Skocz do zawartości

Tenis stołowy


fizolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zapraszam do dyskusji o jednym z najbardziej widowiskowych sportów indywidualnych. Sam zajmuję sie nim już od kilkanaście lat. To bardzo popularna dyscyplina- dzieki powszechnemu dostepowi chyba każdy z nas amatorsko miał okazje pograć w ping- ponga :)

Polska zapisała piękną kartę w historie tego sportu. Andrzej Grubba, Leszek Kucharski, czy obecnie Lucjan Błaszczyk -to nazwiska które zna zdecydowana większość Polaków.

 

Dziś wyjeżdzam na Akademickie Mistrzostwa Europy do Ostrawy ( 21-24 VI ) www.eusa-unisport.org .Relacje i moze jakies foto zdam po przyjeździe:)

 

Podam poniżej parę ciekawych linków :

 

www.modest.com.pl - sklep internetowy ze sprzętem

www.inters.pl- krakowski sklep online ze sprzetem + opinie użytkowników

www.tenis-stolowy.com.pl - Witryna firmy Aga Sport- sklep internetowy

www.dozts.org- storna Dolnośląskiej Federacji Tenis Stołowego- bardoz duzo informacji- wyniki rozgywek indywidulanych i druzynowych ( gdzieś tma też jest moja drużyna;) ) + dużo linków

www.contra.de- najlepszy niemiecki sklep online ze sprzetem

 

W miarę możliwości i czasu postaram sie dodawać jakieś ciekawe info do tematu:)

 

Zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza

No tak powrót z Ostray stał się faktem:)

 

Pod względem turystyczno- integracyjnym wyjazd vyborny:)

Strona sportowa słabiej -ale poziom był delikatnie mówiac wysoki...nie ten klasa sportowa:))

Drużynówka graliśmy z Czechami, Grekami i Niemcami- wygralismy tylko z Grekami- ale z grupy nie wyszlismy- 3 miejsce:)- Czesi poza zasiegiem - Niemcy juz mniej ale nie dalismy rady...

Indywidualnie- w grupie miałem Rosjanina ( 186 na liście światowej- pierwsza 8 seniorów w Rosji : ) ) Niemca i Chorwata- wszystko w plecy - 3:0 z Niemcem - 3:1 z Rosjaninem i 3:2 z Chorwatem ( przegrywałem 2:0 i 10:5...wygrałem..zrobiłem 2:2 w setach i przegrałem w decydującym secie na przewagi- efekt- wqur...i zółta kartka od sedziego:) )

 

fotki:

Ekipa Polska

Otwarcie

Menza- czyli tam gdzie jedlismy- jedzenie porażka...

a tu pełen profesjonalizm w przygotowaniu do gry:)...

A tu...regeneracja przed meczem po wieczornej imprezie...

 

a na koniec Perełka...heheh Ja Vs. Rusek.. 1 min gry..tylko bez smiechow

 

Zdjeć przywiozłem z 1 GB...opowiadać by można długo...kto byl o Ostrawie i na Stodolni ( ulica z ok 70 knajpami- wszedzie za darmo wjazd- w najdrozszej knajpie 3 duze pivka 80 koron...zyc nie umierać :0 ) te wie o czy mmowie...

 

Ogolnie wyjzad super- wrazenia niezapomniane

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ja także gram w tenisa stołowego :D Gram w 4 lidze (podgrupa wałbrzyska). Drużynowo stoimy jak n arazie na 4 miejscu. W klasyfikacji punktujących zajmuje 7 miejsce (73% skuteczności) :P Do moich największych sukcesów można zaliczyć: 2 x 3 miejsce i 1 x 4miejsce w Wojewódzkiej Gimnazjadzie(drużynowo) oraz 2 miejsce w wojewodzkim turnieju zrzeszenia LZS (kat. kadet)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Oj tak ping pong...piękne czasy :) Całą podstawówkę się grało, szło mi wtedy do tego stopnia dobrze, że pokonywałem nawet nauczycieli od WF. :D A z sukcesów to byłem raz na zawodach ping pongowych szkolnych w moim okręgu, wygraliśmy drużynowo. :) Niestety, ale teraz jedyny kontakt z ping pongiem od 2 lat mam wtedy, gdy hala ubierana jest na studniówki, to żeby WF się odbywały, postawiono stoły na korytarzach.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

To się nazywa "młody talent"... ;]

Zaledwie 12-letni Patryk Zatówka znalazł się w składzie Bogorii Grodzisk Mazowiecki na inauguracyjny mecz Ligi Mistrzów z broniącą tytułu Borussią Duesseldorf.

 

Obecność tak młodego tenisisty w meczu o taką stawkę to ewenement na europejską skalę. Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w hali mistrzów Polski.

 

- Zatówka, który jest ogromnym talentem, po raz pierwszy usiądzie na ławce rezerwowych w meczu tej rangi. Oprócz niego trener Tomasz Redzimski będzie miał do dyspozycji debiutującego pingpongistę z Hongkongu Ko Lai Chaka, Wang Zeng Yi, Daniela Góraka, Roberta Florasa - powiedział prezes Bogorii Dariusz Szumacher.

 

W ubiegłym sezonie Bogoria, będąc nowicjuszem w elitarnych rozgrywkach, dotarła aż do ćwierćfinału. W letniej przerwie klub wzmocnili m.in. Górak i Ko Lai Chak. - Dalej w naszym zespole będzie występował inny świetny gracz z Hongkongu - Cheung Yuk - dodał szef podwarszawskiej drużyny.

 

W pierwszej kolejce mistrzów Polski czeka niezwykle trudne zadanie, bowiem zmierzą się z Borussią, w składzie z brązowym medalistą mistrzostw Europy Timo Bollem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zatówka to młody chłopak, na razie rozwija sie dobrze, to wstawienie na ławkę to raczej gest symboliczny:) i bardziej prestiżowy, dobrze sobie radzi w swoich rocznikach, ogrywa sie, zobaczymy jak sie rozwinie dalej...

->w profesjonalnym tenisie stołowym kluczowym momentem dla wielu zawodników jest przejście do kategorii seniorskiej-> znam wielu którzy w młodszych kategoriach osiągali takie, o ile nie wieksze, sukcesy, a później nie potrafili sie odnależć w "dorosłym" tenisie

-> kluczowe bedzie jak dalej bedzie prowadzony, Bogoria to obecnie najlepszy polski klub, Redzima:) pamietma jeszcze z czasow zawodniczych,czas pokaze co z chlopaka bedzie..

Odnośnik do komentarza
  • 5 lat później...

Panowie, ostatnie posty sprzed ładnych kilku lat - zmagał się ktoś z was ostatnio z zakupem stołu do ping ponga? Użytek wyłącznie w domu, jest sporo miejsca, więc nie jest warunkiem, żeby był składany. Nie chcę wydać na to fortuny, na jakie firmy zwrócić uwagę? Czy stoi coś na przeszkodzie, żeby kupić taki stół używany? Jest kilka ciekawych ofert na olx.

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...