Skocz do zawartości

Edytor FM2011


Ernie Souchak

Rekomendowane odpowiedzi

To może i ja się popytam :)

 

1. Stworzyłem nowe państwo na bazie Irlandia(1920).

 

a) W jaki sposób zmienić teksty, żeby nie pojawiało się "zawodnik irlandzki, Irlandzki Dziennik, reprezentant irlandzkiego zespołu" itp)

b) W jaki sposób domyślny znaczek (tarczę) zmienić na flagę ?

Sprawdz ID kraju i stworz dla niego flage, dodaj ja do innych flag i dodaj wpis w configu. Zmieniasz przez edycje konkretnego kraju, jest tam mozliwosc edycji przymiotnikow i jezykow narodowych.

 

łopatologicznie? Gdzie dodać flagę i jaki wpis. W edycji kraju nie mam przymiotników, w fm10 jakimś cudem udało się znaleźć w fm11 nie potrafię. Piszesz również o zaawansowanych opcjach edytora. Jak do nich wejść. według mnie mam tylko te podstawowe (+ odblokowanie możliwości edycji nazw krajowych)

Odnośnik do komentarza

Panel zaawansowany najłatwiej aktywować edytując plik format.xml znajdujący się w katalog gry/tools/editor/data/format choćby w notatniku przez przeniesienie sekcji:

 

		<!-- advanced rules list -->
		<record id="adva">
			<string id="name" value="List"/>
			<flags id="type" value="list"/>
			<flags id="field" value="files"/>
			<boolean id="is_section" value="true"/>

			<record id="list_item">
				<string id="name_not_translated" value="[%string#1-all]"/>
				<boolean id="is_section" value="true"/>
				<boolean id="stretch_to_fit_screen" value="true"/>

				<flags id="fields" value="adva"/>
			</record>
		</record>

za sekcję:

 

				<!-- Validation -->
				<record>
					<string id="name" value="Validation[COMMENT; editor; section showing validation results for all leagues]"/>
					<flags id="type" value="record"/>
					<boolean id="is_section" value="true"/>
					<list id="fields">
						<!-- Validation -->
						<record field_id="vali">
							<string id="name" value="League Validation"/>
							<flags id="type" value="widget"/>
							<flags id="widget" value="league_validation_panel"/>
						</record>
					</list>
				</record>

 

Oczywiście polecam zrobienie kopii zapasowej tego pliku przed jego edycją.

Odnośnik do komentarza

Przymiotnik ustawiasz w glownej karcie kraju, np wpisy po kolei dla Polski:

 

Polska

Polska

POL

Polski

 

Dzieki czemu bedziesz mial Polski zawodnik, Polski dziennik itp itd.

 

Jesli chodzi o zaawansowane opcje to polecam

 

http://community.sigames.com/showthread.php/233303-FM2011-Editor-Advanced-Rules-Activation-and-Discussion

 

tylko wykonaj kopie plikow z katalogu data!

 

Warto sie zaznajomic z mozliwosciami tego edytora gdyz sa one nieporownywalnie wieksze od standardowych opcji ;)

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytań, proszę o odpowiedź :)

 

Do czego służy pole "połącz dane edytora" jakie ma własności i jak z niego korzystać ?

 

Jeśli chcę stworzyć sobie własną "super ligę" na podstawie jakiejś ligi jak zrobić, by drużyny typu Real, Barca nie musiały prócz tej ligi grać w tradycyjnej Lidze Mistrzów, to samo tyczy się Ligi Europy? Da się skasować te rozgrywki? By w 1 sezonie nie grały już i w kolejnych też ?

 

Na podstawie jakiej ligi zrobić swoją superligę najlepiej? \

 

Jak będę robić swoje update to np. powiedzmy że wyjdzie plik uaktualniający transfery, to da się je połączyć z moją superliga by nie robic transferów samodzielnie?

