Skocz do zawartości

Taktyki do FM 2007 - temat oficjalny


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A nie wywnioskowaliście, że jak jest mecz np. co 3, 4 dni to warto dać jeden dzień wolnego po ostatnim rozegranym pojedynku? W Fm 2005 z tego co pamiętam był taka opcja odgórna, żeby dać dzień odpoczynku po meczu, w 2007 niestety trzeba wchodzić w trening zaznaczyć wolne. W końcu w rzeczywistości dzień po meczu piłkarze mają wolne, ba nawet są przypadki, że dwa dni wolnego. Jakieś opinie ?

Odnośnik do komentarza
A nie wywnioskowaliście, że jak jest mecz np. co 3, 4 dni to warto dać jeden dzień wolnego po ostatnim rozegranym pojedynku? W Fm 2005 z tego co pamiętam był taka opcja odgórna, żeby dać dzień odpoczynku po meczu, w 2007 niestety trzeba wchodzić w trening zaznaczyć wolne. W końcu w rzeczywistości dzień po meczu piłkarze mają wolne, ba nawet są przypadki, że dwa dni wolnego. Jakieś opinie ?

Strasznie odbija się na statystykach zawodników. Jeden-dwa dni wolnego na miesiąc jest ok, ale więcej powoduje straszne zmniejszenie statystyk. Osobiście bardzo rzadko z tego korzystam i zawsze efekt jest wileką niewiadomą ze wskazaniem na spadek formy...

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o kondycję zawodników, to ja wystawiam ich do składu jeżeli mają powyżej 80 %... Nigdy nie zauważyłem, żeby piłkarz który miał np. 81 % grał tragicznie, popełniał błąd za błędem i snuł się na boisku.

 

Oczywiście powyższa sytuacja dotyczy lepszych zawodników... jeżeli mam do wyboru dwóch kopaczy o podobnych umiejętnościach, jeden ma 100 % formy a drugi 80 % to bez wahania wybieram tego pierwszego.

Odnośnik do komentarza

biniacz89

 

Przeczytałem opis twojej taktyki z pierwszej strony tego tematu popatrzyłem na wszystkie screeny jakie załączyłeś i zrobiło to na mnie spore wrażenie. Zacznę u siebie testować tą taktykę. Gram obecnie Zawiszą Bydgoszcz (zmutowany budżet coś ala Man Utd) i składzik mam super jak na II ligę polską. Mam teraz przed sobą kilka meczy sparingowych z całkiem mocnymi drużynami (przerwa zimowa w rozgrywkach II ligi) i będę testował ta taktykę i tylko jak to możliwe spróbuje dostosować ją do swojego zespołu. Jutro powinienem wkleić wyniki meczy granych za pomocą tej taktyki. Zobaczymy czy u mnie to cudo się sprawdzi. THX ZA TAKSA ^_^

 

ps. jak ktoś chce pogadać o Fm-ie to zapraszam na gg 1500578 :) kocham rozmawiać o tej grze :)

Odnośnik do komentarza
Gram obecnie Zawiszą Bydgoszcz (zmutowany budżet coś ala Man Utd) i składzik mam super jak na II ligę polską.

 

 

Z takim budżetem to ja bym 4-4-2 wszystkich po 3:0 spokojnie jechał. Parę wzmocnień dobrych i liga twoja. No chyba, że podejdziesz do tego bez żadnych wzmocnień.

Odnośnik do komentarza

Do tej pory tak grałem sposobem 4-4-2 i po 17 meczach nie odniosłem żadnej porażki i po rundzie jesiennej zajmowałem 1 miejsce razem z Lechią Gdansk. Teraz testuje taktykę biniacza 89 i nar azie ograłem nią Steue Bukareszt 5-1 !!! a w lidze spokojnie rozprawiłem się z Ruchem Chorzów wygrywając co prawda tylko 1-0 ale oddałem 28 strzałów z tego 3 celne :( tak by było dużo lepiej. Na razie co tylko zmieniłem to troszkę zmniejszyłem agresywność bo za duużo dostawałem żółtych kartek.

Odnośnik do komentarza
Do tej pory tak grałem sposobem 4-4-2 i po 17 meczach nie odniosłem żadnej porażki i po rundzie jesiennej zajmowałem 1 miejsce razem z Lechią Gdansk. Teraz testuje taktykę biniacza 89 i nar azie ograłem nią Steue Bukareszt 5-1 !!! a w lidze spokojnie rozprawiłem się z Ruchem Chorzów wygrywając co prawda tylko 1-0 ale oddałem 28 strzałów z tego 3 celne :( tak by było dużo lepiej. Na razie co tylko zmieniłem to troszkę zmniejszyłem agresywność bo za duużo dostawałem żółtych kartek.

dzięki ze rzuciles okiem na moja taktyke,powiem szczerze ze nie myslalem ze moja taktyka bedzie az tak skuteczna,malo bramek traconych a jak widac na przykladzie "bzychola"sporo zdobytych.

