Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że macie coraz więcej pytań dotyczących nowego FMa, otwieram ten temat, aby pojawiały się tu pytania, których miejsce nie jest temat z oficjalnymi informacjami.

 

Przypomnienie => ustawiczne powtarzanie pytania nie przyspiesza uzyskania na nie odpowiedzi. CMF to nie Onet i takie zachowanie może skutkować upomnieniami.

Odnośnik do komentarza

albo można zamówić pre-order i wtedy gdzieś z równą "stówkę" będzie kosztować ;)

Tylko rok temu, o ile pamiętam, to jak userzy CMF kupowali pre-ordery, to zazdrościli tym, którzy tego nie zrobili. Dlaczego? Bo tamci mogli sobie pójść do sklepu i kupić kążek w dniu premiery, a tamci czekali ładnych parę dni. No ale zaoszczędzenie 20-30 złotych to jednak parę piw :P

Odnośnik do komentarza

Subiektywnie wymienię które rzeczy powinny być w FM 2011 lepiej dopracowane lub całkowicie zmienione:

 

1)- nierealistyczny, całkiem skopany i pozbawiony smaczku trening,

2)- konferencje prasowe - w sumie to cały moduł interakcji z mediami i zespołem powinien zostać zrobiony od podstaw, jest żenująco nudny i nierealistyczny

3)- brak klimatu wielkich meczów, całej tej otoczki przygotowań przed spotkaniami, zaawansowanego szpiegowania przeciwnika. Każdy mecz jest taki sam, kilka zdań od scouta, opinia zawsze o JEDNYM! graczu i tyle. Można zrobić trening typowo pod następny mecz, np. gra treningowa przeciw takiej samej taktyce, próby akcji. Gdzie są dodatkowe premie za wygraną KONKRETNEGO meczu!? Brak w tym wszystkim iskry, nerwów, napięcie i mamy tak, że wieje nudą po którymś tam meczu w sezonie. Do tego żenująca konferencja, gdzie mamy tylko ciągłe n-ty raz te same pytania w czasie o nerwy przed meczem i nie danie się sprowokować.

4)- nudne negocjacje transferowe, każda sprowadza się do podwyższenia ceny i wynagrodzenia - brak podstępów, dyskusji z agentami, piłkarzem itp.

5)- Mogli by wprowadzić WYDAWANIE POLECEŃ taktycznych TAKICH JAK Z ŁAWKI(genialne posunięcie!!!), PRZED rozpoczęciem meczu np. gramy szeroko!, gramy wrzutkami w pole karne. Wiem można to ustawić ręcznie w taktyce, ale to już nie to samo traci na tym realizm i zaczyna się mieszanie suwakami...

6)- wyeliminowanie masy bugów na starcie

7)- poprawa grafiki 3D - ale to kiedyś tam, ważniejsze dużo są ww. wady

 

To tyle reszta jest świetna ale te elementy niszczą naszą kochaną grę, obawiam się że jak konkurencja z EA popracuje nad trybem 3d i wprowadzi polecenia z ławki i określenia pozycji Z FM2010 (genialna rzecz !!!!) to może przegonić produkt z Segi.

Odnośnik do komentarza

po pierwsze Fristajl to nie koncert życzeń,

po drugie:

5)- Mogli by wprowadzić WYDAWANIE POLECEŃ taktycznych TAKICH JAK Z ŁAWKI(genialne posunięcie!!!), PRZED rozpoczęciem meczu np. gramy szeroko!, gramy wrzutkami w pole karne. Wiem można to ustawić ręcznie w taktyce, ale to już nie to samo traci na tym realizm i zaczyna się mieszanie suwakami...

po co przed meczem?? to samo co piszesz znajduje się we wspomnianych Poleceniach z Ławki.

Odnośnik do komentarza

Dodanie nagłówków z nazwami grup czy to Ligi Europejskiej, czy Ligi Mistrzów w zakładce "Ostatnie wyniki". Również ciekawym rozwiązaniem byłby jakiś widget czy też zadanie dla asystenta, aby obserwował wskazany wynik i podawał go od razu, gdy ulegnie jakaś zmiana. Aktualny model jest strasznie niewygodny, zwłaszcza po reformie LE - trzeba mocno najeździć się myszką, aby dotrzeć do właściwego :).

