Skocz do zawartości

Edytor FM2011


Ernie Souchak

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję odwzorować jedną z lig, w której, zgodnie z przepisami, do rozgrywek międzynarodowych awansują dwa kluby - zwycięzca ligi oraz zwycięzca barażu o mistrzostwo (identycznie jest m.in w Australii, co gra uwzględnia). I teraz jest pytanie, jak to zrobić, bo po ustawieniu normalniej ligi z barażami awansuje tylko jedna drużyna. Zwróciłem uwagę, iż w Australii jest to rozbite jakby na dwie ligi (normalną - Regular Season i barażową - Final Series), ale nie wiem, jak zrobić coś takiego w edytorze, by gra "widziała" to w sumie jako jedną ligę, a nie dwa odrębne twory. I jak stworzyć taką mini ligę barażową? Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A takie jeszcze pytanko, wie ktoś może jaki jest algorytm wyceny piłkarza w FMie? Może pytanie niespecjalnie tu pasuje, ale nie chciałem zakładać nowego tematu.

 

Nie ma prostego algorytmu, ale kluczowe są wartości reputacji - głównie Aktualna reputacja i Światowa, Rep. w ojczyźnie ma mniejsze znaczenie, dodatkowo długość kontraktu, wiek itp. Za dużo zmiennych żeby łatwo powiedzieć ...

 

Chciałem zmienić im atrybuty.

I tak.

Przyśpieszenie zmieniłem na 20, a gdy rozpocząłem grę miał 14.

Podobnie z innymi atrybutami u innych piłkarzy.

Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak jest?

 

Po podniesieniu atrybutów ich umiejętności (CA) są większe od ,,Obecnych umiejętności'' ustawionych w edytorze. To tak jakbyś chciał nalać więcej wody do już pełnego naczynia - zostanie jej tyle ile było, musisz zwiększyć CA w edytorze, wtedy zmiany zadziałają.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie, czy można w trakcie gry zmienić zasadę zawieszania piłkarzy za żółte kartki? Stworzyłem swoją ligę w edytorze, ale źle ustawiłem zawieszenia i w drugiej części sezonu piłkarze właściwie co kartkę muszą pauzować. W jakiś sposób powinno to się dać zmienić, pytanie tylko jak. Kiedyś był taki błąd na oficjalnej bazie danych w lidze hiszpańskiej i tam to naprawili tak, że nie trzeba było zaczynać nowej gry. Będę wdzięczny jak coś poradzicie

Odnośnik do komentarza

Chciałem sobie stworzyć bazę bez piłkarzy, żeby na świecie byli sami juniorscy newgeni, jednak kiedy usunąłem wszystkich 300K piłkarzy, to gra się odpala, ale wywala się w momencie kiedy w oknie wyboru profilu klikam Dalej na okno wyboru drużyny. Czy ktoś wie, jak można coś takiego uzyskać bez błędu? Albo może taka baza już gdzieś istnieje? (szukałem i google nic mi nie zwraca)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Jak zrobić żeby drużyny w ekstraklasie z miejsc 15-16 grały baraże o utrzymanie z drużynami z miejsc 3-4 w I Lidze ? Probowalem ustawić coś ale jest tak że te 2 drużyny z baraży grają o utrzymanie z liderami w tabeli.

A jak to sobie wyobrażasz ? Według tego co opisałeś, to jest możliwe, że do Ekstraklasy awansują cztery drużyny, a spadają dwie. Takie coś niema prawa bytu.

Odnośnik do komentarza

Jak zrobić żeby drużyny w ekstraklasie z miejsc 15-16 grały baraże o utrzymanie z drużynami z miejsc 3-4 w I Lidze ? Probowalem ustawić coś ale jest tak że te 2 drużyny z baraży grają o utrzymanie z liderami w tabeli.

A jak to sobie wyobrażasz ? Według tego co opisałeś, to jest możliwe, że do Ekstraklasy awansują cztery drużyny, a spadają dwie. Takie coś niema prawa bytu.

 

źle mnie zrozumiałeś.Chodzi mi o to żeby drużyny z ekstraklasy które będą miały 15 i 16 miejsce grały baraże ALE z drużynami z 1 ligi które zajęły miejsca 3 i 4. Jak drużyny z I ligi wygrają to awansują 4 drużyny i z ekstraklasy spadają 4.Jak przegrają to 2 drużyny lecą i 2 awansują.

Odnośnik do komentarza

Jak zrobić żeby drużyny w ekstraklasie z miejsc 15-16 grały baraże o utrzymanie z drużynami z miejsc 3-4 w I Lidze ? Probowalem ustawić coś ale jest tak że te 2 drużyny z baraży grają o utrzymanie z liderami w tabeli.

A jak to sobie wyobrażasz ? Według tego co opisałeś, to jest możliwe, że do Ekstraklasy awansują cztery drużyny, a spadają dwie. Takie coś niema prawa bytu.

