Skocz do zawartości

Microsoft Office


Rekomendowane odpowiedzi

47 minutes ago, jmk said:

 

Ok, w sumie.

A jest możliwość zrobienia w funkcji JEŻELI żeby w przypadku niespełnienia warunku usunęło... cały wiersz?

Panie programista, to stworzysz sobie błędną pętlę, bo jak usuniesz wiersz, to do czego się będziesz odwoływał? :D 

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale nie słyszałem o opcjach funkcji, żeby usuwały cokolwiek.

1 hour ago, Kaczy said:

da się w excelu podzielić arkusz na 2 części, które można przewijać w pionie niezależnie? bez podziału w poziomie najlepiej

To też nie ma za bardzo sensu moim zdaniem, bo masz numerację wierszy i kolumn, więc jeśli przesuniesz w jednej części, to co ma się wyświetlać w drugiej? Musiałbyś mieć osobną numerację wierszy i kolumn w drugiej części, a to rozwiązujesz drugim arkuszem, ewentualnie drugim plikiem excela - otwórz je sobie obydwa w oknach obok siebie ;) 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Reaper napisał:

Panie programista, to stworzysz sobie błędną pętlę, bo jak usuniesz wiersz, to do czego się będziesz odwoływał? :D 

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale nie słyszałem o opcjach funkcji, żeby usuwały cokolwiek.

 

No taka autodestrukcja :P Ten warunek jest sprawdzany dla każdej komórki - jest OK piszemy, nie ma wywala się, wchodzi następny i znowu sprawdza. 

 

Na razie testuję inny pomysł :D Bo mi przeszkadzały puste wiersze, więc dodałem sobie filtr warunkowy włączony cały czas.

Odnośnik do komentarza

@Reaper no to mi nie gra, bo mam kilka akruszy i musze zmiennie z nich korzystac, wiec musialbym miec pootwieranych okienek 16. No da się blokować, ale przewijanie tylko w poziomie, więc mi to zbędne, jest też podział, ale to zostawia za dużą część niepotrzebnych danych i zaburza mi harmonię xD a mam uzupełniającą się tabelkę, która chciałbym, aby była stała, tj nie przesuwała się i służyła też jako ściąga do wpisywanych danych, ale nijak nie da się tego zakotwiczyć. Najwygodniejsza byłaby część po lewej do wpisywania danych i przesuwana w zaleznosci od liczby wierszy, a druga część ze ściągą-tabelką.  Wydawalo się to proste do ogarnięcia, ale wychodze poza ramy programu

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, Kaczy said:

@Reaper no to mi nie gra, bo mam kilka akruszy i musze zmiennie z nich korzystac, wiec musialbym miec pootwieranych okienek 16. No da się blokować, ale przewijanie tylko w poziomie, więc mi to zbędne, jest też podział, ale to zostawia za dużą część niepotrzebnych danych i zaburza mi harmonię xD a mam uzupełniającą się tabelkę, która chciałbym, aby była stała, tj nie przesuwała się i służyła też jako ściąga do wpisywanych danych, ale nijak nie da się tego zakotwiczyć. Najwygodniejsza byłaby część po lewej do wpisywania danych i przesuwana w zaleznosci od liczby wierszy, a druga część ze ściągą-tabelką.  Wydawalo się to proste do ogarnięcia, ale wychodze poza ramy programu

Ale chcesz mieć tylko jedną część, która ma się stale nie przesuwać? To tak się powinno dziać, bo możesz blokować nie tylko wiersze, ale i kolumny. Tylko nie do końca kumam, czy to rozwiąże Twój problem.image.thumb.png.c480e3b18a22306388a0f588279c4f6c.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...