Odnośnik do komentarza

po pierwsze Fristajl to nie koncert życzeń,

po drugie:

5)- Mogli by wprowadzić WYDAWANIE POLECEŃ taktycznych TAKICH JAK Z ŁAWKI(genialne posunięcie!!!), PRZED rozpoczęciem meczu np. gramy szeroko!, gramy wrzutkami w pole karne. Wiem można to ustawić ręcznie w taktyce, ale to już nie to samo traci na tym realizm i zaczyna się mieszanie suwakami...

po co przed meczem?? to samo co piszesz znajduje się we wspomnianych Poleceniach z Ławki.

ad1) koncert życzeń może nie, ale gra jak na pewno widzisz nie jest idealna i każdy z nas ma jakieś sugestie oraz oczekiwania względem następcy - wyraziłem tylko swoje

ad) chodzi mi aby można było wydać takie polecenie z ławki właśnie PRZED MECZEM - przed jego rozpoczęciem bez potrzeby mieszania w suwakach a nie jak się mecz zacznie a polecenie zostanie przetworzone przez grę w 10 minucie gry...

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to klucz w FMie 2010 był wielokrotnego użytku. Ograniczenia występowały za to przy FMie 2009. Z tego co widać zrezygnowali z tego, więc sądzę że w 2011 nie będzie ograniczeń. Wszyscy pamiętamy jak to denerwowało. Dla mnie sam Steam jest chybionym pomysłem. Nie masz neta? Np. poprzez brak prądu, co w przypadku laptopów nie jest niezbędne, nie zagrasz w FMa. A na dodatek Steam nie instalował mi edytora, więc musiałem i tak na dwa baty instalować. Teraz - w FMie 2010 - ominąłem Steama szerokim łukiem i jestem w pełni usatysfakcjonowany.

Koza, masz trochę racji. Mówi się: nie można grać jedną taksą z wszystkimi. Pod każdego rywala musi być zupełnie inna taksa... Dlatego każdy ma 3,4 taktyki i po prostu szufladkuje 20 zespołów do którejś szuflady, gdzie czeka taka taktyka. Ja bym wolał żeby zawodnicy sami, ewentualnie asystent ustawiał nieco ofensywniej, lub defensywniej zespół. Tym bardziej jeśli takie coś miało by być tak schematyczne jak konferencję. A na rozbudowane nie ma co liczyć. Więc, może lepiej zostawić to tak jak jest. Ja przede wszystkim chce mieć teatr z negocjacji i ta cała oprawka prezentacji zawodnika, co to on nie powiedział ilu to kibiców nie przyszło. Zdjęcie z koszulką w ręku, co sądzą o transferze piłkarze, itd.

Odnośnik do komentarza

Z tego co wiem to klucz w FMie 2010 był wielokrotnego użytku. Ograniczenia występowały za to przy FMie 2009. Z tego co widać zrezygnowali z tego, więc sądzę że w 2011 nie będzie ograniczeń. Wszyscy pamiętamy jak to denerwowało. Dla mnie sam Steam jest chybionym pomysłem. Nie masz neta? Np. poprzez brak prądu, co w przypadku laptopów nie jest niezbędne, nie zagrasz w FMa. A na dodatek Steam nie instalował mi edytora, więc musiałem i tak na dwa baty instalować. Teraz - w FMie 2010 - ominąłem Steama szerokim łukiem i jestem w pełni usatysfakcjonowany.

 

Nie przepadam za Steamem, ale akurat z tym nie mogę się zgodzić, bo FM działa nawet w trybie offline Steamu.

Odnośnik do komentarza

masakra, najwieksza zmiana w historii chyba nadchodzi:

 

"Dynamic League Reputation - a new feature meaning as teams get stronger and perform better on a continental level, the league they play in will also get stronger, attracting more players to want to play in the league and a more accurate modelling of the changing face of world football."

 

źródło: http://www.footballmanager.com/index.php?p=games&t=EnglishUK

 

jeśli to prawda i będzie to dopracowane to wreszcie gra będzie super na lata !

Odnośnik do komentarza

Mowa jest o 12 nowych klauzulach do kontraktu... czy wiadomo coś o takiej jak przedłużenie kontraktu przez klub o 1 rok?? tak bardzo mi jej brakuje od wielu już wersji ...

 

Fajnie się zapowiada ... liczę na te rozmowy z piłkarzami, że będą ciekawe ... i np. takie coś jak namawianie piłkarzy do reprezentacji patrz: Kościelny vs Smuda :]

No i zmiana reputacji, czyli coś na co czekali fani od dawna :]

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie dawno myślałem, że to będą tylko kolejne "dupne" zmiany. Jednak to co przeczytałem na CM Rev może tę grę uczynić najlepszą w całej dotychczasowej serii. Jestem ciekaw tylko czy będzie ona przełomowa i dobra już na starcie i przełomowa i "letnia z babolami". Trzeba czekać 2 miechy, ale sądzę, że warto.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...