 

źle mnie zrozumiałeś.Chodzi mi o to żeby drużyny z ekstraklasy które będą miały 15 i 16 miejsce grały baraże ALE z drużynami z 1 ligi które zajęły miejsca 3 i 4. Jak drużyny z I ligi wygrają to awansują 4 drużyny i z ekstraklasy spadają 4.Jak przegrają to 2 drużyny lecą i 2 awansują.

 

Ale to jest możliwe tylko jeśli Ekstraklasa ma 18 drużyn.

Odnośnik do komentarza

Jak zrobić żeby drużyny w ekstraklasie z miejsc 15-16 grały baraże o utrzymanie z drużynami z miejsc 3-4 w I Lidze ? Probowalem ustawić coś ale jest tak że te 2 drużyny z baraży grają o utrzymanie z liderami w tabeli.

A jak to sobie wyobrażasz ? Według tego co opisałeś, to jest możliwe, że do Ekstraklasy awansują cztery drużyny, a spadają dwie. Takie coś niema prawa bytu.

 

źle mnie zrozumiałeś.Chodzi mi o to żeby drużyny z ekstraklasy które będą miały 15 i 16 miejsce grały baraże ALE z drużynami z 1 ligi które zajęły miejsca 3 i 4. Jak drużyny z I ligi wygrają to awansują 4 drużyny i z ekstraklasy spadają 4.Jak przegrają to 2 drużyny lecą i 2 awansują.

 

Ale to jest możliwe tylko jeśli Ekstraklasa ma 18 drużyn.

 

A co to ma do rzeczy ile ma drużyn ?

Odnośnik do komentarza

To, że w Ekstraklasie masz 16 drużyn i 2 ostatnie spadają, więc jakim cudem te, które spadają z automatu mają grać jeszcze jakieś baraże z drużynami z miejsc 3 i 4 drugiej ligi? I co wtedy z drużynami, które zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce i powinny awansować automatycznie?

 

Tak btw. cytuj ostatnią odpowiedź, a nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
źle mnie zrozumiałeś.Chodzi mi o to żeby drużyny z ekstraklasy które będą miały 15 i 16 miejsce grały baraże ALE z drużynami z 1 ligi które zajęły miejsca 3 i 4. Jak drużyny z I ligi wygrają to awansują 4 drużyny i z ekstraklasy spadają 4.Jak przegrają to 2 drużyny lecą i 2 awansują.

 

A co z zespołami z I ligi, które zajęły dwa pierwsze miejsca ? Raczej awansują wyżej, więc z Ekstraklasy ktoś musi spaść, czyli drużyny z 15 i 16 miejsca. Żeby drużyny z miejsc 3 i 4 z I ligi grały baraże to trzeba ustawić baraże dla drużyn z miejsc 13 i 14 w Ekstraklasie.

 

Tak mi się przynajmniej wydaje :)

Odnośnik do komentarza

1. Zobaczcie Yugoslav 6 tier league structure w grze i edytorze.

- Jak sie wlacza gre to po pierwsze nie ma do wyboru chorwackiej, slowenskiej , jest tylko jugoslowianska - jak?

- W edytorze zupelnie nie czaje jak on zrobil jedna rzecz, bo tak: Serbie zmienil nazwe na Yugoslawie, jej oryginalne ligi sa 4 levelu ligi jugoslowianskiej (tak jest w regulach Yugoslawi czyli Serbii), slowenskie i chorwackie podobnie - 4 level ligi jugoslowianskiej. Wystarczy zajrzec, bo ciezko to opisac , a tak bedzie widac od razu. Wszystkie te ligi maja ustawiony kraj : Yugoslawia, nawet te w regulach slowenii

Czego nie rozumiem, to gdzie sa reguly wyzszych lig jugoslowianskich, bo bynajmniej w regulach Jugoslawii-Serbii ich nie ma. Druga - klasyczna Jugoslawia jest wylaczona, z reszta wszystkie maja wlasnie jako kraj ta "serbska" Jugoslawie. Jak on to wyrzezbil?

 

2. Zrobilem juz co nieco ligi NRD : http://sendfile.pl/66261/NRD.xml

Generalnie dziala ok, ale najpierw losowalo mi od razu w europejskich pucharach zespoly, w pierwszym sezonie (bylo tez podane przy wyborze klubu, w jakim pucharze euro zagra), ale w nastepnej wersji pliku juz przy pierwszym sezonie zespoly NRD nie sa brane pod uwage (dopiero w drugim sezonie graja w Europie). A nie zmienialem nic poza miastami/klubami. Skad to sie moglo wziac?

 

3. Po czym poznam, ze mam zaawansowane opcje w edytorze ? :> Wyedytowalem ten format.xls tak jak na jednej z poprzednich stron i nie widze roznicy...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...