czekam cierpliwie na wyniki,i moze w koncu jakis administrator rzuci okiem na moje dzielo:D

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

mam do was takie pytanie co zrobic aby moi napastnicy zaczeli strzelac bramki ? taktyke mam dosc dobra ale moi napastnicy notorycznie marnuja dogodne sytulacje w mecz nawet tzw. 100% gramy dobrze przewazamy oddajemy srednio 15 strzalow na mecz a bramki jak na lekarstwo tymczasen przeciwnik broni sie przez caly mecz. Oddaje srednio 4 strzaly na mecz z czego pakuja mi gdzies po 2 gole. Probowalem taktyk z tego forum ale i one zawodza jesli chodzi o strzelanie goli akcje sa ale brak wykonczenia pomocy

Odnośnik do komentarza

bzychol, Minimum 12 to chyba w III lidze :P

 

biniacz89, z ciekawości dałem twoją taktykę i na urlopie przejechałem ją pół sezonu Lechem Poznań. 2. miejsce i strata punktu to i tak dobry wynik jak na tych piłkarzy, którymi dysponowałem. Jednak musisz zdecydowanie popracować nad ilością celnych strzałów. Bo było parę takich wpadek jak np. przewaga w meczu z Groclinem, 15 strzałów- 3 celne, raz nawet było 21 uderzeń i tylko 5 w światło bramki, a w efekcie porażka 0:1, 1:2 ... Mam nadzieje, że będzie to dla Ciebie impuls do poprawienia tego wariantu.

 

Wasili3, jak masz dobrych napastników to przedstaw ich ustawienia indywidualne. I powiedz czym dany napastnik się charakteryzuje. Szybkością, a może dobrą grą głową ;>

Odnośnik do komentarza

Ceska Raketa Vamiego

Przetestowałem ją przez pół roku. Cóż.. Smutno mi to przyznać, ale chyba przechlapałem moją ośmiosezonową karierę Sheffield Wed. Początek sezonu "cudowny" - cztery porażki z rzędu bez strzelonej bramki. Potem u siebie jechałem spokojnie leszczy. Niestety na wyjazdach sprawowała się katastrofalnie. Najgorzej gra środek pomocy - praktycznie bez walki oddaje inicjatywę, traci większość piłek. Na wyjazdach tracę średnio 3-4 bramki na mecz. Momentami były przebłyski świetnej gry, zwłaszcza w Pucharze UEFA, gdzie wygrałem 3 z 4 meczów grupowych bez straconej bramki. Jednak w lidze dramat - stoperzy łatwo dają wchodzić w obronę jak w masło, przeciwnik łatwo kontruje i wychodzi na czyste pozycje. Zarząd jest wściekły i pewnie niedługo wylecę. Mogłem ją przetestować na jakimś nowym sejwie... Wracam do mojej starej taxy, którą walczyłem przez ostatnie dwa sezony o Ligę Mistrzów.

Oto tabela:

http://img129.imageshack.us/img129/9948/clipboard01wv9.jpg

Odnośnik do komentarza

Ceska Raketa Vamiego hmm moje spostrzeżenia:

przez pierwsze 3 sezony ta taktyka po prostu wymiatała tzn. bez problemowe awansy 2x pierwsze miejsce potem 2, po czym awansowałem do 1 Ligi angielskiej i nagle bum trach ciach i koniec wesołej piosnki o walczących rycerzach z Sutton (gram Sutton United) wiedzie mi się średnio tzn 9 miejsce ale zobaczymy jestem akurat na pół metku, hmm chociaż średnio to złe słowo skazywany byłem na spadek z ligi. Dragonfly moze ta taktyka nie jest już skuteczna w PRM ale w walce właśnie o tą lige to mistrzostwo świata. Polecam ja każdem

Odnośnik do komentarza

Sama taktyka nie wygrywa. Trzeba mieć zawodników którzy ją w meczu realizują. M?sisz pomyśleć o zakupie lepszych stoperów .W premiership nie grają drewniaki. Obojętnie jaką taktyką zagrasz to przagrasz bo oni zdominują twoją drużyne.

 

Jest to pelemika z Dragonfly

Odnośnik do komentarza

Niech nazwa klubu Cię nie zmyli. Gram już ósmy sezon. Z obecnym składem walczyłem przez ostatnie dwa sezony o Ligę Mistrzów. W składzie mam takich tuzów jak Kirkland, Sunny, Gourcouff, czy Makinwa. Obaj stoperzy to reprezentanci swoich krajów - Mancienne gra w angielskiej kadrze i ma reputację kontynentalną, a newgen Baetson w reprezie Irlandii. Tym składem w poprzednich sezonach generalnie wymiatałem. Po przestawieniu na Ceską Rakete rozpoczęła się degrengolada. Więc argument o słabym składzie jest chybiony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...