 

Proszę bardzo o pomoc, z góry dzieki :)

Odnośnik do komentarza

Do czego służy pole "połącz dane edytora" jakie ma własności i jak z niego korzystać ?

 

Do łączenia ze sobą plików xml/dbc. W teorii edytor wtedy przypisuje ID danym z bazy w taki sposób by ze sobą nie kolidowały, w praktyce podobno nie do wykorzystania, bo opcja dziurawa jak sito.

 

Jeśli chcę stworzyć sobie własną "super ligę" na podstawie jakiejś ligi jak zrobić, by drużyny typu Real, Barca nie musiały prócz tej ligi grać w tradycyjnej Lidze Mistrzów, to samo tyczy się Ligi Europy? Da się skasować te rozgrywki? By w 1 sezonie nie grały już i w kolejnych też ?

 

Na podstawie jakiej ligi zrobić swoją superligę najlepiej?

 

Jak będę robić swoje update to np. powiedzmy że wyjdzie plik uaktualniający transfery, to da się je połączyć z moją superliga by nie robic transferów samodzielnie?

 

Wyłączyć rozgrywki europejskie możesz spróbować poprzez pokombinowanie z kreatorem kontynentalnych zasad klubowych. A co do superligi - jeżeli na bazie jakiegoś kraju, to wydaje mi się, że Liechtenstein byłby odpowiedni, a jej stworzenie to robota w kreatorze zasad krajowych.

 

Czy da się w edytorze sprawdzić czas jaki trzeba spędzić w kraju by otrzymać obywatelstwo. We wcześniejszych wersjach to było, teraz tego nie widze.

 

W zakładce "Informacje" druga pozycja od góry jak wybierzesz interesujący Cię kraj.

Odnośnik do komentarza

Czy da się w edytorze sprawdzić czas jaki trzeba spędzić w kraju by otrzymać obywatelstwo. We wcześniejszych wersjach to było, teraz tego nie widze.

 

W zakładce "Informacje" druga pozycja od góry jak wybierzesz interesujący Cię kraj.

A jeżeli jest tam -1 to co to w praktyce oznacze, że nie można go dostać?

Odnośnik do komentarza

Musisz w edytorze dodać kolejne rozgrywki w samej bazie danych i potem dopiero korzystać z kreatora zasad krajowych/kontynentalnych.

 

wielkie dzieki :)!

 

mam jeszcze pare pytań.. sory ale jestem ciekawy i jak ktoś może to niech mi powie :)

 

1. Jak można zmienić wartość gracza w rynku transferowym? Co na to wpływa?

2. Jak można zmienić cele transferowe klubów? Da się?

3.Czy jak usunę z bazy ligę mistrzów, to będzie ona dalej w grze ?

Odnośnik do komentarza

3.Czy jak usunę z bazy ligę mistrzów, to będzie ona dalej w grze ?

 

Raczej z dużą dozą prawdopodobieństwa gra po prostu się wyłączy z błędem.

 

Testowałem. Będzie w grze dalej. W najlepszym razie, jako rozgrywki pozbawione klubów i niedziałające, ale będzie. Wysypania się gry nie powoduje. Co prawda, jednocześnie dodałem inny puchar mistrzów, więc może dzięki temu chodziła ;)

Odnośnik do komentarza

Witam,

jestem tu nowy, więc proszę wybaczyć, jeśli podobny temat istniał.

Mam problem z edytorem, albo najzwyczajniej coś źle robię.

Chciałem sobie zacząć nową karierę Barceloną. Niestety część piłkarzy tej drużyny (ich atrybuty) są nie adekwatne do gry jaką w rzeczywistości pokazują.

Pzykład to Pedro, Villa, czy Jeffren.

Chciałem zmienić im atrybuty.

I tak.

Przyśpieszenie zmieniłem na 20, a gdy rozpocząłem grę miał 14.

Podobnie z innymi atrybutami u innych piłkarzy.

Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak jest?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...