤣 podklady szary, czyli ekran e-ink, czyli ekran matowy, nieblyszczacy ;) w kazdych warunkach czytasz na lajcie, czy to na plazy, czy to pod kocem.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.03.2021 o 18:22, jmk napisał:

 

A jak z czytaniem na słońcu?

 

Super. Nie ma nic lepszego na plażowanie i czytanie w największym słońcu.

A co do etui, ja używam takiego filcowego esperanza do tabletów. Sprawdza się świetnie, jak dla mnie. Rysika nie używam.

Cuś w tym stylu może być:

https://allegro.pl/oferta/etui-na-tablet-7-natec-sheep-filc-czerwono-czarn-10201310894

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, jmk napisał:

Ja używam i moim zdaniem jest konieczne zeby nie zarysować gdy masz go ze sobą poza domem, a jak znowu spadnie to tez i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza

Od wczoraj dołączam do grona e-czytelników ;)

 

Mam pytanie, skąd bierzecie książki? Wolałbym abo i to z audiobookami (dla żony). Najlepsze Legimi?

 

Ogólnie założyłem konto na Legimi, dodałem swój kindlowy mail do legimi, na amazonie dodałem ten adres "noreply" i 'kupiłem' darmowe książki na legimi - czemu ich nie mam od wczoraj jeszcze na kindlu?

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, wwosik napisał:

Wiesz, że książki możesz wgrywać bezpośrednio na Kindle'a, gdy podłączysz go przez USB? NIe musisz się wtedy bawić przez wysyłanie rzeczy do amazona itd.

 

Dodatkowo - Calibre jest dobrym programem do konwersji między formatami, np. jesli masz książkę jako plik Worda.

 

O kurde, nie wiedziałem, że mogę je z legimi pobrać na kompa :D

 

 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, wwosik said:

Wiesz, że książki możesz wgrywać bezpośrednio na Kindle'a, gdy podłączysz go przez USB? NIe musisz się wtedy bawić przez wysyłanie rzeczy do amazona itd.

 

Dodatkowo - Calibre jest dobrym programem do konwersji między formatami, np. jesli masz książkę jako plik Worda.

Ale wysyłanie na maila jest dużo prostsze :D Ja się wkurzam za każdym razem jak kupuję książkę, bo wrzucam sobie na kindla mailem i gites, ale jak chcę mamie "pożyczyć do poczytania", to muszę kablem, bo coś jej się zrypało w kindlu (nawet support nie był mi w stanie niestety pomóc).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...